Skocz do zawartości
Raffy14

Fototapeta nie musi być zła :)

Rekomendowane odpowiedzi

Juwel ma fajną fototapetę zwaną 'poster', można zakupić ją za ok. 25zł za 150x60cm i też tak uczyniłem.

Tak to wygląda:

Poster2_000.jpg

A tak w akwa:

22560745.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę,to nie jest tylko niebieska ?

Niebieska z falą :-) W sumie efekt ciekawy.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ,ale trzeba cały czas czyścić,ja wolę jak tył zarastają glony wapienne


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ,ale trzeba cały czas czyścić,ja wolę jak tył zarastają glony wapienne

Fakt,wygląda naturalniej i mniej pracy,ale jak 2 lata czyściłem na maxa to wielu odwiedzających prawiło komplementy,że ładnie i że mam charyzmę,hehe.Na czystym tle korale widać wyraźniej a tak się częściowo zlewają z tłem i już nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Lepszy efekt jest z zastosowaniem żelu juwela koszt ok 15zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt faktycznie niezły, tylko jak już wspomniano, trzeba czyścić.

Sam mam niebieskie tło, a właściwie to miałem i regularnie czyściłem do chwili wpuszczenia ryb. Napierw z uwagi na Salariasa zostawiałem tak z 15cm od dołu, później już nie czyściłem, niech zarasta, bo to jest fajny naturalny paśnik, mimo że wygląda czasami nieciekawie, jak z pod zarośniętych miejsc wystaje kawałek czystego niebieskiego po przejściu Strombusa czy Globullusa. Dodatkowo pasą się tam Salarias, borsuk, Veliferum, a nawet Chromiski i Clarki czasami podpływają i coś tam skubią z tej tylnej szyby. Nie mam jakoś serca im tego zabierać.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć jak ta tapeta będzie wyglądała na żywo, dzisiaj przykleiłem, do zalania zbiornika jeszcze trochę czasu więc mam czas na zastanowienie czy zostawić czy zmienić, co sądzicie? Może z wodą będzie wyglądało ciekawie, oto zdjęcia:

cimg4330g.jpg

cimg4331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy efekt daje ta tapeta w Twojej kostce.


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra efekt tylko będziesz musiał je czyścić. A tak swoją drogą zalej na razie zwykłą kranówka i pokaż efekty


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba,ale czyścić będziesz musiał prawie codziennie a przy systematyczności starczy wtedy tylko przecierać i wtedy efekt będzie super.Na takim tle widać każdy brud,od razu wszystko się rzuca w oczy.Pamiętaj o ułożeniu skały by było dobre dojście do szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. W tym momencie już jest optycznie większa głębia zbiornika. Ciekawe jak po zalaniu.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy efekt jest z zastosowaniem żelu juwela koszt ok 15zł

Dasz jakiś link do tego żelu, co to jest?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się właśnie ta tapeta kakadu podoba ale boje się glonów wapiennych i tej systematyczności o której piszecie.

Mam max 3 dni na podjęcie decyzji albo ta fototapeta albo granatowa.

A tak wygląda to akwarium po zalaniu foty + filmik niestety tylko 6 miesięcy było na chodzie.

http://nano-reef.pl/topic/54799-s-likwidacja-akwarium-gdansk/

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regularnie czyszczona szyba co tydzien przy podmianie i nie powinno byc problemu

u mnie przed podmiana (widac troche zielonego nalotu)

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej zostajesz przy niej i jesteś z niej zadowolony ?

U ciebie akurat ten efekt który mi się podoba jest zasłonięty czyli refleksy na piachu, to one w moich oczach najwięcej dodają.

Ps.Czy ty masz baniak przykryty ?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy refleksów na piachu w tapecie szybko się nie pozbędę zasłaniając koralami jak u ciebie, tak jak wyżej napisałem w edycji.Lubie w sumie jak przelewa się baniak koralami...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię na dziko, czy tu na miękko czy na spsowo, ale prawa dżungli mają być :scub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.