Skocz do zawartości
fal

RedSkim 300 Prestige

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat RS 300 , jako że stałem się jego posiadaczem :).

Dzisiaj mogę napisać tyle , że do mnie dotarł i ewentualnie o moich pierwszych wrażeniach , z racji tego że jest to sprzęt za stosukowo duże pieniądze to wiadomo że czlowiek przyglada się wszystkiemu i zwraca uwagę na każdy szczegół , a więc liczy się pierwsze wrażenia , a ono jak myślicie jakie było , niestety nie takie jak sobie wyobrażałem.

Po pierwsze liczyłem , że sprzęt przyjedzie profesjonalnie zapakowany , czyli jakiś styropian chociażby jak w octopusach gdzie każdy element ma swoje miejsce w kartonie , niestety byłem nie mile zaskoczony , owszem sprzet był wsadzony do kartonu wypelnionego woreczkami z powietrzem , czyli zabezpieczony , ale chyba nie o to chodzi liczy sie tez estetyka i poczucie że dokonałem właściwego zakupu. Wiem że wielu z Was powie czepia się gościu i pewnie macie rację , ale ja będę się czepiał bo mam do tego prawo :thumbsup:

Chcę pisać tylko obiektywnie i nie jarać się , że skoro go mam to jest już najlepszy na świecie.

Po drugie jakość wykonania , z racji tego że używam Delteca to mogę porównać sprzęt robiony w profesjonalnej fabryce do sprzetu produkowanego w Polsce , no cóż żeby być obiektywnym w mojej ocenie jakość wykonania przemawia w stronę delteca nieznacznie ale jednak.

To tak na szybko parę zdań z mojej strony , będę starał się opisywać o wszystkich wadach i zaletach.

Ale co by nie gadać to wielkość jego robi pozytywne wrażenie :)

A teraz żeby być wiarygodnym , że takowy sprzęt posiadam wstawiam fotkę :)

post-8886-0-21180800-1332442140_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać dlaczego zdecydowałeś się na wymianę odpieniacza?

Pozdrawiam

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać dlaczego zdecydowałeś się na wymianę odpieniacza?

Pozdrawiam

Jacek

W głowie mam dużo większy projekt , a jak zapewne zdajesz sobie sprawę nie od razu Kraków zbudowali , więc małymi kroczkami chcę bezproblemowo przejść na wieksze szkło , ale to jest projekt przyszłości , po za tym chcę zwiększyć mocno obsadę i mam nadzieję , że mój nowy nabytek na to pozwoli.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Koniecznie nagraj filmik z wodowania :thumbup:

Fakt że na realnej fotce nie robi takiego wrażenia jak na renderach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podać wymiary wirnika?

jakiś czas temu wymieniałem w swoim rs200 (wszystko w 24h - polecam serwis) i przysłali mi większy...

teraz nie wiem, czy od 250 czy 300 ;)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nowa maszyna się spisuje?


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze za wcześnie , na ocenę. Wczoraj wieczorem miał pierwsze wodowanie , wg instrukcji producenta poziom wody w odpieńku najniższy z możliwych i powietrze na maksa tak chodził przez całą noc.

Dzisiaj pierwsze regulacje , jedno co zauważyłem to to że można bardzo precyzyjnie go regulować i tutaj duży plus dla producenta :) , piana jest naprawdę super widać że body pod tym względem jest bardzo dopracowane.

Nie wiem jeszcze jak będzie się zachowywał podczas karmienia , dzisiaj się temu przyjrzę.

Ogólne pierwze wrażenia po wodowaniu pozytywne.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze , Panowie i Panie jest moc , przez 7 godzin pracy wyczepał 250 ml syfku , ale z gestą pianą , kurcze jestem coraz bardziej na tak , nie widziałem nigdy jak pracuje Bubble King , ale naprawdę RS pokazuje swój czerwony pazur , zastanawiam się tylko co pozostanie po moim zbiorniku po tygodniu.

Jest :thumbsup:


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre bo polskie. :thumbsup:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre bo polskie. :thumbsup:

Jest mega moc , kurcze naprawdę zaje fajna zabawka :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek wie co robi to mega wydajna konstrukcja nie ma porównania do fabrycznych odpieniaczy ,nie mam nic wspólnego aby cukrować, lecz rozmawiam i słyszę od użytkowników co mają odpieniacze miazga , czapki z głów jak dla mnie po za zasięgiem cenowym ,ale była by to na pewno 1 firma jaką bym miał na uwadze przy nowym projekcie powodzenie w dalszym teście i czekamy na wypowiedz :welcome:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie dzisiaj mogę powiedzieć troszkę więcej na temat RS 300 , no cóż piany jest tyle , że aż wierzyć się nie chce , wszytko jest mega dopracowane sprzęt naprawdę wymiata.

Ma jednak też wadę otóż woda która wypływa z rury wylotowej strasznie hałasuje , nie wyobrażam sobie spania w pokoju z takim hałasem , być może jeszcze jest coś źle wyregulowane niestety tego nie wiem , może Wy macie jakieś pomysły , sądząc po budowie BK problem powinien być podobny , no chyba że sie mylę i o czymś nie wiem.

Jeśli macie jakiś pomysł to podpowiedzcie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasysanie powietrza mam wyprowadzone za szafkę wężykiem, a co do wypływu to pojechałem do castoramy kupiłem białą hydraulikę i wylot skierowałem pod kątem, koniec zanurzony jakieś 5-10cm, a do tej rury pod tłumkiem naładowałem waty ;) nie jest super cicho, ale z zamkniętej szafki ledwo, ledwo słychać...


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BK np 250 też woda z rury wylotowej hałasuje wtedy kiedy jest zbyt niski poziom wody w kolumnie reakcyjnej,

dlatego też jest regulacja tubą góra - dół, lub prawo - lewo tą samą tubą, przy zbyt niskim poziomie wody w sumpie należy podnieść tubę do góry aby podnieść poziom wody w kolumnie i potem ewentualnie wyregulowac poziom piany obracając tubę w prawo lub w lewo, przy odpowiednich poziomach efekt "chlupania" wypływajacej wody znika,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję BK 250 i RS 250, i dzisiaj czyściłem pompy. W RS śruby pokryte rdzą (2 miesiące w sumpie), śruby w BK jak nowe (3 lata w sumpie). RS potrzebuje kosz ochronny na wlot pompy, BK mieli wodę nawet z 10 ślimakami w wirniku i nie wpływa to na kulturę pracy pompy. Z kolei RS ma lepszą regulację ilości powietrza. Grubość użytych materiałów do budowy, BK znowu bije RS, może to nie ma znaczenia ale zawsze. To takie moje obserwacje.

Pozdrawiam, wkrótce z daleka

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że przyszedł czas na małe podsumowanie czy warto było wydać tyle kasy na RS 300 ?

Odpowiedź jest oczywista , oczywiście że NIE , uważam , że żaden odpieniacz czy jest to RS , BK , DELTEC itp... nie są tak zaawansowane technologicznie żeby kosztowały takie krocie w końcu jest to sam plastik dobrze wytoczony i ładnie sklejony + pompa z małymi przeróbkami.

No ale , kupiłem i mam , karmię sporo chyba nawet bardzo dużo , około 15 kostek mrożonek dziennie , dwa razy w tygodniu mega mix dla korali po 10 kostek , a parametry cały czas na niskim poziomie PO4 0,01 - 0,03 ( jest moc :) ) , ale żeby nie było , że odpieniacz robi całą robotę , bo tak nie jest , system jest wspomagany przez biopellets i bakterie biogro. Ogólnie na dzień dzisiejszy śmiem twierdzić , że w końcu moja filtracja jest taka jaka być powinna.

Gołym okiem widać , że korale są na tak , więc zmiana na większe pienidło miała sens :).

Teraz cierpliwie czekam na nowy większy projekt szkła :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz obsadę?? jaka wielkość poszczególnych gadów:)

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada to sześć sporych pokolców , jeden imperator , chelmon , dwa błazny , i kilka mniejszych stworzeń.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak pracuje u mnie wyżej wspomniany sprzęt , urobek z 48 godzi

post-8886-0-16075000-1336142799_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że przyszedł czas na małe podsumowanie czy warto było wydać tyle kasy na RS 300 ?

Odpowiedź jest oczywista , oczywiście że NIE , uważam , że żaden odpieniacz czy jest to RS , BK , DELTEC itp... nie są tak zaawansowane technologicznie żeby kosztowały takie krocie w końcu jest to sam plastik dobrze wytoczony i ładnie sklejony + pompa z małymi przeróbkami.

No ale , kupiłem i mam , karmię sporo chyba nawet bardzo dużo , około 15 kostek mrożonek dziennie , dwa razy w tygodniu mega mix dla korali po 10 kostek , a parametry cały czas na niskim poziomie PO4 0,01 - 0,03 ( jest moc :) ) , ale żeby nie było , że odpieniacz robi całą robotę , bo tak nie jest , system jest wspomagany przez biopellets i bakterie biogro. Ogólnie na dzień dzisiejszy śmiem twierdzić , że w końcu moja filtracja jest taka jaka być powinna.

Gołym okiem widać , że korale są na tak , więc zmiana na większe pienidło miała sens :).

Teraz cierpliwie czekam na nowy większy projekt szkła :).

kurcze @fal nie obraz sie :) ale najpierw piszesz ze odpieniacz nie warty tej kasy a za chwile piszesz ze masz wypas parametry i fajnie ze go kupiles :) owszem pellety i bakterie wspomagaja twoj system ale gdyby nie odpieniacz nie daly by sobie rady , mysle ze to wlasnie ten red skim robi robote ale to moj a opinia :) pozdrawiam :):welcome: :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze @fal nie obraz sie :) ale najpierw piszesz ze odpieniacz nie warty tej kasy a za chwile piszesz ze masz wypas parametry i fajnie ze go kupiles :) owszem pellety i bakterie wspomagaja twoj system ale gdyby nie odpieniacz nie daly by sobie rady , mysle ze to wlasnie ten red skim robi robote ale to moj a opinia :) pozdrawiam :):welcome: :welcome: :welcome:

qba piszę przewrotnie , powiedz mi proszę który markowy odpieniacz jest wart tylu tysięcy złotych ? Jak by nie patrzeć są to ceny nieadekwatne do tego co dostajemy , przecież to tylko plexi i pompa , ale owszem TEN RedsSkim robi swoją robotę i to nie podlega żadnej dyskusji , jest mega moc. Z drugiej strony powiedz mi masz 5 tysiaków idziesz ulicą stoi Alfa 156 kilku letnia i kosztuje 4,5 tysiaka a Ty płacisz 5 tysiaków za 8 kg plexi to chyba jest jakiś żart.

Jednak ceny są jakie są a RS jest naprawdę super odpieniaczem , podkreślam nie widziałem w akcji BK 300 więc trudno mi okreslić czy jest lepszy , ale na 100% sprawdza się w moim systemie :) , jeśli piszę nie zrozumiale to sorki , ale coś nie mogę mysli poskładać.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba piszę przewrotnie , powiedz mi proszę który markowy odpieniacz jest wart tylu tysięcy złotych ? Jak by nie patrzeć są to ceny nieadekwatne do tego co dostajemy , przecież to tylko plexi i pompa , ale owszem TEN RedsSkim robi swoją robotę i to nie podlega żadnej dyskusji , jest mega moc. Z drugiej strony powiedz mi masz 5 tysiaków idziesz ulicą stoi Alfa 156 kilku letnia i kosztuje 4,5 tysiaka a Ty płacisz 5 tysiaków za 8 kg plexi to chyba jest jakiś żart.

Jednak ceny są jakie są a RS jest naprawdę super odpieniaczem , podkreślam nie widziałem w akcji BK 300 więc trudno mi okreslić czy jest lepszy , ale na 100% sprawdza się w moim systemie :) , jeśli piszę nie zrozumiale to sorki , ale coś nie mogę mysli poskładać.

Pozdrawiam

jak najbardziej z cenami sie z toba zgadzam :( to naprawde duzo jak za odpieniacz , ale patrzac przez pryzmat kilku zakupow ( a tak jest nie raz ) to chyba wolalbym wydac ta kase raz a porzadnie niz kupowac kilka mniejszych , a pozniej zwiekszac, najwazniejsze ze robi robote i gratki za ostatnie twoje fotki w innym twoim watku :clap: :clap: :clap: pozdrawiam :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę czasu już minęło więc moje dalsze spostrzeżenia , w zasadzie niewiele się zmieniło parametry cały czas igła , jednak jest jeden malutki niuansik , faktycznie pompę trzeba czyścić raz na dwa tygodnie , jeśli się zabrudzi wówczas spada moc odpieniania. Ciekawe jak to jest u innych użytkowników ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dni z powodu uszkodzenia pompy nie chodził odpieniacz , muszę wam powiedzieć , że zbiornik zareagował bardzo negatywnie , szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie mojego zbiornika bez pienidła.

PH spadło masakrycznie w dół rano 7,42 pod wieczór 7,66 , jak chodziło pienidło ph rano 7,82 wieczorem 8,02.

Po załączeniu pienidła wywala masakrycznie dużo piany dopiero teraz widzę jak ważnym urządzeniem są nasze odpieniacze.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.