Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No3 salifert - 0, PO4 hanna - 0.07, spadek po4 z 0.36 na 0.07 w ciagu 4 tygodni. 2 tygodnie temu byla pierwsza (i jedyna jak do tej pory) podmiana wody - 60L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 salifert - 0

po4 hanna - 0.02mg/l

dla przypomnienia: akwarium ma 3.5 miesiaca, nigdy nie bylo w systemie: odpieniacza, rowaphos, wegla, dsb, miracle mud, refugium, skarpet ani innej filtracji mechanicznej. Filtracja oparta na: filtr glonowy typu ATS, żywa skała, 18kg piachu.

dzienny spadek wapnia 8mg/l

ZDJĘCIA WKRÓTCE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile skaly, ryb, karmienie i wody w systemie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała: 72kg (za duzo, planuje troche wyciagnac)

ryby: naso elegans 10cm, zebrasoma xanthurum 10cm, hepatus 4cm, 4 chromisy po 4cm, 2 babki pyrające, hexataenia, 2 błazny po 4cm

karmienie: 2 razy dziennie po ok.4cm kwadratowe alg nori (jak do sushi), 1 kostka artemii, 1 kostka ikry lub oczlika, 2-3 kostki planktonu (roznie, wrotka, czerwony plankton, zielony, mikroplankton, planktony ocean nutrition), co 5-6 dni dodatkowo 2 kostki artemii zjadaja moje dwie Duncanopsammie (za jednym posilkiem). co dziennie daje 1 krople aminoacid, kilka kropli vitalizera i czasem coral fluid jbl.

korale: minimum 40 acropor, jedna sluszna montipora peltiformis, catalaphyllia wielkosci pilki do nogi, euphyllie (male 1-3 glow)

mam tez ukwiala entacmea quadricolor białego, siedzi w cieniu i ma sie bardzo dobrze, mimo tego ze do geby jesc nie dostaje bo nie ma jak podejsc.

wody w systemie 570L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, wyniki w pomiarach wody dobrze, tylko korale sie nie wybarwiaja, a mialem nadzieje na super kolory.

na razie fotek nie pokaze, bo naniak jest "tymczasowy", za 2-3 tygodnie buduje nowy (juz zamowilem w medicu) i stawiam tak samo na scruberze, odpieniaczu i kulkach. ze scrubbera jestem zadowolony i nie mam zamiaru go wyciagac. chcialbym miesc scrubber o powierzchni 0.5m kw to wtedy spokojnie bym polecial bez odpieniacza ale mi sie nie zmiesci taki pod baniakiem, bo bede miec z duzo innych gratow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie, tylko trzeba miec miejsce pod baniakiem. ja wsadzilem 3 buklaki 35L na ballinga, dolewke 100 litrow i miejsca duzo nie zostaje. zobacze ile mi zotanie na nowego scrubbera, zrobie najwiekszego jaki sie zmiesci.

a kulki - jak pisalem, dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita, jestem trochę podbudowany. Myślałem, że nikt nie używa tej metody. Informacje uzyskałem z "SantaMonika" i to co facet robi i opisuje jest przekonywujące. Teraz wiem, że idę w dobrą stronę i pewnie uda mi się uzyskać zadawalający efekt. Budowę "Rafy" opisuję w dzienniku "Tylko, czy aż - 140L".

A to jest skrzynka do mojego skrubbera, 40x11x16 [cm]

4794-skrub.jpg



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie przekonuje pomiar hanką. jak pisalem - kulki wsadzilem tylko zeby bylo "jeszcze lepiej" i zeby cobaczyc co to za nowe cudo.

na samym odpieniczu i scruberze trzymalem wynik od 0.00 do 0.06 mg/l PO4.

mam nadzieje,m ze jak w nowym baniaku zrobie wiekszy sctubber, to po4 bedzie stac na 0.00 - 0.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak tam wasze efekty na płuczkach bo jakoś przycichł temat??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest rozpizdziec w kuchni, taki jest efekt :) moze przed swietami skoncze budowe, bo bez tego to nie wiem jak to po4 utrzymac na niskim poziomie, a eksmisja rybek nie wchodzi w gre

zastanawia mnie jedno:

od strony technicznej jest to rozwiazanie idealne, poniewaz:

-usuwa po4, no3, no2, nh3/4

- NIE usuwa z wody jedzenia dla korali

- natlenia wode, stabilizuje ph.

pomijajac kwetsie praktyczne, takie jak skrobanie tego raz w tygodniu, jakie to urzadzenie ma wady, ze jeszcze nie jest powszechnie uzywane? czy nie wyciaga z wody jakies microelementow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nowy model buduje zgodnie z parametrami z FAQ z forum algaescrubber.net , zobaczymy jak sobie bedzie radzic. wczesniejszy model zrobilem sa maly, wiec nic dziwnego ze nei dawal rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę że problem wynika ze strony technicznej tej metody. Po pierwsze jak zakładasz akwarium to w sklepie chcą ci sprzedać sprzęt a nie powiedzą ci że możesz taniej osiągnąć ten sam efekt bo słabo zarobią. Drugą rzeczą jest to że ludzie mający zbiorniki prowadzone tradycyjnymi metodami wolą Przynach zostać niż uczyć się czegoś od nowa i eksperymentować. Co więcej problem jest z posiadanym sprzętem który może nie być przydatny i albo trzeba go sprzedać za niewielkie pieniądze albo zagracić strych.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, tak na powaznie,

mozesz utrzymywac za pomoca wodki parametry, jakie sobie wymarzysz. Po co Ci, powaznemu czlowiekowi, tyle roboty ? Wystarczy przy wodce kontrolowac No3 i PO4 i po zabawie.

Naprawde, osobiscie wierze, ze ten system dziala, ale ta przy nim bieganina podczas, gdy sa znacznie prostsze rozwiazania...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308332 Borsi :

Witam, myślę że problem wynika ze strony technicznej tej metody. Po pierwsze jak zakładasz akwarium to w sklepie chcą ci sprzedać sprzęt a nie powiedzą ci że możesz taniej osiągnąć ten sam efekt bo słabo zarobią. Drugą rzeczą jest to że ludzie mający zbiorniki prowadzone tradycyjnymi metodami wolą Przynach zostać niż uczyć się czegoś od nowa i eksperymentować. Co więcej problem jest z posiadanym sprzętem który może nie być przydatny i albo trzeba go sprzedać za niewielkie pieniądze albo zagracić strych.

Pozdrawiam

dokładnie uderzyłeś w samo sedno, w żadnym sklepie nie powiedzą ci o tej metodzie bo albo niewiedzą albo niechcą wiedzieć, zresztą na forum algaescruber.net był temat nagonki na ta metodę, zreszta nawet inne fora blokowały bannery tego forum a to chyba o czymś świadczy!!

Ciężko komuś przechodzi przez usta że można prowadzić zbiornik bez odpieniacza!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, wodka bez odpieniacza chyba wpedzi baniak na mielizne.

poza tym wodka = smrod z odpieniacza

dzis zgromadzilem wszystkie odczynniki, po swietach beda testowac cos nowego, co ma dzialanie jak wodka, ale mam nadzieje bedzie lepsze, poniewaz celem moim jest stopniowe uwalnianie organicznego wegla. czytalem na RC ze podzielenie dawki wodki na 3 i wiecej dawek w ciagu dnia daje zauwazalne i o wiele lepsze efekty. scrubber na razie stoi, prawie gotowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial wolna pompe dozujaca to bym podzielil dodawany 1 ml na 24 dawki.

No wlasnie pisze - odpieniacz i wodka a nie drapane filtry i robota. Przeciez lubisz wygode.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#308711 KIDULT :

Stani, wodka bez odpieniacza chyba wpedzi baniak na mielizne.

Kidult wódka nie tylko baniaki wpędza na mieliznę, dlatego nie należy przesadzać :)

postaram się podjechać obejrzeć to cudo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reefcentral w dziale advanced toczy sie juz dluzszy czas dyskusja o algaescrubber. pisza tam m.in.

"Contrary to popular belief, species diversity is not at its highest on the scenically attractive reefs found in clear oceanic water. It reaches a peak for any given region on fringing reefs protected from strong wave action, where the water is slightly turbid."

-- Corals of the World, Vol 1 page 27

co o tym myslicie?

odebralem nowy dowod osobisty, seria: ATS (????)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poswiecilem sniadanie na przeczytanie tego wszystkiego :) Nawet dostałeś + na 1szej stronie.

Mozna prosic o podsumowanie Twoich doswiadczeń i kluczowych rozwiazan i przyszlosci Twojej w tym temacie?

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wzywany do odpowiedzi, ale wrzucę kamyczek do ogródka :) w czwartek mieliśmy klienta, koleś mieszka w Anglii kupę lat, prowadzi baniak od siedmiu, w ciągu pierwszych czterech lat, zaliczył dwa restarty, potem wywalił odpieniacz i zaczął używać AS, widziałem zdjęcia... Fakt że nie ma sps-ów, ale takich lps-ów i miękkich jeszcze nie widziałem, serio, nawet nie nazwałbym ich napompowanymi, były "nabuzowane"! Kolory i kondycja kosmos po prostu! Długo rozmawialiśmy, czyszczenie filtra zajmuje mu tyle czasu mniej więcej co wcześniej mycie kubka odpieniacza, tyle że skończyły mu się problemy z baniakiem :) czyli coś w tym jest :) może nie dla sps-ów, ale pod lps-y i miękkie, moim zdaniem bomba, po prostu odpieniacz wybija jakieś ogniwo w łańcuchu pokarmowym zwierząt których nie widzimy gołym okiem, a AS tego nie robi dzięki temu zamknięty ekosystem jakim jest akwarium jest "pełny" jak naturalne środowisko. Miałem odpalić (w końcu) swój "normalny" baniak, miały być znów sps-y, jednak będą miękkie i lps-y, do niedawna nie podobały mi się miękkie, chyba dlatego że nigdy nie widziałem ładnych, po ostatniej dostawie zmieniłem zdanie :) zdrowe, ładne miękkie może i nie są tak kolorowe ja sps-y, ale dają to czego sps-y nigdy nie dadzą, ruch, no i nie trzeba prowadzić baniaka na minimum obsady rybnej i karmienia, wszyscy znają ostatnie doniesienia Raffyego, ryby grzmocą mu się na potęgę, a to dlatego między innymi że nie musi żałować żarełka, bo ma baniak z miękkimi i lps-ami. Wracając do tematu, w moim miękkim baniaku nie będzie odpieniacza, na próbę będzie AS :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, w moim miękkim baniaku nie będzie odpieniacza, na próbę będzie AS :)

Starzejesz sie chłopaku :harhar:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat od 1 do ostatniej strony i bardzo mi się spodobała ta metoda, tylko chciałem się zapytać w szczególności do Kidul'ta jak mu ta metoda się sprawdza do tej pory czy nie miałeś żadnych ale???????

-seb a czy ten typ co zim rozmawiałeś mówił ci ile prowadzi baniak już na tej metodzie????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.