Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w każdym zbiorniku najważniejsze jest urozmaicony krajobraz a u Adama jest to widoczne są skały jest plaża w jednym miejscu ciemniej w drugim jaśniej i o to chodzi aby nie było nudy jak kogoś to przerasta niech sobie w całym zbiorniku trzyma xenie i zobaczymy kiedy jej hipnotyczny ruch się znudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta ludzkie nie podlegają dyskusji . Każdy też ma prawo do własnego zdania i nikt na nikim nic nie wymusza , a wymiana poglądów to nie przestępstwo...

Pozdrawiam :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam s ,witam zbiornik naprawde robi olbrzymie wrazenie,widac iz mnustwo sie w nim "dzieje",caly czas jest ruch,jest zycie :thumbup: ,na filmiku wspomniales o klejeniu korali klejem w zelu-moglbys napisac jaki to klej oraz jaka masz technike klejenia,bede wdzieczny za info,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam pod Grunwaldem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza, to może na forum. Grunwald ma sie dobze. Wszystko idzie po malutku do przodu. Może korespondencji brak, ale po części to wina tego, że w pracy dużo zajęć. Korale się rozrastają np. montipora którą dostałem od Romana z pół roku temu miała pięc cm średnicy, a tu nagle ma już 10 cm i rośnie dalej. Miękasy rozdaję na boki jak są chętni. Wszystko ruszyło do przodu Baling raz w miesiącu idzie do korekty (w górę).

Przy PO4X4 fosforany spadły do poziomu 0,04mg/L, potem podmieniłem na Rowę i fosforany wzrosły do 0,16 mg/L kolor na montiporze wrócił do pierwotnego z szarego na zielony. Ale podejrzewam, że to win poziomu żelaza wg. Hanki jest 0,1 mg/L.

Na dzień 24.03 parametry wody były nastepujące:

Ca 410

Mg 1290

KH 8,9

PO4 0,16

NO3 zero - i to mnie niepokoi

Dodatkowo zbieram resztę gratów do testów adsorberów fosforanów. Czekam na paczki ze stanów z odczynnikami. Zapewniam, że będzie baaardzo ciekawie :smiling: . Konsultuje z paroma osobami z forum kwestię badań. Jak plan będzie gotowy to go opublikuję pod dyskusję. Tyle w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze podziel się fotką i będę szczęśliwy :clap:

Kamil rusz 4litery daleko nie masz. No dobra, pójdę coś cyknąć.

Poza tym przez dwa dni mały borsuk tłukł dużego, że był biało szary i siedział skulony przy kominie. Awantura małżeńska jednak minęła i znów sie kochają i pływają razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej filmem ;) Już po kilka razy każdy oglądałam :blushing:

W święta mam luźniej jest szansa, Agnieszka prowokujesz - a ja się wystrzegam kamery, bo czasu mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W święta mam luźniej jest szansa, Agnieszka prowokujesz - a ja się wystrzegam kamery, bo czasu mało.

Adam przyzwyczaiłeś nas do profesjonalnych relacji video wiec nie możesz nas teraz zaniedbywać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wartości chciałbyś utrzymać No3? :)

Myślę że poziom 0,5-1 mg/L byłby odpowiedni. W pierwszym miesiącu (lipiec 2013) było najwięcej tzn. 10mg/L

PS. Filmik nakręcę, włączyłem kamerę do ładowania, będzie w smingus dyngus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich testów do No3 używasz? Salifert nie ma takich dokładnych wykresów, wiec może redsea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich testów do No3 używasz? Salifert nie ma takich dokładnych wykresów, wiec może redsea?

Salifert - Ca, Mg, KH

SeaChem - NO2/NO3

RedSea - PO4

W drodze Hanki - PO4 (low, high), SiO2, Ca,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekaw jestem jak po zmieszaniu twojej wody z moją wyjdą wyniki MG i CA u mnie nawet w tej wodzie do podmiany Trzyma się 1500 i 500 :) daj cynka o której dokładnie podjedziesz w Sobotę to odmulę i spuszczę tyle wody ile potrzeba :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem o akwarium. W majówkę czyściłem trochę w zbiorniku i prawie po roku znalazłem nowego lokatora. Jest nim niewielki około 3-4cm krab z pomponami. Krab patriota ma biało-czerwony pancerzyk. Miła niespodzianka zobaczcie sami tego gagatka. Mieszka koło wężowidła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywa skała jest pełna niespodzianek.Nie tylko tych złych.

Gratuluję nowego lokatora. Piękny jest i do tego Patriota.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek na "świeżo". W baniaku wszystko spokojnie sobie rośnie. Filmu na razie nie robię, bo czasowo jestem ograniczony. Zobaczcie co słychać w Grunwaldzie:

1. Zbiornik "od frontu" (większy rozmiar fotki)

2013_05_11_009_small.jpg

2. Zbiornik "od tyłu" (większy rozmiar fotki)

2013_05_11_002_small.jpg

3. Po środku na piasku widać kopiec babki. Teraz kupka nie jest największa. (większy rozmiar fotki)

2013_05_11_010_small.jpg

4. "Błękitny ninja", a jak przychodzi co do czego to zwiewa w skały i udaje greka (większy rozmiar fotki)

2013_05_11_001_small.jpg

5. Różnice w poziomie piasku w akwarium sięgają nawet 15 cm. W końcu w akwarium są 3 babki kopiące (większy rozmiar fotki).

2013_05_11_003_small.jpg

6. Xenia wymaga znacznej redukcji, bardzo szybko rośnie, jak są chętni to zapraszam na PW (większy rozmiar fotki).

2013_05_11_004_small.jpg

7. Rybki pływają razem zgodnie, tylko błazny zajmują sarco i ukwiał dywanowy. Quadri jest samotny, choć błazenków jest 9 szt. (większy rozmiar zdjęcia)

2013_05_11_005_small.jpg

8. Salarias. Mam dwa takie spaślaki w baniaku (większy rozmiar fotki).

2013_05_11_006_small.jpg

9. Xenia zarasta mi rurówki (większy format zdjęcia).

2013_05_11_008_small.jpg

Tyle w skrócie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się rozwija, chociaż brakuje mi w tym basenie kilku SPSów na szczytach. Jedziesz na Ballingu czy zainwestowałeś w reaktor wapnia ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się rozwija, chociaż brakuje mi w tym basenie kilku SPSów na szczytach. Jedziesz na Ballingu czy zainwestowałeś w reaktor wapnia ?

Jest parę sztuk twardzieli ;-) Na razie czekam na wykrystalizowanie dalszej wizji i eliminację paru problemów technicznych. Co do Balinga to jadę na razie na prochach. Myślę o reaktorze, ale nie wiem kiedy do tego dojrzeję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem o akwarium. W majówkę czyściłem trochę w zbiorniku i prawie po roku znalazłem nowego lokatora. Jest nim niewielki około 3-4cm krab z pomponami.

he he , doprawdy niesamowite , ciekawe co jeszcze odkryjesz jak się dokładnie zaczniesz przyglądać życiu w akwarium ? a dlaczego mnie to rozbawiło ? a ponieważ teoretycznie emigrując do Ciebie cała zawartość mojego zbiornika zawierała 2 sztuki tych krabów , kupowałem je w eRybce w Markach , może jeszcze wypatrzysz np. krewetkę Harlequin , bo też się wtedy maleństwo nie odmeldowało przy przeprowadzce ;-) ps: fotki fajne , xanthurum nadal rządzom całym zbiornikiem ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam , możesz napisać jakiej kamery używasz??? :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.