Skocz do zawartości
sanczo86

panowie prosze o szybko reakcje co sie z nim dzieje

Rekomendowane odpowiedzi

wracam z pracy a tu moje zdziwienie wczoraj jeszcze zapierdzielal po akwarium a to co

post-14450-0-45528700-1339693592_thumb.jpg

post-14450-0-13931000-1339693605_thumb.jpg

post-14450-0-93415200-1339693614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ty pare dni temu pisaleś że masz dwa ukwiały i jeden jest jakiś problematyczny??

tak własciwie to ile ma akwa nie za świeże na ukwiały??

po co go wyjąłeś z wody??


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc po starcie dałeś ukwiał??? :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bo niewiem czy ukwial umiera czy co niechcem go wyrzucic bo moze zyje sklep ktory ze tak powiem nadzoruje moje akwa dal mi go dla blazenkow i nic nie powiedzial ze za swieze akwa

Edytowane przez sanczo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz go ratować to go wydaj w dobre ręce


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcem ale muszem....:wallbash:

zostaw, nie ruszaj, ogladaj, jak zdechnie to pokryje sie sluzem, puki co to jeszcze zyje

ps, zmień sklep, oni juz na tobie zarobili....

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest skurczony to żyje, ale to że flaki wywalił, to nie wróży dobrze...

Po co go wyciągałeś z wody? Tylko do zdjęcia, czy chciałeś się z nim pobawić na ręczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oderwany siłą od skały - uszkodzona stopa


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjelem go bo myslalem ze cos sie do niego przyczepilo i dlatego sie zamknal bo sie stresowal skad mialem wiedziec ze to jego flaki jutro zawioze go do sklepu w ktorym go dostalem niech go wsadza do swojego akwa moze jeszcze cos sie da zrobic.jesli chodzi o stope to moze cos w tym jest mam go tydzien i do niczego niechcial sie przyczepic tylko wedrowal

Edytowane przez sanczo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zostawić go w spokoju, nie ruszać nie stresować nie karmić.

Jak ma uszkodzoną stopę to będzie ciężko, ale do puki nie zacznie się pokrywać śluzem to może wydobrzeje. Inna sprawa że masz świeże akwarium i ma biedaczek dodatkowo ciężko.

I jeszcze jedno, usadowić go tam gdzie nie ma dużej cyrkulacji

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zostawić go w spokoju, nie ruszać nie stresować nie karmić.

Jak ma uszkodzoną stopę to będzie ciężko, ale do puki nie zacznie się pokrywać śluzem to może wydobrzeje. Inna sprawa że masz świeże akwarium i ma biedaczek dodatkowo ciężko.

a poczym poznam ze pokrywa sie sluzem bo ogolnie on sliski jest wiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra jakas!!nie ma to jak sie na solniczke napalic bez glowy i nawet najmniejszej wiedzy..wpakowac blazny ,ukwiala i juz jest cool!no bo w sklepie powiedzieli....ech...tylko jak problem jest to pierwsza pomoc-forum ,a nie sklep...kazdy jakies bledy popelnia ale od pewnego czasu to przez nowicjuszy az sie krew gotuje...

a co do ukwiala to nie wroze mu dobrze...ja swojego przypadkiem na pol rozerwalem i tak nie wygladal...biedak mial dosc tych "cudnych" specow sklepowych i napalonych akwarystow ze sam sobie flaki wyprol..

sory za ostrosc ale inaczes sie nie da!!!i nie tylko ja tak mysle...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straci kolor i bedzie bialy śmierdzący glut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra jakas!!nie ma to jak sie na solniczke napalic bez glowy i nawet najmniejszej wiedzy..wpakowac blazny ,ukwiala i juz jest cool!no bo w sklepie powiedzieli....ech...tylko jak problem jest to pierwsza pomoc-forum ,a nie sklep...kazdy jakies bledy popelnia ale od pewnego czasu to przez nowicjuszy az sie krew gotuje...

a co do ukwiala to nie wroze mu dobrze...ja swojego przypadkiem na pol rozerwalem i tak nie wygladal...biedak mial dosc tych "cudnych" specow sklepowych i napalonych akwarystow ze sam sobie flaki wyprol..

sory za ostrosc ale inaczes sie nie da!!!i nie tylko ja tak mysle...

odezwal sie ten co wszystkie rozumy pozjadal tak patrze ze wy siedzicie na tym forum zeby ludziom dopie...lac nic wiecej nie potraficie jest tu tylko kilku akwarystow reszta to cwaniaczki bo juz wiedza co i jak azreszta szkoda slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie czy dać ci minusa za tego ukwiala na reczniku co siedzial w swiezo zalanym akwarium, ale po ostatniej twojej wypowiedzi nie mialem watpliwosci. po to jest forum zeby je czytac. ty sie teraz zloscisz ale na przyszlość ktoś to przeczyta i nie zabije kolejnego zwierzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwal sie ten co wszystkie rozumy pozjadal tak patrze ze wy siedzicie na tym forum zeby ludziom dopie...lac nic wiecej nie potraficie jest tu tylko kilku akwarystow reszta to cwaniaczki bo juz wiedza co i jak azreszta szkoda slow

a tu cie zaskocze kolego...wcale nie wiem co i jak....moja wiedza w porownaniu z prawdziwymi akwarystami z naszego forum to kropla w morzu..ale wystarcza zeby z glowa zalozyc i prowadzic akwarium..i nie obrazaj kolegow z forum!troche pokory i kultury...poczytaj swoje powyzsze wpisy: "wyjalem go bo myslalem ze cos sie do niego przykleilo","jak poznam ze jest w sluzie"-czlowieku!!!jak blazen bedzie kupe za soba ciagal to tez go wyjmiez zeby mu d...e podetrzec??

nie zaczynaj awantury tylko wyciagaj wnioski z odpowiedzi kolegow..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie najpierw czytać a potem działać - to są żywe zwierzęta a Ty bez pomyślunku go wpakowałeś do świeżego akwarium a teraz masz pretensję że ktoś cię opier.... za znęcanie się nad zwierzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dziwisz, zobacz co Ci koledzy pisali jak pokazałeś swoje akwarium i obsadę po miesiącu od zalania.

Niestety ale natury nie oszukasz. A co do sklepu to im zależy żeby sprzedać, to Ty musisz zdobyć wiedzę żeby Cie nie naciągneli i żebyś zwierzaków nie zamęczył.

Minus za reakcje. Emocje są nie potrzebne, zacznij od czytania i pytaj zanim coś zrobisz jak nie jestes pewien a będziesz miał świetny baniaczek.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Postaw go w spokojnym miejscu, nie stresuj, nie wyciągaj na sesje fotograficzne na ręczniku, pilnuj parametrów wody, pilnuj, żeby nigdzie nie wpadł itp.

Ukwiał nie rokuje zbyt dobrze, ale zobaczymy, może da rade...

Nie będę Cię krytykował, ale odstaw rady przemiłych panów ze sklepu. Masz własny rozum, kieruj się nim i wiedzą ludzi z tego forum, może nie będziesz miał wszystkiego "na tacy", ale lepiej na tym wyjdziesz.

3mam kciuki za ukwiała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu cie zaskocze kolego...wcale nie wiem co i jak....moja wiedza w porownaniu z prawdziwymi akwarystami z naszego forum to kropla w morzu..ale wystarcza zeby z glowa zalozyc i prowadzic akwarium..i nie obrazaj kolegow z forum!troche pokory i kultury...poczytaj swoje powyzsze wpisy: "wyjalem go bo myslalem ze cos sie do niego przykleilo","jak poznam ze jest w sluzie"-czlowieku!!!jak blazen bedzie kupe za soba ciagal to tez go wyjmiez zeby mu d...e podetrzec??

nie zaczynaj awantury tylko wyciagaj wnioski z odpowiedzi kolegow..

nie czepiam sie innych tylkociebie to ze popelnilem blad to juz po mnie trzeba pojechac co za kretyn nic niewie no tak bo ty od razu wszystko wiedziales najlepiej wszystkich naokolo osadzac a na wlasne bledy n ie patrzec tak ja popelnilem blad dowiedzialem sie o tym tu na forum ale to nie jest powod zeby mnie zlac jak psa bo ..... to sie tobie niespodobalo bo jakis debil zalozyl akwa a nic niewie moze masz racje moze nie ale zachowujesz sie tak jakbys pozjadal wszystkie rozumy a mozna bylo poludzku napisac tak? mozna bylo ale poco poznalem tu kilka osob na ktorych w kazdej chwili mozna liczyc na pomoc dlaczego?bo to sa akwarysci i rozumieja innych zeby mi niezalezalo to bym wyja ukwiala wyje..l i kupildrogiego pieniadze mam ale nie oto tu chodzi.ciesze sie z waszych komentazy pozytywnych negatywnych ale nie obelg niena tym polega te forum zeby kogos obrazac tylko sobie pomagac no chyba ze te forum dziala innaczej wiec przepraszam cofam swoje slowa i odchodze sami zadajcie sobie te pytanie bo ja chyba juz znam odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obiecuj tylko zrób. Szerokiej drogi :welcome:

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napadajcie na biedaka skoro pseudo fachowcy ze sklepu powiedzieli ze juz mozna chlopak sluchal bral i placil

Tyle ze teraz tylko jedna strona jest zadowolona

Ja tez w kilku sklepach kupowalem i dopiero po dlugim czasie doszedlem kto ma jaka wiedze,

komu zalezy na kasie a komu na zadowolonym powracajacym klijencie


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wiadra zimnej wody na forum jeszcze nikt nie umarł. Jednak to kolerga od nas coś chce to pasowałoby się zachować, nieprawdaż? Nie rozumiesz sedna?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.