Skocz do zawartości
gregor.gg

refraktrometr

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam zakupic refraktometr ,chcialbym zapytac jaki polecacie i jakies opinie na ten temat,czy warto ,czy faktycznie odczyt jest czytelny i wiarygodny.

bede wdzieczny za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić warto refraktometr

nie warto kupować no name

ale też nie jest konieczne, że musi to być Knop


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor w przeciwieństwie do lufta uwarzam że kupujesz jakikolwiek refraktometr tylko trzeba go co jakiś czas kalibrować. Tylko taki który jest w zakresie wartości które chcesz zmierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie myslalem nad tym vertexem mysle ze cena spoko i pomiar bedzie tez dobry ,bo chyba nie rozni sie niczym od aqua medica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podejmę się podpowiedzenia Ci marki czy brandu

ostrzegam tylko przed no name urządzeniami, które po zakupie okazuje sie, że nie da się skalibrować (cały czas sie rozkalibrowuje do wyrzygania)

a jeśli sie nie da to urządzenie jest dla mnie bezwartościowym śmieciem


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil do wody morskiej, a nie do miodu na przyklad. Skala musi byc czytelana i kompensacja temperatury.

Ja polecam D-D solution tylko cena w Polsce troche przegieta.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(cały czas sie rozkalibrowuje do wyrzygania)

Mi się jeszcze nie zdażyło a kilka tanich urządzeń miałem w ręce.Fakt wykonanie niektórych jest tragiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzes dowcipnis z ciebie przeciez do morskiej wody chce a nie do miodu hehe ale dobre,chlopy gadac mi tu zaraz co polecacie bo jade dzis na zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie zartowalem, do miodu to akurat skrajnosc, ale sa refraktrometry do roznych cieczy i roznie wyskalowane.

Jak jedziesz an zakupy to biez ten

Refraktometr H2Ocean


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie polecam sprzetu ktorego nie mialem w rekach. Mam go z poltora roku kalibrowalm raz czy dwa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna smialo powiedziec ze praktycznie wszystkie sa dobre jakby nie patrzec,wiadomo zadnego no name nie chce ,jakis firma musi sie podpisac pod tym ,mialem kiedys KONPA ale cena zaporowa wiec szukam alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś kupiłem, za rekomendacją Grzegorza ten refraktometr i jest dokładnie tak jak napisał.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup refraktometr Blau. Takiego używam od 2 lat. W jednym ze sklepów kosztuje 215 zł.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się trafił KNOP,kupiłem raz a dobrze.Mam go ponad 4 lata i właściwie kalibrowanie jest zbędne,tak dla sprawdzenia to czasem robię.Jeśli chodzi o Blaua to słyszałem opinie pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek jak czesto go kalibrujesz?

Jak mi się przypomni. Do kalibracji używam wody do zastrzyków z apteki.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha spoko bede pamietal jak nie to zapytam hehe ,bo mam JBL -a do pomiaru zasolenia ale ja wiem czy on jest wiarygodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.