Skocz do zawartości
Walker

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III

Ranking smartfonów  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III

    • IPhone 5
      38
    • Samsung Galaxy SIII
      73


Rekomendowane odpowiedzi

Samsunga zrzucali na płask apla kantem.

Butelka piwa spadła krawędzią dna na Samsunga, w Apla uderzyła bokiem.

Po nurkowaniu oba na 100% przestaną działać prędzej czy później. Jaka dla mnie ustawka pod kątem Apla :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletna bzdura - ten test nie jest powtarzalny ani tym bardziej miarodajny.

1. Pierwszy upadek - S3 spada płasko, i5 na kant aluminiowej (sic!) obudowy

2. Test przedmiotów - i5 dostaje całą powierzchnią butelki, S3 - kantem dna

Takie testy to sobie można robić dla zabawy, ale niczego nie udowadniają. Fakt - alu obudowa i5 jest na pewno mocniejsza, niż plastik S3 - ale ilu z nas rzuca piwem w telefon? Gdyby mnie było stać na zakup i wyrzucenie do śmieci obu, przetestowałbym ekrany na młocie Charpy'ego - wtedy by było wiadomo, co mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ip spadł z około metra na beton i cały. Jedynie podrapane brzegi. Pgladalem dzis samsunga po upadku z pól metra. Wyświetlacz w kawalkach.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestancie zachowywac sie jak dzieci. w przypadku upadku jest taka duza przypadkowosc ze takie filmiki nie maja zadnej wartosci, tak samo jak wlasne doswadczenia z upadku kiedys-tam.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo aluminium ze względu na sztywność nie przenosi obciążeń na ekran. Plastik jest elastyczniejszy i przez to powoduje pękanie ekranu, bo naprężenia z obudowy przenoszą się na wyświetlacz. To nie jest dowód wyższości jednego nad drugim, tylko niedbałości użytkowników, którzy rzucają o ziemię sprzętem za grube tysiące :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murzyn co wypadl z samolotu nad londynem mial samsunga w kieszeni i telefon przetrwal :D hehehe. Zaden argument panie robercie :) zobacz na ebay ilosc sprzedanych wyswietlaczy :):p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo aluminium ze względu na sztywność nie przenosi obciążeń na ekran. Plastik jest elastyczniejszy i przez to powoduje pękanie ekranu, bo naprężenia z obudowy przenoszą się na wyświetlacz. To nie jest dowód wyższości jednego nad drugim, tylko niedbałości użytkowników, którzy rzucają o ziemię sprzętem za grube tysiące :D

Hehe jesli ip ma cos zle to już jego wada ale jesli samsung ma cos złe to już wina plastiku a nie telefonu :) haha

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo Was proszę spokojnie, bo widzę że już się zaczynacie "nakręcać".

Założyłem ten wątek żeby stać się przyjacielem jednego z tych smartfonów na najbliższy rok a nie po to żeby być wrogiem drugiego :nuke:

Jutro wpadnę do jakiegoś sklepu żeby pomacać Samsunga bo szczerze mówiąc do tej pory zdecydowany byłem na IP5 ale kurcze wszyscy znajomi przekonują mnie do S3. Zastanawiam się jak to jest z praktycznością tego urządzenia bo to przecież kawał "lochy" (jak dla mnie to +) ale też bez przegięć do kieszeni już się chyba słabo mieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze jest duzy. Na poczatku mi to przeszkadzalo, ale sie przyzwyczailem. Jesli sie na niego zdecydujesz, to od razu bierz oryginalne etui, bowearto miec, a kazde inne jeszcze Ci go powiekszy

Edytowane przez AdamB (wyświetl historię edycji)

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam S2. S3 bawilem sie pare tygodni i jak dla mnie to bomba w porownaniu do S2. Niestety po miesiacu zabawy S3 trafil do serwisu na wymiane plyty glownej. Wg serwisanta to "standard", ktory dotyczyl modeli zakupionych w dniu polskiej premiery :(

Wytapatalkowane z GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego S3 tydzień temu, też miałem podobny dylemat czy wybrać S3 czy IP. Wybrałem S3 ijestem zadowolony. A jeśłi chodzi o upadek, przez przypadek 2 dni temu przetestowałem, rozmawiałem przez telefon jadąc samochodem i potem położyłem szybko między nogi ponieważ się zatrzymywałem i potem jak sie można domysleć wysiadka i jak w zwolnionym tempie widziałem jak się obijał o beton, oprócz kilku rys wszystko całe a upadł na wyświetlacz :). Wybrałem głównie ldatego S3 poniewaz wkurza mnie w IP że trzeba mieć iTunes żeby cokolwiek zrobić z tym telefonem, a co kiedy potrzebujesz coś zgrać i używasz kogoś laptopa a on nie ma programu do tego nie ma internetu, albo ma laptop służbowy i nie może nic zainstalować. Jak dla mnie S3 jest bardziej mobilny, a przecież telefon to "mobile" :D


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe petarda :smiling:

Jak można porównywać SIII do iP5 ?!

Bierz Iphona - każdy kolejny twój telefon będzie z tej stajni :D

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ani jednego ani drugiego do ręki bym nie wziął. Iphone 5 to kompletna tandetna niedoróbka z 4ki, byle tylko kasę od ludzi wyszkrobać.

Jest wykonany 4 razy gorzej od 4ki, lakier się złuszcza, po paru dniach ekran zaczyna matowieć i ledwo co na nim widać.

Na necie już jest bardzo dużo opisów odnośnie Iphona, większość się powtarza, mało tego, bardzo często się z winy prawdopodobnie softu zacina.

Co do samsungów mam zdanie że są strasznie wadliwe (moja dziewczyna miała 4 różne modele) w każdym coś innego poszło.

Ja już od 6 lat wybieram Sony Ericsson i jestem bardzo zadowolony.

Obecnie posiadam Sony Ericsson Xperia Neo V i jestem bardzo zadowolony, wszystko pięknie i szybko śmiga, soft najnowszy android, dobre wykonanie (spadł mi z wysokości około 1metra i nic mu się nie stało) ponadto robi wysokiej jakości fotografie i filmiki.

Wadą mogę powiedzieć to tylko 2gb dołączona karta pamięci :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ani jednego ani drugiego do ręki bym nie wziął. Iphone 5 to kompletna tandetna niedoróbka z 4ki, byle tylko kasę od ludzi wyszkrobać.

Jest wykonany 4 razy gorzej od 4ki, lakier się złuszcza, po paru dniach ekran zaczyna matowieć i ledwo co na nim widać.

Na necie już jest bardzo dużo opisów odnośnie Iphona, większość się powtarza, mało tego, bardzo często się z winy prawdopodobnie softu zacina.

Rozumiem, że kolega ostro testował sprzęta ?

Co do samsungów mam zdanie że są strasznie wadliwe (moja dziewczyna miała 4 różne modele) w każdym coś innego poszło.

J.W. ?

Ja już od 6 lat wybieram Sony Ericsson i jestem bardzo zadowolony.

Czyli nie testował ... ale oczytany.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Iphone 4 miałem również długi czas ;)

Co do Iphone 5, oddałem po tygodniu użytkowania do sklepu - powód : straszna niedoróbka.

Samsungi zaraz ci wymienię modele :

a) samsung Avila - telefon po miesiącu stracił sensor dotyku (wymiana całego wyświetlacza z sensorem = 200zł bo tego gwarancja nie obejmuje, a wyświetlacz był cały i nigdy nie uderzony)

B) samsung model SGH-E250 (tak ma pod baterią, nie wiem jaka dokładnie prawdziwa nazwa) - padł soft, wgranie nowego softa w serwisie, przyjechał telefon, 2 dni podziałał, padło coś od baterii, znów na serwis, 30 dni tam spędził, powrót , miesiąc podziałał, walnęły styki pod kartą sim, wymieniałem kartę sim (duplikat karty 40zł! ) nie pomogło, serwis, okazało się że styki.

c) samsung model SGH-C450 (tak ma pod baterią, nie wiem jaka dokładnie prawdziwa nazwa) - od samego początku był problemy z aparatem, w przypadku robienia zdjęć, po prostu wieszał się, trzeba było wyciągać baterię i włączać ponownie, dwa razy wysyłany na serwis, za każdym razem że sprawny, ale że wgrano nowy soft.

Więc nie rób mi tu aluzji że nie wiem o czym pisze :) A jak chcesz, mogę dać za chwile foto tych telefonów :)

Bo ciągle je posiadam, za wyjątkiem Iphone 5, bo ten wrócił do sklepu.

Edit : ponadto miałem sporo różnych rodzajów nokii, kiedyś były dużo lepsze, np 3310 :)

Albo nokia Classic. Teraz chyba idą na renomę albo na ilość, mam nadzieję że będą jeszcze tak fajne nokie jak wcześniejsze modele :)

Fajne i niezawodne były także Alcatel - jeszcze w czasach rozwoju sieci GSM były najskuteczniejsze jeśli chodziło o zasięg, antenki zewnętrzne, wysuwane etc. (najbardziej miło wspominam model One Touch i Easy Touch - cegłofon) :D

Najgorzej wypadały motorole z klapką w moich rękach :)

Oprócz tych telefonów raz miałem jeden model LG, raz miałem BlackBerry.

Genialnym i poręcznym telefonem był także Sony Ericcon K750i - kto ma/miał ten wie o co chodzi :D

A skąd tyle różnych telefonów ? W firmie rodzinnej od 15 lat istnienia ERY (obecne T-mobile) trochę się telefonów przewinęło. Średnio od 2 modeli na początku istnienia ery w Polsce aż 8 modeli co prawie rok.

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam S3 od 3 miesięcy, mając jednocześnie kontakt z flagowym produktem Apple.

Stwierdzam jednoznacznie że oba urządzenia to najlepsze tego typu w swojej klasie, jednak ze wskazaniem na S3 z jednej prostej przyczyny... Androida.

W pełni otwarty i dostępny system, nie to co soft z iPhona. Po aktualce Droida do nowej wersji JB S3 śmiga jak żyleta i jeśli chodzi o płynność działania przewyższa już iPhona.

Przy wyborze długo się namyślałem który wybrać. Wybór padł na S3 z racji Androida, samej marki Samsunga która sobie chwalę oraz w małej części wyglądu ;)

Jakby nie patrzeć trzeba by się chociaż chwilę pobawić obiema modelami aby stwierdzić który jest lepszy "dla mnie"

:coffee:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe petarda :smiling:

Jak można porównywać SIII do iP5 ?! ...

No wlasnie, jak? Placić krocie tylko za to, ze ma zepsute jablko na obudowie? :shock:


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem gdzie tkwi slepota ludu czy szatan marketingu ma swoje piec groszy.

Jak ktos ci mowi....... no wyciagnij ta cegle, schowaj ten nalesnik, pokaz tego srajfona czy szajsuga. HTC ( hu...wy telefon calkiem)

Jezli ktos smiej krytukuje czy komentuje twoj telefon a ty czujesz sie przez to dotkniety , jakby ktos Ciebie obrazil czy zbluzgal Twoj honor to wiedz ze grubo z Toba nie tak i powinienes isc do psychologa. Jak kawalek elektroniki moze byc czescia naszej osobowosci czy charakteru?

A o to chodzi firma

To tylko urzadznie noszenie tego przy uchu przyprawia o bol glowy w kieszeni ze nie staje.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe petarda :smiling:

Jak można porównywać SIII do iP5 ?!

Bierz Iphona - każdy kolejny twój telefon będzie z tej stajni :D

Dokładnie tak :)

zdjciee.jpg


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezli ktos smiej krytukuje czy komentuje twoj telefon a ty czujesz sie przez to dotkniety , jakby ktos Ciebie obrazil czy zbluzgal Twoj honor to wiedz ze grubo z Toba nie tak i powinienes isc do psychologa.

Prawdziwi i żarliwi (choćby amerykańscy) wyznawcy religii ogryzka mogą się poczuć dotknięci tym sformułowaniem... :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:fun:

Proponuję ustawę na kolejnym zlocie - iPhone VS Samsung :2guns::shuriken:

Zrobimy ją w ostatni dzień, żeby można było jeszcze z tymi zwolennikami koreańskiego koncernu porozmawiać :whistle:

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi i żarliwi (choćby amerykańscy) wyznawcy religii ogryzka mogą się poczuć dotknięci tym sformułowaniem... :rofl:

Ciekawe więc dlaczego pierwszy komentarz padł od wyznawcy tej drugiej religii haha

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe więc dlaczego pierwszy komentarz padł od wyznawcy tej drugiej religii haha

Zonk kolego :harhar: bo... nie używam ani ogryzka, ani szajsunga... Mój telefon ma kupę wad, nie dorównuje ani jednemu ani drugiemu choćby w 20%, ale do moich potrzeb jest wystarczający i nie stać mnie na podążanie za trendami mody, bo musiałbym rok w rok wydawać pensję na nowy telefon - a to jest chore.

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.