Skocz do zawartości
twistman

Borsuk masakrował Trachyphyllie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Od pewnego czasu coś nie tak działo się z moją Trachyphyllią

Koral który zawsze pięknie pompował się w dzień od jakiegoś tygodnia zamieniał się w czasie palenia świateł w zasuszonego rodzynka...

Martwiłem się że zejdzie...

Z pomocą przyszo kilka dni wolnego. Wtedy zobaczyłem w coś w co nie mogłem uwierzyć. Zwierzak był non stop bezpardonowo podgryzany przez Borsuka notabene pana Reef Keeping..

Krótka analiza i to co wywnioskowałem to to, że mogłem zmieniać mu nawyki żywieniowe, tj. zbyt częste karmenia mrożonkami mogły zmienić go w mięsożerce. Zbyt mało podawałem mu pokarmów roślinnych i być może pojawiła się jakaś awitaminoza i szukał pokarmów uzupełniających diete.

Od kilku dni stosuję algi nori i obsadę karmię płatkami oraz spiruiną.

Koral odżywa przykryty butelką - widać znaczną poprawę - zaczął się otwierać i pompować chociaż na razie do 1/3 tego co było.

Czy któś miał podobne zdarzenia u siebie?

Czy moje wnioskimogą być trafne i czy przestawienie z powrotem na pokarm roślinny jest możliwe - tak aby skubaniec już mi nie podgryzał jednego z najfajniejszych okazów w akwarium?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie choc nie ma nam czego zazdroscic.

Prubowalem przez ok dwa miesiace oduczyc go podgryzania korali mi wyjadal i scolimie :realmad:

Bolalo jedynym wyjsciem bylo odlowienie.

Mysle ze byl zbyt duzy, ja karmilem do od poczadku mrozonka i suchym, mimo to instynkt dal o sobie znac,..


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co za dupek z tego mojego borsuczka. Objada się nori, do mrożonek startuje jak odkurzacz. Ryba gruba i dożywiona ale jak tylko odkryje korala spod butelki od razu go podgryza i stresuje.

Żona twierdzi że widziała go jak interesował się (smakował) też euphilią....


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zamiar dokupić borsuczka...aż się boję

chce pozbyć sie valonii...pokolce które mam nie ruszają jej (zebrasoma flav., acanth. nigricans, tomentosus)

często trafiają się takie z zapędami do koralowców?


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z ludźmi to nie często. Raczej jest to ryba bezpieczna dla rafki. Niestety moja musi zmienić właściciela. Próba przestawienia jej na pokarmy roślinne za pomocą nori, spiruliny itp. skończyła się fiaskiem. Ryba podskubuje Trachyphyllię, euphylię i jedną z akropor.

Niedobry borsuk mi się trafił...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim nie mam najmniejszych problemów, ale dostaje potężną dawkę nori i spiruliny. Trzeba mieć świadomość tego, że jest to rybka głównie glonożerna i powinno dostawać dużą ilość takiego pokarmu. Chociaż mój mimo obżarcia nori i tak staruje do każdej mrożonki. Taka z niego wypasiona krówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.