Skocz do zawartości
fal

RedSkim 300 Prestige

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem,że zwinięty kabel może bardziej się grzać tworząc cewkę co za tym idzie i zwiększa się pobór prądu.Może tak być chyba jeśli zwinęli byśmy go gęsto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale co teraz jak sie ma do tego producent , który wprowadza kupującego w błąd pisze 60 a jest 80 a to jest ponad 30% więcej.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja częściowo stawiałem na to,ale pobór pompy zależy od głębokości zanurzenia jeszcze.

I pewnie masz rację z tym zanurzeniem , ale u mnie jest wszystko zgodnie z tym co zaleca producent czyli max 25 cm.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że każdy producent obniża zużycie prądu.Jeśli sprawdzilibyśmy każdy swoje sprzęty to wyszło by to na jaw,ciekaw tylko jestem jakie były by różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb , miałeś coś napisać więc czekam :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skrobnę parę słów na temat pompy w którą jest wyposażony mój REDSKIM 300 .

Według mnie motor to nic innego jak Laguna 9000 ( swoją drogą gdybym wiedział to pewnie kupiłbym samą pompę laguny za dużo zaznaczam dużżżżżżooooo mniejsze pieniądze ) , sam wirnik igiełkowy nie ma nic wspólnego z tym który był opisywany na samym początku przez producenta , jest to zupełnie inna konstrukcja ale bardzo wydajna. Na pewno poprawiła się jakość materiału z jakiego jest robiony sam wirniczek ( nie jest tak twardy jak byly pierwsze wersje które potrafiły się łamać gdy wpadał ślimak ) dzisiaj jest on bardziej elastyczny.

Oto jak wygląda wirnik igielkowy pompy.

post-8886-0-44994300-1346436361_thumb.jpg

Do tego wszystkiego dochodzi zwężka zasysająca powietrze , no i podstawa pompy.

Podsumowując za 2230 pln taka cena jest na stronie aquareef , dostajemy lekko zmodyfikowaną pompę laguny z wydajnym wirnikiem igiełkowym i czerwoną podstawką. W mojej zaznaczam mojej ocenie to mimo wszystko troszkę przesada , ja wiem że pomysł , kupienie maszyn , obróbka , zatrudnienie , podatki itd.... kosztuje , ale ludzie wychodzi na to , że za zwężkę , nasadkę wirnika igiełkowego , podstawkę zapłacimy UWAGA 1480 pln. Nową pompę można kupić za 750 pln.

Koledzy nie dajmy się dymać bo to aż głupio jak z człowieka idiotę robią.

W zbliżonej cenie kupiłbyś RD BK2000/2500 który jest moim zdaniem znacząco lepszą modyfikacją Laguny. RD dokłada bypass do komory wirnika, zmienia cały przód i komorę, wymienia końcówkę wirnika oraz skraca kabel :). Jedną z większych zmian jest dysza zasysająca z regulacją mieszanki powietrze/woda.

Nie wiem jak z gwarancją. Chyba RD ma dłuższą niż AR.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie to miałem napisać, że jak pompa chodzi z na maxa otwrtym powietrzem to i tak bierze więcej niż rzekomo powinna, to raz, a regulacja powietrzem, powoduje jeszcze większe zużycie, do 100% więcej...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego pienidła i pompy absolutnie nic nie mam pod względem działania i funkcjonowania jest super.

Ale producent przedstawia że sercem jest wirnik o którym się rozpisuje , że jest taki a nie inny , pisze o zaletach , przedstawia filmy , mówi o badaniach po czym odbiorca dostaje wirnik z zupełnie inną konstrukcją. Dziwne


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, zrób test - odkręć powietrze na maksa i postaraj się podnieść teleskop oraz przekręć kolano (wylot) do góry tak aby uzyskać odpowiedni poziom wody w kolumnie odpieniacza. Wówczas powinieneś uzyskać pobór prądu zgodny z danymi producenta.

Sprawdź również czy nie jest przypchany tłumik.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wielu przykladów, że zmienia się naklejkę daje 400% marzy i sprzedaje jako sprzęt/chemie superspecjalistyczna do akwarystyki. Przykłady można mnożyć pompy red dragon, Milliput, plyn lugola itd...

Lubimy wierzyc, że kupujemy coś specjalnego :ninja:


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu sprawdzałem zuzycie prądu w RS250 prestige.

Poniżej wyniki jakie otrzymałem zaraz po dokładnym umyciu pompy:

- normalna praca (poziom wody w połowie wysokości kubka) - 104W

- pompa włożona do wiadra (bez weżyka zasysającego powietrze) - 160W

- pompa w wiadrze w podłączonym węzykiem do zwężki - 54 W

Przyczyna wziększonego pobory prądu okazała sie dość prozaiczna - nie należy dławić powietrza !

W moim przypadku maksymalne podniesienie teleskopu było niewystarczające, aby uzyskać zadowalający poziom wody.

W obecnej chwili mam dorobiony nowy wylot - kopia rodem z BK, ze ściętą rurą w trójniku.

Dzięki temu uzyskałem dodatkową możliwość regulacji oraz zużycie prądu 53-54W.

I jeszcze jedno, w przypadku zanieczyszczenia tłumika powietrza, zużycie prądu również wzrasta.

Edytowane przez Noa (wyświetl historię edycji)

Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale producent wypuszcza pienidło z instrukcją w której wyraźnie jest napisane max 25 cm zanurzenia , w takim przypadku pompa ma brać 60W a faktycznie bierze 30% więcej , to cos jednak jest nie tak , to nie my mamy kombinować , ten sprzęt kosztuje grubo ponad 5 tyś pln dlatego każda informacja powinna być rzetelna. Skoro pompa pobiera 80w to niech to będzie napisane po co wprowadzać w błąd ?

Żeby spadło zużycie prądu wystarczy założyć na wlocie pompy zwężkę taką jak jest w BK , ale przecież nie o to chodzi żeby kombinować.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmniejszyłem średnicę wlotu tak jak jest w BK do 22mm , efekt jest taki , że spadł pobór prądu do 58 W , ale ewidentnie widać spadek mocy odpieniacza.

Przez najbliższy tydzień tak będzie chodził zobaczę jaki będzie efekt w postaci odcieku.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmniejszyłem średnicę wlotu tak jak jest w BK do 22mm , efekt jest taki , że spadł pobór prądu do 58 W , ale ewidentnie widać spadek mocy odpieniacza.

Przez najbliższy tydzień tak będzie chodził zobaczę jaki będzie efekt w postaci odcieku.

Wg mnie spadek poboru prądu swiadczy o wiekszej ilości powietrza w komorze wirnika, paradoksalnie może będziesz bardziej zadowolony.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej powietrza nie znaczy lepsze odpienianie, zapamiętajcie to w końcu :) powietrza ma być tyle ile ma być, nie mniej nie więcej, musi być zachowany idealny stosunek ilości powietrza do ilości wody do wielkości i kształtu body, inaczej d*pa zbita, po co mu więcej powietrza skoro wirnik więcej nie przerobi na przykład?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. OK, Seb ale jak mam rozpoznać, że odpieniacz dostaje tyle powietrza ile ma dostać, nie mniej nie więcej?

2. Z Piotrem zrobiliśmy małe porównanie RS250 z BK250 i przy podobnych ustawieniach poziomu wody w rurze reakcyjnej, podobnych obciążeniach na pompie (pobór prądu ok.54W) BK produkuje więcej. Odpieniacze pracują w razem, w jednym sumpie.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafiło do mnie urządzonko do pomiaru zasysanego powietrza przez pompę , producent na swojej stronie podaje , że jego sprzęt pobiera 2000 - 2500 l/h , jak myślicie producent mówi prawdę czy kłamie ?

Zaznaczę , że pomiar był robiony przy wyczyszczonej pompie i wirniku.

A więc pobór powietrza to 1700 l/h , czyli znowu zong.

Zastanawiam się po co oszukiwanie klientów , czemu to ma służyć ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może tłumik sie przypchał ;) a tak poważnie to nie mam pojęcia czemu miałoby służyć wprowadzanie klienta w błąd :) mozż mieli inne urządzenie do pomiaru ;) Z chęcią bym zmierzył ile powietrza zasysa mój red skim 250

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, a odepnij pompe od odpieniacza i wtedy sprawdź?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, a odepnij pompe od odpieniacza i wtedy sprawdź?

Seb , po co mam to robić ? Producent podaje na swojej stronie , że jego urządzenie pobiera 2000 - 2500 L powietrza , więc zakładam ja i pewnie wszyscy klienci którzy to kupili , że producent podaje prawdę , po co to oszukiwanie drobnych zjadaczy chleba ? Rozumiem , że producent wychodzi z założenia , że zwykły Kowalski nigdy tego nie sprawdzi ?

Ale żeby nie było , że się sadzę do RS , pienidło chodzi fajnie , ale do ch....ery po co te kłamstwa , ja tego nie mogę zrozumieć.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, z ciekawości sprawdź :) i na "luźnym" wężu, bez tłumika.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb , sprawdzę jutro dla zaspokojenia ciekawości Twojej i mojej :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, sprawdź też na minimalnej głębokości, tj. tak by pompa była tylko przykryta wodą :)

Jak sprawdzałem AB2000/1 i Tunze 9240 to każdy cm zanużenia robił różnicę w ilości zasysaniu powietrza, im płycej tym więcej powietrza pompy zasysały.

Znamionowe wartości były tylko jak pompa była tuż pod powierzchnią.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem jak pracuje BK 300 , i muszę z całą stanowczością powiedzieć jest lepszy od RS 300 , a w czym ?

Przede wszystkim kultura pracy bije na głowę RS , jest totalna cisza nic nie wylatuje z rury odprowadzającej wodę , nie ma tam żadnych bąbelków powietrza tak jak jest w RS , zachowuje się tak jakby wogóle nie chodził jestem pod dużym wrażeniem.

Co do wywalania syfku no cóż tutaj nie będę się wypowiadał bo musiały by pracować w jednym baniaku.

Ogólnie jesli miałbym komuś doradzać to bez wahania kupujcie BK , RS nie jest dopracowany na poziomie pompa a body , w BK działa to idealnie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.