Skocz do zawartości
Crejzole

Rybka zwana Nemo, 16.25 TVP2

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem coś napisać, i to nie coś,tylko całkiem sporo,ale ugryzłem się w język (czytaj w klawisz). Myślę,że każdy powinien mieć prawo do własnej oceny po obejrzeniu filmu.Jako,że jestem leniwy i się nie znam,to jeśli ktoś mi powie jak i jakim programem (najlepiej darmowym) skonwertować film w z formatu dvd na format nadający się do wrzucenia ma YouTube, to jestem skłonny zmusić się do takiego wysiłku :smoke:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o zakwaszeniu oceanów, zanikaniu pokrywy lodowej i warstwy ozonowej, przemysłowych połowach - a Ty o krewetce czyszczącej. Skoro tak bardzo my akwaryści jej zagrażamy - powinniśmy zrezygnować z jej hodowli. Myślę jednak, że to tylko burza w szklance wody. Czynniki, które wymieniłem powyżej to prawdziwy powód zmian w oceanach - a stronnicze przedstawianie akwarystów jako morderców i porywaczy biednych nemo to jakaś paranoja.

Szczepan - przemysłowe połowy? Na rafach? Dla kogo?

Przemysłowe połowy to się prowadzi na zimnych wodach, bo w ciepłych to

- nie ma co łowić - kupiłbyś maciupeńki filecik z zebrasomy?

- nie można łowić bo sieci by się podarły o rafy.

Zatem nie przemysłowe, tylko masowe połowy na potrzeby przemysłu akwarystycznego. I my jesteśmy jego użytkownikami i my się przyczyniany do niszczenia raf. I taka jest prawda. Nawet jeżeli w minimalnym procencie w stosunku do całego świata, to jednak zawsze.

Ile mamy tutaj ludzi zarejestrowanych? 7 tysięcy? I prawie każdy ma zbornik. Dodać tych co nie są zarejestrowani a czytają, i tych co wcale nie korzystają z forum a mają zbiorniki. To ile ich będzie 10 tys. w kraju?

Weźmy na przykład taką Zebrasomę Flavescens. Niech będzie w co drugim zbiorniku jedna sztuka.

To mamy 5 tys. sztuk ryby której nie rozmnaża się w niewoli na masową skalę. Ile z nich to druga, trzecia ryba tego gatunku, bo poprzedniczki padły? Niech będzie 10%. Ile ich zginęło w sklepie zanim do nas trafiły? Niech będzie też 10%. Ile ich zginęło w transporcie do Europy? Niech będzie też 10% od tych 5 tys. obecnych w zbiornikach. I mamy wynik 6,5 tys. sztuk tej ryby w ciągu ostatnich powiedzmy 10 lat. A gdzie reszta Europy, Ameryka, Azja?

Tak to nie jest żadna paranoja. Nie jesteśmy miłośnikami życia na rafie. Jesteśmy miłośnikami posiadania kawałka rafy na własny użytek. I tym samym mordercami raf. Ja osobiście się do tego przyznaję i mam to gdzieś. Gorzej że większość tu piszących śmierdzi na odległość taką hipokryzją że aż w nosie wierci.

Ja niszczę rafę, ależ skąd. To inni, to ja nie. To zatrucie środowiska, to przemysł. Wszyscy tylko nie ja. Ja jestem święty, bo jestem akwarystą i miłośnikiem rafy. G...prawda.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,Jacku masz bardzo dużo racji w tym,co piszesz.Tylko,co dalej? Myślę,że najważniejsza jest świadomość, a dalej to już wybór każdego z nas...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja piszę o zakwaszeniu oceanów, zanikaniu pokrywy lodowej i warstwy ozonowej, przemysłowych połowach - a Ty o krewetce czyszczącej.

Nie wiem czy nie zauważyłeś, który fragment Twojej wypowiedzi zacytowałem, czy tylko udajesz, że go nie widzisz. Odniosłem się do tej "większości zwierząt pochodzących z hodowli". Skoro forsujesz taką teorię, to wymień proszę chociaż kilkanaście popularnych gatunków zwierząt (nie licząc szczepek korali), które można powszechnie kupić z hodowli. Litościwie pominę "w Polsce", bo to byłby cios poniżej pasa. Mnie kojarzą się tylko głównie błazny, kilka gat. krewetek, pterapogony, ślimaki...Rzeczywiście, przygniatająca większość.

Niestety czy to nam się podoba, czy nie, to w również przyczyniamy się do ubożenia raf. Jak bardzo? W pewnych rejonach świata na pewno znacząco, w innych dużo mniej. Na pewno akwarystyka nie pozostaje obojętna stanom raf i zaprzeczanie temu to czysta dulszczyzna.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wrzuci ktos w koncu ten film do sieci? moze chomikuj albo jakis inny serwer... przeciez pisaliscie ze nagrywacie... pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironista - warstwa ozonowa też nie ginie tylko nad rafą, a już tym bardziej mało prawdopodobne, że wpłynie tam góra lodowa :) Pisałem ogólnie o degradacji oceanów. Czynniki te mają również oddziaływanie na biosystem rafy - i to było w filmie przedstawione.

Kapuchy - w pierwszym poście pisząc o tym, że większość zwierząt pochodzi z hodowli - pisałem o błaznach.

Może faktycznie słowo "większość" to jednak nadużycie (nie zapoznawałem się z opracowaniami naukowymi)

ale po obejrzeniu filmu i jednak coraz większej tendencji akwarystów do zakupów zwierząt hodowlanych (z przyczyn ekologicznych) - powiedzmy "spora część".

Nie jestem hipokrytą - moja skała też nie została odłupana u kogoś na podwórku. Zdaję sobie sprawę, że mamy negatywny wpływ na rafę - ale moim zdaniem jest on po prostu przesadzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos oszacować jaki procent naturalnej populacji gatunkow rafowych jest odławiany w celach exportowych dla akwarystyki ? Czy odsetek ten ginie bezpowrotnie czy tez jest w sposob naturalny zastępowany ?

Myślę, ze to są kluczowe pytania i tylko odpowiedzi na nie mogą dać nam prawo do stawiania tez o naszej "odpowiedzialności" za dewastację raf.

Myślę, że przede wszystkim należy stwierdzić czy rafa zanika czy nie. Jeśli TAK, to należy ocenić co ma na to wpływ i w jakim udziale (bo czynnikow jest zapewne wiele). Nastepnie nalezy podjać działania obronne w celu utrzymania raf na stałym poziomie lub jej rozwoju.

Mala dygresja

Ogladalem kiedys film, w którym pokazywano środowisko rafowe, w które "sztucznie" zasiedlono skrzydlicę. Skutki były przerażające. Nie wiem czy to nie jest gorsze działanie ludzkie niż samo odławianie.

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając jałowe kłótnie o rafę czy KTOŚ MÓGŁBY UDOSTĘPNIĆ RZECZONY FILMIK (może na chomiku)? Bardzo chciałabym obejrzeć, widziałam kawałeczek i pluję sobie w brodę, że nie przejrzałam EPG w tym tygodniu :/


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam az sie ktos zlituje i wrzuci :)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na dysku USB podłączonym do dekodera n-ki, więc film jest nie do skopiowania - chyba, że ktoś ma jakiś magiczny sposób na zrzucenie go do kompa, to mógłbym później udostępnić po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja wrzucam film na DVD i wrzucę na chomika myślę że wieczorem będzie :p


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja wrzucam film na DVD i wrzucę na chomika myślę że wieczorem będzie :p

:clap::thumbsup:


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się będzie w formie avi ale zgrany z DVD :)

za jakieś 3 godziny będzie dostępny


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bez hasła :) nie wiedziałem nawet że mam hasło :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma hasła !!! już usunięte


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w polsce czy moze ktos to wrzucic na rapida? czy inny serwer?


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również na chomiku,trochę mniejsza waga - 452Mb,format .avi ,hasło do folderu: nemo

Rybka zwano nemo

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich z polski i zagranicy.

https://rapidshare.c....avi|813962|0|0

link juz wygasl

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu nagle wszyscy wszystko maja.

Wczesniej nie bylo komu a teraz nagle sie poznajdowalo :)

podziekowania dla lukasz.s4

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu nagle wszyscy wszystko maja.

Wczesniej nie bylo komu a teraz nagle sie poznajdowalo :)

Nie było komu?Na pewno??Może po prostu samemu trzeba wykazać trochę dobrej woli i dać coś od siebie (proszę przeczytaj niżej i zwróć uwagę na datę i ilość postów z prośbą o wrzucenie napisanych później)???

Jako,że jestem leniwy i się nie znam,to jeśli ktoś mi powie jak i jakim programem (najlepiej darmowym) skonwertować film w z formatu dvd na format nadający się do wrzucenia ma YouTube, to jestem skłonny zmusić się do takiego wysiłku :smoke:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten post. Sorki ale jakos nie skojarzylem ze to ty wczesniej o tym pisales.

Oddaje honor do kieszeni :).

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :D. A tak nawiasem mówiąc,to bardziej o to lenistwo chodziło :p


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.