Skocz do zawartości
MiQ

ustawienie akwarium na 50-60cm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ma ktoś lub widział ktoś lub znacie jakieś za i przeciw żeby postawić akwarium na szafce/stelażu wysokości 50-60cm ?

Mam w domu wnękę pod schodami (wysokość spodu spocznika 165cm) i chcę tam wstawić akwarium (wysokość akwa 60cm, przestrzeń nad akwarium 45cm i zostanie właśnie 60cm od podłogi). Sump i cała reszta gratów w garażu, więc nie ogranicza mnie wysokość odpieniacza, lampa będzie LED PS, więc tu też problemów z powieszeniem raczej nie będzie.

chodzi mi o względy funkcjonalno-estetyczne. Jak się przymierzałem to siedząc na kanapie oczy mam na wysokości około 80-100cm, więc idealnie do podziwiania życia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na takiej wysokości jest akwarium o wysokości 50 cm. Stoi pod skosem dachu przy łóżku i jest super. Nawet jak siedzę przy biurku, to wzrok mam tylko nieco powyżej jego górnej krawędzi i na życie patrzę lekko z góry, wszystko wygląda fajnie. Jak masz taką możliwość, to zrób taką niską szafkę/stelaż - z kanapy, czy innego siedziska zbiorowego będzie się je extra oglądało. Moim zdaniem robienie wyższych szafek jest podyktowane jedynie chęcią zmieszczenia w nich solidnego odpieńka i innych gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem u jednego architekta w domu i miał baniak na szafce tak na oko ok 30-40cm, bardzo niziutko, ale za to baniak był wysoki, a cały sump miał w piwnicy na wysokim stolarzu.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy światło świeci w oczy, czy nie, to zależy od odległości akwarium-lampa i tego, czy jest korona, czy nie. Ale na pewno, jak akwarium jest niżej, to zasięg świecenia po oczach jest krótszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male akwarium = malo pracy

Duze akwarium = duzo pracy

Jesli akwarium bedzie za nisko to kazda czynnosc bedziesz wykonywal przychylony co nie jest problemem przy 50 litrach. Jednak przy bol plecow bedzie Ci doskwieral. Wez pod uwage rowniez komfort obslugi


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz małe dzieci? Bo w akwarium posadowionym nisko dość łatwo będzie im np dokarmiać rybki różnymi ciekawymi produktami. Ziwmniakami na przykład :welcome:

Jak nie masz to wyglądać będzie bardzo dobrze :thumbup:


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.