Skocz do zawartości
jaczal

DIGITATE HYDROIDS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego już coraz więcej i zaczynam się martwić. Ostatnio zauważyłem jak ten nitkowaty stwór (DIGITATE HYDROIDS) zaczepił się za nogę kraba pustelnika. Ten w prawdzie bez problemu sobie odszedł, ale co będzie jak ta nitka wstrzyknie w nocy jakiś jad rybie?

Może ktoś wie, ktoś czytał jak się tego pozbyć.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno lek panacur (weterynaria, na robaki) unicestwia te stwory. poszukaj na RC w dziale dla hodowcow konikow, bo koniki wlasnie sa bardzo wrazliwe na to, i dlatego konikarze znaja temat. Przygotowuja akwarium panacurem zanim wpuszcza koniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę szukał na 'seahorse'.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czy ktoś z okolic warszawy ma to paskudztwo?? Chętnie pożyczę kawałek skałki i sprawdzę czy krewety to żrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, widziałem zbiornik z łąkami hydroidów i były tam stada krewetek. Dopiero młody imperator posprzątał. To jedna z najgorszych plag i na Twoim miejscu nie ryzykowałbym wprowadzenia.

Ps Niektórzy na RC fajnie okreslili Hydroindy jako "ideal animal" bo przeżyje wszędzie, zawsze sobie poradzi i będzie się rozrastało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z okolic warszawy ma to paskudztwo?? Chętnie pożyczę kawałek skałki i sprawdzę czy krewety to żrą.

wiem, że z nauką geografii bywa różnie w szkołach... ale Grodzisk Mazowiecki leży nieopodal Warszawy...

poza tym jak tak bardzo potrzebujesz tej plagi to kilka sklepów warszawskich sprzedaje te gratisy... jak dobrze pamiętam to jesteś z Ursynowa więc podpowiem, że nie szukaj daleko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
wiem, że z nauką geografii bywa różnie w szkołach... ale Grodzisk Mazowiecki leży nieopodal Warszawy...

poza tym jak tak bardzo potrzebujesz tej plagi to kilka sklepów warszawskich sprzedaje te gratisy... jak dobrze pamiętam to jesteś z Ursynowa więc podpowiem, że nie szukaj daleko!

To że Pan pochodzi z grodziska to wcale nie musi oznaczać, że chce się ze mną podzielić skałką z tym czymś.

U ciebie też kiepsko z geografią bo ja pochodzę z zupełnie innej okolicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor - jak chcesz przeprowadzić badania, to zapraszam po sadzonki, ale nie radzę wprowadzać do zbiornika ogólnego. Też myślałem o zrobieniu testów lecz nie mam jeszcze uruchomionego małego zbiorniczka - docelowo z przeznaczeniem na kwarantannowy. Te nici mam już na piachu więc nie ma problemu z odłowieniem.

W pierwszych miesiącach nie miałem tych Hydroidów, potem Chromisy zapadły na psychice, ale nie powiązałem tego z tym paskudztwem. Ot zauważyłem następne ciekawe życie. Teraz już wiem dlaczego wszystkie ryby w nocy unikają skał i przytulają się do miękasów. Salarias jak na razie nie okazuje strachu, krewetka czyszcząca też nie zwraca uwagi na nitki.

Zastanawiam się czy kupno zarażonych ślimaków nie było przyczyną plagi. Podobno w nich przebywają larwy tego dziadostwa. Nigdzie jak do tej pory nie znalazłem informacji o pożeraczach hydroidów, wiec mam problem!!! Przypuszczam, że ma go również wielu "posolonych".



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, też mam z nimi problem. Staram się odsysać wężykiem, ale to walka z wiatrakami.

Przydałby się jakiś smakosz :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylicie hydroidy. jaczal pytal o "digitate hydroids" a Wy tu o myrionema amboinensis (hydractinia). myrioneme zjadaja imperatory, ale nie wszystkie, musis sie trafic dobra sztuka. do tego jezowiec salmacis bicolor.

innych zjadaczy nauka nie zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mówię o digitate hydroids, nie mam pojęcia skąd mi to cholerstwo wychodzi i tylko te swoje nitki wypuszcza


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pięknie Auriga załatwiła (mam nadzieję) sprawę.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylicie hydroidy. jaczal pytal o "digitate hydroids" a Wy tu o myrionema amboinensis (hydractinia). myrioneme zjadaja imperatory, ale nie wszystkie, musis sie trafic dobra sztuka. do tego jezowiec salmacis bicolor.

innych zjadaczy nauka nie zna

Jeżeli chodzi o http://www.reeflex.net/tiere/821_Hydractinia_sp.%2001.htm to potwiedzam, mój młody imperator rozwiązał problem, od roku nie mam tego w zbiorniku. Innego sposobu nie znam, chyba że wyjęcie zainfekowanej skały ale to nie daje 100% gwarancji. To dziadostwo przeżyje zlanie wrzątkiem, wiem bo tak zrobiłem i odrosło po kilku miesiącach w tym samym miejscu. Szczotkowanie skały, wyrywanie tego jest nieskuteczne.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to

tu gosc ma dokladnie powazny problem, watek stary ale nawet gotowanie kawalka skaly nie pomoglo

post-13134-0-87103200-1350130554_thumb.jpg

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to

tu gosc ma dokladnie powazny problem, watek stary ale nawet gotowanie kawalka skaly nie pomoglo

DIGITATE HYDROIDS

też pojawiły mi się w 6mcznym zbiorniku, musiałem z jakąś małą skałą to dziadostwo przywlec,

jest już ich kilkanaście i zwiększyła się liczebność od miesiąca,

co skutecznie wyjada to dziadostwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co skutecznie wyjada to dziadostwo?

Młody imperator


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat bo od niedawna zaczyna mi się trochę panoszyć.

Mam niewielkie akwarium więc imperator odpada.

Czy ktoś walczył z tym cholerstwem, jakieś skuteczne metody, środki? W sieci znalazłem informację że fenbendazol jest na to skuteczny.

@Tester, @Jacek56 - udało wam się tego pozbyć?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Odkopię temat bo od niedawna zaczyna mi się trochę panoszyć.

Mam niewielkie akwarium więc imperator odpada.

Czy ktoś walczył z tym cholerstwem, jakieś skuteczne metody, środki? W sieci znalazłem informację że fenbendazol jest na to skuteczny.

@Tester, @Jacek56 - udało wam się tego pozbyć?

 

 

Z ciekawości możesz dać fotkę swoich?

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi jakoś nie dokuczaly. W starym zbiorniku były gdzieś pod skałami, ale nigdy nie były jakąś plagą, z którą musiałem walczyć. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

Z ciekawości możesz dać fotkę swoich?

 

 

Jutro rano postaram się coś pstryknąć bo u mnie uaktywniają się w nocy, w dzień siedzą skurczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, chris_ek napisał:

Odkopię temat bo od niedawna zaczyna mi się trochę panoszyć.

Mam niewielkie akwarium więc imperator odpada.

Czy ktoś walczył z tym cholerstwem, jakieś skuteczne metody, środki? W sieci znalazłem informację że fenbendazol jest na to skuteczny.

@Tester, @Jacek56 - udało wam się tego pozbyć?

 

 

Mnie się udało ale problem rozwiązała ryba. Czeka Cię wymiana skały lub ich polubienie. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.