Skocz do zawartości
kiflu

TOTM maj 2012

Rekomendowane odpowiedzi


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co myśleć....


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warum? Rozległe pola zoa wyglądają przepięknie!


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

TOTM -chyba za same zoa i nic więcej

to już nie ma ciekawych zbiorników :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, feeria barw, dziesiątki odmian zoa. Duża objętość i relatywnie proste w "uprawie" bezkręgowce. Układ skały typowy dla obrzeża wewnętrznego rafy. No i zbiornik najzwyczajniej w świecie stosunkowo tani w założeniu i utrzymaniu... Nigdzie nie napisane, że TOTMem ma być wyłącznie zbiornik SPSowy ze skałą a'la bonsai...

Poza tym warto nie tylko looknąć na zdjęcia, ale i poczytać. A gościu ma IMHO naprawdę poważne podejście...

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką filozofię, że akwarium ma być ładne w ogólnym odbiorze - to nie jest. Oczywiście pola zoa wyglądają za***iście ale w tym zbiorniku nie jest to fajnie sprzedane, może to kwestia foto.

Odnoszę wrażenie że za niedługo seb ze swoim bagienkiem będzie miał totm o.gif

(seb się nie gniewa - flacha będzie tongue.gif)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reefcentral są pokazane to pola zoa o wiele lepiej i wygląda to tak z********* że sam też sobie takie chce zrobić na całym dnie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Krytykujecie każdego TOTMA pod rząd, a jakoś za wiele osób nie chwali się w galeriach swoimi baniakami. A jak ktoś pokaże to jakieś puste 1000l, a w środku 4 korale i siedzi nam nimi z linijką i mierzy ile mu urosły ;p

Przecież ten TOTM to mega kolorowe akwarium :) Jest przy czym zatrzymać się.

Co Zoa to jakieś gorsze korale od SPS? Brzydsze?

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie nadziubdziany


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapitan dobrze prawisz...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan święta prawda :unworthy:

A ta micha z papu dla koralików? :thumbsup:


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego że TOTM może być nie tylko baniak SPS,choć tak jest chyba w większości. Jak dla mnie bomba :) Kolory zoa mnie zabiły :clap:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się cieszyłem że mam 22 odmiany zoa...


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze niefoto lub zbiornik z LPS-ami rowniez spokojnie moze powalczyc z sps-owymi. Problem chyba w tym, ze przyzwyczajono nas, ze np: zoa to korale dla poczatkujacych, w zwiazku z tym widzimy je czesto w malutkich zbiorniczkach z malo ciekawym sprzetem, dlatego trudno taki zbiornik z pudelkiem przelewowym po makaronie uznac za zbiornik miesiaca. Oceniane sa nie tylko korale, ale rowniez zaplecze. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co tak piane bijecie :) Zawsze staram sie doszukac sedna przyznania wyróżnienia TOTM. Baniaki kupujemy oczami, ktore widzą obrazy podswietlane sztucznym swiatlem, przeniesione poprzez aparat na ekran. Każde przyznanie wyróżnienia, czy to w akwarystyce, czy jakis reportaż wojenny... robi sie wg pewnego klucza, spełniając pewne kryteria. Nie mam nic do zoa. Przeciwnie. Już kiedys wygrał baniak 100 % zoa i to była piękna prezentacja. Tutaj podobnie powiem jak Kiflu, no musi sie podobac albo nie. Czy to źle wyrazić swoją opinię?

Natomiast rzeczywiście - popieram wrzucajcie wiecej relacji ze swoich bagienek :) Tez ocenimy :)

Pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kryterium jest jedno. "Petarda dla oka" Nie wazna pojemnosc, na jakim sprzecie czy typ korali. Bez wzgledu na trudnosc gatunkow czy staz akwarysty.

Baniak ma mnie powalic i mimo ze zoaski piekn temu brakuje tego czegos


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by człowiek by nie napisał, to świadomie czy nieświadomie zawsze się komuś narazi.

Piękne akwarium musi mieć w sobie to coś, to coś to jest takie nieuchwytne coś i w żaden sposób nie da się go określić, mimo że się człowiek bardzo stara.

Podoba się i tyle.

Dlaczego zbiornik pokazany przez „kiwi” prawie każdemu się podobał, mimo ze nie firmowały go SPS-y. Bo właśnie taki był.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne. Inne od 90% morszczyzny.

Jednym z powodów, dla których unudziło mi się słone, była właśnie wtórność: wszędzie standard: taka sama skała, plus akropory, pokolce, nemo, w różnych konfiguracjach, ale to samo. To jest troche inne, i fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale ładne i zdrowe, ale zbiornik na tytuł mistrza świata moim zdaniem nie zasługuje, choć jest fajny.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.