Skocz do zawartości
Mardo

Pęknięcia sylikonu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z moim zbiornikiem. Zamówiony w jednym z większych sklepów z akwarystyką morską baniak ma 170x60x60; szyba 12mm; wzmocnienia wzdłuż przedniej i tylnej szyby plus 2 poprzeczki. Przednia i boczne szyby w opti więc poprosiłem o przeźroczysty sylikon.

Akwarium po przywiezieniu stało 2 tygodnie w domu poczym zrobiłem próbne zalanie i pozostawiłem na noc, rano zastałem pęknięcia sylikonu na łączeniach poprzeczek. (widoczne na zdjęciach).

Producent twierdzi że nie mam się czym przejmować bo w tych miejscach sylikon nie ma jak wyschnąć i nie ma to wpływu na wytrzymałość akwarium. Czy ktoś ma podobny zbiornik i czy może mi doradzić czy faktycznie się nie przejmować?

post-11867-0-85620700-1348315777_thumb.jpg

post-11867-0-65833600-1348315854_thumb.jpg

post-11867-0-94398900-1348315871_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem zdania że nie ma czym się przejmować tym bardziej że to pęknięcie jedynie w poprzeczkach

sam mam kolejny zbiornik z wadami w klejeniu

mój poprzedni baniak pomimo wad klejenia ma ponad 15 lat i jest szczelny

nadal dobrze służy kolejnemu właścicielowi-z forum rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent ma rację, gdzieś przeczytałem, że spoina schnie 1 cm/tydzień (o ile dobrze pamiętam), więc przy grubości szyby np. 3 cm trzeba odczekać przynajmniej 3 tygodnie. Tutaj grubość spoiny jest dużo większa ze względu na przyleganie szybek płaszczyznami, a nie krawędziemi, więc najpewniej po zalaniu i wybrzuszeniu szyby frontowej niezaschnięty sylikon się przeciągnął i stąd ta zmarszczka. Jeżeli masz czas, to opróżnij akwa, poczekaj jeszcze z dwa tygodnie i możesz spokojnie zalewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.