Skocz do zawartości
marine

ranking pienidel top lista

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow moze maly ranking pienidel zrobimy podsumowanie na koncu

prosze o opinie uzytkownikow

moze jakies nowosci 2011-2012

piszemy o wydajnych sprawdzonych nie piszemy o dajacych rade

do baniek z litrarzami

100 litrow

150 litrow

200 litrow

300 litrow

400 litrow

500 litrow

dzieki za aktywnosc w opiniach


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A pozostale pojemnosci? :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry ale jaki sens rozróżniać 150 od 200 litrów, a większych baniaków nie uwzględniać. Nie piszę tylko " pod siebie". Większość moich znajomych ma zbiorniki ponad 500 litrow. Rozumiem że autor może nie być zainteresowany większymi litrażami, ale wtedy post nie powinien sugerować ogólnej ankiety/quizu, lecz powinien być w formie pytania w rodzaju " proszę o podpowiedź jaki odpieniacz...." Sorr za uwagę ale nikt nie lubi być pomijany.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>150

150-300

300-500

500>

Tak nie będzie lepiej??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>150

150-300

300-500

500>

Tak nie będzie lepiej??

naturalnie mozemy tak

>150

150-300

300-500

500>

tak myslalem ze bedzie trzeba dopisac wieksze litrarze ale pomyslalem ze jest ich mniej ale czemu nie

dla kazdego bedzie informacja


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem wyników :) Bo chyba tez jakies kryteria przyjac: sa oryginalne, z modyfikacjami, kopie oryginałów, konstrukcje amatorskie... temat rzeka. Dobrze jakby jakaś fachura w temacie to ogarnęła pozniej (podsumowanie), a jednoczesnie byla to osoba bezstronna. Ciezko bedzie :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem wyników :) Bo chyba tez jakies kryteria przyjac: sa oryginalne, z modyfikacjami, kopie oryginałów, konstrukcje amatorskie... temat rzeka. Dobrze jakby jakaś fachura w temacie to ogarnęła pozniej (podsumowanie), a jednoczesnie byla to osoba bezstronna. Ciezko bedzie :coffee:

witaj

jesli konstrukcje amatorskie beda dostepne w sprzedazy czemu nie

podstawowym problemem jest setka odpieniaczy dostepnych na rynku

z czego 10 jest odpieniaczami reszta tylko wygladem przypomina odpieniacz

zadajemy pytania czemu nasze parametry czy woda sa w kiepskim stanie

wiele rzeczy ma wplyw ale podstawa to filtracja

dobry odpieniacz polowa sukcesu

sam przerobilem kilka z niewiedzy nic nie wartych


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na początek ja zacznę , są to pienidła które przetestowałem

1. Deltec AP 702

Są różne opinie na temat tego pienidła , w mojej ocenie jest to odpieniacz który spokojnie sobie radził w zbiorniku 700L , parametry trzymał przyzwoite , nie powiem że z niego był potwór , ale jednak nie miałem problemów. Ma on oczywiście wady ,uważam że pompy w nim zastosowane eihem są nieporozumieniem , są głośne a wlot powietrza do pomp często się zapychał solą , innymi słowy raz w tygodniu musiałem je czyścić. Po małych przeróbkach i zastosowaniu pompy Mini RedDragon 5000 na wirniku RS , odpieniacz nie do poznania piana kremowa , zużycie prądu 25w , po prostu mega sprzęt.

2. RedSkim 300 Prestige

No cóż , nawet nie wiem co napisać , sprzęt mega wydajny , świetna regulacja zapewne nadaje się do zbiorników o których wspomina producent , jednak posiada też wady , nie należy do demonów ciszy , wypływ z niego mimo regulacji cały czas coś tam chlupocze , nie wyobrażam sobie spać w pokoju z uruchomionym RS , ale na szczęście ja tego problemu nie mam , zbiornik stoi w salonie. Drugim jego minusem jest to , że raz na dwa tygodnie trzeba przeczyścić wirnik igiełkowy , strasznie się brudzi przez co spada moc , są koszyki na pompę które temu zapobiegają , ale jakoś nie miałem okazji ich kupić , więc piszę o tym co się dzieje w moim zbiorniku. Mimo tych wad o których wspomniałem , kupiłbym go po raz drugi.

Kolega poniżej słusznie zauważył , że warto wspomnieć o karmieniu , ja podaję około 15 kostek mrożonek dziennie dla ryb , raz w tygodniu mrożonki dla korali około 15 kostek , co drugi dzień plankton dla korali około 1 ml. Ogólnie nie żałuję pokarmu dla zwierzaków.

Jeśli coś jeszcze mi się przypomni będę edytował ten post.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wazne jak odpieniacz wygladal, ale żeby robił swoją robotę jak należy. Jedyne czego sie obawiam to ewentualne komenty osob, które sobie "nie poradzily" lub nie dołożyły chęci do ustawienia odpieniacza, w wyniku czego komentarz bedzie wypaczony i rzutował na wybór innych ludzi. Na przykładzie opisu Fala podoba mi wypunktowanie wad i zalet, co będzie przydatne dla innych. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na początek ja zacznę , są to pienidła które przetestowałem

1. Deltec AP 702

Są różne opinie na temat tego pienidła , w mojej ocenie jest to odpieniacz który spokojnie sobie radził w zbiorniku 700L , parametry trzymał przyzwoite , nie powiem że z niego był potwór , ale jednak nie miałem problemów. Ma on oczywiście wady ,uważam że pompy w nim zastosowane eihem są nieporozumieniem , są głośne a wlot powietrza do pomp często się zapychał solą , innymi słowy raz w tygodniu musiałem je czyścić. Po małych przeróbkach i zastosowaniu pompy Mini RedDragon 5000 na wirniku RS , odpieniacz nie do poznania piana kremowa , zużycie prądu 25w , po prostu mega sprzęt.

2. RedSkim 300 Prestige

No cóż , nawet nie wiem co napisać , sprzęt mega wydajny , świetna regulacja zapewne nadaje się do zbiorników o których wspomina producent , jednak posiada też wady , nie należy do demonów ciszy , wypływ z niego mimo regulacji cały czas coś tam chlupocze , nie wyobrażam sobie spać w pokoju z uruchomionym RS , ale na szczęście ja tego problemu nie mam , zbiornik stoi w salonie. Drugim jego minusem jest to , że raz na dwa tygodnie trzeba przeczyścić wirnik igiełkowy , strasznie się brudzi przez co spada moc , są koszyki na pompę które temu zapobiegają , ale jakoś nie miałem okazji ich kupić , więc piszę o tym co się dzieje w moim zbiorniku. Mimo tych wad o których wspomniałem , kupiłbym go po raz drugi.

Jeśli coś jeszcze mi się przypomni będę edytował ten post.

witaj mysle ze wyczerpujace informacje pomocne do oceny produktu


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec sc2060- mam go od 2,5 roku. Bardzo stabilna, wielotygodniowa praca bez regulacji i czyszczenia. Piana gęsta, drobne pęcherzyki. Dość głośny, buczenie porownywalne z obiegówką, ale nie uciążliwe. Precyzyjna regulacja wysokości piany i stabilne utrzymywanie jej. Wada- jest mały...( 18 cm średnica cylindra, fabrycznie 1200 l powietrzna na godzinę). Przy karmieniu do 16 kostek IT dziennie plus ok 2x w tyg w nocy kilka kostek miksowanych dla korali było ok. Dokupiłem antiasy, zwiększyłem karmienie do 3x 8 kostek i parametry poszły w górę. Dodałem mu drugą popmpę, słabszą od tej zamontowanej- AB2000/1 z igłą, leję spirytus i jest znowu dobrze, myślę, że mam ok 1600 litrów powietrza i znacznie zwiększony przepływ wody. Ale dziś wiem, że mimo zapewnień producenta do moich 1200 l jest za mały. Planuję zmianę na większy.

Proponuję, aby forumowicze do swoich recenzji załączali informacje o ilości pokarmu. Charakteryzujemy odpieniacze takimi parametrami jak ilość tłoczonego powietrza , przeznaczenie do danego litrażu, a może najbardziej przydatnym byłoby podanie do ilu kostek mrożonki dziennie dany odpieniacz daje radę.

post-10077-0-89646300-1338739054_thumb.jpg

Edytowane przez wojtos (wyświetl historię edycji)

1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>150

150-300

300-500

500>

Tak nie będzie lepiej??

Jak już to:

< 150

150-300

300-500

>500


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ukrywajcie swych odpieniaczy

podzielcie sie nimi niech inni tez maja ladne solanki :thumbsup:


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze DOC Skimmer 9006.

Fajna zwarta konstrukcja. Przez swój ekonomiczny wygląd sprawia kłopoty przy montażu.

Mam go w mojej dwusetce, umówmy się, że to realny przedział. W cenie nówki dostaniemy coś lepszego, za 400 ( tyle dałem ) trafiony wybór. Mało karmie toteż tylko w nocy działa. Stopniem zanurzenia ustalamy mokrą lub suchą piane. Pomimo braku wirnika igłowego ubija porządnie drobnymi bąbelkami. Na średnią obsade starczy. Chłopaczyna daje rady.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Nie ma sie czym chwalic ;)

a tak powaznie to zabieram sie za napisanie elaboratu na ten temat (kilka odpieniaczy juz uzywalem dluzej lub krocej) ale ciagle brak czasu. :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dlugie lata prowadzilem akwarium 240 l odpieniaczem H&S 150. Raz na tydzien czyscilem kubek. Poza tym, zadnych "regulacji" itp nie musialem robic. Pompa igielkowa AquaBee UP 2000/1 jest juz dosyc starym wynalazkiem, ale jest jedna z solidniejszych. Uplasowalbym ten odpieniacz dosyc wysoko w przedziale 150-300 l lub wiekszych, ale mniej obciazonych zbiornikach. Uwazam, ze jest b. przyjemny w obsludze, ladnie pieni i zajmuje malo miejsca.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze DOC 9410

używam go dopiero od dwóch miesięcy, i jak narazie mogę powiedzieć ze jest cichy, świetnym rozwiązaniem jest skarpeta na absorbery, służy także jako filtr mechaniczny, u mnie w obiegu ma ok 400l ale myślę ze spokojnie pociągnął by większy zbiornik, nie przelewa, ma duży kubek czyszczenie raz na tydzień wystarczy


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dlugie lata prowadzilem akwarium 240 l odpieniaczem H&S 150. Raz na tydzien czyscilem kubek. Poza tym, zadnych "regulacji" itp nie musialem robic. Pompa igielkowa AquaBee UP 2000/1 jest juz dosyc starym wynalazkiem, ale jest jedna z solidniejszych. Uplasowalbym ten odpieniacz dosyc wysoko w przedziale 150-300 l lub wiekszych, ale mniej obciazonych zbiornikach. Uwazam, ze jest b. przyjemny w obsludze, ladnie pieni i zajmuje malo miejsca.

witam

stani czy masz wiedze o aktualnych modelach czy nadal sa tak dobre konstrukcje

na przykladzie tej stronki

http://www.sewatec.de/protein-skimmer/hs-skimmer/


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze DOC 9410

używam go dopiero od dwóch miesięcy, i jak narazie mogę powiedzieć ze jest cichy, świetnym rozwiązaniem jest skarpeta na absorbery, służy także jako filtr mechaniczny, u mnie w obiegu ma ok 400l ale myślę ze spokojnie pociągnął by większy zbiornik, nie przelewa, ma duży kubek czyszczenie raz na tydzień wystarczy

Rownież mam w swoim baniaku ten odpieniacz, natomiast daje mu duzy minus, od marca do teraz cały czas przedostaja się mini bąbelki powietrza do zbiornika , nie pomagają Waty gąbki nic chyba czas na zmianę chyba ze ktoś ma jakiś patent...


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran jetskim-100 w 100L dopiero chodzi tydzień i na razie jestem zadowolony :)

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blaum scuma 400 w 100 litrach i tez nigdy zadnego kozucha na górze nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam standardowy od-pieniacz z zestawu Red Mea Max 130D

Nie polecam stosowania go na dłuższa metę ponieważ jest dość głośny szczególnie że mam go w panelu.

Ten od-pieniacz to jest jakaś kpina, nie ma nawet gumowych ssawek lub stopek pod pompą, co prawdopodobnie powoduje przenoszenie wibracji na cały baniak, a górna pokrywa ,która jest plastikowa, działa jak tuba w starych adapterach. Naprawdę soczyste hałasy z siebie wydobywa.Tak więc jeżeli ktoś myśli o zakupie RSM 130D to akwa ogólnie spoko ale koniecznie trza do tego zrobić sump i zmienić od-pieniacz na jakiś z prawdziwego zdarzenia.

Ps: wiem trochę nie na temat ale to dla tych co planują zakup i szukają info na temat sprzętu.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI powercone 200i 350-400 daje rade :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam smoka ze stajni Darek B30 kopia z modyfikacjami BK , wiem że wielu go używa i co tu pisać, zero problemów z regulacją sucha, mokra piana, kubek pojemny wylewam w moim przypadku raz w tygodniu a karmię dużooooo, pompa tunze cicha jak bez organisty w kościele, prosty i wygodny w czyszczeniu raz na trzy miesiące, i najważniejszy plus to cena :thumbsup:.

Żeby nie było że kadzę Darkowi jeden minus w moim nie miałem zaworka do spuszczania urobku sam sobie wystrugałem w późniejszych modelach już były montowane.

Jak kiedyś będę wymieniał a Darek będzie działał to ma Gościu klienta. :clap:

Zapomniał bym o serwisie jest wszystko opisane w moim wątku brawo brawo i jeszcze raz brawo.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzy miesiace temu zakupilem Deltec SC1455 ponad 300 litrow banka

Musze przyznac ze to malenstwo jest udanym modelem delteca

Polecam wszystkim ktorzy maja Malo miejsca w sumpie

Super pieni latwy w ustawieniu pompa dość cicha

Pozdrawiam


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.