Skocz do zawartości
bartek13524

600L Rafowe za małe pieniądze

Rekomendowane odpowiedzi

Taa... 4000 zł teraz i następne 4000 zł. później na rzeczy nie ujęte w planach. Testy, sól, skała, piasek, pierwsze życie, pokarm, i wiele, wiele innych mniej lub bardziej potrzebnych. Ale nic to... Nadzieja umiera ostatnia ...harhar.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może moderatorzy podkleili by jakiś temat z takimi różnymi pomysłami dla nowych, którym sie wydaje, że nikt się nie zna i oni zrobią wszystko "pod prąd" i ich pomysł jest najlepszy i najtańszy, a później ślad po nich zanika. Tak dla potomnych "pomysłowych dobromirów"


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki :) przez przypadek mi się wysłało :D

no tak a co myślicie o odpieniaczu WEIPRO217 do 200l akwarium ??? jest już z pompą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki :) przez przypadek mi się wysłało :D

no tak a co myślicie o odpieniaczu WEIPRO217 do 200l akwarium ??? jest już z pompą :)

A co to ma wspólnego z tym tematem ?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech tam... Ja bym jeszcze obniżył koszt założenia.

Jest eBay w Uk - super tanie tylko ze uzywane. Jakby się nie spieszylo z założeniem akwarium i nie przeszkadzalo ze sprzet przechodzony a nie nowy oraz zbierało go przez kilka miesięcy to wszystko można trafić w licytacjach.

Ja kupilem aquarium za 7 funtow, ( mialo wbudowana lampe 2xt8 ktora sprzedalem za 80) tunze 6045 za 8 , seio 670 za 4. Pienidlo z pompa rio za 15 , UV tez za 15 . lampe 2x150 dostalem za free bo okazala sie walnieta, (naprawilem za 10) za 40 I zmienilem na 4xt5 ... Reszta sprzetu diy. Jeszcze kasa zostala...

- za to zycie bezcenne.... Tu mozna utopic sporo...

- koszty prowadzenia to inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dla ciebie propozycje wymien sps-y na dino i cyjano i gwaranuje ze ci sie uda. ale wiem dlaczego zalozyles ten temat -pewnie jestes zonaty i sciemniasz stara ze to tylko tyle bedzie kosztowac,ale jak juz tak robisz to mam nadzieje ze masz jeszcze 6tysi w skarpecie o ktorych ona nie wie.jesli nie mam racji to poprostu masz wybujala fantazje


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, życzę Ci powodzenia :D ale ja również podzielam zdanie większości poprzedników masz 0.5% że Ci się uda zmieścić w 3tys z takim litrażem. Bo założenie dobrze działającego 100l to koszt okolo 1000zł a gdzie 600l.


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dla ciebie propozycje wymien sps-y na dino i cyjano i gwaranuje ze ci sie uda. ale wiem dlaczego zalozyles ten temat -pewnie jestes zonaty i sciemniasz stara ze to tylko tyle bedzie kosztowac,ale jak juz tak robisz to mam nadzieje ze masz jeszcze 6tysi w skarpecie o ktorych ona nie wie.jesli nie mam racji to poprostu masz wybujala fantazje

:rofl:ściemniasz starą :rofl:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to już było... http://nano-reef.pl/topic/47484-rybki-i-korale-lps-i-miekasy/page__p__464842__fromsearch__1#entry464842

i to http://nano-reef.pl/topic/48272-beton-jako-wypelnienie/page__p__473911__fromsearch__1#entry473911

nie mogę... :rant::wallbash: kolego bartek, wykop se dół, wyłóż folio, zalej wodo i wpuś karasie, bedzie oki.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miażdżysz stary...

Program Ci się popsuł..?? może włóż śrubokręt w otworek zaraz nad kasetą i pokręć... ja kiedyś pamiętam tak ustawiałem magnetofon w comodore... może Ty masz właśnie z tym problem...

A tak na serio. Odpal sobie nanoReefa 30L i się ucz... dużoooooo czytaj bo 450l nie pociągniesz na pewno na 100% normy.

i nie rób z siebie pośmiewiska, masz fajną pasję i sporo chęci... nie zmarnuj tego... a będzie wszystko w porządku.

Jeśli masz jakie kolwiek akwarium to pochwal się fotami.... Tylko pamiętaj że z kasety nic nie wyjdzie <_<


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje ale staram się poprawić dlatego najpierw pytam a potem robie.

Troche poczytałem ale i tak niezawiele wiem dlatego pytam się doświadczonych.

Mam baniaczek jutro mage wstawici pełną dokumentacje troche go poprawiałem chyba jest ok, ale ocenicie sami.

Edytowane przez bartek13524 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy... oj czekamy...


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy powyżej, to jest nadal j. polski???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewielu rozumie... a jeszcze mniej się domyśla.... :)

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... więc wszystkich szalonych co to mają zamiar zabić zwierza oddając je w Kolegi ręce przestrzegam, otrzymałem pw od Kolegi o następującej treści:

Wysłano 19 August 2012 - 14:19

Witam czy mugł by się pan podzielici wodą z podmianki niestety pękło mi dno akwarium i wylała się połowa wody

To pękło to akwa, jest nadal (bo jakoś magicznie woda ma "pewne parametry", mierzone "pewnymi testami"), czy może nic nie ma oprócz głupot wypisywanych na forach internetowych?

Co do dysleksji to można mieć... można też mieć dysfunkcje lewej półkuli mózgowej... ale pisać bezbłędnie wypada z szacunku do czytających!

Jest taki prosty dodatek do przeglądarki firefox zwie się słownik i możesz wtedy sobie nawet pisać bezbłędnie po szwedzku.

Kierując do kogoś prośbę, list, zwracając się do kogoś piszemy DUŻE LITERKI... w słowach Ty, Ci, Pani, Pan... itd...

wg mnie temat do zamknięcia i banan na pożegnanie...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy,czy ja dobrze rozumie że stawiasz akwarium na 10 miesiecy??


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze cala rozmowa zczyna isc w kierunku podobnym jak wczoraj w rozmowie o ladnych 30L niestety z Hepatusem. Wynik BAN, grad minusow oraz duzo wzajemnej wazelinki w postaci plusikow.

Napietnowac mozna chamskie zachowanie, czy odzywki, ale brak doswiadczenia kolegi mozna naprostowac konkretna merytoryczna wypowiedzia. Np dlaczego jego system w ktorym planuje SPS-y nie wypali, czy dlaczego nie wolno teraz kupowac ryb. Dlaczego nie zmiesci sie w budzecie. Wyszydzac wielu potrafi, ale zapomnial wol jak cieleciem byl.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych konkretnych merytorycznych odpowiedzi było sporo, a tu nawet ortografia się nie poprawiła. I ciagle nowe watki uzytkownika... Ile można?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze cala rozmowa zczyna isc w kierunku podobnym jak wczoraj w rozmowie o ladnych 30L niestety z Hepatusem. Wynik BAN, grad minusow oraz duzo wzajemnej wazelinki w postaci plusikow.

Napietnowac mozna chamskie zachowanie, czy odzywki, ale brak doswiadczenia kolegi mozna naprostowac konkretna merytoryczna wypowiedzia. Np dlaczego jego system w ktorym planuje SPS-y nie wypali, czy dlaczego nie wolno teraz kupowac ryb. Dlaczego nie zmiesci sie w budzecie. Wyszydzac wielu potrafi, ale zapomnial wol jak cieleciem byl.

Grzegorzu tu nie ma co "piętnować" niewiedzy i poprawiać błędy merytoryczne z pierwszego postu w tym temacie. Kolega najnormalniej w świecie pisze bzdury lub jak kto woli kłamie, lub jeszcze inaczej podaje sprzeczne informacje.

Poza tematem ortografii, pw. do mnie było zastanawiające, mocno zastanawiające! Kolega chce wodę bo mu pękło akwarium a za 3 dni chce kupić lub lepiej dostać pokolca... szkoda słów. Co masz zamiar Mu do głowy nawkładać by czynił inaczej? Ja się poddaje...

Proszę o interwencję i celowo cytuje pw, które od Niego otrzymałem, żeby przestrzec przed pochopnym dawaniem mu zwierząt!

Czy z tego będzie zadyma na forum to już Twoja Grzegorzu ocena tej sytuacji i ocena naszego forum wg mnie chyba bezpodstawna.

Nie mam zamiaru nie reagować na takie zachowania, reakcja polega na przestrzeganiu i jak najszybszym powstrzymaniu Kolegi Bartka... a czy to zrobi mod czy sam Kolega się opamięta to już inna kwestia... ale czym szybciej (wspominając niektóre nieciekawe posty jakie dane było tu nam widzieć) tym lepiej!

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolegi absolutnie nie bronie, a tym bardziej jego ortow tylko zwracam uwage w jakim kierunku idzie forum.

EDIT i walenie minusow juz sie zaczelowallbash.gif

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje "edit" wynika z konieczności poprawy błędów np zmiana "mu" na Mu hehhehe

Nie zmieniam treści posta ;) a co czynią inni to... mam w nosie. Uważam, że elegancko jak się palnie głupotę jest przeprosić i przyznać się do błędu a nie zmieniać i udawać...

Forum idzie w taką stronę w jaką pozwala na to sytuacja, warunki.

A stawiającym minusy cóż... życzyć powodzenia ;) należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem zapytam: czy można sprawdzić od koga jest minus lub plus ???

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa... to bardzo dziękuję... nie wpadłem na to...

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.