Skocz do zawartości
fal

RedSkim 300 Prestige

Rekomendowane odpowiedzi

@robi - taki z tego wniosek, że po raz kolejny piszesz w wątku o którym nie masz zielonego pojęcia i robisz ferment - gratuluje BK ale tu nie o tym piszemy:)

Kiedyś widziałem na którymś forum że zanieśli body od laguny do RTG i prześwietlili - i wiedzieli gdzie można wiercić. Jak znajdę wieczorkiem to wam podkleje a jak nie to poszukajcie - był gdzieś na 100% taki wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze zdjęcie gdzie w komorze wirnika wychodzi ten baypass bo to jest też istotne


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2 ostatnich zdjęciach jest - po lewej stronie widać na samym dnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest :) ... starość nie radość :D ślepota postępuje


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie , czy ten bajpas na pewno coś daje ? Czy on poprawia jakość pracy pompy ? Z racji tego , że mam uszkodzoną pompę pozwoliłem sobie nawiercić otwór w korpusie , nie trafiłem na żaden zwój więc wydaje się ok :) sprawa generalnie banalna. Jednak podczas tej przeróbki zastanawiałem się czy aby w ten wężyk od bajpasu nie wejdzie ślimak i nie dostanie się do wirnika ? Czekam na wasze podpowiedzi , mam przygotowaną wiertarkę , więc :) .....


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda że producent nie pomyślał o kanale chłodzącym tak jak robi to np. Tunze czy Eheim , przy takim rozwiązaniu ryzyko zapchania systemu chłodzącego jest o wiele mniejsze , a równie dobrze spełnia swoje zadanie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem uszkodzoną i przewierconą pompę do wody działa :) , jest dobrze. Teraz czekam tylko za waszymi spostrzeżeniami , czy aby na pewno warto :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal , czytając twoje dwa ostatnie posty wychodzi na to że przewiercając otwór naprawiłeś pompę ..."Podłączyłem uszkodzoną i przewierconą pompę do wody działa"


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprostuję , uszkodzona pompa chodzi cyklem jedna sekunda chodzi , druga sekunda staje i tak w kółko :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprostuję , uszkodzona pompa chodzi cyklem jedna sekunda chodzi , druga sekunda staje i tak w kółko :)

Wygląda na zabezpieczenie termiczne które padło, tak myślę. Dzięki.

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu BK robi ten baypass tylko w pompach do odpieniaczy? a nie stosuje tego w pompach obiegowych?.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze chodzi tu o wirnik. z reszta nie wiem po co oni to robia ale wiem ze dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem że chodziło o to w tym patencie by pompa nie zarastała algami wapiennymi ale tak tylko słyszałem. Jak pare lat temu padła mi pompa od pienidła to przełożyłam graty do obiegówki 4500 i do trzech lat pompa ta chodzi bez najmniejszych zastrzeżeń choć nie wierciłem nic w bloku.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i rowniez do chlodzenia komory wirnika.

Dlatego ich pompy sie nie palą

Jesteś pewny, że ten bypass ma wpływ na chłodzenie? Royal nazywa to rozwiązanie AKB - Anti Kalk Bypass. I rzeczywiście w zbiornikach z intensywnie lanym Ballingiem lub preparatami wapniowymi sypanymi "z ręki" po +/- pół roku w tej czerwonej rurce osadza się 0,5-1cm białego osadu. Nie jestem specjalnie kumaty technicznie, ale zawsze myślałem, że wytrącone z wody związki wapnia po prostu dostają się do tego bypassa (siła odśrodkowa) zamiast osadzać się na częściach wirnika.

Aqua Special kiedyś odmówił mi reklamacji pompy (była to pompa obiegowa) właśnie argumentując, że przyczyną usterki były złogi wapnia na wirniku. Co prawda wirnik był czysty (sam to sprawdziłem przed wysyłką), a pompa działała góra 2 miesiące, ale to już zupełnie inna historia o tym jak nie należy rozpatrywać reklamacji, jeśli nie chce się stracić klientów.

Wg mnie AS popełnił błąd nie przerabiając Laguny w podobny sposób, jak robi to Royal. Zwróćcie uwagę, jak bardzo w Red Dragonach powiększona jest komora w której pracuje wirnik. Nie chce mi się wierzyć, że Royal z wielką starannością toczy duży element z tworzywa tylko dla ozdoby.

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu BK robi ten baypass tylko w pompach do odpieniaczy? a nie stosuje tego w pompach obiegowych?.

Robert, oferują to też w pompach obiegowych (oznaczenia AKB), ale jest to płatne extra :)

P.S. w angielskojęzycznej wersji "anti-lime-bypass".

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bypass nie ma nic wspólnego z chłodzeniem , no proszę :) jak to można człowieka w błąd wprowadzić. Jednak skoro to stosują w swoich pompach to musi to mieć jakiś sens. No ale z drugiej strony jeśli w zbiorniku działa reaktor to bypass chyba już nie jest tak potrzebny , chyba że coś źle zrozumiałem :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z Was może zwymiarować komorę wirnika igiełkowego. Chciałbym sobie takie coś wytoczyć i zobaczyć czy efekt będzie lepszy :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku twardej wody o wysokim kH, po jej podgrzaniu, wytraca sie z niej kamień kotłowy.

Wiec ten bypas po pierwsze obniza temp. w komorze wirnika ale tez wyplukuje ewentualne osady.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią i wpiz...u wylądował , pompa od odpieniacza dzisiaj padła chodziła rok i siedem miesięcy. Jestem rozwalony poważnie już nigdy więcej nie kupię niczego co wyprodukowane ( skonstruowane przez polską myśl techniczną ) firma się zwinęła i jak to mówią radź sobie. Teraz się zastanawiam co dalej pewnie będę musiał kupić nową pompę wybór słuszny pewnie jest tylko jeden Bubble King 2500 chyba , że macie jakiś inny pomysł ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A samego silnika od Laguny, nie da rady dopasować?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , że się da podebrać od Laguny 9000 lub 11000 ale po co się pchać w coś co się psuje ? Druga sprawa jest taka , że nie ma w Polsce dystrybutora który wziąłby odpowiedzialność za serwis. Przecież moja pompa ma dopiero półtora roku a gwarancja jest trzy lata i co z tego , skoro nie mogę jej nigdzie reklamować ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 300tki bym bral ta Pompa Bubble King DeLuxe 2000 l/h do swojego 250 bym bral model nizej.

edit. A nie może i faktycznie 2500l/h trzeba, na pewno mniejszy blad popelnisz jak wezmiesz wieksza z tym nie ma problemu gorzej będzie jak będzie za mała.

edit2. ja bym wyciągnął tą rurkę z szybko złączką z body odpieniacza wstawił zwykłą rurkę o tej samej srednicy i przykleil klejem do plexi. A nastepnie połączył rurkę z pompą BK za pomocą wężyka silikonowego

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią i wpiz...u wylądował , pompa od odpieniacza dzisiaj padła chodziła rok i siedem miesięcy. Jestem rozwalony poważnie już nigdy więcej nie kupię niczego co wyprodukowane ( skonstruowane przez polską myśl techniczną ) firma się zwinęła i jak to mówią radź sobie. Teraz się zastanawiam co dalej pewnie będę musiał kupić nową pompę wybór słuszny pewnie jest tylko jeden Bubble King 2500 chyba , że macie jakiś inny pomysł ?

Kurna,współczuję Tobie.Pamiętam jak sprzęt wchodził,ten zachwyt wszystkich,ta reklama a tu taka klapa.Ja myślę,że jak by sprzedawali dużo taniej to by się obronili,ale chcieli chyba się porównać do Royal Exclusive i wyszło jak wyszło.Pewnie jednym z wyjść będzie zakupienie pompy RD bo chyba samo body jest OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwinęli sie? a strona jeszcze chodzi

ale numer ,taka kasa

ja pompy zawsze kupowałem oryginalne np tunze a body DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.