Skocz do zawartości
seb

Zeo - konkluzje po latach

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że Darek się machnął po prostu, metoda dozowania Ca, Kh i Mg nie ma związku z Zeovitem.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabraklo slowka "tylko" na Ballingu aby oddac mysl jaka chcialem przekazac ;) - jednym slowem za duzy skrot myslowy - nie lalem do baniaka nic ze stajni KZ, zadnych amino itp, tak samo produktow innych firm - tylko mrozonki i balling w postaci kh i Ca i cotygodniowe podmianki (grotecha i wodke podaje od niedawna - wiec to nie ma znaczenia) - bardziej chodzilo mi o to ze korale nie umieraja jak sie je przeniesie z baniaka zeovitowego do baniaka gdzie nie uzywa sie tej metody a tak mozna by bylo wywnioskowac z postu Grzeska czy Daniela. Fakt - warunki typowe ULNS bo PO4/NO3 bylo niewykrywalne. To takie potwierdzenie tego co Seba napisal - jesli juz to zabijaja delece odbiegajace parametry wody a nie metka "zeo".


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczołem z zeo ok miesiąca temu. Efekty są widoczne gołym okiemn, boje się żeby tylko aby nie przedobżyć.

Mma fotke ukwiału który jak i cała reszta przeszła widoczne zmiany.

Zdięcie z przed miesiąca, koral brązowawy nic nadzwyczajnego,bez polotu.

gallery_14359_2078_103486.jpg

Po miesiącu stosowania zeo efekt zupełnie inny-a to dopiero miesiąć

gallery_14359_2078_163276.jpg

Kolor zupełnie inny zaczyna nabierać blasku.

Zdjęcia wykonane przy takim samym oświetleniu, to nie czary ni magia to ZEOVIT.

Osobiście jednak podaję mniejsze dawki niż zalecane przez producenta, może strach a może

zdrowy rozsądek. Więcej nie znaczy lepiej. To czas i systematyka dają takie efekty.

Reszta korali też prezentuje się o wiele lepiej, ale poczekajmy na jeszcz lepsze efekty.

Zeovit :animier:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

SPS kupiony miesiąc temu, tak wyglądał gdy przyjechał ze sklepu.

beforecc.jpg

A tak wygląda teraz LOL :D

outkh.jpg

89361433.jpg

Przy okazji możecie mi zidentyfikować co to za Acra :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szok ! :) Wahałem się co do zeo, ale teraz już nie mam wątpliwości :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam myśleć powoli nad reaktorem do kamyczków coraz bardziej mnie wciąga zeo kolorki kolorki :thumbsup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zjedzcie mnie , wiem że jest mnóstwo postów itd...

Chcę wystartować z ZEO co potrzebne jest na start ?

Wiem , że reaktor myślałem o fauna marin ( bezobslugowy ) , kamyki , bakterie , pożywka dla bakteri , w co jeszcze powinienem się zaopatrzyć ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego reaktora fałnamarin sam się zastanawiałem ale coś mi w nim nie pasi skoro przepływ powinien 400l to zobacz okres czyszczenia kamyków to idzie z sumpa druga pompa która miesza i wszystko idzie spowrotem do sumpa a nie w obiegu zamkniętym wtedy masz pozamiatane akwa z korali po takiej dawce ,powinien być układ zamknięty z pompą aby mieszał , chyba rzę ja soś nie tak widzę i pokiebo to powietrze jak w odpieniaczu na końcu ma ktoś cuś takiego to wytłumaczy mi miałem zamiar zrobić dla siebie taki reaktorek na 2 pompach ab 3000 mieszanie ,1000 odciek z regulacją


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor :-) i tak musisz recznie wiekszosc zeczy zakraplac,a kamyk trzeba dwa razy dziennie mieszac jesli masz kase ok.

Na pocztek : Zeolit (kamyki) ZEOstart, ZEObac, ZEOfood. Nastepnie powoli reszte specyfikow, musisz pzyzwyczaic mieszkancow do nowych warunkow.

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zeofood można sobie na początek odpuścić i dołączyć dopiero w późniejszym okresie.

I na początek lał bym preparaty dokładnie według producenta, nie dawki podzielone na pół.

A dopiero później w zależności od potrzeb bym zwiększał lub zmniejszał dawki.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego reaktora fałnamarin sam się zastanawiałem ale coś mi w nim nie pasi skoro przepływ powinien 400l to zobacz okres czyszczenia kamyków to idzie z sumpa druga pompa która miesza i wszystko idzie spowrotem do sumpa a nie w obiegu zamkniętym wtedy masz pozamiatane akwa z korali po takiej dawce ,powinien być układ zamknięty z pompą aby mieszał , chyba rzę ja soś nie tak widzę i pokiebo to powietrze jak w odpieniaczu na końcu ma ktoś cuś takiego to wytłumaczy mi miałem zamiar zrobić dla siebie taki reaktorek na 2 pompach ab 3000 mieszanie ,1000 odciek z regulacją

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale to co tam pompa wypłucze z tych kamyków ma właśnie polecieć w obieg!!!!

Korale właśnie na to czekają:) To machanie kamieniami dwa razy dziennie na dwa cele. Po pierwsze wzruszenie kamieni i ich "oczyszczenie" z powłoki bakteryjnej, a po drugie karmienie korali. A może po pierwsze karmienie korali, a po drugie oczyszczenie kamieni:)


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Koledzy nie zjedzcie mnie , wiem że jest mnóstwo postów itd...

Chcę wystartować z ZEO co potrzebne jest na start ?

Wiem , że reaktor myślałem o fauna marin ( bezobslugowy ) , kamyki , bakterie , pożywka dla bakteri , w co jeszcze powinienem się zaopatrzyć ?

Reaktor, zeolit, ZEObak, ZEOstart3 i węgiel.

Potem musisz się postarać łagodnie przejść z jednej metody na drugą (masz pellety?).

Czytałem gdzieś, że masz niski poziom nutrientów, ale będziesz musiał poczekać aż osiągniesz taki na Zeovicie, czyli PO4 = 0,00.

Wtedy dopiero wprowadzasz resztę niebieskich buteleczek i od tego momentu zaczynają się kolorki ;)

Sponge Power (zwany SPS Power), Coral Vitalizer to dwa świetne i bezpieczne suple od których możesz zacząć. Potem możesz kupić ZEOfood7, lub Amino Acid High Concentrate, Pohl's Xtra, etc... Jest z czym eksperymentować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan - fotka Twojej acry przewazyla szale: ) zamowilem "zestaw stertowy" .

Jak sie ta metoda ma do refugium? Zakladam ze glony nie beda mialy czym sie odzywiac wiec chyba sa nie kompatybilne.

Kolejne pytanie... czy da sie ta metode prowadzic na "pol gwizdka? "

zalozmy ze ktos nie chce jechac na i tylko chce poprawic kondycje koralui bez wyciagania skrajnych kolorow?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a mam takie pytanko na zeovit.com na tych fotkach jakby mało skały było :) w sumpie ja po upychali ?:)

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kapitan - fotka Twojej acry przewazyla szale: ) zamowilem "zestaw stertowy" .

Jak sie ta metoda ma do refugium? Zakladam ze glony nie beda mialy czym sie odzywiac wiec chyba sa nie kompatybilne.

Kolejne pytanie... czy da sie ta metode prowadzic na "pol gwizdka? "

zalozmy ze ktos nie chce jechac na i tylko chce poprawic kondycje koralui bez wyciagania skrajnych kolorow?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Być może prowadząc Zeo na "pół gwizdka" uda Ci się utrzymać refugium przy życiu.

Zazwyczaj normalnie PO4 zostanie wyczerpane do zera w ciągu kilku tygodni, a NO3 spadnie bardzo nisko lub również do zakresu niewykrywalnego.

Myślę, że jeśli dasz mniej zeolitu do reaktora niż przewidziano na Twój litraż i zmniejszysz przepływ przez złoże do poziomu poniżej zalecanego to osiągniesz efekt "pół gwizdka".

U siebie musiałem nasypać więcej niż zalecano i zwiększyć przepływ żaby osiągnąć ULNS,

wcześniej miałem taki stan właśnie na "pół gwizdka" dlatego uważam, że jest to możliwe.

Będziesz musiał poeksperymentować samodzielnie żeby osiągnąć stan który Cię zadowoli.

Witam,

a mam takie pytanko na zeovit.com na tych fotkach jakby mało skały było w sumpie ja po upychali ?

pozdrawiam

W Zeovicie nie potrzebujesz w ogóle skały, system jest tak skuteczny że możesz go prowadzić bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak sobie czytam ten wątek i zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego wyznacznikiem ilości dozowanych środków jest litraż a nie "gęstość" obsady? Tylko dlatego, że litraż jest łatwiej policzyć czy jak?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze przy starcie najpierw idzie Zeolith i Zeobac dopoki nie spadna NO3 i PO4. Dopiero potem inne kropelki. A co jesli nutrienty mam zerowe bez Zeolithu?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start zeolit (zeovit) w ilości 1 litr na 400 litrów wody.

Do tego codziennie przez pierwsze dwa tygodnie zeobac 1 kropla/100litrów i zeostart 1kropla/100litrów.

Z tym, że zeostart warto podzielić na dwie dawki i podawać rano i wieczorem. I najlepiej podawać go w okolice pompy zasilającej reaktor z kamykami.

I do tego dwa razy dziennie wzruszać kamyki.

Uważaj na zeostart bo łatwo przedawkować.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Uważaj na zeostart bo łatwo przedawkować.

Na szczęście nawet w wypadku przedawkowania akwarium nie wybucha, jedynie wychodzi brązowy nalot na szybach i/lub piasku.

Wystarczy wytrzeć i wstrzymać się z dozowaniem na 24h, potem zacząć z mniejszą dawką.

Pierwszy objaw przedawkowania ZS3 to mogą być malutkie pęcherzyki powietrza pojawiające się na skale "wtedy wiedz już, że coś się dzieje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.