Skocz do zawartości
seb

seb -325l - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Seb, chyba w takim razie musisz nakręcic filmik ;)

A tak na serio to fajnie, że na suchej odpaliłeś

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok będzie las :) Podoba mi się podejście.....prostota (bez urazy)., tak trzymać :thumbup: .

ps. jakby Ci trochę zacieru zostało to.....daj cukru, jakieś drożdże i..... :baby:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bimberek:-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znają na pamięć;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafił do baniaka "początek" wszystkiego, czyli "zacier":-D trzy worki z trzech zbiorników, w jednym woda trochę myssis i kilka jakichś mikro slimaczkow, w drugim gruby gryz koralowy razem z mulem zagarniety i wszelakie inne życie jakie udało się nabrać, w trzecim kawałek dsb czyli piasek wraz że wszystkim co udało się zagarnąć kubkiem ;-)

I to jest prawdziwy start baniaka ,bo wiesz i czujesz o co w tym chodzi

:clap::clap::clap:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zobaczyłem dwa pierwsze kanaliki w piasku przy szybie czyli huraaaaa!!!! Jakieś życie udało się przenieść;-) oprócz tego nic się nie dzieje, odpalalem na 100% martwej skalę, wodzie i piasku, od jutra zaczynam lać drugi rodzaj bakterii AF i pożywkę, ryby trafiły do baniaka kilka dni temu, do tej pory, ani glonka, ani kawaleczka dino, cyjano czy innego syfu, jak to occenić? Ocenę zostawiam Wam żeby nie było ze coś reklamuje czy antyreklamuje, ale póki co to ten cały system AF się sprawdzą, choć myślę ze trzeba jeszcze poczekać z oceną. Od zalania nie czyścilem szyb, co też daje jakiś pogląd, bo jakoś strasznie zasyfiale nie są. Cyknalem dwie notki telefonem jako pogladowe.

post-7824-0-02374100-1351714482_thumb.jpg

post-7824-0-36728800-1351714534_thumb.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się spytam z ciekawości planujesz cyrkulacje :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nic z tych rzeczy dlugo dlugo nie bedzie jesli chodzi o plagi. Warstwa piachu potężna się wydaje


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondziu, ciekawość pierwszy stopień do piekła!j;-) Luncik, myślę ze przyjdą, cudów nie ma, ale sądząc po tym co się dzieje do tej pory, to mogą mięc łagodny przebieg;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe bedziesz mial dojrzewania, stawiam flaszke. Nalej troche kranowki zeby chociaz okrzemki wyskoczyly to piaskowi zagryzacze beda mieli uzywanie. Okrzemki to nie plaga, zobaczysz roznice.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co odpieniacze nie chodzi, szkoda mi jeszczebakterii wybijać bo wiem ze ich mało na razie:-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co odpieniacze nie chodzi, szkoda mi jeszczebakterii wybijać bo wiem ze ich mało na razie:-)

Sebuś a możesz tak po polsku i dla tych co są trzeźwi (jeszcze ) ? :)

PS. Ten offtop do usunięcia - rano :)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi włączyłem a też na suchej wystartowałem. U mnie okrzemki się pojawiły ale chyba schodzą już. :wallbash:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi włączyłem a też na suchej wystartowałem. U mnie okrzemki się pojawiły ale chyba schodzą już. :wallbash:

Niestety to by nie pomogło , musiałbyś zapuścić tak długą brodę jak ten brodacz :-P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarus, ja też trzeźwy, to tablet czasem za bardzo pomaga;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, jak chcesz cyjano, to ci mogę podrzucić trochę, póki jeszcze jest, bo już mnie te różowe flaki denerwują i chyba chemiclean zaraz pójdzie w robotę :p


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te ryby mozna by napisac ze strat jest od najmnijeszego do najwiekszego.

Z drugiej strony kupa zmobilizuje bakterie azotowe. Seb jak masz dostep do fito to sie nie wahaj.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie doceniasz mistrza he he :thumbup:

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to by nie pomogło , musiałbyś zapuścić tak długą brodę jak ten brodacz :-P

Nie chodziło mi o krzemiany tylko o bakterie. :yes


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie bedzie, bo by nudno bylo. Prawdopodobnie bedzie lagodniejsze, bo Seb zadba o parametry. Jedynie zanim zbiornik osiagnie "pelna sprawnosc" moze minac troche wiecej czasu. Brak gnijacych resztek pozwala na spokojniejsze dojrzewanie bez roznych adsorberow.

Poczatkujacym bym tego nie polecal.

Seb, to jest to akwarium co sobie na gorze puste stalo ? Wydawalo mi sie, ze tam z 600 litrowe bylo.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo ;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do zbiornika trafiły kolejne dwa worki "zacieru" czyli detrytusu wraz z bowiem myssis, kielzy, maleńkich wezowidel i innego talatajstwa jakie udało się odessac za pomocą odmulacza z najlepiej nadającego się do tego celu zbiornika w sklepie, kilku innych kolegów też skorzystało;-) nawet nakrecilem fajny filmie z tego wydarzenia, ale nie mogę go przesłać do YT, na końcu przesyłania pojawia się komunikat "problem z siecią (400)" wie ktoś ogarniety w tematach tego typu czym może to być spowodowane? W tej chwili film laduje się na FB więc ci którzy są w moich "znajomych" będą go sobie mogli obejrzeć;-) fajnie pasuje podkład muzyczny do akcji, słowa szczególnie;-) oryginalny dialog mój i Marcina musiałem wyciąć bo nie nadawał się do publikacji:-D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.