Skocz do zawartości
Tester

iPhone 5 - klapa?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zawiedziony. Mialem pierwsze kilka wersji i przed 4S przeszedlem na Samsunga. Nic mnie nie ciagnie do nowego iPhona. Widac, z odejsciem Jobsa nikt z firmy Apple nie ma odwagi na rewolucyjne zmiany...

post-10763-0-09827800-1347690743_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

sadzisz po wygladzie, czy juz miales w rekach i testowales przez pare tygodni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wlasnie wewnatrz tez nie wiele... a najlepsze jest to, ze aplikacje nie sa fostosowane do 4calowego wyswietlacza i robia sie czarne, 1.5cm paski u gory i u dolu :D choc zapewne zmieni sie to za jakis czas...

Zlosliwi twierdza, ze gdyby apple wstrzymalo sie jeszcze kilka miesiecy I5 moglby byc rownie dobry co S3 :)

Co by nie bylo - zabawka fajna. Najlepsze jest nowe zlacze do ktorego nie pasuje nic a przejsciowki nie ma w zestawie o trzeba dokupic oddzielnie :D

Mysle, ze to poczatek konca potegi jablka, choc dlugo jeszcze to potrwa... zonka podjarana bo zapisala sie na liste oczekujacych i lada dzien powinna miec nowego iphona... mnie osobiscie w ogole nie podnieca :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sushi - a co? Nie mozna byc zawiedzionym na podstawe specyfikacji? Nie musze miec czegos w reku i testowac przez pare tygodni zeby stwierdzic czy to cos mi odpowiada czy nie.

Ze sie tak zapytam...

Profiluxa kupiles na podstawie specyfikacji i czy jejs rekomendacji czy moze miales 5 roznych komputerow przez pare tygodni i wybrales ten ktory Ci najbardziej odpowiada?

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujmy. Na pewno każdy kolejny iPhone to coraz większe oczekiwania ale tylko dlatego że Steve Jobs nas do tego przyzwyczaił.

Staram się jednak odpowiedzieć sobie samemu czy można wymyślić coś bardziej idealnego niż iPhone 4?

Generalnie swoją historię z iphonem przeżywam od jego początków i nie znalazłem na rynku smartfona który jest w stanie jemu dorównać. Cała reszta to tylko nie udane kopie będące o krok do tyłu za iphonem. Oczywiście poza techniką i jakością wykonania najmocniejszym punktem jest soft IOS który, jak to sam mistrz powiedział: "po prostu działa".

Telefon to moje główne narzędzie pracy, więc wykorzystuje je w 100% i naprawdę ten telefon nigdy mnie nie zawiódł.

Wracając jednak do nowej wersji, brakuje mi zaprezentowania tego telefonu przez Jobsa i tych jego fascynacji "niesamowitymi", "jedynymi" rozwiązaniami jakie zastosowano w nowym modelu. Każdy inny zrobi to niestety gorzej ponieważ przyzwyczailiśmy się do tego.

Nowy iPhone ma jednak wiele wspaniałych inowacyjnych rozwiązań i na pewno go pod tym kontem przetestuje.

Osobiście bardziej podoba mi się design 4ki ale potrzymamy i zobaczymy.

P.S. Też się trochę obawiam że bez Jobsa firma straci wizje ale same produkty narazie są bezkonkurencyjne i przez jakiś czas napewno się obronią.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester zawsze sie z twoimi wypowiedziami zgadzam ale tym razem głupoty piszesz a przykład profiluxa nie jest trafiony. Na temat specyfikacji mozna powiedzieć czy sie cos chce czy nie ale nie mozna dawać opinii na temat czegoś, czego sie nie używalo i nie testowali osobiście. Dla scislosci mam iPhone ale nie jestem zapalonym obrońca, jedynie wyrażam zdanie. To tak jak sie słyszy na temat samochodów, nie kupuj tego bo one sie psują a tak naprawdę 90% opinii jest od osób, które nawet nie wykonały jazdy próbnej. Osobiście mam już czwarte auto z listy awaryjnych i nigdy nie stałem w serwisie. Wracając do iPhone w 4s zawiodlem sie na baterii, jesli 5 tego nie naprawi to tez odejdę od tej marki. Natomiast funkcjonalność i działanie jest dla mnie rewelacyjne.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie dwa smartphone'y dwuletniego iP 3GS i Samsunga Galaxy SII. Wiem, że 3GS to staroć a już szczególnie po wgraniu softu 5.1. Nowy iP na papierze nie zachwyca, w działaniu pewnie będzie amejzing jak zwykle ale zmiana złącza to już jest rozbój w biały dzień. Co mają zrobić ludzie, którzy maja trochę gadżetów pracujących ze starym złaczem? Dokupować przejściówkę, która pewnie zaburzy stabilność połączenia np. radia do sypialni z telefonem? mam uchwyt TomToma wa samochodzie - to samo. 4 i 4S po delikatnej modyfikacji albo instalacji drobiazgu od TomToma pasowały idealnie, ten nowy nie będzie na bank. Lubie i doceniam wygodę urządzeń apple ale ich podejście do klienta+ to co wyczyniają na polu praw do "własności intelektualnej" (vide sprawa z polskimi delikatesami a.pl) zraziła mnie do nich. Nie ma świętych tutaj bo np. Samsung też swoje za uszami ma, ale po kilkukrotnym kontakcie z Galaxy SIII chyba skłaniałbym się ku niemu. Poczekajmy na testy w sieci, kasę na tym zrobią ale dla niektórych świadomość tego, że ktoś mógłby nie zauważyć że mają nowy model może być przytłaczająca.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerze jestem również trochę zawiedziony nowym iphonem 5... Obecnie posiadam iphona 4S, z którego jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie innego telefonu, lecz porównując te dwa modele na podstawie opisu stwierdzam jedno w wyglądzie się zmienił jak każdy zdążył już to zauważyć - wewnątrz lepszy procek A6 i wydajniejsza bateria o karcie graficznej nie będę wspominał, dlatego że została tylko w niewielkim stopniu poprawiona... Nowy IOS 6 jak wszyscy wiemy będzie dostępny już od 19 września tego roku, którym chwaliła się firma Apple - ale ten system będzie miał każdy kto posiada telefon od modelu 3 GS wzwyż. Widziałem kilka koncepcji nowego iphona - przyznam, że sądziłem że zostaną przy tym samym rozmiarze powiększając sam wyświetlacz, zrobić go jeszcze cieńszym tak jak ipod touch...

P.S. nie powiem, że go kiedyś nie kupie ale na chwilę obecną mając iphona 4 z systemem IOS 6 nie będzie trzeba się spieszyć do 5 a poczekać do poprawionej wersji IPHONA 5S

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat specyfikacji mozna powiedzieć czy sie cos chce czy nie ale nie mozna dawać opinii na temat czegoś, czego sie nie używalo i nie testowali osobiście.

Pokaz mi gdzie wyrazilem opinie o nowym IP5?

Napisalem tylko za JA jestem zawiedziony . Nie twierdze za IP5 to szmelc ani super sprzet.Nie napisalem ze to jest dobry czy zly telefon. Napisalem tylko ze to co zaprezentowali mnie nie zachwycilo i tyle w temacie.

A przykald profiluxa uzylem tylko dlatego ze sushi napisal co napisal. Oczywiscie ze nie mialem telefonu w reku ale tym co zaprezentowano na konferencji, Apple mnie nie kupilo.

Prosze wiec nie pisz ze wypisuje glupoty bo to jest niegrzeczne zwlaszcza ze zarzucasz mi wydanie opinii ktorych nie wydalem.

Edytka:

Jak widac inne osoby tez sa zawiedzione. Cos w tym jednak jest.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czwórkę do testów, wybrałem Samsunga. Teraz chyba nawet nie wezmę piątki do prób, chyba szkoda czasu. Postawię znowu na Samsunga III.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam samsunga ani jabłka ... ale się wypowiem - telefon bez łącza mini usb, wymiennej baterii to jak akwarium morskie bez sumpa - da się , da ale niewygodnie :).

Ciekawe ilu heterów/fanboyów tych firm jest na nano-refie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam iP'ki non stop ... co do 5 to zawód w większości spowodowany jest tym że już 2 miesiące wcześniej wiadomo było o nim wszystko, i tylko zostało to potwierdzone, zera zaskoczenia. Druga sprawa w te wszystkie telefony to co jeszcze wsadzić ? Ekspres do kawy ?

Ale ja nie o tym ... sprzęt to sprzęt, procek może być taki albo śmaki, aparat, pamięć. Tu olbrzymi wkład ma system. Używam od paru ładnych lat OS'y na macach i iP'kach i nie chce innego systemu. Andek idzie w stronę linuxa, rozdrabniany na drobne co dla developerów ( mnie to tyczy ) aplikacje na to to dramat, zero kontroli przy wystawianiu na storze i kit wie co ciągniesz, każdy producent ma swoją nakładkę i upgrade to czekanie po 2 miechy ( przykład z życia to HTC ) na to żeby się "dostosowali" i wcale to szybsze nie jest.

OS to pewna filozofia, tory po których się poruszasz i musi być to dla ciebie wygodne ... dla mnie tylko iOS i OS X.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia3210 :D to byl ostatni prawdziwy telefon :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek ma prawo być zawiedziony nowym iP, mimo że go nie testował osobiście. Pisze o swoich odczuciach, za co niesłusznie próbowano go "wytarmosić po uszach". Liczył na coś więcej niż piszą w newsach. Każdy używa na szczęście tego na co ma ochotę.

Cztery lata mam iP i traktuje go jako narzędzie pracy - nie ma urządzeń idealnych niezależnie od marki. W domu pracuję na Macu, a w pracy na PC. Nie należę do osób co lecą do sklepu po premierze i już muszą mieć nowe cacko. Telefon kupuję nowy jak się popsuje lub przestaje współpracować poprawnie z innymi sprzętami. Liczę na więcej luzu w tym wątku, bo napięcie naprawdę jest tu zbędne - szkoda pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam samsunga ani jabłka ... ale się wypowiem - telefon bez łącza mini usb, wymiennej baterii to jak akwarium morskie bez sumpa - da się , da ale niewygodnie :).

Ciekawe ilu heterów/fanboyów tych firm jest na nano-refie.

W zestawie masz zawsze kabel na usb więc mini usb jest tu zbędne. I tak nie wszędzie je podlaczyles bez kabli. Bateria rownież sie bez problemu wymienia.

Natomiast co do Ciebie Tester to przepraszam, nie doczytalem a przykład z profiluxem odebrałem jako zrzucenie psów na cos czego sie nie dotykało.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam samsunga ani jabłka ... ale się wypowiem - telefon bez łącza mini usb, wymiennej baterii to jak akwarium morskie bez sumpa - da się , da ale niewygodnie :).

Ciekawe ilu heterów/fanboyów tych firm jest na nano-refie.

No i tutaj się mylisz, kiedyś też tak myślałem.

Jak ktoś spróbuje pracować na IOS to dopiero zrozumie, dodatkowo jak masz kilka urządzeń Apple to już zupełnie bajka, nie wspominając już o chmurce ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o design iP: 3g->3gs - zero różnicy, 3gs -> 4 no dobra, jest różnica - ale jak duża - 20% ? 4-4s znowu zero róznicy i 4s - > jest różnica - znów pewnie koło 20%.

generalnie designersko - bez większych zmian - od zawsze.

myślę co mieliby zmienić ? wielkość ? po co .. lekko powiększyli ekran, z tego co kojarzę mają wprowadzić iPada mini - iphone, ipad mini i ipad myślę że się uzupełniają - luka jest niewielka.

gdyby przeprojektowali całkiem wygląd (nie wiem co tu jeszcze można wymyślić) pewnie ludzie by narzekali że nie kontynuują wizji Jobsa.

soft - miałem kiedyś 3g i 3gs, wgrywając coraz to nowszy soft - wtedy bodajże do 4.4 - telefon zwłaszcza ten starszy nie nadawał się do sprawnego użytkowania - zamulał. I to jest filozofia firmy, wypuszczają nowy model, geek go szybko kupi, dołożą gadżety do softu, i Ci którzy chwalili jeszcze nie daawno 4kę, zaczną stękać, ze muli w porównaniu do 5tki i będą wymieniać, ot cała machina.

myślę też, że tak jak Nokia, tak Apple swój peek w świecie telefonów - ma już za sobą, teraz niestety tylko w dół...


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie kupił żadnej wersji nigdy mnie nic nie ciągnęło do tej marki, poprostu nie działają na mnie reklamy i zachwalania produktu bo przecież on jest z USA i każdy musi go mieć.

Musiało by mnie nieźle pogiąć żeby wydać 4 klocki za telefon żeby sie pochwalić że mam IP5!!, wolał bym to wydać na dobrą impreze z ekipą nan0-reef :)

Po za tym bądźmy szczerzy ile razy korzystacie z wszystkich bajerów które dzisiaj mają telefony?? przez pierwszy tydzień, dwa jak jest nowy, a potem tylko gadamy i używamy sporadycznie kilka funkcji.

Dla mnie telefon ma być do telefonowania i ewentualnie kilka opcji z których wiem że skorzystam :)

Tak jakoś mnie naszło przy porannej :coffee:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie kupił żadnej wersji nigdy mnie nic nie ciągnęło do tej marki, poprostu nie działają na mnie reklamy i zachwalania produktu bo przecież on jest z USA i każdy musi go mieć.

Musiało by mnie nieźle pogiąć żeby wydać 4 klocki za telefon żeby sie pochwalić że mam IP5!!, wolał bym to wydać na dobrą impreze z ekipą nan0-reef :)

Po za tym bądźmy szczerzy ile razy korzystacie z wszystkich bajerów które dzisiaj mają telefony?? przez pierwszy tydzień, dwa jak jest nowy, a potem tylko gadamy i używamy sporadycznie kilka funkcji.

Dla mnie telefon ma być do telefonowania i ewentualnie kilka opcji z których wiem że skorzystam :)

Tak jakoś mnie naszło przy porannej :coffee:

Więc uważasz, ze mnie pogielo jak kupiłem 4s za taka cenę? W ręku tego nie miałeś a oceniasz. Co lepsze, używam większości funkcji do dzis, nawet teraz z niego do Ciebie pisze i służy mi on jako osobiste biuro bo w domu nie mam czasu na to. Robie wszystko, od dzwonienie, przez internet, obsługę banków, przelewów, zakupy i wiele innych rzeczy, których nie zrobisz na swojej nokii 3310. Ponadto telefon mam w kieszeni i nie noszę na sznurku na szyi aby taki jak Ty go widział, nie potrzebuje sobie powiększać penisa, mam odpowiednio dużego :p

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobmy zawody :D iphon kontra nokia3210 :D piersza konkurencja - upadki z roznych wysokosci. Pozniej sprawdzimy funkcje :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój iphon już zaliczył lot na beton, prócz pokiereszowanego lekko rogu nic jemu nie jest, nie rozpadł sie przy okazji na 5 części jak to miałem z nokiami.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale jedziecie. Wrzućcie na luz :)

Osobiście wykorzystuje większość funkcji o dlatego właśnie z niego korzystam.

Poczta, www, Google map, navigacja, gg, skype, tel, kamera, SMS, wszystko śmiga i moge jednocześnie korzystać z pootwieranych aplikacji, skakać miedzy nimi i nic sie nie wiesza, oczywiście jednocześnie prowadząc rozmowę :)

Nie ma innego takiego telefonu, wiem co pisze ;)

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to napięcie. Dla jednego telefon służy do rozmawiania (95% użycia telefonu ) i wszelkie smart-fony to kicha. Dla drugiego telefon to narzędzie pracy mobilnej a rozmowy to 5% czasu użycia i np. nokia3310 to kicha.

I nie trza robić przy tym wycieczek osobistych na swoje genitalia. Jak dzieci neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze - szanujmy sie wzajemnie. Kazdy ma prawo do wlasnego zdania i jesli to prawo nie bedzie przestrzegane to zamkne watek.

Tematem glownym jest nowy telefon ze stajni Appla a nie wyzszosc jednej marki nad druga i czy kogos na niego stac czy nie. Prosze sie tego trzymac.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie klapa jest - pokaz mi swoj telefon a Cie zaszufladkuje. Bez obrazania nikogo wyrazasz wlasna opine ( offtopicu) dostaniesz plusa albo minusa. Niestety w Naszym karju dalej mamy lans, gdzie w innych krajach na smartphone stac najzwyklejszych ludzi.

Jakie znacznie ma to z jakiego telefonu ktos do mnie dzwoni albo co ja nosze w kieszeni.

Dla mnie najwazniejsze jest to zeby miec z kim rozmawiac i placicic jak najmniej

Od strony technicznej gdyby Iphone byl urzadzeniem multi task czyli sciagam film kiedy slucham radia i przegladam forum gdzie w tle odpalone gg lub skype wiazial bym Iphona. Na szczescie jest cos takiego jak android ktory bez znaczenia na brand sparwaia ze ma sie w kieszni rakiete.

@ grzegorz k bardziej ortodoksyjnie niz obiektywnie. Skoro jestes z IP od poczatku nie miales okazji potestowac co do zaoferowania maja inne sprzety. Ale tak juz z ciekawosci jakie so minusy lub czego nie zrobi android w porownaniu do softu IPhona

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.