Skocz do zawartości
luft

Jakiego "zwierza" nie wpuszczę już do baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

no to niewielki macie wobor .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy w życiu nie kupiłem i nie kupię żadnego zwierzaka, którego nie da się rozmnożyć w akwarium morskim.

Bardzo fajne podejscie. Po pierwsze dla tego ze oszczedzasz zasoby naturalne, a po drugie, poniewaz w akwarium beda sie rozmnazaly tylko te zwoerzeta ktorym jest dobrze. Ryby zyjace w stresie nie beda sie rozmnazaly

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dlaczego?

Dlatego że:

- moim zdaniem zwierzęta, które nie rozmnażają się w akwarium źle się w nim czują,

- łapanie zwierząt na rafie koralowej wiąże się z niszczeniem całego ekosystemu,

- na każdą rybę pochodzącą z odłowu przypada kilka które zdechły,

- zwierzęta z odłowu często są nosicielami "choróbsk",

- gdy trzymamy zwierzęta rozmnożone w akwarium możemy powiedzieć że jest to symulacja naturalnego ekosystemu - tylko wtedy możemy zaobserwować cały cykl życia zwierząt w nim żyjących.

no to niewielki macie wobor .....

wybór jest całkiem spory - kraby pustelniki, różne ślimaki, krewetki Lysmata spp., sexy, tańczące, paelamon, błazenki, chrysiptery, pterapogony, koniki morskie, iglicznie itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calcinus elegans - Electric Blue Hermit Crab - to charpagan, nicpoń, zołza,

taran, niszczyciel, łobuz, wariat, rozrabiaka, łazik, czołg, buldożer, wykolejeniec, idiota, popapraniec, drań, , g...., sk...., su......, wy......., pi.......

To tylko niektóre z pieszczotliwych nazw którymi obdarzałem swojego „ulubieńca”

zanim przekonałem go że najlepiej dla nas obydwu będzie jak się rozstaniemy.

Po długich perturbacjach dał się przekonać.

Innym - obecnym i byłym posiadaczom tego cudnego zwierzątka (szczególnie gdy urośnie nad wyraz mocno) , tłumaczyć nie muszę dlaczego, tak mocno zabiegałem aby mój pupil zmienił miejsce zamieszkania. :rant:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusy , Zoltki, Centropyg kilka gatunkow rozmanaza sie juz w niewoli. Diademki, blazny, chromisy, wargacze. Srednio co 3 miesiace mozna przezcytac artykul o takich osiagnieciach. Azja dominuje.

Nadmienne odlowy w celu zjedzenia jakos nikogo nie popychaly zeby zaczac rozmnazac dopiero po przez przemysl akwarystyczny ruszylo to wszystko do przodu. Idac tym tokiem myslenia moglbym napisac ze kazdego psa moge czymac w bloku bo skoro sie sie mnozy czuje sie dobrze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ryby ktore sie rozmnazaja w niewoli maja na tyle komfortowe warunki ze ich instynkt pozwala na rozmnazanie. Fakt ze dana para sie rozmnaza w moim akwarium jest pewnym wyznacznikiem tego ze dany gatunek ma zapewnione przyzwoite warunki bytowania w moim akwarium. Uwazam ze nanokaczor ma tutaj bardzo rozsadne podejscie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać ,ze mało który zwierz oferowany przez handlarzy nadaje się do przeciętnych systemów ,nawet by hodować małe gatunki ryb potrzebujemy sporo szczęścia by trafić na spokojne "charaktery" np.w zbiorniku 160L C. arnazae ,C. hemicyanea,P. paccagnella ,żyły w zgodzie teraz te same gatunki w zbiorniku 500L zachowuj się bardzo agresywnie ,nie mogę wpuścić żadnej krewetki bo od razu są atakowane przez garbika .Często widzimy akwaria z bardzo podobna obsada i nie jest to uwarunkowane brakiem wyboru . Sporo prawdy jest w tym by kupować zwierzęta z propagacji ,hodowli , takiej osobie pogratulować zdrowego rozsądku ,jak wiemy mnóstwo zwierząt zdycha w transporcie,po nie udanej aklimatyzacji itd .pomijając fakt ,ze niektóre nie nadają się do hodowli (korale ,ryby, rozgwiazdy itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa no tak P.volitans. Ja już przeżyłem przygodę z jedną i nie polecam to wspólnych zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Hepatusy , Zoltki, Centropyg kilka gatunkow rozmanaza sie juz w niewoli. Diademki, blazny, chromisy, wargacze. Srednio co 3 miesiace mozna przezcytac artykul o takich osiagnieciach. Azja dominuje.

Nadmienne odlowy w celu zjedzenia jakos nikogo nie popychaly zeby zaczac rozmnazac dopiero po przez przemysl akwarystyczny ruszylo to wszystko do przodu. Idac tym tokiem myslenia moglbym napisac ze kazdego psa moge czymac w bloku bo skoro sie sie mnozy czuje sie dobrze.

Sukcesy w hodowli pokolców są raczej symboliczne. Podobnie jak sukcesy w rozmnażaniu Lysmata amoinensis i w syntezie grafenu.

Psy są gatunkiem zwierzęcia stworzonym przez człowieka - nigdy nie występowały w naturze. Są w 100 % zależne od człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psy są gatunkiem zwierzęcia stworzonym przez człowieka - nigdy nie występowały w naturze. Są w 100 % zależne od człowieka.

Troche przesadziłeś z tym "stworzonym", udomowioną formą wilka raczej ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Troche przesadziłeś z tym "stworzonym", udomowioną formą wilka raczej ;)

Pies ma tyle wspólnego z wilkiem co człowiek z szympansem i kurczak z tyranozaurem. Psy są efektem wielu tysięcy lat sztucznej hodowli. Wilk jest zwierzęciem dzikim, kompletnie nie przystosowanym do życia z człowiekiem, podobnie jak gepard, puma i miś polarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor nie zrozumiales, ale nie bedzeimy robic offtoopa.

Propagacja rafy nie uratujesz bo degradacja jej nie wynika nie z przemysleu akwarystycznego czy naszy zachcianek tylko zupelnie innych czynnikow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

wracając do tematu

Nie wpuszczajcie krewetek do koników morskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy w życiu nie kupiłem i nie kupię żadnego zwierzaka, którego nie da się rozmnożyć w akwarium morskim.

Popieram i sam też tak zrobię, wszystko co żywe będzie z hodowli, albo propagacji.

B)


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w 100 % zależne od człowieka.

Tak zwłaszcza dingo...

aczkolwiek sie z Tobą zgadzam :ouch:

Akwarystyka z natury rzeczy niema nic wspólnego z przyrodnictwem, uwielbieniem dla zwierząt itd. To jest nasze hobby uczy nas, cieszy nas, jest DLA NAS. Jezeli komuś sie wydaje że ratuje rafę bo ma akwarium to tak jakby ratował lasy deszczowe bo ma parkiet egzotyczny...

Miałem przyjemnośc nurkować w morzu i przestrzeń która daje natura nawet robaczkowi w stosunku do przestrzeni nawet 1000L akwa jest taka jakby porównac basen olimpijski z naparstkiem wody.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mi się podoba wasze podejście do sprawy ryb rozmarzanych w niewoli, ale co z tego że np 1000 ludzi ma takie podejście i np uratuje to życie iluś tam ryba/korali itp. w naturze jak jeden pacan wyleje chemikalia z zakładów czy czegoś tam do morza i pada wszystko w promieniu xx m/km, cała rafa jest uzależniona od czynów człowieka jak nic nie zrobimy by ją ratować to za niedługo organizmy morskie będzie można oglądać tylko w akwariach, jakby naukowcy zajęli się szczegółowo sposobem i sytuacją rozmarzania zwierząt morskich w nie woli wtedy można było by ograniczyć np połowy do xx% a to by wiele zmieniło ale co my możemy :wallbash:


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy do nowego baniaka przekładać quadricolor czy nie, pomimo, że w obecnym nie chodzi. Tyle że strasznie szybko rośnie mimo, że nie karmię go.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hodowli pokolców wiem jedno, że raczej nigdy nie zdecyduję się na drugiego Acanthurusa lineatusa :) Pierwszy i ostatni lineatus sprawia mi niemałe kłopoty, męczy wszystkie pokolce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hodowli pokolców wiem jedno, że raczej nigdy nie zdecyduję się na drugiego Acanthurusa lineatusa :) Pierwszy i ostatni lineatus sprawia mi niemałe kłopoty, męczy wszystkie pokolce :)

To ja podobnie :)

Nigdy wiecej Sohala. Meczy prawie wszystkie pokolce (procz Naso).


250x110x80. Odp: BK 400. Pompy: 6x Koralia 8 + 2x Koralia 4 + 2x Tunze 6105 + Wavemaker. Obieg: 2x New-Jet 8000. Oswietlenie: Giesemann Spectra 3x250 + 4x80 i Giesmann Spectra 1x250 + 2x24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.