Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

#227144 78yanke :

dzięki, mam około 10l swojego :D

- Bóg potrzebował 6 dni na stworzenie świata, a 7 dnia odpoczywał,

- na stronie KZ pokazana jest acra która w 5 tygodni zmienia kolorek dzięki suplementacji zeo:)

- Ty chcesz być jak Turbodynoman i chcesz zawstydzić obu :D

dobrze, że upierasz się przy swoim - pewnie gdybyś nie miał efektów tej metody byś jej tak nie bronił - ale nie 2 tony w 4 dni. Dozujesz coś jeszcze z preparatów KZ?

Tak mnie jeszcze zastanawia co dzieje się z takim systemem w przypadku nawet kilkugodzinnej awarii prądu?

pozdrawiam Krzysiek

Odpoczywal 7 dni bo klocil sie z Adamem o zebro.Bo biedny Adam nie chcial problemu w Raju.

Bez prondu okalo pieciu godzin i wtedy zachodzi tz metoda cyklon B.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@78yanke smieszny jestes. widze ze nawet zadne placze i krzyki nie przekonaja Cie ze biale jest biale a czarne jest czarne. mily czlowieku, masz przed oczami zdjecia nawet nie obrabiane photoshopem, zajrzyj sobie w histogram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że podoba Ci się moje poczucie humoru. Wszyscy ci powtarzaja to samo- że na tych zdjęciach nic nie widać, poza różnymi ustawieniami i doświetlaniem koralowca na drugim zdjęciu. Zrób zdjęcie ze statywu a kolejne po tygodniu - dwóch wtedy może efekt będzie widoczny gołym okiem.

Ja z Tobą rozmawiam jak z normalnym człowiekiem, ale do Ciebie chyba pewne rzeczy nie docierają. Zadaje proste pytania a Ty zamiast udzielić odpowiedzi używasz retoryki braci K. Jeśli chcesz mnie obrazić - to Ci się raczej nie uda. Nie mam natury pieniacza i wichrzyciela teori spiskowych dziejów - jak cytowani powyżej bracia K.

Kidult daj się lubić i prowadź dyskusję a nie robisz burzę w szklance wody.

Na każdego kolejnego posta który będzie mnie obrażał zingoruję, bo nie tego ten temat dotyczy.

Szacuneczek. pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrade fotek, tym razem nic nie pomylilem, te same parametry dla kazdej pary fotek:

2009-12-18

3073d1dcc21eb455m.jpg

2009-12-23

7b7df565876ee104m.jpg

2009-12-18

4102b1772796114dm.jpg

2009-12-23

971820183f9d7a57m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jestem kompletnie zielony jesli chodzi o fotografie tak cyfrową jak i analogową, ale pomiędzy fotką nr 3 i 4 nawet na miniaturach widzę gołym okiem różnicę taką, że nr 4 jest inaczej oświetlony, tak poza tym nie widzę żadnych zmian u koralowca. a widzę zmianę oświetlenia po kolorze podstawki montipory po lewej , jak i całego tła, wszystko jest oświetlone mocniejszym światłem, że aż "błyszczy" :D. między fotkę 1 i 2 nie widać tej różnicy tak wyraźnie, ale jak sie przyjrzec niektórym elementom w tle to też widać , że oświetlenie się zmieniło.

no , ale jest pytanie co te fotki miały nam pokazać, prócz zmiany oświetlenia ? to że piasek dosypałeś ? czy , że dinosy się plenią?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja Was proszę nie wdawajcie się w dyskusje z KIDULTEM, bo niepotrzebnie podbijacie jego watek, który tak naprawdę jest o niczym, a chłop ma pojecie o akwarium..... doświadczeni wiedzą jakie a niedoświadczeni niech wiedzą że niewielkie.

KIDULT ciesze się ze jesteś indywidualista, ale z Twoich wypowiedzi wynika, że znasz się tyle na słonym co ja na słodkim czyli niewiele :D


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult wesolych swiat.Moze Mikolaj sie nad toba zlituje i bedzie Ho HO HO.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moim zdaniem nie zaobserowałem żadnych większych zmian w ubarwieniu koralowców, w oświetleniu owszem gołym okiem widać ze drugie zdjecia są duzo duzo lepiej doświetlone co powoduje efekt ładniejszego wybarwienia.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dany pokaz swoj baniak

dzisiejsze pomiary:

no3 - ZERO

akwarium dziala od 1 listopada

pelna obsada od 11 grudnia (4 chromisy, zebrasoma xanthurum, naso elegans, pseudocheilinius hexaetenia, 2 błazenki)

CALY CZAS NIE MA ODPIENIACZA W SYSTEMIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT czy to juz pelna obsada jezeli chodzi ryby?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany dba o nasze zdrowie i nie pokazuje swojego zbiornika publicznie,ja go widziałem i do dzisiaj jestem chory.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, tylko od 1 grudnia smigaly same 4 chromisy.. moze chcialbym wpuscic drugiego naso elegansa z nadzieja ze sie sparuja, wiadomo jakies babki do piachu, i koniecznie hepatusa. a tak poza tym to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to byłbyś pierwszym który "sparował" Naso:strutin a co do baniaka Dany-ego, to stary... Z całym szacunkiem, ale... "Nie jesteś godzien strzzepnąć pyłu z jego trzewików"...

Pozdrawiam

seb

ps. cały czas mierzysz parametry testem który nadaje się do mierzenia wody do mycia nóg, no i nadal nie mamy fotek Twoich korali...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb mowisz ze test saliferta jest do mierzenia wody do mycia nog? to co, wszystkie testy sa do bani i jedyne sluszne testy to hanna i sanepid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obilo o oczy Zoolek. Po drugie jeśli forsujesz nową rewolucyjną metodę prowadzenia baniaka to testy powinny być jak najbardziej wiarygodne, a w tej chwili to niestety Hanka lub Sanepid. Dość powiedzieć że u mnie azotany mierzone Salifertem były niewykrywalne, mierzone Hanną - 1mg/l... Spora różnica prawda? Dla mnie metoda Twoja sama w sobie nie jest zła, jest upierdliwa i skomplikowana, ale jeśli ktoś lubi to czemu nie, chodzi mi tylko o to że testy są mało wiarygodne, a i efekty które opisujesz widoczne na koralach również mnie nie przekonują. Wklej zdjęcia, żeby nie być gołosłownym.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam, że nie jestem ekspertem w morszczyźnie, za to ocena kolorów idzie mi całkiem nieźle :) I jeśli o skuteczności tej metody mają świadczyć kolory, to dałeś dowód na to, że nie działa. Ewidentnie widać różnicę w oświetleniu i to nie tylko po samych koralowcach, jeszcze bardziej rzuca się to w oczy porównując kolory tła.

Tak się zastanawiam po co ta mistyfikacja, co Ty tym chcesz osiągnąć? Całkiem możliwe, że Twoja metoda przynosi dobre efekty, ale takim podejściem tylko zniechęcasz ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że trzeba dać szansę Kidult-owi :) na razie nie chodzi o duże przyrosty korali, bo przecież zbiornik jest świeżutki. Poczekamy 6-7 miesięcy i wtedy będzie można wysnuwać odpowiednie wnioski. Myślę że po takim czasie przydało by się zmierzyć parametry Hanna albo w Sanepidzie, a na razie jest ok bo NO3 i PO$ jest 0.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb minimum 2 razy powyzej bylo wałkowane, ze testuje salifertem i zoolekiem, i ze testy pokazuja to samo. i nawet Cie ktos juz raz poprawial, ze nie zoolek, tylko salifert + zoolek, wiec nie wiedzialem czy nie doczytales czy co...

dla mnie 1mg czy zero to zadna roznica W TYM MOMENCIE, ale po nowym roku pojade do sanepidu

@Ewaise wlasnie o to sie rozchodzi, ze mam jedna lampe nad baniakiem, i od nikogo nie pozyczalem aby "doswietlic" do zdjecia. fotki byly robione na takich samych ustawieniach aparatu i przy tym samym swietle. ciezko zrobic dobra fotke, bo korale sa duzo jasniejsze niz tlo i "odbijaja" mocno swiatlo. na oko widac bardziej, ze korale rozjasnialy, niz na zdjeciach. nie robie teraz zdjec, poczekam 2-3 tygodnie, jak juz bedzie widac na zdjeciach czarno na bialym, ze wszystko rosnie w dobrym kierunku.

@tomioo po4 nie wiadomo jakie jest, dowiemy sie jak podskocze do sanepidu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak tam wyniki z sanepidu? Jesli zrobiles to podaj przy okazji gdzie, za ile i ile czekales na wyniki bo moze sam zrobie takie pomiary dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sanepidzie nie robilem bo 50zl za jeden pomiar. mierzylem w korale.pl na hannie - NO3 - 0.1mg/l, PO4 0.36mg/l. poki co musze dopracowac technologie, bo nie doczytalem, ze w poczatkowej fazie rozruchu ATSa trzeba go skrobac co 3-4 dni (gdy rosna brazowe cienkie glony), a dopiero gdy zaczna rosnac zielone kudlate glony to wtedy co tydzien. wtedy tez filtracja ruszy na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez 3 miesiące, w czasie których wszystko dojrzewa i się stabilizuje, Twoja filtracja chodziła "na pół gwizdka"?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszyskim ;)

Kidult, ja tez jade na algaescrubberze wspomaganym małym odpieniaczem DIY. Akwa działa od 2 miesięcy i miękasy czują się bardzo dobrze, choć tych właściwych, docelowych glonów tez jeszcze nie mam na siatce.

Mam do ciebie pytanie które mnie intryguje - może ty gdzieś doczytałeś - skoro nasze ATSy niwelują NO3 do 0 to jak to się przełoży na miękasy, które jednak lubią niskie poziomy NO3 ?


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielony mintaju - tak, nie wiem czy chociaz pol gwizdka bylo. sprawa wyglada tak, ze im wiecej po4 i no3 w wodzie tym lepsze warunki dla glonow brazowych. brazowe glony jak pokryja siatke, to sa nieprzenikalne dla swiatla dla glebszych warstw, a co za tym idzie powierzchnia filtracyjna jest ograniczona. dlatego brazowe glony trzeba skrobac co 3-4 dni, bo taki jest ich efektywny czas dzialania. pozniej gdy juz po4 i no3 bedzie na wyczerpaniu zaczynaja rosnac zielone, grube miesiste glony. takie glony trzeba skrobac raz w tygodniu. sa one przenikalne dla swiatla i maja znacznie wieksza powierzchnie filtracyjna.

zalozenie jest takie - jesli rosna/ zaczynaja rosnac brazowe glony przyczyna moze byc - slabe swiatlo lub slaby przeplyw wody lub za duze obciazenie filtra.

@michu60 - jedyne miekasy jakie mam w zbiorniku to zoanthusy ze "skaly papua" i maja sie dobrze, wiecej nic nie potrafie powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.