Skocz do zawartości
komar3333

Proszę, pomóżcie. Nie mogę spać w nocy, wszystko buczy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy w dobrym miejscu zaczynam taki temat. Ale mam duży problem. Nie mogę spać w nocy z powodu akwarium morskiego.

Szafka wyklejona styropianem 3cm

1.Odpieniacz wyłączam na noc, DIY Franek Na pompie Tunze silence 9420

2. Obieg jest w miarę cicho bo położony na 8 cm gąbce z dołu i z boku. NJ 4500

3. Cyrkulacja buczy i z nią mam największy problem JVP 102b x1 oraz Marea 3800 x2 wszystkie na przyssawkach bo na magnesach jest jeszcze głośniej. Kupiłem Tunze 6065 ale jest masakra najbardziej buczy więc sobie darowałem.

Co mam zrobić lub co kupić, żeby mieć cisze, Bo jeśli się nie da wyciszyć to będę musiał zrezygnować z akwarium, a tego bym nie chciał...

Bardzo proszę o porady i pomoc, z góry dziękuję.

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze zazwyczaj po kilku/nastu/ dniach się docierają i robią się praktycznie niesłyszalne.

Ja mam dwie 6105 i chyba ze 2 tyg. jedna mi buczała. Już ją miałem reklamować i w którymś momencie się uspokoiło.

Teraz wyczyściłem je porządnie i znowu jedna przez pierwszy tydzień buczała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zlokalizuj co buczy - wcale nie musi być to pompa może obudowa/korona albo drzwi od szafki pompa możne nadawać tylko drgań a rezonuje coś innego sprawdź to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobną sytuacje z jvp101, tez buczała przez ok tydzień, potem się dotarła i jest w miarę cicha :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zlokalizuj co buczy - wcale nie musi być to pompa może obudowa/korona albo drzwi od szafki pompa możne nadawać tylko drgań a rezonuje coś innego sprawdź to

Rozumiem sprawdzę to wszystko.

Koronę mam, więc ją zdejmę i sprawdzę czy jest różnica, potem reszta krok po kroku będę się wsłuchiwał. Ale to buczenie to buczenie tak jak by silniczków plus drganie całego akwarium...

Rozważam kupno pomp cyrkulacyjnych tunze 6095 bo 6105 na pewno jest silniejsza i przypuszczam, że głośniejsza.

U mnie chodzi już wszystko od 1 września jak by co.

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styropian NIE wygłusza,tylko izoluje,do wygłuszenia jest na przykład wełna mineralna. Na pewno pompy muszą się dotrzeć i sprawdziłbym inne możliwości.Możesz odłączać po jednym urządzeniu i może trafisz co Ci buczy.Jest jeszcze jedna możliwość,może trzeba poczekać aż Ty się dotrzesz wtedy nie będziesz umiał spać bo czegoś Ci będzie brakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość,może trzeba poczekać aż Ty się dotrzesz wtedy nie będziesz umiał spać bo czegoś Ci będzie brakować.

Ja może i bym się dotarł, ale druga połowa znosi to jeszcze gorzej niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczai się tak samo,trochę czasu tylko trzeba,ale i tak sprawdź jak radziłem a jak będziesz wiedział co hałasuje to łatwiej będzie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet rury jak masz przyczepione do scianek szafki moga przenosic wibracje z pompy na szafke. masz co robic ale dojdziesz do tego.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar, na Franka nie zwalaj, pisałem Ci już że musi Tunze pochodzić żeby się wyciszyć, a wyłączaniem odpieniacza więcej złego narobisz niż dobrego. Czy tłumik od pieniącej masz pod wodą?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak człowiek jest zmęczony to zaśnie nawet w maszynowni lotniskowca. Za dużo śpisz. Jak nie możesz zasnąć to zamiast się nudzić można pobiegać - gwarantuję ze jak się porządnie wybiegasz to zaśniesz w 3 s bez względu na hałas.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek jest zmęczony to zaśnie nawet w maszynowni lotniskowca. Za dużo śpisz. Jak nie możesz zasnąć to zamiast się nudzić można pobiegać - gwarantuję ze jak się porządnie wybiegasz to zaśniesz w 3 s bez względu na hałas.

Dzięki za radę, mi jakoś nie do śmiechu....

Komar, na Franka nie zwalaj, pisałem Ci już że musi Tunze pochodzić żeby się wyciszyć, a wyłączaniem odpieniacza więcej złego narobisz niż dobrego. Czy tłumik od pieniącej masz pod wodą?

Po prostu nie da się spać, tak pieni;) co mam zrobić muszę wyłączyć rano do pracy trzeba być wypoczętym. Tłumik nie jest pod wodą, a ma być? Nie rozumiem

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma być. Jak kupujesz nową pompę, to jest wężyk z tłumikiem, z tłumika wystają dwa wężyki, dłuższy i krótszy, krótszy zakładasz na pompę, wtedy tłumik masz pod wodą, jest dużo ciszej :) ale tak czy inaczej, jak nie dasz się tym wszystkim pompom dotrzeć , to nigdy nie będzie cicho.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw Tunze uruchomioną w wiadrze z wodą RO na dwa tygodnie (w piwnicy/kuchni itp.) Największa którą miałem zrobiła się tak cicha że się zdziwiłem jak się zorientowałem że cały czas jest włączona. Małe nadal lekko hałasują, ale tylko jak są blisko powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze problem w czym innym tkwi. Akwaria maja wiele pomp, ich drgania nakladaja sie na siebie i dochodzi do rezonansow. Ja u siebie bardzo dlugo z tym walczylem. W koncu udalo mi sie jakos z tym uporac. idealnie nie jest ale juz wiele osob stwierdzilo ze mam zaj..... Cicho jak na akwarium morskie :). Najgorsze jest to ze w wiekrzosci przypadkow nie ma glownego winowajcy, zobaczysz po czasie. Wyeliminujesz jedno to pojawi sie kolejne. Co ja zrobilem:

1. Wezyk silikonowy laczacy pompe z rurami

2. Rura od obiegu luzna, wisi na akwarium owinieta delikatnie w miejscu styku z akwarium filcem

3. Akwarium i sump postawione na filcu - bardzo wazne. Tylko tego typu materialy tlumia drgania wysokich czestotliwosci. Pianka tego nie zrobi

4. Magnesy na drzwiczkach od szafki

5. Mata wygluszajaca wewnatrz szafki - trzeba wytlumic drgania powietrza

jak wspomnialem u mnie te 5 elementow doprowadzily do ciszy.

Pozdrawiam i powodzonka


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Mata wygluszajaca wewnatrz szafki - trzeba wytlumic drgania powietrza

Jaką matą wygłuszyłeś szafkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wątki na temat wygłuszania szafek,nawet chyba mój jest,ale nim zdążyłem o tym pomyśleć,przestałem słyszeć już akwarium.Zapewniam Cię,że się przyzwyczaisz,daj sobie tylko czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopery do uszu i można spać przy buczącym filtrze i wyjącym psie. U mnie działa, śpię przy trzech akwariach niedaleko łóżka : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć ten sam problem, co ja - muszę mieć do snu idealną ciszę, na to nie ma rady - nie da się przyzwyczaić - mnie przeszkadza tykanie zegara. A teraz dowcip - sporą część buczenia... przenosi Ci podłoga na wyro, materac i poduszkę! Słyszysz to nie tyle uszami, co kośćmi za małżowinami usznymi. Spróbuj postawić wyrko na bardzo grubych podkładkach z filcu (1 a nawet 2cm) a poduszkę syntetyczną - jeśli taką masz, zamień na wypełnioną pierzem. No i wypróbuj stopery przemysłowe do uszu - są takie robione specjalnie po to, żeby wyciąć niskie częstotliwości wibracji. I zrób jeszcze test, żeby sprawdzić, ile niesie podłoga. Po ciemku w nocy zamknij oczy i sprawdź, ile słyszysz siedząc na łóżku a ile leżąc z głową na poduszce - wynik może być zaskakujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczące pompy to nic złego , przestaną :) a pomyśl ze ja przez cały tydzień muszę przenocować teściową :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego wątku... mam obawy związane z zamianą reef maxa na większy baniak..Reef max.pompy i odpieniacz pracują właściwie bezgłośnie... a mój i tak narzeka...

czy te akwaria z sumpami są takie hm.. głośne ???... czu słychać w szafkach pracę tych wszystkich urządzeń ??? jeśli tak jest to lipa jak niewiem... mi tam nie przeszkadza...ale słuchać gderającego pana to już masakra..

Swoją drogą jeśli ktoś mieszka w nowym budownictwie..to zna zwyczaje sąsiadów ... najzwyczajniej w swiecie słychać kiedy ktoś sika.. heheh a my w tym czasie robimy coś zupełnie innego.. ( sorki za odbiegnięcie od tematu )

no więc jak to jest... ? słychać pracę i wymianę między sumpem a zbiornikiem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są głośne jak pioruny siarczyste ogniste, jak kombajn na polu, jak siłownia na statku, a spływ to tak mniej więcej jak Niagara, ino ciu mniejsza :thumbsup: no bez jaj, gdyby tak było, to nikt z nas by baniaka nie miał :)

edit. kurde, zostały mi trzy posty do sześciu tysięcy :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamila, marcmonk de facto opisał temat dokładnie, więc nie ma co rezygnować. Trzeba pokombinować z wyciszeniem, bądź wydać kasę na sprzęt bezgłośny np RedDragon. Ja sporą część tego co opisał marcmonk zastosowałem u siebie i może nie mam ciszy zupełnej ale jest cicho, kliku Kolegów było i słyszało. Co więcej nie mam jeszcze szafki bo stolarz nawalił, więc bebechy na wierzchu. Jeśli chodzi o pompki to aquael jest wybitnie cichy, faktem jest, że często nawalają ale serwis wymienia od ręki. Pracy między baniakiem i sumpem nie słychać.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.