Skocz do zawartości
seb

seb -325l - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ciezko to malo powiedziane, ale jak zwykle przed spaniem trzeba zajrzec co na forum sie dzieje, bez wzgledu na pore czy stan skupienia.

A tu taka niespodzianaka. Seb zaklada baniak :clap:

Nie bede ojca uczyl dzieci robic, ale moje piec groszy jest takie ze DSB trzeba jakos zasiedlic a potem okielznac. Specjalne pakiety kritersow do piachu jakie dostapna sa za oceanem z powodzeniem mozna przywlec ze skalaa z frachtu. Tu planowana jest sucha wiec pomysl na zasiedlenie pewnie bedziesz mial inny. Stawiam na grzebanie w kontenerach po dostawie lub zapodanie specjalnego piachu z importu. Jak kolwiek zrobisz bedzie OK. Problemy pojawia sie z innej strony.

- cyrkulacja nawet dla miekasow jest zbyt silna by piasek lezal psokojnie na dnie. Uzyjesz grubszego niz 0,1 - 1mm napytasz sobie biedy.

- ryby wyjedza znaczna czesc fauny i zostana zaklocone lancuchy pokarmowe ktore sa podstawa dla funkcjionowania DSB

- niekotre zwierzeta np wieloszczety czy kielze wola przeprowadzic sie na skale zamiast mieszkac i kopac w piasku.

Wiem ze za DSB w glownym przemawia wiele argumentow takicch jak swiatlo czy bezposredniu dostep do jadlospisu, ale wszystko mozna z powodzeniem zorganizowac w oddzielnej komorze w sumpie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

seb,

chcesz parę litrów wody z podmiany

wystartujesz na "żywej" wodzie to Cię dojrzewanie ominie :harhar::rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizerna, cicha stajenka licha :santa::laughing:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

a przeczytałeś dział dla nowicjuszy ?

i wypełnij tabelkę jak by się coś działo :thumbsup::thumbsup:

o dokładnie w końcu nowicjusz w tej dziedzinie :baby::harhar:

jak by nie było "Świeżak " :D

ale za pewne za pewien czas TOTOM będzie :thumbsup:

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chrzczony byl ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, po kolei :)

Radziu, żywej nie chcę, będzie sucha, ja tchnę w nią życie :)

Jarek szafka będzie wzmocniona aluminiowymi slupkami, tak jak Ci dziś mówiłem przez telefon, więc spoko :)

Rafał, baniak na bagnie, strop wytrzyma :)

Spirou, sól póki co IO, chemii zera na razie, później w miarę potrzeb, bakterii żadnych "z butelki" póki co, zbiornik zostanie zaszczepiony zaczynem ze sklepu :)

Ant, nie rozumiem Twojego pierwszego posta:)

Janusz, to czy będzie rakieta czy nie, to czas pokaże, w każdym razie przy Twojej rakiecie to mnie się może ewentualnie jakiś ruski sputnik uda sklecić :)

Grześ, u nas sie mówi "Nie ucz księdza dzieci robić" no ale co kraj, to obyczaj :) Co do "ożywienia" to mamy w sklepie taki zbiornik duży, płaski jeden na Schuranie, na dnie gruby gryz, uwierz mi że to się aż wszystko rusza, tyle tam jest życia, plan mam taki że jak swój zaleję i zasypię, to wezmę sobie trochę tego gryzu wraz z wodą, i w ten sposób zaszczepię, potem gryz wybiorę, do tego wezmę też z innego baniaka piasek wraz z robactwem, i przeniosę do mojego kilka garści, zobaczymy co to da. Największym wyzwaniem będzie cyrkulacja, ale to metoda prób i błędów, w końcu znajdę złoty środek :). Co do ryb, to spokojnie, to zbiornik dla korali, ryby beda dodatkiem, nie będzie żadnych kopiących w dnie, wyżerających robale itp, do tego zadnych rozgwiazd piaskowych, sand dolarów, nassariusów i innych drapieżników.

Daruś, chętnie przyjmę, dziękuję, tylko lotniczą wyślij, żeby nie zdążyła ostygnąć :)

Stani, jeszcze nie był, kiedy wpadniesz? :)

I do wszystkich, proszę mi tu nie gnieśc bani wielkimi oczekiwaniami i takie tam, bo się spalę na starcie :) To zwykły baniak, a ja jestem zwykłym akwarystą, nie uniknę błędów, potknięć itp, oby było ich jak najmniej, póki co chcę obalić jakiś tam kolejny mit i spróbować odpalić zbiornik za suchej skale, tylko zaszczepiając życie, bo bardzo chcę uniknąć wszelkich "dobrodziejstw" żywej skały no i przetrzeć szlaki, bo jeszcze trochę i będzie problem z żywą skałą, ceny rosną a eksporterzy z roku na rok dostają coraz mniejsze przydziały, kolejna rzecz to łatwiej jest coś pokleić i zbudować z suchej niż z mokrej :) A jak bedzie - czas pokaże.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A metryczki dla nowicjuszy nie wypelniles... ehh :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mam wypełniać jak jeszcze zbiornik nie bangla? :baby:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylną szybę pomalowałeś z wygody czy po prostu lepiej wygląda?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, gardzisz moim darem ze szczerego skneruskiego serca? :clowning No to wyjmę i wysuszę suszarką Betti :w00t: A serio, ostatnio trochę suchej widziałem w akwarystycznym na Matarni, koło IKEI - może akurat będzie. Choć za dużo tego nie było. A jak byś kleił sobie suchą, no to jak już wspominałem - chętnie pomogę - klejenie na Millipucie mam opanowane dość przyzwoicie. Nie bądź taka Zosia-samosia, daj sobie pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylną szybę pomalowałeś z wygody czy po prostu lepiej wygląda?

Jedno i drugie, wystarczy dobrze odtłuścić szybę, a potem to juz z górki, to wygoda, a tło jest czarne jak smoła.

Mówisz, gardzisz moim darem ze szczerego skneruskiego serca? :clowning No to wyjmę i wysuszę suszarką Betti :w00t: A serio, ostatnio trochę suchej widziałem w akwarystycznym na Matarni, koło IKEI - może akurat będzie. Choć za dużo tego nie było. A jak byś kleił sobie suchą, no to jak już wspominałem - chętnie pomogę - klejenie na Millipucie mam opanowane dość przyzwoicie. Nie bądź taka Zosia-samosia, daj sobie pomóc ;)

Radziu, jeśli będe kleił to CX5, to trzyma na amen i kosztuje grosze, a co do skały to dzięki za cynk, a ceny nie pamiętasz?

Edit. Własnie mi stuknęło 6000 z Wami wariaty :thumbsup:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz kolejkę :) za rok... we Wdzydzach... Lepiej zacznij zbierać kasę :D Nie pamiętam, ta skała leżała przemieszana w koszach z innymi kamlotami - tam nawet nie mieli pojęcia, co sprzedają :D

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba sucha skala jest na paletach kolo Ciebie :) looknij przez okno :)

po lewej masz sklad ,, i tam masz tego na tony :) ,, gosc z oruni gornej mial na tym zbiornik ,,, kupil za 7 za kilo sprzedal za 30 ozywione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,działaj,jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie ale pewnie wyjdą piękne gacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, a co z bagienkiem, takie piękne sklejone ten zbiornik jest. Myślę, że powinieneś go podłączyć w jeden obieg i dołączyć do klubu "Tysięcznika".

Pozdrawiam z daleka


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miała takie fajne bagienko, to bym dała duuuuuużo glonów i byłoby ekstra refugium.


700 litrów wody - a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miała takie fajne bagienko, to bym dała duuuuuużo glonów i byłoby ekstra refugium.

Całkowicie popieram, mógłbyś nawet założyć DSB. Oświetlenie od 2200 do 0600 gdy jest tańszy prąd itp.... a co ja Ci będę mówić przecież to Ty my uczymy się od Ciebie.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to tuf, mówiłem Ci dziś przez telefon :) Jacek, bagienko wróci do formy, tylko mateczniki trza wyhodować, a na to potrzebuję z rok :)

Adrian, gaci mam na sobie całkiem ładne, ale do akwarium ich nie dam :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jak mogłem przegapić ten temat?! :smiling: SEBUŚ 3 mam kciukasy za szybki i bezbolesny start :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja trochę zmobilizuje, jak tam postępy :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Cię kurna zadziwię :) Dziś jak sie poskładałem do kupy, to poskładałem do kupy skałę, a żeby Cie uspokoić, to piasku jeszcze trochę dojdzie :)

img8612800x600.jpg

Kto zgadnie jakie gatunki gdzie będą rosły? :police:

img8602800x600.jpg

Póki co to 100% piasku suchego/martwego i 100% suchej/martwej skały :) Herezja nie? :thumbsup:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ta lewa strona baniaka ułożenie skały to musiało kosztować wysiłku ;):whistle:

Czekam na dalsze postępy lubiłem zaglądać do Twojego bagienka, myślę że nowe pewnie nie raz zainspiruje nas niedoświadczonych :baby

Pozdrawiam

Robert.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.