Skocz do zawartości
Miklas

[294 l] + SUMP - Kostka rafy Miklasa

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo podoba mi się Twoje akwarium , gratuluje :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to muszę przyznać. Naprawdę fajne akwarium a w dodatku dobra lustrzanka do "focenia". Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowo, a aparat może i dobry, tylko jaśniejsze szkiełko by się przydało :-).

Losy w akwarium splatają się z losamiw domu. W akwarium hepatus lekko się obsypał a w domu panuje ospa wietrzna. Hepatus już jest czysty po podaniu granulatu z czosnkiem, a starsza córka już wyszła, młodszej już powoli łagodnieje. Poza tym bawiłem się cyrkulacją i nie zauważyłem, że ta mała akra, która nie chce rosnąć trafiła w bezpośredni wylot pompy i straciła trochę tkanki, na szczęście już się zalewa nową.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, można mieć super lustrzankę ale bez dobrego obiektywu nie wykorzysta się jej możliwości. Ale co nie zmienia faktu, że zdjęcia super jak i akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hernio - Odpieniacz spisuje się znakomicie jeśli chodzi o odpienianie, bez porównania do AP 600, wywala ze dwa razy tyle syfu. Jeśli chodzi o głośność, to dobrze, że akwarium stoi w salonie i nie muszę przy nim spać :), chyba najgłośniejszy sprzęt na tą chwilę w setupie.

W akwarium wiele się nie zmieniło ale ostatnio doszła nowa Acra, dostałem ją od Darka VDR a pierwotnie przyjechała do Radomia od Włodka z Płocka.

DSC_0317.jpg

Acra o której pisałem, że straciła tkankę odbudowała ją w kilka dni, czyli z dużą dozą pewności można powiedzieć, że to nie parametry tylko ta nieszczęsna pompa.

Na szybko udało mi się cyknąć zdjęcie mojego specjalisty od przeprowadzek jak dźwiga na plecach podstawkę z zoasami :)

DSC_0265.jpg

I jeszcze poranne kakałko przy akwarium :)

DSC_0002.jpg

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ale zdjecie tej acry nie oddaje jej kolorow w ogole - ona jest lekko zielonkawa z fioletem... tu na zdjeciu wyglada jakby byla brazowa... jak znajde chwilke to sprobuje ja cyknac u mnie :D Nie pamietam juz jaka byla u Wlodka, zobaczymy jak u Ciebie zmieni kolory. Bo ta w tle u mnie nowe przyrosty ma jasnoniebieskie z niebieskimi koncowkami.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepiej, ale ściągnąłem filtr polaryzacyjny z obiektywu. Rzeczywiście w akwarium jest różowa, ale albo ja nie umiem wywołać dobrze tych RAWów albo ten obiektyw jest taki kiepski, sam nie wiem.

DSC_0321.jpg

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. Ale podobna. U mnie ma tkanke taka jasnozielona opalizujaca. Widac to na zalanej stopie. Ale mam taki jeden przyrost gdzie tkanka jest taka w kierunku bieli. I u mnie jest ciemniejsza niz na Twoim zdjeciu - ale kolor cos w ten desen;) Dzisiaj pobawie sie macro :p


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Darek. Nie tak jasna jak Twoja, ale jednak bardziej różowa/fioletowa (mam problem z tymi kolorami, ale to chyba nie dziwi u faceta) niż na zdjęciu z delikatnym zielonym na tkance między polipami.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Planuje większy baniaczek, i dzisiaj przejrzałem Twój dziennik.

Glony troszkę długo się utrzymywały , ale już jest ok. Tak jak i inni muszę pogratulowć przestrzennego ułożenia skały, naprawdę super! Możesz dać namiary na "majstra" od lamp, bo wyglądają estetycznie, czego nie mogę powiedzieć o tych co ostatnio pojawiały się na targowisku.

Pozdrawiam


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się że się podoba :-). W sprawie lamp PW.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio mój baniaczek zanotował spadek wszystkich kluczowych parametrów. Oto tabelka z ostatnimi pomiarami:

Screenshot_2013-12-20-15-29-36.png

Policzyłem sobie ubytki dzienne

Screenshot_2013-12-20-15-32-33.png

I Aqua Calculator wyliczył mi dozowanie Ballinga Light, którego stosuję , żeby zrekompensować zużycie.

%255BUNSET%255D.jpg

Czy ktoś mógłby po swojemu wyliczyć mi dozowanie, mam ustawioną pojemność wody netto 338 l (tak mi wyszło kiedyś na początku z jakichś kalkulacji)

FM Calcium MIx to dwuwodny chlorek wapna

FM NatriumCarb Mix to węglan wapnia

FM Magnesium Mix to sześciowodny chlorek magnezu.

Dzięki z góry za potwierdzenie, bo wydaje mi się trochę dużo, dotychczas magnezu nie dozowałem wcale a wpania 1ml dziennie.

KH policzyłem tylko uzupełnienie zużycia, bo już dozuję 40 ml dziennie.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua calculator, jest darmowa w wersji na PC, a w wersji na androida kosztuje parę złotych, ale jest całkiem przydatna więc uważam, że jest warta ceny.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że nowy odpieniacz na Tunze 9420 jest najgłośniejszym urządzeniem. Przyznam, że trochę mnie tym zmartwiłeś bo też myślałem o tej pompie do odpieńka, gdzie dla mnie podstawowym założeniem poza wydajnością miała być jej cicha praca :hope:. Czy głośna praca utrzymuje się nadal po dotarciu pompy?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa się ułożyła, wyciszyła, ale nadal jest słyszalna. Niemniej jest to pompa używana, kupowałem z drugiej ręki odpieniacz, nie wiem jak jest z nówką.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :) cyknal bys foteczke calosci... nie daj sie prosic :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś cyknąć w przyszłym tygodniu. Właśnie wróciłem do domu z biura. Mam rozliczenia roczne wspólnot mieszkaniowych. Siedzę od rana do nocy, żeby to ogarnąć do końca tego tygodnia, bo musze się zmieścić z zebraniami zarządów i zebraniami wspólnot do końca marca ;-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś cyknąć w przyszłym tygodniu. Właśnie wróciłem do domu z biura. Mam rozliczenia roczne wspólnot mieszkaniowych. Siedzę od rana do nocy, żeby to ogarnąć do końca tego tygodnia, bo musze się zmieścić z zebraniami zarządów i zebraniami wspólnot do końca marca ;-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Marek: to widzę podobna branża jesteśmy

Oprócz akwarium może i z "zarządzaniem nieruchomościami" mi coś podpowiesz. ;)

Nawet mam pytanie ale to na pw - a na fotkie akwa pewnie że czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nasze Anioly z Alternatywy ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniołów zatrudnianiam, a ja raczej to wszystko ogarniam od strony logistycznej i finansowej ;-)

Wracając do akwarium, rano miałem małą awarię CO, poleciała mi woda z kaloryfera na poddaszu, a pod tym kaloryferem stoi akwarium. Wiadomo CO to miedź. Nie wiem ile tej wody nakapało do akwa. Obawiać się najgorszego? na chwilę obecną wszystko wygląda dobrze, jeszcze popatrzę po południu jak będzie świecić światło. Najgorsze w tym wszystkim, że dziś mam wyjechać na ferie z dzieciakami na tydzień. Będę się zastanawiał co tam w akwa piszczy przez ten tydzień :|

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie foty.

Tak oftopowo też jestem zarządcą.

Witamy w klubie

ja wprawdzie nie zarządca a pracownik spółdzielni mieszkaniowej ale branża ta sama

Miklas: to się nazywa złośliwość przedmiotów martwych, że akurat przed wyjazdem

Chociaż z drugiej strony patrząc to zawsze to lepiej niż podczas wyjazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.