Skocz do zawartości
seb

seb -325l - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to mam cichą nadzieję że probiotyka skolonizuje DSB, ale jak to w naturze - wygra silniejszy, a kto to będzie - tego nigdy sie nie dowiemy :)

Myślisz że wystarczy 8 centów? To tyle mam teraz, a grubszego dosypywac nie muszę, on od mieszania a robilem to dość długo juz się chyba tak poukładał ( na oko tak wygląda) ze na dole jest mąka, a im wyżej tym grubiej, na samej górze wydaje się być gradacja mniej więcej cukru.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb moje zdanie znasz. Raz zasiedlony substrat przez bakterie X nigdy nie zostana wyparte przez pozniejsze dodanie bakterii Y. To jak Polacy co przyjechali do UK. Anglikow z ich wlasnej wyspy nie wygonimy jak i nie nauczymy polskiego. Co najwyzej bedzie zadyma. Zadyma bakteryjna w akwarium wynikajaca z wydzielania enzymow do bezpiecznych i przyjmenych nie nalezy.

Jezli wystartujesz na probiotyce aquaforestu czy w innej formie od pierwszych dni nie dasz naturalnym bakteria szansy. Te sa naprawde wporzadku i z ich strony nie spotyka Cie niespodzianka. Z racji ze w naturze zyja obok siebie w baniaku tez nie beda sie zwalczac.

Moze jeszcze przyjda czasy ze uwierze w monokulture w akwarium, ale poki co obstaje przy wniosku ze poki nie brakuje wielorakich rodzajow substancji zawsze znajdzie sie szczep chetny do jej skonsumowania. Skoro jest jedznie jest pozywka dlaczego ma nieznalezc sie amator.

Jest jeszcze jedna sprawa nurtuje a nie przemyslalem jej piszac wczoraj wieczorem. Jak zachowa sie DSB na baktriach ktore nie rozbija NO3 i PO4 w wyniku braku tlenu tylko na bakteriach ktore wbudowywuja te dwa skladniki we wlansne cialo potrzebujac przy tym duzej ilsci tlenu.

Mysle ze warto przetestowac game produktow AF, ale i dobrze przemyslec mix probiotyki z DSB bo usuwanie bakterii z tych dwoch innych metod nie rozni. Szkoda ze firma AF nie rob soli bez "vodki" bo powinni robic cos nie tylko pod SPS-y, ale i dla akwarystow :D

Cos mi nos mowi ze wkrotce i to sie zmieni.

Jak dales piask jaki ma byc to 8 cm wystarczy. U mnie babluje juz na 3 cm poniezj tego nic nie sie nie dzieje.

Martwo i pusto

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb jak akwa??? woda nakapała???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda juz piaty dzien chyba sie kreci, poki co nic sie nie dzieje:-) zakraplam bakterie startowe i czekam:-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekaw jestem jak tam te bakterie zadziałaja.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmm ale seb ma martwa skałę więc nie powinien mieć zmętnień

a druga sprawa to Prezesie się z Tobą nie do końca zgodzę :-)

zakładając że jesteś bakterią w anglii to jednak żyjesz :-P (ps żart ) :-)

zapewne to samo w akwarium


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda juz piaty dzien chyba sie kreci, poki co nic sie nie dzieje:-) zakraplam bakterie startowe i czekam:-)

no bez metryczki to nie wiem czy ci pomozemy rozkmic czy juz cos sie dzieje czy nie...;):rtfm:

a tak na serio to nie spodziewal bym sie wiekszego dojrzewania, Za pare dni cos drgnie ale ociupinke.

pozdrawiam i trzymam kciuki


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, w sumie to bylo dokladnie tak jak mi napisal AF, czyli drugiego dnia po zasoleniu zmetnialo, trzeciego sie wyczyscilo, teraz jest krysztal.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz Sebuś na bieżąco co i jak bo wiesz jak jest. :whistle:


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne:-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgodnie ze stara szkola jednak posoliles ? Myslalem, ze i tu jakos ominiesz "mity".

Aparat sie zepsul ? Nie mozna Kolegom choc jednego zdjecia dziennie pokazac ? Za duzo pracy z ta lewa strona osoba nie miala, wiec choc zdjecia niech robi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pocichu liczyłem ze obejdzie sie bez bakterii, a tu mix jakiś.

Probiotyka, bakterie, DSB, ale nic mi do tego, Sebastiana ta orkiestra a on dyrgentem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafił do baniaka "początek" wszystkiego, czyli "zacier":-D trzy worki z trzech zbiorników, w jednym woda trochę myssis i kilka jakichś mikro slimaczkow, w drugim gruby gryz koralowy razem z mulem zagarniety i wszelakie inne życie jakie udało się nabrać, w trzecim kawałek dsb czyli piasek wraz że wszystkim co udało się zagarnąć kubkiem ;-)

post-7824-0-04938100-1351280900_thumb.jpg

post-7824-0-72492900-1351280960_thumb.jpg

post-7824-0-45683800-1351280988_thumb.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wczoraj przełożyłem ryby ze starego bagna, dziś jeszcze żyły więc chyba nie jest tak najgorzej;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, teraz nakarmić ten muł trzeba jak polukrujesz nim swoje DySyBy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głodu to u mnie jeszcze nikt nie umarł;-) a jeszcze wiadomość która może Cię zainteresować to są tam tylko trzy blazny i brzydal i... nie ma odpieniacza;-) stoi sobie oczywiście grzecznie w pogotowiu, jak b3dzie trza to się odpali, ale póki c8 niech wszystko się zagniezdzi, osiedli i namnozy, ja mam czas:-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dawcy organ(iki) to anonimowi? :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same smacznosci w tych workach. No to startujemy :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludziska, co Wy z tymi fotkami? Co ja mam tam focic, wodę? Będzie co pokazać to i fotki będą, póki co nic się nie zmieniło od startu, dosłownie nic, w sensie zero glona , klaczka, dino, cyjano czy innych cudów, więc póki co jestem zadowolony z wyboru bakterii na start, jak i całej metody odpalenia co będzie dalej zobaczymy;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, ludziska już myślą że masz las sps-ów :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.