Skocz do zawartości
Norbertt 24

Małe ale własne kosteczka 180L

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak napełniony Ro dziś wsypałem sól na razie 7 kg aquaforesta . :)

Myślę że około 2 dni wystarczy że by się dobrze wymieszała z wodą wtedy zrobię pomiar zasolenia jeśli będzie niski to dosypie jeszcze .

Niestety na magnesy do pomp tunze 6045 nadal czekam więc na razie do mieszania włożyłem głowice atmana 400l/h plus pompa obiegowa 3000l/h.

Woda powoli się nagrzewa na razie jest 23,5 stopnia

http://youtu.be/qcJBBuHnqV8

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie możesz chwilowo powiesić tunze na bocznych ściankach, tylko męczysz tego małego atmana? :D

Wątek śledzę, bo będę stawiał podobne akwa :)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10mm tez bardzo słabo trzymały magnesy, no niestety nie mam na czym zawiesić bo odesłałem magnesy do sklepu

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała Aktualizacja

W Wtorek włożyłem 17 kg Skały .

Przedstawiam pierwsze fotki :)

post-12126-0-72251000-1348728338_thumb.jpg

post-12126-0-81897100-1348728348_thumb.jpg

post-12126-0-65508200-1348728352_thumb.jpg

post-12126-0-65166800-1348728362_thumb.jpg

post-12126-0-51408500-1348728368_thumb.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, z moich spostrzeżeń, to mógłbyś grzałkę położyć w sumpie w miejsce większego przepływu, np. pod tą kratką rastrową - wtedy na pewno będzie efektywniej pracowała. Skała ładna, trochę kamorzasta, ale i tak mi się podoba - gratulacje. Wg mnie mogłoby być jej jeszcze trochę więcej, ale to już zależy od Twoich upodobań i tego ile będziesz chciał tam włożyć koralików. Mało skały to mało miejsca dla nich, ale za to więcej przestrzeni i miejsca dla rybek - Ty musisz zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe magnesy juz dobrze trzymają?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwa, rozmiar jak mój :D.

Skałe bedziesz jeszcze kupował czy to jest juz ilość docelowa?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek

Nowe magnesy juz dobrze trzymają?

Tak trzymają trochę lepsze są ale oczywiście na bokach 10mm bo na tylnej szybie 12mm już słabiej i wolę nie ryzykować :)

Kaktus

Super akwa, rozmiar jak mój :D.

Skałe bedziesz jeszcze kupował czy to jest juz ilość docelowa?

Dzięki wielkie :)

Tak to już jest ilość docelowa więcej nie będzie

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiekne akwarium.

A nie dalbys rady zrobic do tego osłony górnej na teleskopach i wbudowac tam lampe+szyba ochronna i wentylatory jak w reefmaxie zamiast wiszacej lampy? Ciezka sprawa z tym?

ps. zgaduje ze znasz sie sporo na budowlance i architekturze.

ps 2. mozna wiedziec ile Cie to wyszlo? oczywiscie bez odpieniacza:P sprawdzilem juz jego cene:P

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WolfAtTheDoor

A nie dalbys rady zrobic do tego osłony górnej na teleskopach i wbudowac tam lampe+szyba ochronna i wentylatory jak w reefmaxie zamiast wiszacej lampy? Ciezka sprawa z tym?

Nie nie chcę zabudowywać koroną itp. podobają mi się akwaria otwarte :)

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby Tobie sie podobało to dałbys rade to zrobic?

i czy moglbys mi zdradxic ile Cie wyniosło to akwarium ze wszystkim bez odpieniacza? Bo bardzo mnie sie podoba i zastanawiam sie czy koszt wykonania samemu takiego czy przekracza koszt gotowca np. red sea max 130d,

I zastanawiam sie jak wyciales ta dziure w akwarium tam gdzie jest grzebien?

Czy w ogole ciecie szkła w akwarium ma jakis wpływ na jego wytrzymalosc?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby Tobie sie podobało to dałbys rade to zrobic?

i czy moglbys mi zdradxic ile Cie wyniosło to akwarium ze wszystkim bez odpieniacza? Bo bardzo mnie sie podoba i zastanawiam sie czy koszt wykonania samemu takiego czy przekracza koszt gotowca np. red sea max 130d,

I zastanawiam sie jak wyciales ta dziure w akwarium tam gdzie jest grzebien?

Czy w ogole ciecie szkła w akwarium ma jakis wpływ na jego wytrzymalosc?

Jeśli podobało by mi się akwarium zamknięte lub korona to bym na pewno

zrobił.

Ta dziura w kominie jest wycięta , frezowana od środka dodatkowo wklejona czarna szyba.

A jakim sprzętem jest to zrobione to ci nie powiem bo nie wiem musiał byś zapytać w sklepie Plantica.

Co do kosztów wysłałem ci PW


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

odsun ta cala konstrukcje od tylniej szyby przynajmniej na tyle, zebys mogl tam wjechac czyscikiem albo skrobaczka ;)

kiepsko wygladaja takie niedoskrobane obszary na czarnym tle ;)

Edytowane przez sushi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

W niedziele wczesnym rankiem zabrałem się za wyciągnięcie skały z akwarium i zbudowanie czegoś w miarę fajnego . Skała ( kawałki ) są umocowane na rurce pcv 16mm

post-12126-0-77857100-1349196769_thumb.jpg

post-12126-0-38121500-1349196823_thumb.jpg

post-12126-0-34420800-1349196829_thumb.jpg

post-12126-0-92244800-1349196834_thumb.jpg

post-12126-0-33890400-1349196840_thumb.jpg

post-12126-0-48402900-1349196844_thumb.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne ułożenie skały.

Mam identyczny zbiornik jak Ty i chyba spowodowałeś, że w weekend wyjmę skałę i ułoże ją jescze raz:)


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały pierwsza klasa. Właśnie o czymś takim myślałem u siebie. Gratuluję.

Pozdrawiam, Marek


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie i ciekawie, jednak zobaczysz, że bardzo szybko będzie brakować miejsca na korale. Jeżeli kupisz ich za dużo, to po 4-6 miesiącach zaczną na siebie włazić i się parzyć. Teraz pewnie patrzysz na to inaczej, ale po jakimś czasie zorientujesz się, że nie sam wygląd skały po jej ułożeniu jest ważny, ale to jak będzie można na niej rozmieścić koraliki i jak będzie wyglądała rafa, jak one urosną. W tym przypadku uda Ci się te bardziej wymagające ustawić tylko na tych górnych półkach. W połowie wysokości tylko jedna półka na jakiś LPSik i ta skała na dole na jakieś zoasy np. i to w zasadzie tyle. Są pionowe ścianki na których w zasadzie nic ciekawego nie zrobisz - tak chcesz?

Poza tym jest bardzo mało miejsca do chowania dla rybek. Nie wiem jakie rybki planujesz, ale większość bez kryjówek w skałach staje się bardzo nieufna i większość czasu będą siedziały za skałami.

Pewnie i tak zrobisz po swojemu, bo ważne, żeby Tobie się podobało - i tak już dostałeś dwa głosy zachwytu, ale trochę szkoda mi tego projekciku, bo do tej pory wszystko jest na szóstkę, a moim zdaniem takie ułożenie skały do takiego typu rafki nie pasuje... Okej, nie mówię, że moje jest lepsze - każdy układa po swojemu i jemu ma się podobać, ale u mnie jest dużo miejsca na koralowce, jest mega dużo kryjówek dla ryb, są one odważne, często wypływają, często je widać i to cieszy. A nie to, że jak tylko wejdziesz do pokoju, to ryby są za skałami. Z biegiem czasu, jak koraliki podrastają, to mają nadal dla siebie miejsce i zasłaniają skałę - to one są główną ekspozycją, a nie kamory. U Ciebie będzie taki efekt, że tam gdzie jest pionowa skała, to będzie sama skała, a na półkach na górze krzaczorki rosnące do światła - o takie coś Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie i ciekawie, jednak zobaczysz, że bardzo szybko będzie brakować miejsca na korale. Jeżeli kupisz ich za dużo, to po 4-6 miesiącach zaczną na siebie włazić i się parzyć. Teraz pewnie patrzysz na to inaczej, ale po jakimś czasie zorientujesz się, że nie sam wygląd skały po jej ułożeniu jest ważny, ale to jak będzie można na niej rozmieścić koraliki i jak będzie wyglądała rafa, jak one urosną. W tym przypadku uda Ci się te bardziej wymagające ustawić tylko na tych górnych półkach. W połowie wysokości tylko jedna półka na jakiś LPSik i ta skała na dole na jakieś zoasy np. i to w zasadzie tyle. Są pionowe ścianki na których w zasadzie nic ciekawego nie zrobisz - tak chcesz?

Poza tym jest bardzo mało miejsca do chowania dla rybek. Nie wiem jakie rybki planujesz, ale większość bez kryjówek w skałach staje się bardzo nieufna i większość czasu będą siedziały za skałami.

Pewnie i tak zrobisz po swojemu, bo ważne, żeby Tobie się podobało - i tak już dostałeś dwa głosy zachwytu, ale trochę szkoda mi tego projekciku, bo do tej pory wszystko jest na szóstkę, a moim zdaniem takie ułożenie skały do takiego typu rafki nie pasuje... Okej, nie mówię, że moje jest lepsze - każdy układa po swojemu i jemu ma się podobać, ale u mnie jest dużo miejsca na koralowce, jest mega dużo kryjówek dla ryb, są one odważne, często wypływają, często je widać i to cieszy. A nie to, że jak tylko wejdziesz do pokoju, to ryby są za skałami. Z biegiem czasu, jak koraliki podrastają, to mają nadal dla siebie miejsce i zasłaniają skałę - to one są główną ekspozycją, a nie kamory. U Ciebie będzie taki efekt, że tam gdzie jest pionowa skała, to będzie sama skała, a na półkach na górze krzaczorki rosnące do światła - o takie coś Ci chodzi?

Jerzy zgodzę się z wszystkim co napisałeś :)

Lecz mnie od samego początku podobały się akwaria z dużą przestrzenią co do korali to będzie tylko parę wybranych gatunków i wcale nie będzie mi przeszkadzać że korale nie pokryją całej skały bo w naturze rafa koralowa (skała) tez nie jest tak gęstą zasiedlona przez korale że jej nie widać :)

Wszystkim Bardzo dziękuje za miłe słowa :)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Mnie sie podoba. Pozdrawiam. :D


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzo ro wo !

Co tu wiele pisać, pełna profeska. Kibicuje


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę dłużej i wycofuję to co napisałem. Nadal uważam, że jest mało miejsca i mało kryjówek, ale może nie to jest najważniejsze, bo zależy od tego co będziesz chciał w tym akwa trzymać. Jeżeli planujesz zrobić tak jak napisałeś, to będzie super.

Tak więc podoba mi się i tak trzymaj - nadal kibicuję!

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Jerzyk a ile miejsca maja ryby u Ciebie? :thumbsup: bez ataku, ale serio usmiech natwarz mi sie pocisnal.

Ja jeszcz przejzalem temat jeszcze raz na wiekszy ekranie. Na co bym zwrocil uwage to na grzebien ktory powinien byc trochw wyzej, albo jakies zabezpiecznei na komin bo na filmiku to male hop i ryba czy inne zycie w kominie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.