Skocz do zawartości
rj1307

sterownik akwarystyczny NEMO

Rekomendowane odpowiedzi

Swietna robota :)

Dodaj jeszcze WiFi i aplikacje pod telefon na Androidzie


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota :)

Dodaj jeszcze WiFi i aplikacje pod telefon na Androidzie

I koniecznie moduł czytania w myślach :)

P.S. dzięki za "orła" :)

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt sterownika spodobał mi się tym że jest uniwersalny i "elastyczny "

A co myślicie żeby płytki zamówić w firmie , większa ilość niższa cena ??

Pytanie do autora projektu , projektu pcb pokazuje tylko jedną warstwę ścieżek .

Czy to mój program nie otwiera go prawidłowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersja Eagle? Pliki są na 100% prawidłowe.


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zrobione połączenie z PC po UART, to w "try migi" zrobisz sobie WiFi.

Jest kilka modułów pracujących z UART. Podpinasz tylko do modułu WiFi zasilanie 3V3 oraz RX i TX z UART i śmiga.

Konfigurujesz kilkoma komendami AT (SSID, hasło, adresy IP) i masz bezprzewodówkę.

Ułatwieniem jest też fakt, że jeśli masz aplikację na PC, to łatwo się tylko przełączyć na wysyłanie tych samych komend z UART przez LAN. Przechodzi 1:1 rzecz jasna, tylko skonfigurować w sofcie połączenie SOCKET i posyłać do niego dane jak dotychczas z UART.

Osobiście zastosowałem jako przykład w moim ARX moduł Wiznet, czyli WizFi210 (dostępny po chyba 170PLN z tme.pl). Są też inne. Można poszukać tańszych, chociaż cena niewiele się pewnie zmieni. Niestety nie są to tanie zabawki jak dotąd. Szkoda. Za to możesz potem aplikację strzelić na Androida itp...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt sterownika spodobał mi się tym że jest uniwersalny i "elastyczny "

A co myślicie żeby płytki zamówić w firmie , większa ilość niższa cena ??

Pytanie do autora projektu , projektu pcb pokazuje tylko jedną warstwę ścieżek .

Czy to mój program nie otwiera go prawidłowo .

Coś mi się wydaje ze nie umiem przełączyć widoku warstw (nie znam eagla ;-( )

A próbuje otworzyć w wersji 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu z lewej strony u góry masz przycisk DISPLAY (takie 3 kwadraty). W kolumnie Nr zaznaczasz warstwy które chcesz widzieć (Top i Bottom to warstwy ścieżek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze nie umiem przełączyć widoku warstw (nie znam eagla ;-( )

A próbuje otworzyć w wersji 7.1.

I już wszystko wiadome ,prawdopodobnie mam okrojoną wersje programu i nie znalazłem takowego przycisku

Poszukam starej wersji programu i zainstaluję ,,to zobaczę co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko wiadome ,prawdopodobnie mam okrojoną wersje programu i nie znalazłem takowego przycisku

Poszukam starej wersji programu i zainstaluję ,,to zobaczę co i jak

Już se poradziłem ,po prostu moja niewiedza (trzeba było zaznaczyć wszystko menu Layer settings---> ALL )

Ciekawy jestem ilu znalazło by si chętnych na płytki profesjonalnie z solder maską i metalizowaniem otworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ilu znalazło by si chętnych na płytki profesjonalnie z solder maską i metalizowaniem otworów

Trzeba by najpierw posiedzieć w Eagle i trochę przeprojektować płytkę, przede wszystkim zwiększyć średnice otworów pod poszczególne elementy, większość przelotek mogła by zniknąć.


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten temat bo dawałem płytki do firmy koszt płytek w firmie ponad 700 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem sam tzw metodą żelazkową i się udało. Zresztą autor projektu bardzo pomaga potem przy uruchomieniu.

A jeśli miałbym wydać na samą płytkę 700 zł to bym się nie zdecydował na sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest jedna płytka jest ich 10 , dla przykładu płyta gówna (czyli największa) koszt to 137 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi koszt wykonania 7 płytek wyszedł może z 30-40 złotych, więc różnica jest spora, tylko trochę się trzeba pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można by popytać w innych firmach nad kosztem płytek ( jeśli autor projektu nie ma oczywiście żadnych "przeciw" ). Myślę, że 700pln to koszt "inicjalizacji całej procedury" druku płytki. W większej ilości ten koszt podzieli się na ilość wykonanych płytek. Ja ewentualnie z kolegą pisałbym się na druk w firmie ( to już jest 2 :) , zibi, urco - co Wy na to? Jaki jest Wasz pułap cenowy za komplet płytek? 100 - 150 - 200PLN? A może ktoś z forum porządnie nagrzeje żelazko i termotransferem poleci kilka płytek?? Oczywiście tylko trawienie bo wiecenie, cynowanie itp to każdy już chyba we włąsnym zakresie zrobi.

Pozdrawiam


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten temat bo dawałem płytki do firmy koszt płytek w firmie ponad 700 złotych

ILE???? :shock::wallbash:

Dawałeś każdą płytkę jako osobny projekt czy połączyłeś kilka w większy moduł?

Taniej i szybciej powinno być u chińczyków.

Ewentualnie można by popytać w innych firmach nad kosztem płytek ( jeśli autor projektu nie ma oczywiście żadnych "przeciw" ).

Jakie przeciw? :)

Jeśli ktoś się podejmie tematu, proponuję przeprojektować płytę - przy metalizacji otworów można pozbyć się dużej części przelotek i ścieżek, na płytę główną przenieść moduł zasilania oraz RTC z jednoczesnym przerobieniem na zwykły kwarc zamiast DS32kHz. Usunąć można także USB z układem FTDI, na stan dzisiejszy nie planuję jego wykorzystania (no chyba że ktoś napisze aplikację na PC).


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pytania autora tematu rj1307 płytki dawałem do produkcji osobno w jednym zamówieniu , przygotowane - pliki w formacie "GERBER"

płytki dwustronne , grubość laminatu 1,5 Grubość miedzi 35um soldermaska czerwona , melalizacja otworów

opis dwustronny podaję link do firmy http://prototypy.com/sites_pcbplugins/pcborder/58

Edytowane przez zibi72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się, ale ostatnio zleciłem płytkę w fabrykapcb.pl i chyba jest OK

Mi tu cena pasowała.

ps. Projekt jest genialny.

W internecie jest wiele podobnych projektów, ale chyba żaden nie zbiera logi. Rj1307, może dodasz do projektu kartę SD i będziesz zbierał wszystkie logi. Ja bym był ciekawy, jak wpływa poziom oświetlenia, zasolenia i inne zmienne na korale. "Twarde dane" można jakoś statystycznie obrabiać, wyciągać korelację i podejść naukowo do tematu.

Polecam też edytować pierwszy post po dodaniu kolejnej zmianie w projekcie. Wątek jeszcze nie am dużo stron, ale gdy się rozrośnie będzie nie czytelny dla nowy userów.

Rj1307-gratuluję.

Edytowane przez qni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi

nie znam się, ale ostatnio zleciłem płytkę w fabrykapcb.pl i chyba jest OK

Mi tu cena pasowała.

ps. Projekt jest genialny.

W internecie jest wiele podobnych projektów, ale chyba żaden nie zbiera logi. Rj1307, może dodasz do projektu kartę SD i będziesz zbierał wszystkie logi. Ja bym był ciekawy, jak wpływa poziom oświetlenia, zasolenia i inne zmienne na korale. "Twarde dane" można jakoś statystycznie obrabiać, wyciągać korelację i podejść naukowo do tematu.

Polecam też edytować pierwszy post po dodaniu kolejnej zmianie w projekcie. Wątek jeszcze nie am dużo stron, ale gdy się rozrośnie będzie nie czytelny dla nowy userów.

Rj1307-gratuluję.

Witam

Czy możesz podać więcej szczegółów swojego zamówienia cena i jakie płytki i czy je już masz (oczywiście jeśli to nie tajemnica )

Pozdrawiam Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tajemnica, wysłałem do nich zapytanie o wykonanie płytki o wymiarach 7x5,5cm. oto projekt:

https://code.google.com/p/phduino/

Dostałem propozycję 30zł +7zł przesyłki - jedna płytka lub w tej samej cenie 3 płytki. jest to płytka jednostronna pokryta kalafonią. można zamówić inne usługi tylko należy pamiętać że przy małej produkcji to się nie opłaca. np podpisanie elementów to koszt początkowy, strzelam 20zł bo należy rozrobić farbę, to oznacza że gdy masz mała płytkę tak jak ja, to się to nie opłaca. najlepiej chyba zadzwonić do nich i pogadać.

Płytka doszła do mnie po ok tygodniu od zapłaty. płytka wygląda tak:

zdj%C4%99cie.JPG

dodam tylko że wysłałem zapytanie do gościa z allegra, on mi wycenił 2 płytki za 37zł.

nie napiszę polecam bo się nie znam, jestem zadowolony, myślę że jest ok, oceńcie sami.

Edytowane przez qni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sawiksaw napisał:

Projekt umarł?? Autor zagląda czasem?? 

Co jeszcze o matko! Wątek z 2012 roku


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.