Skocz do zawartości
dziuso27

Miernik Redox-kalibracja.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.wlasnie otrzymalem miernik redox wraz z sonda AM,oraz plynem do kalibracji-chyba.niestety zakup z ebaya i nie ma instrukcji obslugi.w zwiazku z tym mam prosbe: jak uzyc tego plynu,oraz czy to normalne ze miernik przy kazdym dotknieciu nawet palcem wskazuje co innego,nie mowiac o tym ze jak nim ruszam to dzieja sie cuda..pozdrawiam..

aha i jak wyglada prawidlowy redox w naszych baniakach?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziuso byl ostatnio temat o przydatnosci parametru ORP w akwarium. Poszukaj bo nie mam pod reka linka

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi generalnie o przydatnosci orp,ale o kalibracje sondy..zauwazylem ze poziom redox spada wraz z czasem dozowania ozonu..czy nie powinno byc odwrotnie??tzn czy redox nie powinien rosnac podczas wlaczonego ozonu??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resox rosnie wraz z dozowaniem ozonu ale... przy ustabilizowanej sondzie a to moze trwac nawet kilka tygodni. Do tego czasu sonda redox moze pokazywac rozne dziwne wyniki

:thumbsup:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.wlasnie otrzymalem miernik redox wraz z sonda AM,oraz plynem do kalibracji-chyba.niestety zakup z ebaya i nie ma instrukcji obslugi.w zwiazku z tym mam prosbe: jak uzyc tego plynu,oraz czy to normalne ze miernik przy kazdym dotknieciu nawet palcem wskazuje co innego,nie mowiac o tym ze jak nim ruszam to dzieja sie cuda..pozdrawiam..

aha i jak wyglada prawidlowy redox w naszych baniakach?

Medic miał instrukcje ale zablokował strony.

Jaki masz kontroler? czy jest to AT-Controler-bo jeśli tak to wiem jak to wykonać.

A sonde moczyłeś w RO przez dobe?Bo nowe tak trzeba, żeby odczyty były stabilniejsze.

A przy dozowaniu ozonu UWAŻAJ. Nie przesadzaj na począdku po godzinie dwie,Ozonator na minimum.

----A poco ozon? Ja omało przez ozon i lempe uv nie zabiłem całości....ozom zabija bakterie,

ale też i te dobre osłabjająć flore bakteryjną zbiornika,poza tym zapach,,,,,,


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zauwazylem ze miernik pokazuje cuda.na razie nie uzywam ozonu.dla bezpieczenstwa.jak wczoraj sonde umiescilem w baniaku(jest uzywana ok 6mcy) to pokazal 275.przy dotknieciu palcem do miernika skacze na ponad 1000...po nocy dzialania,wlasnie obecnie pokazuje 095...no tego juz nie rozumiem!!!

kontrolem AauaMedic-ten z falami na obudowie..

tym czysem zaraz po umieszczeniu sondy w swiezej rodi pokazuje z miejsca ponad 200... :question:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zauwazylem ze miernik pokazuje cuda.na razie nie uzywam ozonu.dla bezpieczenstwa.jak wczoraj sonde umiescilem w baniaku(jest uzywana ok 6mcy) to pokazal 275.przy dotknieciu palcem do miernika skacze na ponad 1000...po nocy dzialania,wlasnie obecnie pokazuje 095...no tego juz nie rozumiem!!!

kontrolem AauaMedic-ten z falami na obudowie..

tym czysem zaraz po umieszczeniu sondy w swiezej rodi pokazuje z miejsca ponad 200... :question:

Podaj symbol http://www.sklep.aquamedic.pl/mv-controller-bez-elektrody.html Czy to ten?

Najprościej i moim zdaniem najbespieczniej było by zakupić nową elektrode do pomiaru


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak .dokladnie taki jak z linku..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miernik redox od kilku dni i jak na razie jest spokojnie,sonda się moczyła,ale nie w RO a od razu w sumpie.Pierwszy wynik był chyba 165 a potem pomału rosło i doszło do 275,trwało to dwie doby u mnie,sonda jest platynowa.U mnie jakoś to wszystko bez problemu,może masz coś z sondą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda we wskazaniach nie koniecznie muszą być powodowane uszkodzonym miernikiem czy sondą. Podobnie jak w przypadku pH jeśli będziesz miał upływ w instalacji elektrycznej pompy, grzałki, itp. to może być naprawdę dziwnie ze wskazaniami.

Umieść sondę Redox w osobnym naczyniu wypełnionym wodą z RO. Poczekaj 24h i sprawdź zachowanie? Sonda Redox także może się uszkodzić nawet w czasie transportu. Może mieć uszkodzone połączenie ekranu/masy i jeszcze parę innych problemów, które powodują, że nie tyle nie będzie działała co będzie działała ale źle.

Jeśli chodzi o dawkowanie ozonu to jeśli czuć go w pomieszczeniu to wydajność, moim skromnym zdaniem, jest źle ustawiona. Pomijam to, że na kubku odpieniacza powinien być filtr węglowy absorbujący resztki ozonu. Jeśli czuć ozon to znaczy, że wydajność instalacji w jednostce czasu jest za wysoka i część ozonu przelatuje przez odpieniacz "niczym gówno przez gęś" jak mawiał gen. Patton. To nie jest kwestia źle ustawionego regulatora odcinającego a zbyt dużej dawki ozonu pochodzącej ze zbyt wydajnej instalacji. Ozon szkodzi nie tylko bakteriom ale i nam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda we wskazaniach nie koniecznie muszą być powodowane uszkodzonym miernikiem czy sondą. Podobnie jak w przypadku pH jeśli będziesz miał upływ w instalacji elektrycznej pompy, grzałki, itp. to może być naprawdę dziwnie ze wskazaniami.

Umieść sondę Redox w osobnym naczyniu wypełnionym wodą z RO. Poczekaj 24h i sprawdź zachowanie? Sonda Redox także może się uszkodzić nawet w czasie transportu. Może mieć uszkodzone połączenie ekranu/masy i jeszcze parę innych problemów, które powodują, że nie tyle nie będzie działała co będzie działała ale źle.

Jeśli chodzi o dawkowanie ozonu to jeśli czuć go w pomieszczeniu to wydajność, moim skromnym zdaniem, jest źle ustawiona. Pomijam to, że na kubku odpieniacza powinien być filtr węglowy absorbujący resztki ozonu. Jeśli czuć ozon to znaczy, że wydajność instalacji w jednostce czasu jest za wysoka i część ozonu przelatuje przez odpieniacz "niczym gówno przez gęś" jak mawiał gen. Patton. To nie jest kwestia źle ustawionego regulatora odcinającego a zbyt dużej dawki ozonu pochodzącej ze zbyt wydajnej instalacji. Ozon szkodzi nie tylko bakteriom ale i nam.

To że czuć ozon to tak nie do końca przedawkowanie ale z węglem masz całkowitą racje.

Ja kiedy muszę użyć ozonu włączam go gdy niema nikogo w domu i to na minimum.

W niekturych sklepach akwarystycznych aż szczypie w nos tak duże ilości go pompują szczególnie

przy świeżych rybach na kwarantannie.Dlatego niekiedy po przyniesieniu takiego zwieżaka ze sterylnych warunków

do naszego (ścieku) jaki jest w zbiorniku ryba od razu jest zsypana,pomimo nasze starannej kwarantanny.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak .dokladnie taki jak z linku..

Niemam takiego ale na twoim miejscu zadzwonił bym do Aqua Medic-tylko do

Bogucina bo w Warszawie niczego kąkretnegi się nie dowiesz>>>>>>

Niech Ci wytłumaczą jak go skalibrować i czy jest wogóle taka możliwość.

Sąde pomocz przez dobe w OR. Będzie dzięki temu stabilniejsza,to wiem na pewno.

A z ozonem ja bym zaczekał.

Może ktoś w twojej okolicy też mieży potencjał redox, mugłbyś zapakować się do niego

z miernikiem i tam porównoć odczyty.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonda od wczoraj moczy sie w RO.na chwile obecna wskazuje 420.zaraz ja przeloze do baniaka..i tu mam pytanie..gdzie ja najlepiej umiescic??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonda od wczoraj moczy sie w RO.na chwile obecna wskazuje 420.zaraz ja przeloze do baniaka..i tu mam pytanie..gdzie ja najlepiej umiescic??

W sumpie najlepiej jeśli jej koniec nie będzie do końca zamoczony w wodzie.

Mimo że szczelna to przewód z czasem szlak trafi.

A jak z kalibracją --jest możliwość.

Jeśli tak to poczekaj aż ustabilizuje się odzczyt z płynu kalibracyjnego przdez ok 10min.

Potem zatwirdż zmiany.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest normalne,że czuć ozon z odpieniacza skoro woda z nim miesza się tam ?

Jeśli jest filtr węglowy na wylocie to nie powinno być go czuć. Należy też pamiętać o wymianie węgla co 45...60 dni.

To co napiszę dotyczy wyłacznie moich skromnych doświadczeń. Skoro ozon jest podawany do odpieniacza to powinien przereagować w całości z białkami itp. Jeśli nie przereagował to w mojej ocenie jest jego naddatek czyli zbyt duża wydajność w jednostce czasu. Dlatego jestem zwolennikiem raczej podczyszczania a nie czyszczenia ozonem. Dłużej w małych dawkach "cierpliwość palcem dół wykopie" :rofl: czyli mniej wyjaławiamy wodę z mikroelementów a potencjał redox wzrośnie wolniej. A nie nagłe i krótkotrwałe stosowanie "broni masowaego rażenia". Akwarium morskie to nie stacja uzdatniania wody.

Ale jak powtarzam to tylko moje podejście a każdy ma prawo robić jak uważa, że jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.umieszczalem sonde w kazdym mozliwym miejscu(akwa,sumo,komin)i mam zagwozdke...wszedzie wskazuje 317...ale jak wylacze odpieniek od razu wskakuje na 220,po ponownym wlaczeniu odpienka znow mam +-317... :question:

na dodatek widze ze w akwa ciagle spada,np. w RO po nocy mialem 427,juz nic nie kumam..chyba sonda do bani..

mala aktualizacja.po wylaczeniu obiegowki,odpienka i cyrkulacji miernik pokazuje 417,po wlaczeniu poszczegolnych urzadzen wartosc spada, az do 175..wiec napewno cos jest walniete..tylko co?sonda czy miernik..dodam ze jak dotykam kabla od sondy badz samego miernika wartosc skacze na ponad 1000...

mam cyrkulacja podobna do tunze multicontr. z 3 pompami wlaczajacymi sie naprzemiennie.przy przelaczaniu sie pomp miernik redox wskazuje coraz to inny wynik.co o tym myslicie??

sama sonda jest od AM i ma na 3/4 swojej wielkosci mala dziurke zakryta gumowa opaska..do czego ona sluzy??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz do naczynia wodę po odpieniaczu. Włóż sondę do naczynia i poczekaj. Jeśli ustabilizuje się na pewnym poziomie to oznacza, że wielce prawdopodobne iż przyczyną złych wskazań jest upływność jednego z urządzeń pracujących pod wodą. Metodą podłączania kolejnych ustal, które jest przyczyną?

Dziurka w obudowie służy do uzupełniania elektrolitu wewnątrz elektrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz do naczynia wodę po odpieniaczu. Włóż sondę do naczynia i poczekaj. Jeśli ustabilizuje się na pewnym poziomie to oznacza, że wielce prawdopodobne iż przyczyną złych wskazań jest upływność jednego z urządzeń pracujących pod wodą. Metodą podłączania kolejnych ustal, które jest przyczyną?

Dziurka w obudowie służy do uzupełniania elektrolitu wewnątrz elektrody.

czyli ten zolty plyn nie sluzy do kalibracji tylko do napelnienia alektrody??w takim razie nie ma w niej elektrolitu bo jak ja czyscilem zsunalem te gumke i tak plukalem..

co do urzadzen,to wszystkie maja wplyw na sonde..juz sie bawilem..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar..nawet jak byl to wylecial.wpuszczalem do tej dziurki wode strzykawka podczas czyszczenia i na dole wszystko wylatywalo..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar..nawet jak byl to wylecial.wpuszczalem do tej dziurki wode strzykawka podczas czyszczenia i na dole wszystko wylatywalo..

Sonda do wymiany.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem uzupełnić elektrolit w sondzie od Ph bo nie było widać,ale jak próbowałem wstrzyknąć to od razu wyciskało,po prostu był niewidoczny i myślałem,że może u Ciebie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak radzicie?wstrzyknac ten zolty plyn w sonde i zobaczyc co bedzie czy dac sobie spokoj??obecnie miernik wskazuje 160mV..to chyba nie jest wiarygodny wynik...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak radzicie?wstrzyknac ten zolty plyn w sonde i zobaczyc co bedzie czy dac sobie spokoj??obecnie miernik wskazuje 160mV..to chyba nie jest wiarygodny wynik...

A ten płyn niejest aby płynem kalibracyjnym do sondy?

A wynik raczej nie jest wiarygodny.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.