Skocz do zawartości
dirty_pig

czym karmić korale?

Rekomendowane odpowiedzi

co konkretnie do jedzie dajecie koralom?

bo ja leje np kent accel, kent phytoplex, aqua medic plancto, jbl korall fluid, plus jakieś mrożonki co 2-3 dni (było częściej teraz ograniczam co by brzydala zmusić do jedzenia aiptasi), ps. quadricolora nawet łososiem raz nakarmiłem, szybko wcinał :)

co wy im dajecie aby sobie miały co powcinać?

ps. może ktoś mi poleci jakiś fajny niedrogi produkt, zależy mi aby to był produkt prosty w obsłudze, tz. że laik bez kompletnej widzy mógł sobie dolać jakiegoś produktu i wrócić do swoich zajęć, np. taki jak kent accel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w starym zbiorniku oprócz ballinga z solą bez soli i światła moje korale nie miały nic.Jak mi się wspomniało to podawałem reef Pearls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co konkretnie do jedzie dajecie koralom?

bo ja leje np kent accel, kent phytoplex, aqua medic plancto, jbl korall fluid, plus jakieś mrożonki co 2-3 dni (było częściej teraz ograniczam co by brzydala zmusić do jedzenia aiptasi), ps. quadricolora nawet łososiem raz nakarmiłem, szybko wcinał :)

co wy im dajecie aby sobie miały co powcinać?

ps. może ktoś mi poleci jakiś fajny niedrogi produkt, zależy mi aby to był produkt prosty w obsłudze, tz. że laik bez kompletnej widzy mógł sobie dolać jakiegoś produktu i wrócić do swoich zajęć, np. taki jak kent accel.

W poprzednich Koralach był spory artykuł o karmieniu korali - bardziej o zasadach i potrzebach ale całkiem ciekawy :)

ciekaw jestem jak u Ciebie z parametrami bo z tego co piszesz to sporo "chemii" lejesz do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Ja miksuję na miazgę w blenderze kilka rodzajów mrożonek (ok.8) + Cyclop eeze i np. fito. Papkę przelewam do pozostałych pudełek po mrożonkach i do zamrażarki :) Sprawdza się, tylko musi być mega drobno zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czasem przedmuchuję detrytus w sumpie i moje koraliki bardzo się z tego cieszą :)

Nawet jak się pogmera w piasku patykiem to korale mają imprezę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miksuję na miazgę w blenderze kilka rodzajów mrożonek (ok.8) + Cyclop eeze i np. fito. Papkę przelewam do pozostałych pudełek po mrożonkach i do zamrażarki :) Sprawdza się, tylko musi być mega drobno zrobiony.

Zawsze sie zastanawiałem po co miksować pokarm, w naturze nie ma blenderów a są drobne pokarmy jak ikra czy plankon które śmiało korale złapią.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blemdera,ale używałem całe 3 razy przez 3 lata,hehe.Sam się czasem zastanawiam co koralom dawać bo skoro nic nie dawałem z miksów a rosły to o co chodzi ?

395f1aba306fb5e5.jpg

385c2a016442181a.jpg

7cdc54acd31a4342.jpg

9dff1dc19905432d.jpg

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wynika z tego że ja daje najwięcej:)

robię mieszankę z:

korallen zucht coral booster

korallen zucht coral snow

corallen zucht coral vitalizer

cyclop-eeze

red sea reef energy A+B

korallen zucht sponge power

korallen zucht amino acid

Aquarium systems phytoplan

dodatkowo dolewam do tego trochę Korallen zucht b-balance, iron i zeobak. Zostawiam to na godzinkę żeby się przegryzło w cieple i podaję na pompę obiegową. odpieniacz wyłączam na ok 3 godzinki a korale zadowolone ze hoho.

Ostatnio testuję też D-D Reef Paste i jako pokarm ciągle uwalniany też fajnie działa :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wynika z tego że ja daje najwięcej:)

robię mieszankę z:

korallen zucht coral booster

korallen zucht coral snow

corallen zucht coral vitalizer

cyclop-eeze

red sea reef energy A+B

korallen zucht sponge power

korallen zucht amino acid

Aquarium systems phytoplan

dodatkowo dolewam do tego trochę Korallen zucht b-balance, iron i zeobak. Zostawiam to na godzinkę żeby się przegryzło w cieple i podaję na pompę obiegową. odpieniacz wyłączam na ok 3 godzinki a korale zadowolone ze hoho.

Ostatnio testuję też D-D Reef Paste i jako pokarm ciągle uwalniany też fajnie działa :thumbup:

Łooo matko a wode masz w akwarium czy tylko sam zacier? hihihih Sorki to nie było złośliwe naprawdę :D

ja jeje tylko

korallen zucht amino acid + mrożonki (np.coral food)

Ale chyba ospuszcze sobie te aminokwasy bo jakoś nie zaobserwowałem żadnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z Grotechem ABCM wielu stosowało a mało kto widział różnicę zmieniając dawki od minimum do maksimum czy nie dając nic.Czasem to się zastanawiałem czy lepiej tego nie było wypić może jakiś skutek by był ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja po 21 mam sam zacier... w akwa nie mam wody.

z tego co wrzucam to:

- kostka drobnego pokarmu mrożonego (interbred lub jakaś inna mikroplankton)

- kostka lub dwie dla ryb, tuby i dunkanopsemii - grube

- łycha phytoplanktonu

- łycha zeoplanktonu

a przed samym zgaszeniem światła daje:

- amino acid

- amino acid LPS

- coralvitalizer

- coral snow (w nim bełtam na przemian wypisane powyżej produkty KZ)

no i standardowo Zeobac co 2 dzień i zeostart codziennie 2x. Do tego by stężenie kitu nie malało a woda nie była tylko z atomów wodoru i tlenu dolewam potas 2x 5 kropli (to obecnie) i B-balance na przemian z microelementami w Zeospur

Czyli mam akwa w którym wiecznie pływa jakieś g...wno ;)

a kiedyś miałem akwa w którym pływały same ryby i nie było śladów nutrientów... ;) tyle, że zagłodziłem korale i mam nauczkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z Grotechem ABCM wielu stosowało a mało kto widział różnicę zmieniając dawki od minimum do maksimum czy nie dając nic.Czasem to się zastanawiałem czy lepiej tego nie było wypić może jakiś skutek by był ?

Ja bym poszedł krok dalej i zadał pytanie

Jak to jest że jedni leją litry tych wszystkich "polepszaczy" i mają naprawdę piękne korale a inni do wody dodają tylko soli i też mają przepiękne kolorowe korale? O co tu chodzi? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to samo placebo ?

@inmar mogę ci podesłać zdjęcia jak działa to "placebo"... a jak działa u mnie nic "nie lanie"

jak to mawiają każdy zbiornik jest inny hehehe zawsze mi się to podobało więc będę tego nadużywał.

a wg mnie to bardzo proste dlaczego jedni leją inni nie leją. Na swoim przykładzie mam 140 litrów i w zasadzie parę błazenków + garbika, mandaryna i gobiodona raczej do ryb ciężko zaliczyć (jeden jest samowystarczalny, a drugi to istny gigant potwór i pożeracz ton żarcia), więc ryb to ja nie mam czym karmić, nie dostarczam do akwa nutrientów przez co moje akwa zawsze było wyprane. Używałem ubogiej soli przez długi okres, więc też z nią nie przychodziło nic do akwa.

posiadacze większych zbiorników mają niejako mniej roboty przez to, że zawsze w nich pływa "coś", a to stadko pokolców, a to stadko czegoś innego. żarcia tam się sypie kilka kostek, ryby robią kake... koralowce mają co wcinać...

przy dużej obsadzie rybnej prawie każdy system usuwania nutrientów ma swoje wady i niedomagania, zawsze chciałoby się lepiej więc następny element układanki - przerybione lub działające na krawędzi systemy same się nakręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem przerybione często mi to wypominano,za co się oczywiście nie gniewam bo bez tego forum jak już pisałem hodował bym jeszcze gupiki.:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci Marku nie miałem zamiaru niczego wypominać...

to co napisałem to chyba jest odpowiedź na pytanie zadane przez poprzedników i przez autora.

można karmić ryby, jak je się ma lub karmić korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem nawet o wypominaniu,napisałem w temacie.Lubię dyskusję,uczę się cały czas.

no to ok... bo miałem kaca moralnego, że mnie źle zrozumiałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Zawsze sie zastanawiałem po co miksować pokarm, w naturze nie ma blenderów a są drobne pokarmy jak ikra czy plankon które śmiało korale złapią.

No tak, masz rację :)

Ale np. dodaję też artemię, kryla itp. i chodzi o to, żeby stworzyć taką gęstą, jednorodną papkę. Jak rozmrozisz jajeczka krabów czy coś takiego, to one są pozlepiane w pakiety, część jest za duża i tak dalej. Jak przepuszczę to przez blender to powstaje coś o konsystencji mułu rzecznego :) LPS są nabuzowane na maksa przy czymś takim.

Edytowane przez Pucek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wa1ker parametry mam spoko jedynie co kh mam nisko okolo 7-6 ciagle. ale balinga niedlugo bede mial to podwyższę do około 8-9 kh. ca w granicach 480 ciagle a mg spadło do 1020 ostatnio wiec zaczalem wiecej lac mg i wyszlo mi juz dzisiaj na 1100 (około) bo testy raz wskazaly 1100 1200, mysle ze to dla tego ze coraz wiecej glonow wapiennych sie osadza na szybie. azotany fosforany 0. zasolenie 1026-1027. a jesli chodzi o pokarmy dla korali to nie leje ich codziennie jesli chodzi o scislosc zawsze wychodze z zalozenia ze nie daje maxymalnej dawki to skutkowalo i skutkuje w akwarium slodkowodnym wiec pomyslalem ze i w morskim mi sie tak uda.

pytam sie w temacie konkretnie co dawac bo wlasnie sie zastanawiam czy czegos nie zmienic by bylo bardziej naturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam codziennie po 1 lyzce kazdego z tych trzech:

Live Reef Flourish

Oyster Relish

Rotivits - enriched rotifers


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.