Skocz do zawartości
seb

seb -325l - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra informatycy, proszę się do mnie nie zwracać po pomoc jak Wam zaczną spsy lecieć:-P

A z newsów, to wczoraj uruchomiłem cyrkulacje, a w nocy wlozylem dwie pierwsze szczepki, M. digitaty, zobaczymy czy przezyja;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ten filmik wysłać na e-mail ?

Digitaty będą żyły :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb spróbuj jescze raz załadować ten filmik, ale żeby tablet nie zasypial (nie szedł na czuwanie) na czas ładowania.

Jak tam piach przy cyrkulacji? Jest zadymka?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb kup ipada tam nie ma takich problemów ;)

Świerzy zbiornik a ty już badyle wtykasz, jaki to przykład ?! :p


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak świeży jak pachnie jak dojrzały :-P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia zasypiania bo nie zasypia. Patyki wyłożone po trzech tygodniach i dziś jeszcze żyją;-) co do piasku to jest spoko, wczoraj złożyłem pompy, ustawilem jakoś tam, dziś korekta i chyba będzie git. No i odpieniacz wlaczylem kilka dni temu, trochę szalał na początku, ale teraz już jest ok.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a jak sucha skala ma sie do poziwomow PO4 puszczca cos.? Jak Tam u Ciebie?

Pytam bo ja dzis zroibilem inetres zycia kupujac 10KG rafowej suchej za 8 funtow. :thumbup: Obietosciowo wygladaq to jak 15kg zywej. Komentujac moj zakup od katem wlasnie PO4 sprzedawca zastrzegl wlasnie ze bym nie byl zdziwiony. Z reszta wkladajac zywa na starcie PO4 tez szybuje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Prezesie, jeden obraz jest warty więcej niż tysiąc słów podobno:-) baniak odpalony na samej suchej skale i suchym piasku, dwa tygodnie od odpalenia wpuszczono ryby, trzy tygodnie dwie pierwsze monti, skała nie plukana zupełnie, tak jak przyjechała tak trafiła do baniaka, piasek również, od początku lane tylko bakterie af, teraz już drugie i pozywka, oto wynik po4 z dziś

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-7824-1352306778,13_thumb.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witaj w piaskownicy :clap:

I nie wiem czy zauwazyles to samo, ale dojrzewanie bez odpieniacza przez pierwsze tygodnie w polaczeniu z DSB przebiega zupelnie inaczej niz czlowiek by oczekiwal. Ja sie spodziewalem ceregieli a tu taka niespodzianka. Ja dalem zywa skale ale dojrzewania nie bylo. Zaden glon sie nie wysypal. Amoniak nigdy nie zostal wykryty mimo ze zwierzaki i karmienie poszlo od strzala.

Ciesze sie ze sie czeszysz w koncu bedzie z kim gawedzic :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, nie wiem czy mnie rozumiesz, ale czuje ten "flow", wystarczy dac sie poniesc:-)

Wysyane z mojego GT-I9100 za pomoc Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, można wiedzieć jakie bakterie lejecie?

Rozumiem że sukces tkwi że w martwej skale i piachu nie było syfu, ale czym bez odpieniacza jest wystarczająco tlenu?

Seb zawsze myślałem że jesteś fanem przewymiarowanych odpieniaczy ala frankenstein a tu zupełnie inne podejście widzę :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czowiek patrzy na baniak i mimo momentow niepewnosci.....ech co ma byc to bedzie,....dzien w dzien widzi zmiany. Dobre zmiany. Ale kiedy przychodzi chwila prawdy, czyli robienie jestow jest najciezej. Ja tak mam przy braku odpienika, bo widze pierwsze minusy. A tu galy na wiesz i usmiech od ucha do ucha. I wlasnei ten flow, gdzies w srodku czlowiek simieje sie sam do siebie. Jest niewulgarnie za***iscie

http://sjp.pwn.pl/li...hp?co=za***isty

Jak masz jakies miejsce w sumpie daj se jakies glony wyzsze. Jak beda na czym mialy rosnac to urosna. W nocy zawsze jest z nich pozytek. Zobaczysz po pH. Jezli przy sps-ach stosuje sie suplementacje nie dojdze do momentu ze sie zeszkla i rozpuscza. Nie bedzie NO3 czy PO4 beda tylko wolno rosly.

Ja nie dalem grama bakterii , ani kropelki wody z innego baniaka. Bryza morska :thumbup:

Seb trzymam kciuki, jak ty mi zawsze pisales to sie musi udac. Uda sie!

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, franek juz pieni:-)nie chodzil tylko przez pierwsze dwa tygodnie zeby bakterie mialy czas na skolonizowanie zbiornika, teraz juz pieni:-) niestety baniaka sps nie wyobrazam sobie bez odpieniacza. Co do bakterii to mam caly zestaw Aqua Foresta, czyli startowe, a po dwoch tygodniach normalne i pozywke. Oprocz 0tego jak czytales wczesniej baniak zostal zaszczepiony, dzic trafila do niego kolejna porcja zajzajeru:-)

Frodo, bedzie dobrze, ja to czuje:-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sie wie ze Franek juz pieni, sledzem temat na biezaco. Tylko wlasnie pierwszy okres braku jego dzialania przynosi pozytywny efekt.

Bez odpienka na skale z frachtu czegos takego sobie nie wyobrazam.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, franek juz pieni:-)nie chodzil tylko przez pierwsze dwa tygodnie zeby bakterie mialy czas na skolonizowanie zbiornika, teraz juz pieni:-) niestety baniaka sps nie wyobrazam sobie bez odpieniacza. Co do bakterii to mam caly zestaw Aqua Foresta, czyli startowe, a po dwoch tygodniach normalne i pozywke. Oprocz 0tego jak czytales wczesniej baniak zostal zaszczepiony, dzic trafila do niego kolejna porcja zajzajeru:-)

Frodo, bedzie dobrze, ja to czuje:-)

Sebo, czyli lejesz już z AF bakterie Pro ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. A dziś kolejna porcja nektaru życia trafiła do systemu:-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-7824-1352311964,16_thumb.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widze? DySyBy babluje? :ice:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna:-) wiedzialem ze zwrocisz na to uwage, powiekszyles sobie zdjecie?;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez powiekszani kilkajc na mniature widac :baby: , ale zeby sie upwenic ze to nie tlen z alg jednokomorkowych, ktore przy szybie maja swiatlo wylacz pompy i kiedy pralka sie uspokoi wez jakis patykiem albo nawet reka zruszaj piach gdzies na srodku glebiej. Jak zobaczysz banieczki jest denitryfikacja :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co to na środku trwa walka z ustawieniem cyrkulacji, więc jeszcze trochę, ale bedzie dobrze;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z cyrkulacja trwa nadal, góry i doły, ale plus jest taki że tam gdzie wydmuchalo trochę piasku, to zostało kilka stojących ulepionych z ziarenek piasku rurek, znak to że już jakieś zwierzaki sobie tak żyją:-) a jeśli chodzi o parametry to

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-7824-1352546119,16_thumb.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do baniaczka trafiło kilka szczepek Acr, poklejone rano, wieczorem jeszcze żyły, cyknąlem kilka fotek kronikarskim obowiązkiem:)

img92421024x768.jpg

img92441024x768.jpg

img92461024x768.jpg

img92481024x768.jpg

img92491024x768.jpg

img92531024x768.jpg

img92551024x768.jpg

Tu specjalnie dla Prezesunia :)

img92361024x768n.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Very pretty :queen:

Co je brzydal?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zycie w piasku, na skale i w wodzie :thumbup:

Seb czy korale to jakieś przypadkowe czy dobierałeś juz je pod wzgledem jak bedą rosły?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.