Skocz do zawartości
MayFly

Mułapka hit czy kit ??

Mułapka  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mu?apka hit czy kit ??

    • Hit
      17
    • Kit
      83


Rekomendowane odpowiedzi

Temat mułapki jest według mnie nie trafiony . Jeżeli mamy w zbiorniku nagromadzony detrytus i woda przez niego przepływa to nie może być dobre . Do tej pory nikt nie wymyślił nic lepszego do akwarium morskiego niż odpieniacz który wywala syf poza obieg. Widziałem akwarium z mułapka w jednym sklepie i wyglądało okropnie, poza tym że caly zbiornik zarosniety, to jeszcze ta tylna szyba wiszącą pod kątem wygląda jak pół d**y zza krzaka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokupiłem 3 Chromisy iridis, jednego nemateleotrisa magnifica, babkę valenciennę i brzydala faciatusa, oraz dwa ślimaki na cynobakterie

pomijając fakt

Chromis Viridis a nie iridis

Salarias fasciatus to nie "brzydal"

Może weź próbkę wody do sklepu niech Ci zrobią testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mułapki jest według mnie nie trafiony . Jeżeli mamy w zbiorniku nagromadzony detrytus i woda przez niego przepływa to nie może być dobre . Do tej pory nikt nie wymyślił nic lepszego do akwarium morskiego niż odpieniacz który wywala syf poza obieg. Widziałem akwarium z mułapka w jednym sklepie i wyglądało okropnie, poza tym że caly zbiornik zarosniety, to jeszcze ta tylna szyba wiszącą pod kątem wygląda jak pół d**y zza krzaka .

Za bledy przepraszam. Woda u mnie nie przepływa przez detrytus, ale nad nim. Detrytus trafia do Mułapki, nad ktora woda przepływa zrzucając do Mułapki to co ma tam trafić (w tym lotny detrytus). Mam tez odpieniacz, bardzo dobry, a wypienki sa wyrzucane do zewnetrznego zbiornika. Ja uwazam rozwiazanie z Mulapka wlasnie za cos ciekawego, pozwalającego miec swoja rafę i jest to rozwiazanie tańsze niz klasyczne akwaria, ktore ma tu wiekszosc z Was. Nie pisze, ze jest lepsze (wszystko zalezy jakie obierzemy kryterium porownawcze) ale na pewno jest tańsze. Chociazby jesli chodzi o użycie soli. Ja niezmiernie rzadko jej używam (zużyłem sól tylko zalania zbiornika, a teraz kupiłem 7 kg Reef crystal na ewentualne dolewki, gdy robie mokre odpienianie i to wszystko co zużyję w ciagu tego roku - parametry soli stabilne) Wczoraj widziałem zapuszczone akwaria w Aquamedicu, w e-rybce jest kostka, w ktorej szaleją aiptasie - ale nie powiem na podstawie tych obserwacji, ze Wasze akwaria sa chybiona inwestycja. Kazde akwarium mozna zapuścić, także moje. O kazde Trzeba dbac. W przypadku Aquanetty, wymaga to tylko mniejszych środków i mniejszego wysiłku. Zapewniam, ze piszac, iz mam niezmienne, dobre parametry nie kłamie. W przypadku sinic, wiem ze u mnie sa one efektem oświetlenia i pojawiaja sie, kiedy dodaje wode z innego zbiornika (np. Przy aklimatzowaniu zycia, jakie dodaje do akwarium). Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze sa wsrod Was i tacy, ktorzy nie maja sladu jakiekolwiek zanieczyszczenia. Na pewno dotrę do ich opowiesci i dowiem sie dlaczego tak jest. Ale nie spotkałem jeszcze akwarium czystszego od mojego zbiornika. Ja wiem co mam w akwarium i poziom zanieczyszczeń nie jest taki, by twierdzić, że mam beczkę solanki po ogórkach a zycie mi umiera. :)

pomijając fakt

Chromis Viridis a nie iridis

Salarias fasciatus to nie "brzydal"

Może weź próbkę wody do sklepu niech Ci zrobią testy

Ja na fasciatusa mowie "brzydal" ale sorry za pomyłkę. Rzeczywiscie salarias to nie brzydal. Silvia, do ktorego sklepu mam zanieść próbkę i po co? W czwartek kupiłem świeże testy w erybce (ukłony dla wlasciciela, że od razu na mnie nie naskoczył jak mu powiedziałem ze mam mulapkę - zwierzaki zyja, ślimaki na cyjano dzialaja) i zrobiłem badania - powtórzyłem w sobotę: magnez 1200, Ca 450. Czy testy w sklepie zmienia te parametry?

Podadzą je dokładniej? Jesli sa błędne, za chwile zacznie mi ginąc w akwarium zycie ("juz ginie" jak, ktos zauwazyl To na jednym z moich filmików). Moze rzedzywiscie mam same łatwe korale i ryby, ktore przy tych parametrach o jakich nie wiem, nawet w wodzie z ogórków by żyły. Moze. Na razie parametry sa ok. Stosuje suplementację taka jak niektorzy z was, korale rosna, pompują sie, rozmnażają (sarcopython wypuścił mi już drugiego grzybka), wyglądają pieknie i zdrowo, na dwoch auphiliach widzę tworzące sie odrosty, Zoa i grzybki porastają skale i poszerzają swoj teren,.. Przypomne, że zakupiłem i uzyskałem tylko szczepki, wiec widok moze nie jest na razie imponujący, ale akwarium ma ponad pol roku i chciałbym zobaczyc inne 150 l akwarium po pol roku byk mogl porównać. Ale moze dajcie jeszcze troche czasu, ok? Niech to sie rozmnoży, podrośnie i zobaczymy, moze macie racje, ja sie mylę i wszystko mi padnie za chwile. Ale zastanówcie sie juz zawczasu: co bedzie, gdy jednak sie okaże, że to Wy sie mylicie?

Nie będę nikogo bronić, ale może za bardzo próbujesz przekonywać do tej metody. Nikomu nie chce się wchodzić na zewnętrzne blogi - od tego mamy tutaj to forum żeby tutaj prowadzić i bloga i własny temat z baniakiem z opisem całego sprzętu - wszystko w jednym miejscu

Ok, to gdzie mam zalozyc nowy watek?

Edytowane przez Shiroki (wyświetl historię edycji)

Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega wszystkim znany z racji Grunwaldu @adam_s rzucił takie hasło "pokarz cwaniaku co masz w baniaku"

Więc pokarz historię Twojego zbiornika w systemie jakim go prowadzisz. Jestem początkującym akwarystą i bardzo ciekawskim.

wszelkie "nowinki" mnie interesują. Być może jest to metoda która obali wszystkie kanony prowadzenia akwarium morskiego ale wymaga dowodów a nie deklaracji.

Z fotek zbiornika wynika że proste korale chyba może to urządzenie obsłużyć ale jak to się ma do bardziej wymagających?

I nie mówię tutaj o patykach w stylu super acropor (których nie jestem zresztą sympatykiem). W czasie prowadzenia akwarium morskiego Twój dopiero wystartował.

Daj mu czas żeby uczciwie opisać system filtracji i sposób prowadzenia akwarium. Dawaj foto relacje i opis wzlotów i upadków.

Tak będzie uczciwie a nie udowadnianie wyższości systemu na pysk i pseudo argumenty.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym zobaczył fotki tego baniaka.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym zobaczył fotki tego baniaka.

Zdjęcia są kilkanaście postów wcześniej. Wiem bo przeczytałem cały ten temat myśląc, że to coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież (poprzednie strony) na YT są filmy .. i nieciekawie to wygląda

jak pisałem toż to zwykły na stałe podłączony odmulacz (z odstojnikiem który jest "bombą") i odpieniacz - żadna rewelacja w dodatku za duża, po prostu brzydka i przekombinowana konstrukcja, są znane podobne (tylko ładniejsze i lepiej dopracowane) rozwiązania napędzane pompą a nie "cudownym nabąblaczem"

@Shiroki ile ten baniak już stoi 8-9 mieś ? jak postoi rok i będzie wyglądał jak ten

2 gallony (jakieś 8 litrów) pojemności !

to Ci pogratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tam jest odpieniacz, to po co mulapka ?

Jakis zawieszony odpieniacz z pompa powiedzmy 2000 l/h, wylapie do kubka, poza bialkami, wiecej detrytusu niz ta mulapka. Do tego, wyplyw z odpieniacza (nadal 2 tys.l/h) da wieksza cyrkulacje (choc moim zdaniem jeszcze za slaba).

Bialka i detrytus laduja od razu w kubku, poza systemem. Raz w tygodniu zdejmuje sie kubek i go plucze. To chyba czystszy bardziej elegancki system niz z mulapka ?

No sorry, ale nadal nie rozumiem, gdzie tu "taniosc" metody ? Zdaje sie, ze mulapka jest drozsza niz jakis pasujacy odpieniacz ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wystarczy tę mułapkę wymontować i będzie normalne akwarium z odpieniaczem i żywą skałą. O co tak naprawdę chodzi?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia, do ktorego sklepu mam zanieść próbkę i po co? W czwartek kupiłem świeże testy w erybce (ukłony dla wlasciciela, że od razu na mnie nie naskoczył jak mu powiedziałem ze mam mulapkę - zwierzaki zyja, ślimaki na cyjano dzialaja) i zrobiłem badania - powtórzyłem w sobotę: magnez 1200, Ca 450. Czy testy w sklepie zmienia te parametry?

Podadzą je dokładniej?

Parametry, które podajesz są przyzwoite, bo to parametry, na które nie ma wpływu detrytus w akwarium. Są też przyzwoite dla tego, że masz prawie same koralowce miękkie, które niemal nie zużywają magnezu, wapnia i grupy węglanowej. Jak zaniesiesz wodę do sklepu, to może Ci zrobią test na azotany i test na fosforany jakimś przyzwoitym miernikiem, wtedy może się okazać, że te wyniki nie są przyzwoite, bo na te wyniki ma już wpływ detrytus w akwarium. Może przy okazji dowiesz się dla czego masz cyjanobakterie i dla czego zdycha Ci euphylia.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żeby trofizm zatłukł eufilię to fosfor musi być przewalony sporo... W moim bagienku rosną jak szalone, a parametrów nie mam najmniejszych....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A też kolekcjonujesz detrytus w mułapce?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Ale mam miękkie/lps i karmię życie "bogato".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym zobaczył fotki tego baniaka.

No przeciez wszystko jest na moim blogu, wystarczy zerknąć w stopkę i kliknąć na Boga!

Ta, sa zdjęcia, opisy, wpadki, wszystko! Nie bede tego wrzucał jeszcze raz tutaj.

Co do obsady - mam tylko 150 l baniak, nie da sie tak wrzucić wszystkiego.

Z tego co piszecie, wszystko co mam to łatwe jest a auphilia mi umiera!

Sorry, ale w moim akwarium mam szczepki, z ktorych dwie mam od tygodnia wiec wiem, ze plecie ktoś tu bzdury. Czasami zdjęcia robie kiedy auphilia mi sie zamyka, ale z tego co wiem, tak sie zdarza po jedzeniu.

Ale by umierały? To sa szczepki, niedawno zakupione, wiec moze z tymi ocenami warto troche spauzować?

Ja dwa tygodnie temu przenosiłem akwarium. Wiec obecne pojawienie sie cyjano - ma swoje powody.

Jest ich wiele, ale wyciąganie wnioskow - ktore czytam z uwaga, dla wielu tutaj przychodza lekką ręką.

Ja juz zdałem sobie sprawę, że zostałem skasowany na maksa i na wstepie.

Ńie mam wiedzy jak niektorzy z was, niektore wpisy sa dla mnie jak bełkot. Niezrozumiałe zupełnie.

Powtarzam w kolko o zaczynam widziec zła wole u niektorych. Jestem poczatkujacym właścicielem rafy.

Alwarium ma 7 miesiecy. Nie mam u siebie detrytu (poza drobinami, jakie pojawiaja sie codziennie i znikają).

Prosze, nie tłumaczcie mi, ze mozna mulapkę wywalić a odpieniacz i Mulapka to w sumie nic nowego.

No jesli to w sumie nic nowego i rewelacyjnego to po cholere tem zmasowany atak i posadżanie mnie?

Czy ja kogos tu obrazam? Parametry podstawowe mam prawidłowe i mam gdzies wasze podejrzenia, ze moje testy sa trafione i trzeba zanieść wode do sklepu. Ryby mi potrafia wpłynąć do Mułapki - mam w niej nie tylko pare aiptasii, z ktorymi poradzi sobie ślimak berghia, jak go kupie. Ale wpłynęła sobie do niej dzisiaj jedna z babek i tam sobie siedzi. Wpływa garbik, podejrzewam posyłając sie zyciem, jakie tam znajdzie. Mulapka to nie filtr! Używam prekursorów, ktore przyspieszają rozkład szkodliwych substancji i ich wynienianie.

Zaczynam zastanawiac sie, w czym naprawde tkwi problem. Może to efekt tego, ze ludzie nie czytaja dokładnie?

No ja nie wiem.

Jak zaniesiesz wodę do sklepu, to może Ci zrobią test na azotany i test na fosforany jakimś przyzwoitym miernikiem, wtedy może się okazać, że te wyniki nie są przyzwoite, bo na te wyniki ma już wpływ detrytus w akwarium. Może przy okazji dowiesz się dla czego masz cyjanobakterie i dla czego zdycha Ci euphylia.

Pozdrawiam, Marek.

Marku, nie mam na to czasu. Kiedy mam czas pojechać do sklepu, to jadę tam w innym celu. Używam markowych testów - a problem cyjano jest dla mnie oczywisty i znam powody ich pojawiania sie.

Nie padają mi euphilie. Dwie główki (szczepki) zakupiłem niespełna dwa tygodnie temu. Po przeniesieniu akwarium z jednego biura do nowego. Sa niewielkie. Najwieksze drzewko euphili mam moze 4 miesiace. Jest wieksze niz kiedy je dostałem, wyglada swietnie. Dostałem je od jednego z Was. Tez nie umiera, wypuszcza wlasnie główkę. Pompują sie, chowają po karmieniu w normie. Jedyny problem, całkiem świeży mam z nowym koralem ale o nim juz czytam na tym forum i wiem, ze musze zwiekszyć suplementację. Musze dokupić żelazo.

Na pewno jak zacznie umierać (w co watpie) dam znać. O tym, ze ktos oglądając wideo stwierdził, ze u mnie cos umiera do śmierci koralowca jest jeszcze daleka droga.

Mam w moim akwarium jeszcze miejsce na jakies Zoa i to wszystko. Musze zostawic miejsce na rozrost.

Bireum rosnie jak szalone wiec z całym szacunkiem, mój test musi oprzeć sie na tym co mam.

Nie wiem czy napisałem, ale powtorze: dzieki rozwiązaniu w ktorym prąd wody uzyskuje sie szerokim, silnym strumieniem bąbli z pompy przy okazji znacznie natleniajac wodę, strumien nieustanny wody wymiata detrytus wrzucając go do Mułapki. Stosuje tez prekursory - w płynie - glicerynę, oraz w proszku - ktore stabilizują parametry CO2, Ca i Mg. Sa one w proszku, otrzymałem je od Marka Kaczora. Jutro jak czas pozwoli na blogu opisze zasadę ich działania. Prekursory ich skład - pozostaje tajemnica jego twórcy. Jesli widze wahnięcie paramtrow, wsypuje 2-3 gramy białego proszku, ktory opadając na dno rozpuszcza sie. I to wszystko. Powtarza, jeszcze raz - nie mam problemu z detrytem, nawet jak sie pojawia na piasku jego drobina co widze czasami po nocy, szybko znika. Mam ekipę czyszcząca. Babkę kopiąca i mulapkę. W mułapce poza szarym osadem, dzisiaj widziałem kilka aiptasii, jedna z moich babek, małe slimaki turbo, ktore mi sie chyba rozmnożyły i magńificencje, ktora sobie tam siedziała. No i mase wirkow i wieloszczetow, ktore sobie tam zyja.

I nic nie umiera. Nie wiem ile razy mam to powtórzyć, by juz do tego nie wracano?

Dobranoc


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyników PO4 i NO3 nie podasz? To są właśnie te konkrety o które wszyscy się "czepiają" i bez których możesz pisać elaboraty długie jak trylogia Sienkiewicza, a jakbyś nic nie napisał. Podajesz dwa wyniki na Mg i Ca. Brakuje PO4, NO3, PH, KH i zasolenia. Jeśli chodzi o samą mułapkę dużo powiedziałby nam wyniki testów PO4, NO3 i PH. Jeśli chodzi o samą filozofię prowadzenia zbiornika bez podmian, przydały by się wyniki KH i zasolenia. Bez tego nie da się ocenić, a to co napiszesz bez tych wyników jest bez znaczenia.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale. Przeleciałem pobieżnie twój blog i niestety ale dużo tam wypisujesz rzeczy nieprawdziwych. Blog prowadzisz w ciekawy sposób ale to co tam wypisujesz nie do końca jest prawdą.Nie pisz że się da tylko że tobie się udało. To wielka różnica bo może się okazać że ktoś nie będzie miał tyle szczęści i wyda niepotrzebnie pieniądze na ten "cudowny wynalazek".

A tak z ciekawości ile te wynalazki kosztują?

Pozdrawiam

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle widzę że bardzo się rozpisujesz kolego na temat tej mułapki i akwarium.

Ale nie tedy droga, poczytaj nasze forum i nasze sposoby prowadzenia zbiorników, jak mierzymy parametry, jakie sa podstawowe i czym je mierzymy :)

Bo piszesz bardzo dużo co mi się podoba bo samego czasem mnie poniesie fantazja i zamiast napisać zdania czy dwóch wysyłam post wielkości książki.

Na prawdę polecam zajrzeć w nasze zakątki.

Skoro i tak wyszło że akwarium prowadzisz z odpieniaczem to wywal mułapkę i zobaczysz że różnicy to nie zrobi czy ona jest czy nie.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał mam propozycję. Ponieważ mam małe puste akwarium o wymiarach 40/25/25h chciałbym zaproponować abyś wysłał do mnie mułapkę oczywiście za free do testów. Po Bożemu postawię baniak założę wątek na forum i wszyscy użytkownicy będą mogli na bieżąco śledzić jak funkcjonuje akwarium na "mułapce". Oświetlenie i inne potrzebne rzeczy zmontuję tak jak ma być tylko system filtracji oprę na twoim wynalazku. Wszyscy będą mogli na bieżąco śledzić czy to rozwiązanie faktycznie się sprawdza.

Moja propozycja jest całkiem poważna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby Ci wysłać zbiornik.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cygan: to w ramach wymiany Ty mu wyślij kompletny sprzęt do baniaka do prowadzenia metodą tradyzyjną ... no już nie popadajmy w skrajności, że ktoś komuś za darmo wyśle zbiornik z osprzętem

Starczy że Michał porobi testy, poopisuje działanie baniaka i starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O ile dobrze doczytałem (na innym forum) koszt tego "cuda" to niecałe/około 2 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że myślałem że mułapka to takie coś robione na wymiar np z pcv, które wkłada się do baniaka, podpina się pompkę i już. A to trzeba cały baniak przerabiać?

Jeżeli tak to wiadomo skąd taka wysoka cena. Mam nadzieję że Michał poda orientacyjny koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tyś.? Toż to rozbój w biały dzień :)

Jeszcze takie małe pytanie: dlaczego ostatni filmik na blogu jest ze stycznia?

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.