Skocz do zawartości
pa_blo

Pudełko przelewowe - jak wyciszyć

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pomagam koledze dostosować akwarium pod morskie i chcąc uruchomić sump postawiliśmy na pudełko przelewowe Blau 3000.

Po odpaleniu, jest taki szum, bąble powietrza że nie można w domu funkcjonować.

Jest odpowietrzone, wyłączenie/włączenie działa normalnie czyli pudełko się zalewa itd.

Tyle, że szum jest nie do zniesienia.

Zawór jest na jednym ze spływów otwarty na full kręcene nim nie wiele daje, w pudełku są dwa durso.

Pomóżcie co zrobić bo brak już sił i pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet zalanie rur przez skręcenie zaworu na spływie nie pomaga, to trzeba zmniejszyć przepływ przez pudełko. Duży przepływ powoduje, że durso zaciąga jedna trochę powietrza (tworzy się w nim wir i powietrze szumi przepływając przez lejek, a na wylocie pluje bąblami). Trzeba skręcić pompę obiegową albo zamontować słabszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudełko nowe ? jak tak to do reklamacji xD


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ejerzyk

wstawić zawór i zdławić pompę ? sądzisz, że to pomoże ?

@ kbos

reklamacja ? jaki powód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mz. pomoże. Mam teraz pudełko przelewowe i na "papierze" jest napisane, że ma 3000 l/h, ale to jakaś totalna bzdura. Musiałem skręcić przepływ do około 1000 l/h, żeby wyrabiało z laminarnym przepływem, bo w przeciwnym wypadku miałem taką sytuację, jak opisujesz. Czyli: wielki szum w okolicy durso i plucie bąblami na wylocie z rury. Teraz jest okej i słychać tylko przepływ wody.

Dla testów przytkaj nieco czymś powrót, żeby zmniejszyć wydajność obiegu i będziesz miał odpowiedź. Możesz po prostu przysłonić do kciukiem na minutkę i powinno się uspokoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdławienie pompy pomogło, ale w moim nie ma rewizji więc nie miałem innej możliwości. Tak przyglądam się temu Blau 3000 i widzę że spływ i rewizja są na tym samym poziomie, jeśli na spływie jest zawór to proponuje zmodyfikować rewizję tak żeby była wyżej spływu, jak to się robi w przypadku komina. Przetestowałbym w tym przypadku działanie podwyższonej rewizji bez durso, tak by mieć w niej podgląd na odpływ.

ps. nie potrafię grać w ping ponga, czy to znaczy że rakietka jest do reklamacji ? :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten drugi spływ to rewizja ? zmyliło mnie dwa równe durso, fakt, że są jakoś dziwnie ustawione bo nie mieszą się razem tylko trzeba je lekko skręcić (kolanka).

A gdybym wywalił całkiem durso, wstawił od śrubunku sitko AM i ten drugi spływ trochę wyżej również z sitkiem, to będzie działać ? czy to nie zadziała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jak najbardziej założyć sitko spływu na odpływ zamiast durso i ewentualnie zastosować patent Jaczala żeby ustabilizować odpływ a obok wyżej otwarta rewizja.

edit

Oczywiście wszystko zamocowane na takim poziomie żeby przelew mógł swobodnie zbierać film przez grzebień z lustra wody.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie mój temat o pudełku i oglądnij filmik jak to jest rozwiązane jeżeli masz dwie rury to jednej użyj jako spływu drugiej jako rewizji nie potrzeba żadnych durso ani sitek wystarczy tylko zawór na spływie i jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie proste rozwiązanie...ehhh

Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.