Skocz do zawartości
komar3333

Proszę, pomóżcie. Nie mogę spać w nocy, wszystko buczy...

Rekomendowane odpowiedzi

Ta część z gumkami to ośka, na którą zakłada się wirnik i to on się obraca, sama ośka jest raczej nieruchoma. Ale tak jak mówisz przez zbyt lużne gumki zapewne wibrowała a tym samym cały wirnik i efekt był taki, że pompa buczała.

Pozdrawiam

ok zrobilem

roznicy nie widac jak burczala tak burczy

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło, słyszę syk piany a pompy w ogóle. Może powinieneś popróbować z ilością nawijanej taśmy, ja za którymś razem trafiłem w sedno i teraz mam ciszę. Jest jeszcze opcja, że u ciebie przyczyna buczenia leży gdzie indziej a w takim wypadku będziesz musiał ją próbować zlokalizować. Możliwe też, że pompa potrzebuje jedynie czasu na dotarcie się.

Opcji tak naprawdę jest wiele i niekiedy chyba trzeba troszkę szczęścia, żeby odpowiednią trafić i poprawić chińczyków żeby sprzęt mógł być znośny.

Z drugiej strony jeśli pompa nowa na gwarancji, jeśli nie przestanie buczeć po jakimś tam czasie to może warto zamiast kombinować i poprawiać fabrykę to reklamować, może jest po prostu trefna?!

Z tego co pamiętam z twojego postu a czytałem czytałem :) masz pompę na zewnątrz body odpieniacza, czy pompa leży na np przyssawkach? albo czymś co ją amortyzuje w jakimś stopniu tłumiąc tym samym wibracje?

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Myślę, że też pójdę w wyciszenie wnętrza szafki bo coś czuję, że jeszcze z nie jednym sprzętem będę miał cyrki pod względem hałasu choć mam nadzieję, że nie będą to dżwięki tak uciążliwe jak te co były z mojego odpieniacza. Na razie mogę tylko gdybać jak będzie, bo nie mam jeszcze całego sprzętu odpalonego, ale przygotowuję się już do tego mentalnie mając doświadczenie z odpieniaczem :) i myślę, że czeka mnie sporo pracy przy wyciszaniu i sprzętu i szafki.

A te wszystkie znaczki przy sprzęcie "silence" wychodzi na to, że to bardziej wabik na klienta niż rzeczywistość, co przed zakupem trzeba również brać pod uwagę ;).

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty mam doświadczenie z wyciszaniem kompa, którego udało mi się uczynić niesłyszalnym.

Teraz w końcu udało mi się odpalić zbiornik szkoleniowy 200l i walczę z jego wyciszeniem. Po wypróbowaniu różnych materiałów stwierdziłem, że do tego najlepsza jest mata z syntetycznego kauczuku. Jest bardzo miękka, dość ciężka (w porównaniu z pianką poliuretanowa) i dobrze tłumi drgania.

Z powodzeniem zrobiłem z tego skarpetę zapinaną na odpieniacz, która wycisza w nim powietrze powyżej poziomu wody. Wadą tej maty jest jej dziwny zapach a że pewnie jest to robione w Chinach zastanawiam czy to nie jest szkodliwe.

Niestety z powodu przekroczenia budżetu na akwarium jako cyrkulator kupiłem JVP102. I tu jest dramat. Nic się nie da z tym zrobić. Pompa pracuje jak stara lodówka i doprowadza mnie do szału.

Dzięki za sugestie. Myślę, że też pójdę w wyciszenie wnętrza szafki bo coś czuję, że jeszcze z nie jednym sprzętem będę miał cyrki pod względem hałasu choć mam nadzieję, że nie będą to dżwięki tak uciążliwe jak te co były z mojego odpieniacza. Na razie mogę tylko gdybać jak będzie, bo nie mam jeszcze całego sprzętu odpalonego, ale przygotowuję się już do tego mentalnie mając doświadczenie z odpieniaczem :) i myślę, że czeka mnie sporo pracy przy wyciszaniu i sprzętu i szafki.

A te wszystkie znaczki przy sprzęcie "silence" wychodzi na to, że to bardziej wabik na klienta niż rzeczywistość, co przed zakupem trzeba również brać pod uwagę ;).

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do JPV był kiedyś temat chyba godeusza jak dorobić amortyzatory tyle że do JPV 101, żeby wyciszyć i tak się składa, że mam go skopiowanego wraz ze zdjęciami poglądowymi. Poniżej go zamieszczam :)

Popróbuj może uda ci się uciszyć te "traktorki" ;) Jak się zdecydujesz na przerobienie pompek daj znać na forum czy to pomogło przy modelu 102, bo sam chce pójść na początek w JPV do swojego 360l więc jestem ciekaw czy warto byłoby coś takiego zrobić.

Co do tej maty na odpieniaczu to... jeżeli wydziela dziwny zapach jest duża szansa że i wydzieli jakieś świństwo do wody, tak że miej baczenie na to ;).

"godeusz a mógłbyś opisać te amortyzatory bo u mnie też buczą ale są dopiero dwa tygodnie

Pozdrawiam :welcome:

Oczywiście że mogę.

Z litej gumy o grubości 8 - 10mm wycinasz pasek o szerokości ok.15 do 20 mm i długości ok.50-60 mm.

Końce paska można zaokrąglić.

Na obu końcach paska nawiercamy lub wypalamy dwa otwory, o takiej średnicy aby pasował do nich bolec łączący korpus pompy i korpus przyssawek.

Rozłączamy oba te korpusy i na pozostawiamy w korpusie pompy bolec wciskamy jeden otwór wspomnianego paska gumy .

Podobny bolec do pozostawionego w pompie wykonujemy z pręta PP,PCV lub PE.

Dorobiony bolec wciskamy w otwór w korpusie przyssawek oraz w wolny otwór z drugiej strony gumowego paska.

Amortyzator gotowy. Jego wygląd ma przypominać stylizowaną literę „ Z”

Urządzonko proste jak świński ogon.

Pompa trochę mocniej drga ale jest zdumiewająco cicha.

Cały dowcip polega na tym aby guma była elastyczna i niezbyt twarda, guma z kordem w środku nie nadaje się.

Będzie mi miło jeśli komuś ten opis się przyda. U mnie to ustrojstwo pracuje od 3 lat i się sprawdza.

Pozdrawiam"

post-11451-0-02720800-1352824410_thumb.jpg

post-11451-0-08522300-1352824421_thumb.jpg

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Sprawdzę to :-)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten patent gumką już natrafiłem ale niestety samo przenoszenie drgań do rzecz wtórna. Samą pompę jak wezmę do ręki to drga i wydaje dźwięk podobny do kompresora.

Ale może wszystkie tak mają? Niestety akwarium nie mogę obkleić pianką ;)


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie amortyzatory na JVP 102 nie zadziałały, więc je sprzedałem i kupiłem Tunze Po 2 tygodniach pracy jedna cisza druga trochę burczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można to nazwać i wyważaniem, tylko ja to robiłem ręcznie ...

Chcę Ci podziękować za pomysł na uciszenie pompy. Aqua Medic to niby nie chiński producent (choć może i tak sądząc po jakości - nie ma pewności), a po rozebraniu pompy okazało się, że wirnik bił całkiem nieźle. To oczywiście przekładało się na brak wyważenia i wibracje, więc pompa nie mogła być cicha. Delkatnie doprowadziłem go do zdecydowanie lepszego kształtu. Dodatkowo poprawiłem umocowanie gumowych łożysk ośki. Różnica w głośności jest ogromna. Teraz mogę powiedzieć, że w zasadzie pompy nie słychać. To wstyd dla Aqua Medic, że wypuszcza takie buble i bierze do tego za nie całkiem spore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie doprowadza wirnik do dobrego ksztaltu ? Lezy u mnie w szafie kilka "nieodpowiednich" wiec moze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie doprowadza wirnik do dobrego ksztaltu ? ...

To prosta sprawa, wymaga tylko nieco cierpliwości i względnej dokładności.

Trzeba wyjąć wirnik z pompy i na jego własnej ośce lub pręcie identycznej średnicy powoli obracać, mając jednocześnie w minimalnej od niego odległości jakiś stały, dobrze zamocowany punkt odniesienia np. ołówek. Ołówek dlatego, że później można go małymi kroczkami zbliżać do wirnika tak, aby zaczął w miejscach najbardziej odsuniętych od osi rysować po nim, zaznaczając miejsca, w których trzeba będzie później usunąć nadmiar materiału. Potem papierem ściernym lub pilnikiem należy usunąć nadmiar z zaznaczonych powierzchni starając się zachować kształt walca. Oczywiście powoli i z wyczuciem. Po trzech takich pomiarach i korektach wirnik mojej pompy przestał prawie bić. Można to łatwo sprawdzić trzymając ośkę w ręku i ręcznie możliwie jak najszybciej wprowadzając wirnik w ruch wirowy. Jeśli ośką telepie na wszystkie strony, to wiadomo, że do ideało jeszcze trochę brakuje i wirnik nie jest jeszcze dobrze wyważony (tak jak koła w samochodzie). Najlepiej by było móc całą operację przeprowadzić na mini tokarce. Oczywiście nie mozna z tym przesadzić, bo szczelina pomiędzy wirnikiem a stojanem ma wpływ na sprawność silnika i generalnie im mniejsza tym lepiej również ze względu na opory toczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę Ci podziękować za pomysł na uciszenie pompy.

Bardzo się cieszę, że moja miesięczna walka z próbami wyciszania pompy i szukanie sposobów na to nie poszło na daremne i przydało się nie tylko mnie :), a pompa pracująca w ciszy bez niesionego buczenia po całym domu to jak muzyka dla uszu ;). Kolego i oby twoja pompa w ciszy służyła ci jak najdłużej :).

I dokładnie tak jak piszesz, tylko od siebie dodam, że tak jak i Aqua Medic i wszystkie inne firmy związane z morszczyzną każąc płacić sobie tak duże pieniądze za wszystkie swoje produkty, mogły by troszkę bardziej postarać się o jakość tego co wytwarzają, a nie tylko skupiać się na liczeniu ile są wstanie zarobić na kliencie za badziewie w ładnym opakowaniu! Bo naprawdę niektóre produkty, a dobrym przykładem są tu wirniki pomp wyglądają jak wystrugane scyzorykiem - ale za to jakie ceny! Niestety, samo życie!

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zdemontowałem pompę i muszę powiedzieć, że pomimo swoich niewielkich wymiarów w środku wygląda całkiem przyzwoicie (zdj. nr 1). Wszystkie części wykonane są z solidnych materiałów i dobrze spasowane. Niestety podstawowym problemem jest prawdopodobnie wyważenie wirnika :(. Kiedy trzymam korpus pompy (rys. 2) w jednej ręce i drugą zakręcę lekko wirnikiem, to "bicie" na korpusie jest tak duże, że ciężko jest go utrzymać w dwu palcach, a to tylko ułamek prędkości obrotowej z jaką normalnie powinien i w zasadzie pracuje wirnik :(. Będę musiał coś wymyślić, jeżeli się nie uda, to w sobotę kupuję kubeł lub spróbuję jeszcze, być może ten ostatni raz, z new jetem 800.

SAM 1035

SAM 1033


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat i jak jako pierwszy na forum wykleilem cała szafke od wewnątrz dla wygluszenia to o mało mnie na forum nie zjedli, ze w lato akwarium ugotujesz itp. Teraz widzę, ze co drugi zaczyna oklejac szafke.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem zapytanie do tego gościa z podanego linku na allegro o cenę i możliwość zamówienia dużych kawałków.Ja bym chciał wykleić cały tył,jeden bok i drzwi przesuwne też.

Czy naprawdę warto okleić od środka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo wyszło, ja za 3,5 m2 dałem coś ponad stówę (mata 10mm).

U mnie najwięcej dała mata pod sump, już po oklejeniu dna, pleców i boku było dużo ciszej.

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku podanego wyżej gość napisał mi,że kosztuje to 166zł za m2.Jeśli są tańsze maty to chętnie to sprawdzę.

"Najlepszym materiałem sprawdzającym się w Pana zastosowaniu to OUT-SOUND 10/240S" to odpowiedz na zapytanie w sprawie maty do akwarium.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też takie maty na starcie polecali, ale spokojnie sprawdzają się takie. Outsound jest pewnie lepszy, ale o ile? Różnica w cenie jest kolosalna. Możesz kupić grubszą matę, albo położyć dwie warstwy jedna na drugą (zwłaszcza pod sump) i nadal będzie dużo taniej.

Marek, co u Ciebie hałasuje? Zobacz jak bardzo wibruje sump, odpieniacz, czy jakaś pompa nie dotyka do szyby, powyłączaj po kolei poszczególne pompy. Będziesz wiedział z czym walczyć przede wszystkim.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używaliśmy na jednym z obiektów paneli akustycznych firmy Ecophon. Wiem, że nie ma rozwiązań do zastosowań "akwarystycznych" ale mają różnego rodzaju panele ścienne. Wydaje mi się, że ceny też będą znacznie niższe. Dla zainteresowanych wklejam linka, może ktoś skorzysta.

http://www.ecophon.com/pl/Akustyka/


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najwięcej dała wymiana pompy obiegowej na RE RD 3S 5000. Teraz najgłośniejsza jest pompa w odpieniaczu Tunze 9430.040. (zastanawiam się nad wymianą na RE RD). Nieznacznie słychać cyrkulacje Tunze 9065 ale tylko w dzień bo w nocy kontroler zmniejsza wydajność i nic nie słychać. Czasem słychać tez pluski z komina (i nad tym musze popracować). Szafkę mam wyciszoną matą ale mam wrażenie, że to nie ma dużego znaczenia.

Generalnie nie mam idealnej ciszy ale w nocy nic nie przeszkadza a śpię może ze 3 m od akwa.

Polecam, może nie tanie, ale naprawdę bezgłośne pompy RE RD.

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najwięcej dała wymiana pompy obiegowej na RE RD 3S 5000. ...

Rozumiem, że teraz w nocy słyszysz tylko odpieniacz?

Czy nową obiegówkę też nieco słychać?

Pytam, bo o takiej właśnie myślę.Z Twojej praktyki: jakie jest jej minimum w watach i w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszę odpieniacz, który chodzi na Tunze 9430.040 i cyrkulację, która chodzi na tunze 9065 (w nocy chodzi na 40%). Jest na tyle cicho że w ogóle nie przeszkadza w śnie w zasadzie trudno powiedzieć co jest glośniejsze .... chyba odpieniacz. Obiegówki w ogóle nie słychać.

Minimum obiególki nie sprawdzałem ale jest płynna regulacja (max to 100% i 45 W). Pompa startuje płynnie od 0 więc pewnie minimum jest bliskie zera ;)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najwięcej dała wymiana pompy obiegowej na RE RD 3S 5000. Teraz najgłośniejsza jest pompa w odpieniaczu Tunze 9430.040. (zastanawiam się nad wymianą na RE RD). Nieznacznie słychać cyrkulacje Tunze 9065 ale tylko w dzień bo w nocy kontroler zmniejsza wydajność i nic nie słychać. Czasem słychać tez pluski z komina (i nad tym musze popracować). Szafkę mam wyciszoną matą ale mam wrażenie, że to nie ma dużego znaczenia.

Generalnie nie mam idealnej ciszy ale w nocy nic nie przeszkadza a śpię może ze 3 m od akwa.

Polecam, może nie tanie, ale naprawdę bezgłośne pompy RE RD.

u mnie wyglada to tak samo ,,,obiegowka nowa aqua medic eco runner praktycznie nieslyszalna ,,, slychac jedynie tunze 9420 040 od odpieniacza,, i szoda ze nie ma aqua medica tego samego modelu do odpieniaczy :) spie cos kolo 1,5 metra od akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.