Skocz do zawartości
SkoczekPL

Allegro - ciekawe morskie aukcje

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/so...3104028880.html jak ktoś się skusi i przetestuję to poproszę o recenzję .

Ja testuję - zrobiłem 2 podmiany i wygląda oki (szybko się rozpuszcza i woda w wiaderku kryształ po 20 min podmianka)

Ani lepiej ani gorzej - wcześniej cały czas na Aquaforest do sps

Jest jeszcze w kartonie 10 zł taniej.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym tu opisac ostania moja akcje na Ebay-u.

Bylo sobie smutne ogloszenie sprzedazy, ktorego przedmiotem byl maly obrazek (olej na drewnie) pewnej pani z corka. Obrazek z 19-go wieku i stroje tez. Nie bylo to zadne "dzielo", wiec wrzucilem ostatniego dnia max. 3 euro (przesylka tego malenstwa byla zadeklarowana na 3,90). Okazalo sie, ze nikt tego "dziela" nie

licytowal, to wygralem suma 1 euro, proponowanym jako suma wyjsciowa.

Po dwoch dniach rozpakowywalem paczuszke. Obraz odpowiadal mojemu wyobrazeniu, ale wsrod gazetowych opakowan rzucila mi sie w oczy koperta. To co...otwieram.

Bylo w niej 30 centow i mala karteczka z napisem, ze przesylka nie kosztowala 3,90 tylko 3,60.

Powiem Wam, wzruszylem sie i dalem tej pani (to musiala byc kobieta) jak najlepsze "recenzje".

Trzeba sobie wyobrazic; przyszla do poczty zeby wyslac sprzedany za 1 euro, 19-to wieczny obraz, a gdy dowiedziala sie, ze przesylka jest 30 centow tansza, no to przeciez musiala sie wycofac od okienka, otworzyc zaklejona paczke, znalezc koperte i do niej wlozyc, bez zastanowienia, nadplacone 30 centow.

Jest wsrod nas wielu, ktorzy zrobiliby podobnie. Poza tym, takie szlachetne postepowanie zawsze (zawsze) sie oplaca i kiedys ktos jej to wynagrodzi. Moze nawet ja...

Pozdrawiam handlujacych.

Stanislaw Kuczorski

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/so...3104028880.html jak ktoś się skusi i przetestuję to poproszę o recenzję .

To ta sama sól której ja użyłem tylko ja kupiłem worek 6,7 kg tyko ja jeszcze nie znam się za bardzo na tym. Dałem wg wagi i wskazania refraktometru zgadza się z tym co piszą na opakowaniu.

Ja testuję - zrobiłem 2 podmiany i wygląda oki (szybko się rozpuszcza i woda w wiaderku kryształ po 20 min podmianka)

Ani lepiej ani gorzej - wcześniej cały czas na Aquaforest do sps

Jest jeszcze w kartonie 10 zł taniej.

Sól chińska (HongKong), strona producenta: http://www.aquaseasalt.com :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - O i to ja nazywam zdrowym rozsądkiem ,nie chodzi o pieniądze lecz o uczciwość w ''najczystszej postaci''

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek,piątka za zachowanie.Co do śmiesznych aukcji z życiem w tle to może informujmy gości,że źle robią mailem od każdego z nas ? :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, jestem za :thumbup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo wyjatkowe zachowanie, po ktorym chcialoby sie te pania usciskac i zaprosic na szarlotke. Zaluje, ze nie mieszka blisko (poludnie Niemiec). Mam wrazenie, ze tam , przynajmniej to starsze pokolenie, dziala po chrzescijansku jak przed 100 latami.

Jakze bym chcial, zeby wsrod kupujacych i sprzedajacych mozna bylo oczekiwac takiej uczciwosci.

Smutne, ze takie przypadki nam imponuja, a nie sa codziennoscia.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilku poinformowałem kiedyś,ale zero reakcji i odpowiedzi,może przy okazji można by informować władze allegro.Mi tak najbardziej żal ludzi,którzy się na tym nie znają,kupują a potem zazwyczaj się zrażają do akwarystyki z powodu takich debili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej dobijają zaniedbane zbiorniki wystawiane na aukcje. Nie wyobrażam sobie jak można do czegoś takiego dopuścić. Brak słów po prostu.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wiedzy akwarystyki jest bardzo niski,z racji zawodu codziennie bywam w obcych domach.Zdarza się,że jest akwarium a na mój zachwyt OOO akwarium macie,gość odpowiada no mamy,jak pan chce możemy na chwilę włączyć światełko i filtr..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle....skoro wodę w nim mają...nie chcą na cito dolewać... :smiling:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Sól chińska (HongKong), strona producenta: http://www.aquaseasalt.com :smiling:

Ok ale poza krajem pochodzenia to co konkretnego ? Jakby ktoś chciał protestować przeciw temu państwu to musiałby przejść na chałupnictwo we wszystkim a do tego i tak używałby chińskich narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mi...3124826756.html

Następną rafkę zbuduję sobie z.......

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo wyjatkowe zachowanie, po ktorym chcialoby sie te pania usciskac i zaprosic na szarlotke...

Smutne, ze takie przypadki nam imponuja, a nie sa codziennoscia.

Skoro o ciastach mowa... Wczoraj dostałem od pewnego klienta (w dziękczynnym geście) makowiec. Nie zrobiłem nic nadzwyczajnego, a facet mimo to poczuł się zobowiązany. I poczułem to co ty - że strasznie to smutne.

Ale tak sobie teraz myślę, że zdecydowanie wolałbym szarlotkę, dawno jej nie jadłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mi...3124826756.html

Następną rafkę zbuduję sobie z.......

Nie wierzę w uczciwość firmy, która łamiąc prawa autorskie wykorzystuje cudze zdjęcia dla własnych, komercyjnych celów, bez zgody właściciela. Zdjęcie rafy pochodzi z mojego filmu, opublikowanego na youtube. Dla porównania dwa linki:

oraz http://allegro.pl/milliput-terracotta-do-budowy-rafy-i3124826756.html

Pozdrawiam,

Krzysztof

AQUA-MOR

www.zanclus.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjęcie zostało bezprawnie wykorzystane to należy się tym zająć. To dla dobra nas wszystkich należy ścigać złodziei. Jak będzie trzeba to może znajdę namiary na prawnika specjalizującego się takich sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym tu opisac ostania moja akcje na Ebay-u.

Bylo sobie smutne ogloszenie sprzedazy, ktorego przedmiotem byl maly obrazek (olej na drewnie) pewnej pani z corka. Obrazek z 19-go wieku i stroje tez. Nie bylo to zadne "dzielo", wiec wrzucilem ostatniego dnia max. 3 euro (przesylka tego malenstwa byla zadeklarowana na 3,90). Okazalo sie, ze nikt tego "dziela" nie

licytowal, to wygralem suma 1 euro, proponowanym jako suma wyjsciowa.

Po dwoch dniach rozpakowywalem paczuszke. Obraz odpowiadal mojemu wyobrazeniu, ale wsrod gazetowych opakowan rzucila mi sie w oczy koperta. To co...otwieram.

Bylo w niej 30 centow i mala karteczka z napisem, ze przesylka nie kosztowala 3,90 tylko 3,60.

Powiem Wam, wzruszylem sie i dalem tej pani (to musiala byc kobieta) jak najlepsze "recenzje".

Trzeba sobie wyobrazic; przyszla do poczty zeby wyslac sprzedany za 1 euro, 19-to wieczny obraz, a gdy dowiedziala sie, ze przesylka jest 30 centow tansza, no to przeciez musiala sie wycofac od okienka, otworzyc zaklejona paczke, znalezc koperte i do niej wlozyc, bez zastanowienia, nadplacone 30 centow.

Jest wsrod nas wielu, ktorzy zrobiliby podobnie. Poza tym, takie szlachetne postepowanie zawsze (zawsze) sie oplaca i kiedys ktos jej to wynagrodzi. Moze nawet ja...

Pozdrawiam handlujacych.

Stanislaw Kuczorski

Stani masz racje....Nobel za nieprzeciętną uczciwość....

No ....mnie tez to wzruszyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpętałem małą wojnę? to trzeba się komuś do d... dobrać :thumbup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w uczciwość firmy, która łamiąc prawa autorskie wykorzystuje cudze zdjęcia dla własnych, komercyjnych celów, bez zgody właściciela. Zdjęcie rafy pochodzi z mojego filmu, opublikowanego na youtube. Dla porównania dwa linki:

oraz http://allegro.pl/mi...3124826756.html

Pozdrawiam,

Krzysztof

AQUA-MOR

www.zanclus.net

Krzysztofie, jeśli ten ktoś zaznaczył że to jego film lub film z jego akwarium to może mieć problem ale jeśli nie ma nic mowy o filmie i o tym co w nim jest to nic nie możesz zrobić.Np . sprzedaje rybke morską a w ogłoszeniu wrzucam twój filmik z YT na którym niema tej rybki ale ...chodzi o ''zarys'' ogólny akwarium morskiego. Nic nie mówie ani o filmie ani o jego autorze.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, jeśli ten ktoś zaznaczył że to jego film lub film z jego akwarium to może mieć problem ale jeśli nie ma nic mowy o filmie i o tym co w nim jest to nic nie możesz zrobić...

Nieprawda. To jest kradzież, bo nie wolno wykorzystywać cudzych materiałów bez zgody właściciela. Zwłaszcza do celów zarobkowych. Nie mówię żeby się mścić ale należy tę firmę odrobinę wyedukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli korzystam z cudzych zdjęć bez zgody autora, to powinienem podać przynajmniej nazwisko autora lub źródło, z którego fotkę pobrałem. W przeciwnym razie to kradzież. Napisałem do firmy, żeby natychmiast usunęli fotkę ze strony. Oto ich odpowiedź:

Jeśli to jest Pańskie zdjęcie to na pewno zdejmiemy z ogłoszenia. Wszystkie sprawy graficzne zlecamy trzecim osobą , umowa zlecenie, nie sprawdzamy pochodzenia grafiki.

Zasugerowałem, aby domagali się od sprzedającego pisemnego oświadczenia, że sprzedawane przez niego zdjęcia, są ich własnością lub mają do nich prawo. W przeciwnym razie narażają na szwank dobre imię swojej firmy.

Odpowiedź z Milliputa:

Dziękuje za podpowiedź.

Pozdrawiam

Wojciech Karalus

Jak na razie, zdjęcie jeszcze jest na ich stronie. Zobaczymy, co będzie dalej.

Krzysztof,

AQUA-MOR

www.zanclus.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuneli fotki bo ja już ich nie .widze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że zlecają grafikę firmie zewnętrznej nie ma żadnego znaczenia. Mogą od nich, później domagać się zadośćuczynienia, ale nie musisz czekać na reakcję tej firmy od grafiki i możesz żądać natychmiastowego usunięcia fotki. Oczywiście jak się uprą to dopiero sąd to załatwi, bo przecież sam nie zdejmiesz fotki ale warto dać im jakiś termin, np. trzy dni i po tym czasie rzeczywiście podjąć jakieś konkretne kroki.

Gdyby na mnie trafiło to od tej chwili zbierałbym dowody bo mogą się przydać. Nie chciałbym się "dorabiać" na takich sytuacjach ale w przypadku braku współpracy nie wahałbym się "wyedukować" ich medialnie i finansowo. Np. przeprosiny na ich stronie www i paleta Milliputa :)

Spora część społeczeństwa jest przekonana, że jak coś jest umieszczone w internecie to jest darmowe i dla wszystkich, ale chyba nie właściciel firmy dystrybuującej znaną markę. Nawiasem mówiąc, poinformowanie firmy macierzystej (albo tego zapowiedź) może przyśpieszyć całą procedurę.

Powodzenia. Nie odpuszczaj.

ed.

Fakt, fotki nie ma. Ale za to jest baner Nano-reef. Ciekawe czy Przemek o tym wie :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa delikatna ,jeśli było foto lub film wzięte z ogólnodostępnego serwisu to o prawach autorskich lub ich braku decyduje regulamin serwisu i tu nic nie zdziałasz to nie takie proste.Dam wam do myślenia, mianowicie : wyobrażcie sobie program Tele-sprzedaży i występujących w nim ludzi(np. pana w garniturze co gary reklamuje) -- gdyby wszystko ''brać z prawem'' to powinni występować nago ,dlaczego ? a no co wtedy gdy producent ubrań rozpozna swój wyrób ??? nawet jeśli nie widać nazwy marki !pomyślcie o tym...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.