Skocz do zawartości
Tester

No i sie rozlalo 10000 galonow :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie im dolewka strzeliła :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahhaha :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero powoli oswajam się z żartami mojej krewetki pistoletowej, czy tam modliszkowej. na razie tylko ogon widziałem. czasami jak sobie mocniej strzeli... wyobraźnia galopuje... w pierwszych dniach po zalaniu szkła miałem sny na temat: zalane mieszkanie, tylko nikomu nie mówcie, ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemo postanowil dac noge..yyyy tzn pletwe. Ubezpieczalnia wyplaci, firma wykonujaca baniak jest w tarapatach a rybek o ktorych nikt nie pomysli szkoda najbardziej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajni by bylo tam byc wtedy

juz to widze, nasza ekipa wariatow latajaca i ratująca co sie da :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem ze masakrą było pęknięte 240l w moim pokoju :D Ci to dopiero będą mieć wycierania :D

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Strasznie dużo tych tematów o zalaniu. I jak tu spać teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam niczego nie ratowal z akwa. Mimo ze mi baniaka i zycia okropnie szkoda. W pierwszej kolejnosci przelecial bym po maszynkach i sprawdzil kto nie zdazyl zebrac wygranej. Po dokladnym sprawdzeniu kilku rzedow jednorekich bandziorow ewentualnie dla zasady pokrecilbym sie przy akwa pod pretekstem "zobaczymy co sie da zrobic". Skarpetka ze stopy pewnie bym niby zatykajac dziure liczyl ze wyleci jakas zlota dolarowka co ja jakas babcia na szczescie do akwa wrzucila...hahahaha


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna katastrofa, swego czasu u Wujka pękło akwarium słodkowodne z gurami mozaikowatymi, ponad 2000 litrów.

Też było co sprzątać i parkiecik do wymiany był.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkiecik do wymiany chyba tez u mnie bedzie. Bylem w Polsce gdy dolewka (z jednam plywakiem) sie zawiesila. Ok. 20 l polecialo miedzy drewniane belki w ocieplenie. Wlasciciel budynku chce, zeby to wysuszyc. Pewnie bede musial ruszyc akwarium i wszystkie te warstwy podlogi...

A tak dlugo myslalem nad zalozeniem drugiego czujnika (moze ktos ma taki - chetnie odkupie).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra.

Ja jestem na etapie kompletowania wiedzy przed moja pierwsza solanka i robię sobie plusy i minusy w zeszycie.

ZALANIE, jak i strach przed nim, jak na razie jest jedynym minusem, który bije na łeb wiele plusów :blushing:

Edytowane przez flyman7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

hazard straszna rzecz :D niektórzy jeszcze na automatach łoili :p

ja bym się jak najszybciej ewakuował stamtąd, bo słona woda dobrze przewodzi prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale operator tej kamery to d... Śmigał wkoło kadrem jakby my mrówki tyłek podgryzały...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość tego filmiku raczej wskazuje że to ktoś komórką kręcił ...


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale operator tej kamery to d... Śmigał wkoło kadrem jakby my mrówki tyłek podgryzały...

Może już go 110v smyrało po kostkach :) Ciekawe czy pękło samo, czy może ktoś za dużo przegrał hehe :) Automat go oszukał to właściciel ma nauczkę.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktos pomyslal ze to wszystko jest pod pradem haha ,, a ze zaden jednoreki kasy nie wywalil jak sie zrobilo zwarcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.