Skocz do zawartości
MayFly

Mułapka hit czy kit ??

Mułapka  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mu?apka hit czy kit ??

    • Hit
      17
    • Kit
      83


Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Ok ale tamto akwarium na zbyt wielkie nie wygląda. Pytanie jak te patenty się, sprawdzają oraz ile miejsca, że o kosztach zarówno zakupu jak też i późniejszej eksploatacji już nawet nie napiszę, w trochę większym takim kilkuset litrowym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre,

jeszcze dodalbym pytanie, jaki odpieniacz ta mulapka ma zastapic, bo nie doczytalem a na filmie producent mowi, ze bialka sa odpieniane?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na żywo tą mułapkę

poczekajmy na prezentacyjny biotop morski

- jestem bardzo ciekaw tego projektu w praktyce


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem link do topicu konstruktorowi mułapki i zaprosiłem do rejestracji. Myślę że z jego udziałem potoczy się ciekawa dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jeśli wierzy, ze jego projekt działa i ma rację bytu i co ważniejsze zdoła to tutaj udowodnić to ma dosyć ciekawą bazę potencjalnych klientów. Ale jeśli nie zdoła przekonać to będzie już raczej spalony. Są tu na forum chyba wszystkie większe i kilka tych trochę mniejszych sklepów sprzedających akwarystykę morską. Zatem i transakcje B2B tu może sobie zapewnić.Ale klapa tym spektakularniej się odbije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem "mułapkę" w sklepie, który rzekomo jest dystrybutorem, dramat, brak ruchu wody, miliony pęcherzyków powietrza, umierające lps`y i bełkot sprzedawcy, że panie nie trzeba nawet wody wymieniać i wszystko będzie działać...mnie nie przekonało


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lufcie, ja wolę poczekać aż jakiś zielony, początkujący morszczak odpali baniak na tych wynalazkach, przerybi go, pomyli się kilka razy w suplementacji i mu cały zbiornik wytrzyma, bez żadnej straty... Innymi słowy, zrobi dokładnie to samo co ja na początku.

Mnie ani rozwiązanie techniczne nie przekonało, ani wygląd strony technicznej nie zachwycił, ani też efekt ogólny nie powalił.

Pomijam juz całkowity brak kontaktu z producentem - swego czasu kilkukrotnie usiłowałem złożyć zamówienie na elementy ceramiczne.

Jeśli tak, to ma wygladać, to wolę "chiny".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Czyli to my mamy być tymi mułami dla sprzedawcy tego wynalazku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie napalał. Ten produkt znam z 2009 roku jak jeszcze miałem malawi. Wtedy nie zachwycał i od tego czasu hitem się nie stał, w mojej opinii to co najwyżej do roślinniaka z małą obsadą ryb i z niewielką cyrkulacją dałby radę. Nie sądzę żeby w morskim spełniło swoją funkcję. Choćby dlatego że to bąbelkowanie w naszej gęstości wody będzie powodować nielada problem.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na czym innym, w naszych zestawach detrytus należ albo spożytkować w obiegu do zera - czyli włączać go w obieg, co w ogromnej większości zbiorników jest niewykonalne, albo usuwać z obiegu. Jak najszybciej, żeby nie oddawał do wody nutrientów. Idea jest ciekawa, ale setup "wszystkomającego" zbiornika wymaga dopracowania, pod względem zarówno technicznym, jak i estetycznym.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prawdą jest, że w danej chwili większość brudów które mułapka ma spułapkować, wypływa z niej swobodnie jak i wpłynęły" koniec cytatu. I wszystko jasne, zwykły sump bez przegród w miarę długi i szeroki zatrzyma pawie 100% "mułu" a nie jakaś 1/16 (ponoć)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumaczenie ,sprawy chemicznej .Nie bardzo rozumiem autora co chciał powiedzieć odnośnie zastosowania mułapki i dozowania chlorku wapnia . Sposób działania mułapki przypomina stary odpieniacz AM czy późniejsze odpieniacze blaua montowane na krawędzi akwarium jednak tam producenci nigdy nie wspomnieli jakoby ich odpieniacz miał wpływ na reakcję chemiczne w wodzie podczas podawania chlorku wapnia.Uważam że zasada działania urządzenia nie różni się niczym od odpieniacza wiec ma szanse na to, aby w mniej wymagających systemach działała jednak pisząc, że ma ono wpływ na reakcje chemiczne zachodzące w wodzie itd. to trochę zbyt odważne deklaracje.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam bym wypróbował ten wynalazek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Producent urządzenia kilkakrotnie pisze o akwarium 120l. Zwracam uwagę, że w akwarystyce morskiej ten litraż zbiornika zaliczany jest do przedziału najmniejszych. Do takich zbiorników na rynku istniej cała gama skimmerów odpieniaczy nawet zewnętrznych. Sporą cześć z użytkowników zapewne ciekawi jak to urządzenie sprawdza się w 200 i więcej litrowych akwariach. Istotne jest też ile miejsca zabiera. w akwarium a ile poza zbiornikiem.. A co do pytań handlowych to zależy jak to rozumieć. Jeśli chodzi o sprzedaż partii 20-30 urządzeń to ok jest to faktycznie pytanie handlowe B2B. Ale gdy chodzi o cenę 1 mułapki do konkretnego litrażu akwarium to już P2B i sądzę, że to sporo osób ciekawi. Jakby nie było strona ekonomiczna urządzenia także jest istotną kwestią. Za cenę np 10 tyś zł to żadna sztuka postawić filtrację do akwarium 500 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niestety, otrzymałem od moderatora (walker) informację, że ponieważ nie jesteśmy sponsorem nano-reef.pl to nie możemy "próbować swojej komercyjnej działalności". I -- mimo, że nasz post nie zawierał żadnych informacji komercyjnych -- został usunięty z wątku. Przemyślenia na temat "bezstronności" forów sponsorowanych, tego, co komercją jest, a co nie jest, oraz wyższości jednej technologii nad drugą pozostawiamy więc dla siebie.

Wszystkim forumowiczom, którz kibicują polskim wynalazkom i udzielają nam moralnego i duchowego wsparcia składamy tą drogą serdeczne podziękowania i prosimy o dalsze trzymanie za nas kciuków. Wszystkim, którzy lubią drwić i kpić, życzymy dobrego humoru i uśmiechu, bo przecież śmiech to zdrowie, a akwarystyka to hobby, które ma powodować nasze dobre samopoczucie.

Natomiast to, jak poradziliśmy sobie z klimatyzacją akwarium morskiego w czasie upałów, jak zastąpimy metodę Bailinga metodą prekursorową i to, jak nasze rozwiązania odpieniają pianę z całego jajka wrzuconego do akwa opowiemy gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi się to nie podoba. Najpierw zaproszono twórcę urządzenia do dyskusji, a później zabroniono mu możliwości wypowiedzenia się. Czy to nie jest lekka przesada? Powinniśmy raczej wspierać nowe innowacyjne podejście do naszego hobby. Czyż nie?

:wallbash:


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Witam wszystkich. Niestety, otrzymałem od moderatora (walker) informację, że ponieważ nie jesteśmy sponsorem nano-reef.pl to nie możemy "próbować swojej komercyjnej działalności". I -- mimo, że nasz post nie zawierał żadnych informacji komercyjnych -- został usunięty z wątku. Przemyślenia na temat "bezstronności" forów sponsorowanych, tego, co komercją jest, a co nie jest, oraz wyższości jednej technologii nad drugą pozostawiamy więc dla siebie.

Wszystkim forumowiczom, którz kibicują polskim wynalazkom i udzielają nam moralnego i duchowego wsparcia składamy tą drogą serdeczne podziękowania i prosimy o dalsze trzymanie za nas kciuków. Wszystkim, którzy lubią drwić i kpić, życzymy dobrego humoru i uśmiechu, bo przecież śmiech to zdrowie, a akwarystyka to hobby, które ma powodować nasze dobre samopoczucie.

Natomiast to, jak poradziliśmy sobie z klimatyzacją akwarium morskiego w czasie upałów, jak zastąpimy metodę Bailinga metodą prekursorową i to, jak nasze rozwiązania odpieniają pianę z całego jajka wrzuconego do akwa opowiemy gdzie indziej.

Ok rozumiem.Myślałem że owa deklaracja o nie podawaniu ceny wynika z woli autorów wynalazku. Nie brałem pod uwagę, że może wynikać z polityki osób decyzyjnych tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sporo informacji sobie wygoglować na temat tej mułapki.Z tego co czytałem (pobieżnie)to ludziom nie podoba się cena i przede wszystkim wielkość tego urządzenia,ale skuteczności nie negują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat tej całej "mułapki" podbijany jest sukcesywnie od jakiegoś już czasu, więc i ja dorzucę swoje 3 grosze. Urządzenia nie widziałem na żywo, ale z tego co zaobserwowałem na filmikach to w moim odczuciu jest to projekt w fazie prototypu. Nie wiem co dokładnie objęte jest ochroną patentową, ale przed wdrożeniem do sprzedaż trzeba by było popracować nad aspektem wizualno-estetycznym(patrz wybrane odpieniacze i np. lampy led). Już nie chcę się na temat rozpisywać, ale Kraków to miasto studentów (2 uczelnie tech. i ASP) i jak się domyślam średnio zmotywowany student mógłby za kilka groszy poprawić stronę wizualną i zoptymalizować prototyp tworząc przy tym dok. tech. na podstawie której można by "cuda" z pcv strugać. Ja sam mam kilka pomysłów w głowie :). Ale tego produktu w obecnej postaci nawet jeżeli gwarantowałby niesamowite przyrosty za nic nie zamontowałbym w akwarium. A wybór szkła na materiał wydaje mi się nie najlepszy i zapewne znacząco wpływa na cenę końcową biorąc pod uwagę ilość i złożoność detali. I jeszcze ostatnie pytanie na koniec, co by się stało gdyby ktoś zamówił od zaraz 2 tys. egzemplarzy w różnych rozmiarach jako set do marketów?


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym urządzeniem, jak również z innymi wynalazkami tej firmy, spotykałem się w sieci, praktycznie od "pierwszych newsów", Praktycznie od początku byłem b. zainteresowany nabyciem paru ich "promowanych" produktów - jeżeli mail z zamówieniem i prośbą o nr konta do wpłaty, można nazwać zainteresowaniem.... Ani razu nie dostałe odpowiedzi... Natomiast, co jakiś czas spotykam na różnych forach, tego typu pojawiające się wątki, zakładane przez kilku userów (google Twoim przyjacielem - nie leń się, spraw Drogi czytelniku sam)...

Jak do tej pory, mimo wszystko nie ma fali baniaków prowadzonych tą techniką, nie pojawiły się rozwiązania skopiowane - na większą skalę (tak jak z reaktorem, różnymi lampami, czy filtrami/odpieniaczami). O czymś to świadczy.

Przy okazji "bicie w bębenek patriotyzmu", pod hasłem "dobre bo polskie", w kontekście pokazania baniaka - jak na filmie "akwarium wszystkomające", mi jako Polakowi dumy ni chwały nie przysparza. Jak Chce ktoś zobaczyć, jakie wyroby z tworzyw sztycznych Polak potrafi zrobić, wystarczy zerknąć w wątki poświęcone odpieniaczom lub pudełkom przelewowym. A co do elektroniki - to zobaczcie jak wyglądają lampy Tomasza, sterowniki pomp, czy moduły AMR - to są rozwiązania na najwyższym światowym poziomie klasy amatorskiej, czy półprofesjonalnej. Dlatego, może podejdzmy do tematu obiektywnie. Ja wiem że może nie wypada tak szczerze i prosto z mostu... Ale, pamiętajmy że te posty może czytać ktoś zupełnie zielony, gdzie konsekwencją mogą być wyrzucone pieniądze w błoto, nieudany start itp...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Oczywiście masz rację. Najważniejsza sprawa czy ten wynalazek naprawdę działa. Tą informację nie dostarczy nam producent tylko testy zrobione przez niezależne laboratoria lub odpowiednie instytuty. Po drugie jeśli nawet działa to czy czy jest lepszy czy gorszy od rozwiązań już stosowanych. Ta druga kwestia pozostaje już w rękach akwarystów. Owszem Polacy to zdolny chociaż niedoceniany naród. Tylko cześć starszych fascynatów wie, ze C64 oraz Atari 800XL to twory Jacka Trzmiela czyli rodaka. Ale w dzisiejszych czasach liczy się ekonomia i skuteczność produktu niż to kto konkretnie go wynalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie, ile jest warte, odpowiada proporcjonalnie ilośc użytkowników danego produktu - jak jakieś rozwiązanie jest tak nagłośnione, jak w/w mułapka, a nie stosowanie powszechnie - jak choćby wszelkiego rodzaju skimmery czy filtracja oparta na metodzie berlińskiej, znaczy że znie warto sobie głowy zawracać. A co do w/w komputerów, to nawet pomijając już ich twórców, to właśnie Polacy potrafili wycisnąc z nich ponad 300% zakładanej wydajności. Gdyby ich kody były tak starannie napisane, jak prezentowane produkty, myślę że osiągnęły by 30 %, nie 300:).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, lubię to... tu wskażę Twój wcześniejszy post.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.