Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

spożywając wieczorne sobotnie piwko wpadłem na (czy genialny to się dopiero okaże) pomysł, że skoro gobiodony wymagają acropor, albo przynajmniej korali wyglądających jak one, a przy okazji niszczą żywe polipy, to może można zastąpić je szkieletami martwych acropor, często dostępnymi w sklepach zoo. co Wy na to? może ktoś wykombinował coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz normalnego faceta, który zamiast do sympatycznej dziewczyny wolałby przytulić się do posągu Wenus z Milo?

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz normalnego faceta, który zamiast do sympatycznej dziewczyny wolałby przytulić do posągu Wenus z Milo?

hahaha dobre :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa gobiodony i nawet w miękasach przesiadują nie ma reguły,i nie są wybredne co do miejsca na odpoczynek


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to będąc u @BAU'a widziałem jego słodką okinawę na miękasach, więc potwierdzam opinię @chmielu243.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie na "martwej akrze" zaczną niechybnie rosnąc glony - widok i nienaturalny i mało przyjemny dla oka :no


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, bo rzeczywiście w jednym ze sklepów widziałem gobiodonki na szkieletach acropor i całkiem chętnie na nich przesiadywały, ale po 2 tygodniach całe były obrośnięte (te szkielety) brązowo-czerwonym-glono-cyjanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobusie mam (dokładnie parkę Gobiodon okinawae) ale akropor nie mam. Mam kilka małych badylków montipor,ale gobusie nie są zainteresowane. Miałam lobophytona-jak wiadomo miekas, ale ma polipki porównywalne wielkościado akropory. Był ulubionym koralem i tam składały ikrę, Która oczywiscie odpadała bo koral zwija sie na noc. Koral padł z powodu przesolenia.

Teraz najczęsciej siedzą na grzybowieńcach i caulastrei. Caulastrea jest zbiedzona i się nie otwiera,ale to od czsu przesolenia. Omijają xenie, tubastreę i euphylię. O ile można powiedzieć że siedzą bo to minuta dwie i następne stanowisko. Zastanawiałam się czy nie szkodzi to koralom bo tak sie wycierając o rózne CHYBA powinny przenosić jakiś śluz z jednego na drugi?

Wycierają się regularnie na szybie w rogu , a dokładniej na silikonie :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, no wiadomo że wolę trochę ciałka od kamienia, ale rybą nie jestem. planowałem wsadzić dosłownie kawałek szkieletu, ale po przeczytaniu Waszych opinii uważam, że sensu nie ma. w takim razie nie kombinuję. dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, no wiadomo że wolę trochę ciałka od kamienia, ale rybą nie jestem. planowałem wsadzić dosłownie kawałek szkieletu, ale po przeczytaniu Waszych opinii uważam, że sensu nie ma. w takim razie nie kombinuję. dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam :)

Z braku laku to gobiodonki posiedzą na szkielecie, ale żyją w niewoli i dajmy im odrobinę komfortu. Zadajmy sobie pytanie: "A co na to ryba?". Pozdrawiam.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gobiodony raczej nie niszczą twardych od samego przesiadywania, pomyśl, masz w akwa kilka twardych ile ten gobiodon moze narobic szkód? stosunkowo nie wiele. gobiodony nie jedza polipow a za to wyjadaja robactwo ktore sie na twardych poniewiera. jedyna sytuacja kiedy gobiodon usunie polipy jest posiadanie parki w akwarium.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś kilka sztuk okinawae. Żarły polipy acropor aż żal było patrzyć. W dwóch kumpli którzy też je kupili z tej samej dostawy sprawa wyglądała identycznie. Może inne egzemplarze są grzeczniejsze...

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Hej, miałem Gobiodona Okinawae krótko, ponieważ bez przerwy przesiadywał na koralach i gryzł je. Był wyjątkowo uparty, przeniosłem go na jakiś tydzień do sumpa w większym akwa (nie żeby aż tak mocno przeszkadzał, tylko nadarzyła się okazja do złapania dziada w akwarium, a z sumpa łatwiej go później wyłowić) no i tam był kawałek akry i siedział cały czas na nim nawet w sumpie ;/

ale w większym, dobrze obsadzonym akwarium jego działalność będzie niezauważalna :) no chyba, że upodoba sobie jakiś jeden egzemplarz i będzie go gnębił jak u mnie....

a tak w ogóle to rybka jest baaardzo ładna i cały czas na widoku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Podpinam sie pod temat, nie bede zakladal nowego...

Mam babke, mam pare szepek i nawet szkielet ktory za tydzien lub dwa wywale bo juz sie zolty powoli robi... Babka przesiaduje i na szkielecie i na zdrowej szczepce, zdrowej do czasu, od dolu albo tkanka sama schodzi, albo babka ja podgryza, jest to mozliwe ? Na reflexie poczytalem ze moze podgrzac, moze wczesniejsza acre tez mi zjadla :/ nie wiem co robic, nie ukrywam ze myslalem nad kupnem drugiej bo ladnie by dwie wygladaly, ale nie wiem czy nie zezra wszystkiego hehe czasem widzialem jak siadala na galaxy, ale tylko na chwilke... jeszcze jedno pytanie, jak odroznic plec ? czy moze one sa jak blazny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są lepsze niż błazny bo zmieniają w obydwie strony i wg potrzeby. Czyli jak masz dwie sztuki i nie zadręczą się na poczatku to na 99.99% bedzie para


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Wstaje rano, patrze i acra w polowie bala :/ teraz nie wiem czy to babka ja obgryzla czy moze cos innego? Wydaje mi sie jednak ze to babka :( Trza bedzie ja chyba eksmitowac, ale szkoda bo ladna :( Co robic ehhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okinawkę ponad rok. W baniaku i acry i inne patyki, talerzówki itd.

Ciekawska i wścipska rybka co kilka minut zmienia lokum i co ciekawe za każdym razem to jej terytorium.

Potrafi skoczyć do pyska hepatusowi, borsukowi czy zebrasomie, ale nigdy nie zauważyłem żeby podgryzała swoje miejsca postojowe.

Nie upatrywał bym ubytku tkanki w tej rybci.Słyszałem ale tylko słyszałem że parka może oczyścić miejsce pod ikrę z polipów ale to było by jakieś rozwidlenie czy coś taki9ego a nie bielenie od dołu czy od góry.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Dzisiaj podpatrzylem i widze jak ewidentnie go podgryza, moze zrobie filmik, moze go tylkoczysci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okinawe 1,5 roku i same miękkie w akwa. Chętnie siedzi w sarco,a ten nawet polipów nie chowa.Z tego co czytam to chyba nie ma reguły jak się komu trafi...dla mnie super rybka,taki "piesek akwariowy" :smilieA13:


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.