Skocz do zawartości
Tester

Mecz Polska-Anglia - będzie się działo...

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to samo innymi słowami:

"wyjechałeś, więc się nie odzywaj i nie wtrącaj do spraw Polaków, bo już nim nie jesteś."

Wiesz co, już nawet nie o to chodzi, że to jest bardzo krzywdzące twierdzenie. To zwyczajne chamstwo, tylko ubrane w słowa. Jak się żyje w Anglii/ Francji/ USA/ Japonii itp. to nie można się odezwać w sprawie stadionu w Polsce? Co ma do rzeczy aktualne miejsce pobytu?

Dzisiejszy mecz (jego brak) był kompromitacją. Jestem ciekawy, dlaczego nigdy nie ma winnych? Przecież to nie 5 liga podwórkowa, żeby przez deszcz była odwoływana tak ogromna impreza...

płacisz podatki w Polsce to się odzywaj i wymagaj bo to za Twoje pieniądze on stoi ,płacisz podatki tam

to sobie powieś zdjęcie nad łóżkiem i tyle , to nie chamstwo tylko ekonomia


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tylko o podatki, płace itp ale ogólnie o standardy zycia w danym kraju. Ktos kto tu nie korzysta ze słuzby zdrowia, telekomunikacji miejskiej czy infrastruktury drogowej na codzień po prostu nie powinien zabierać głosu na tematy, w których poruszana jest krytyka rządu czy omawiana jest polityka kraju.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze niz filmiki z rosji na youtube :-)

Alez ta piłka prostacka :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płacisz podatki w Polsce to się odzywaj i wymagaj bo to za Twoje pieniądze on stoi ,płacisz podatki tam

to sobie powieś zdjęcie nad łóżkiem i tyle , to nie chamstwo tylko ekonomia

Dobra to jaj juz nie bede sie odzywal mimo ze sporo kasy pompuje w MOJ kraj.

Wytlumacz mi jeszcze jakie zdjecie mam sobie powiesic. Stadion mam na kompie co dac na sciane?

Wilk Przy Drzwiach dlaczego nie masz POLSKIEGO nicka?

Sorry, ale nie wypada mi nic innego pisac po Twoich wypowiedziach.

Tak na marginesie po raz trzeci w ciagu ostatnioch 7dni z offtopa zrobiono offtopa.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes, no jak to co dac na sciane... Widac Polakami juz nie jestesmy wiec chyba Krolowa Elzbiete sobie walne.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek nawet gdybym w Polsce mieszkal wolalbym na scianie Elzunie niz kaczynskiego lub tuska :D

Widac co dla niektorych nie mozemy nawet polakom kibicowac :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałem ze nie jestescie Polakami - nie wciskajcie mi więc, uprzejmie proszę, do ust nie moich słów.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh... szkoda, że Grunwald to nie z Anglikami był.... mielibyśmy co wspominać, do czego nawiązywać dziś...:smoke:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes, no jak to co dac na sciane... Widac Polakami juz nie jestesmy wiec chyba Krolowa Elzbiete sobie walne.

nie dorabiaj do tego jakiejś dziwnej ideologii . Każdy kraj Polska tez funkcjonuje z podatków,

więc jak jak nie daje składki na flaszkę to nie pije i nie obgaduje tych co piją . Bycie polakiem

nie ma nic do tego i nikt Ci tego nie odmawia


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec traktuj nas jako turystow, regularnie odwiedzajcych Polske. Zostawiajacych tam pieniadze. To chyba wystarczajacy powod by miec prawo komentowac sytuacje miejsca naszych wycieczek :>


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tylko o podatki, płace itp ale ogólnie o standardy zycia w danym kraju. Ktos kto tu nie korzysta ze słuzby zdrowia, telekomunikacji miejskiej czy infrastruktury drogowej na codzień po prostu nie powinien zabierać głosu na tematy, w których poruszana jest krytyka rządu czy omawiana jest polityka kraju.

Ale ja z Anglii do Polski jezdze samochodem i wiesz co, powiem ci tak: przez UK przejade i nie boje sie ze urwe zawieszenie, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy no jakos nie ma co sie czepiac. OK nie place to sie nie odzywam, nawet jak fajnie sie jedzie. Wjezdzam do Polski i co mnie czeka? Jasna.......ra mnie bierze bo jak to mozliwe, ty placisz i wszyscy placa dookola a drog nie ma, no ale mozesz sobie ponarzekac. To moze zamiast narzekania zrob cos z tymi drogami ok? Bo jak musze 4 razy sie zatrzymac i zaplacic za autostrade na ktorej trawa rosnie i wiecznie ja remontuja a ja place i dalej stoje wachajac smrod robot drogowych przez 350 km to juz moge ponarzekac bo zaplacilem tak? Jak sie bede klocil ze nie dam kasy bo to zlodziejstwo to nie mam racji czy mam trzymac gebe na klodke?

Czego wymagasz, rozmawiajac z rodzicami, ktorzy mi mowia jak jest w kraju mam im przez sluchawke wciskac kit ze sie myla, ze jest fajnie tak?

Z drugiej beczki. Moja malzonka wlasnie wyladowala wczoraj w Polsce z dzieckiem. Poleciala na dwa tygodnie i co sie okazalo, ze zmienili przepis i dziecko wpisane w paszport nie moze opuscik kraju. Musi miec wlasny. Do jasnej ch....ry mam byc zadowolony bo nigdzie w Europie nie ma tak porabanego przepisu jak ....wlasnie gdzie?. A wyrobienie dowodu to minimum miesiac. Kpiny jakich malo. Tak niezorganizowanego kraju nie uraczysz nigdzie. To sa tez sprawy, ktore mnie dotycza mimo ze nie mieszkam i tez mam udawac greka ze jest ok? Nawet nie masz pojecia ile spraw cie laczy ze swoim krajem nie przebywajac tam. Nigdy tego sie nie nauczysz i nie poczujesz, dlatego bedziesz myslal po swojemu. Tacy twardzi w pogladach tu przyjezdzaja codziennie i po roku miekna. No coz tylko krowa nie zmienia pogladow.

No to teraz zrobilem oftopa. Sorry ale ponioslo mnie troche. Ile razy trzeba wysluchiwac takich pseudo patriotow. Chca byc lepszymi polakami jak sa, tylko zeby nam wykluc oczy jak banitom, tak dla zasady.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec, na zakonczenie mojego dzisiejszego udzialu w watku nt meczu Polska - Anglia powiem, ze na szczescie Konstytucja RP daje mi prawo do wypowiadania sie na temat Polski tak dlugo jak dlugo mam polski paszport. Ani Ty WolfAtTheDoor, ani Ty Michal nie macie pojecia gdzie ja, chodi czy Grzegorz placimy podatki i nic Wam do tego, jak i do tego jakie zdanie ma Aquamaniac na temat stanu polskiej sluzby zdrowia czy wieku emerytalnego kobiet. Wasze wczesniejsze wypowiedzi kwalifikuja sie do kategorii chamskich odzywek.

Oczywiscie macie prawo uwazac co tam sobie chcecie ale ten watek dotyczy meczu. Jak macie jakies ksenofobiczne problemy to zapraszam na PW :)

Pozdrawiam (jeszcze)

Tester


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zaraz ktoś powie, że to wszystko przez Kaczyńskiego i pewnie to pan wiekouchy napisze w swojej gazecie.

A ja uważam, że to nie wina dachu, pogody ani działaczy tylko piłkarzy, którzy obrazili się na to, że troszkę wody na murawie leżało. Nie raz grałem na bardziej zalanym boisku i jakoś się dało... Jak by zagrali to przynajmniej było by inaczej niż zwykle. A tak to znowu będzie nudny mecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol darecky3 - chyba troche nie na temat napisales. No wiec czyja to wina ze w tym kraju jest tak a nie inaczej - głównie rządu, bo to on jest od tego aby poprawiac jakosc funkcjonowania Panstwa, zapewnic bezpieczenstwo i godne warunki do zycia obywatelom. Jesli sie z tym stwierdzeniem zgadzamy, to czego Ty chcesz ode mnie? Bo to ja jestem tutaj ta strona ktora krytykuje rzad i polityke RP.

Tester...

Przede wszystkim tu nie chodzi o kwestie narodowosci, tylko kwestie miejsca zamieszkania. Nigdzie nie napisałem ze nie mozecie. Napisałem "nie powinniscie", a dlaczego tak uwazam? z uwagi na to ze Wasze opinie nie sa do końca wiarygodne.

"i nic Wam do tego, jak i do tego jakie zdanie ma Aquamaniac na temat stanu polskiej sluzby zdrowia czy wieku emerytalnego kobiet."

i vice versa - Aquamaniacowi nic do tego jakie ja mam zdanie na temat PO.

W myśl powyzszej zasady, skad wiec do mnie ta zaczepka - "chciałem odpowiednio skomentować ale jako byłemu moderatorowi jednak mi nie wypada..." ?

Widzisz jakie to smieszne...

Pozdrawiam, bez sarkazmu.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie gorąco się robi... :clap: . Napisałem już nie jeden raz co sądzę o polskiej piłce kopanej i zdania nie zmienię. Podobnie jak zdania na temat wadliwej konstrukcji stadionu. Trawa na nim nie będzie rosła czy będzie drenaż czy też go nie będzie... Ale zostawmy to... Patałachy zamawiają, patałachy projektują, patałachy budują, patałachy grają,... . Czyli ciągła i nieustająca wielka improwizacja.

Nie widzę przyczyny byśmy na siebie napadali rozstrzygając kto jest lepszym Polakiem? Może się mylę ale to po prostu tak nie działa... Tak na marginesie warto przeanalizować jak w Londynie zbudowano stadion olimpijski a także dalesze celowe i zaplanowane przeobrażenie tej konstrukcji po zakończeniu imprezy.

Nie jest to naszą winą, że tak los zdecydował by to ta impreza okazała się całkowitą katastrofą. No prawie całkowitą! Nikt przecież nie zginął! Wcześniej czy później tak po prostu musiało się stać. Dlatego nie rozumiem goryczy tryskającej z tylu postów?

Ze swojej strony zupełnie zignorowałem to "wiekopomne" wydarzenie dające płonną nadzieję na przełamanie złej passy od prawie 40. lat. Kiedy się dowiedziałem co zaszło to pomyślałem sobie "wreszcie coś nowego a nie standardowe baty...". Może nawet poszukam "w rurze" co wyczyniali frustraci na murawie łamiąc tym samym zakaz wchodzenia widzów na boisko?

p.s.

Wyobraźcie sobie, że system odwadniania ma nawet tor F1 w Abu Dhabi :thumbsup::clap: .

Edytowane przez Ritter (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja z Anglii do Polski jezdze samochodem i wiesz co, powiem ci tak: przez UK przejade i nie boje sie ze urwe zawieszenie, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy no jakos nie ma co sie czepiac. OK nie place to sie nie odzywam, nawet jak fajnie sie jedzie. Wjezdzam do Polski i co mnie czeka? Jasna.......ra mnie bierze bo jak to mozliwe, ty placisz i wszyscy placa dookola a drog nie ma, no ale mozesz sobie ponarzekac. To moze zamiast narzekania zrob cos z tymi drogami ok? Bo jak musze 4 razy sie zatrzymac i zaplacic za autostrade na ktorej trawa rosnie i wiecznie ja remontuja a ja place i dalej stoje wachajac smrod robot drogowych przez 350 km to juz moge ponarzekac bo zaplacilem tak? Jak sie bede klocil ze nie dam kasy bo to zlodziejstwo to nie mam racji czy mam trzymac gebe na klodke?

Czego wymagasz, rozmawiajac z rodzicami, ktorzy mi mowia jak jest w kraju mam im przez sluchawke wciskac kit ze sie myla, ze jest fajnie tak?

Z drugiej beczki. Moja malzonka wlasnie wyladowala wczoraj w Polsce z dzieckiem. Poleciala na dwa tygodnie i co sie okazalo, ze zmienili przepis i dziecko wpisane w paszport nie moze opuscik kraju. Musi miec wlasny. Do jasnej ch....ry mam byc zadowolony bo nigdzie w Europie nie ma tak porabanego przepisu jak ....wlasnie gdzie?. A wyrobienie dowodu to minimum miesiac. Kpiny jakich malo. Tak niezorganizowanego kraju nie uraczysz nigdzie. To sa tez sprawy, ktore mnie dotycza mimo ze nie mieszkam i tez mam udawac greka ze jest ok? Nawet nie masz pojecia ile spraw cie laczy ze swoim krajem nie przebywajac tam. Nigdy tego sie nie nauczysz i nie poczujesz, dlatego bedziesz myslal po swojemu. Tacy twardzi w pogladach tu przyjezdzaja codziennie i po roku miekna. No coz tylko krowa nie zmienia pogladow.

No to teraz zrobilem oftopa. Sorry ale ponioslo mnie troche. Ile razy trzeba wysluchiwac takich pseudo patriotow. Chca byc lepszymi polakami jak sa, tylko zeby nam wykluc oczy jak banitom, tak dla zasady.

pozdrawiam

Hej darecky z tymi nowymi paszportami czy dowodami to nie wina kraju tylko chyba twoja ze nie zapoznales sie z przepisami nie ublizajac tobie.

A to ze mecz sie nie odbyl to troszke wstyd bo my Polacy w Angli jestesmy dumni ze jestesmy Polakami i w pracy zawsze mowimy dobrze o naszych pilkarzach i to ze mecz ma sie odbyc na nowym stadionie a tu "szkoda"


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bartek, Grzesiek, Darek i inni <nieudacznicy> koniec w temacie nie Macie prawa zabierać głosu,w ogól-no dostępnej dyskusji,

ostała Wam się dyskusja w temacie wpływ chemii ze zmywaka na życie w baniaku.

Polska dla polaków tych co w kraju walą biedę i i są wiecznie nie zadowoleni, ze wszystkiego i wszyscy są na około wrogami dla nich.

Pozdrawiam

naczelny zmywakowy. ;) ;)

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bartek, Grzesiek, Darek i inni <nieudacznicy> koniec w temacie nie Macie prawa zabierać głosu,w ogól-no dostępnej dyskusji,

ostała Wam się dyskusja w temacie wpływ chemii ze zmywaka na życie w baniaku.

Polska dla polaków tych co w kraju walą biedę i i są wiecznie nie zadowoleni, ze wszystkiego i wszyscy są na około wrogami dla nich.

Pozdrawiam

naczelny zmywakowy. ;) ;)

Robert

miesoarmatnie to dla ciebie ten drugi post, a tak na poważnie to co się dzieje że czasami mi wstawia podwójne posty, zauważyłem że nie tylko mi , proszę o usunięcie posta.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty znowu pijany i piszesz podwojne posty wstdz sie

a moze to ja pijany ?


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty znowu pijany i piszesz podwojne posty wstdz sie

a moze to ja pijany ?

jeden specjalnie dla ciebie z dedykacją tylko wy edytuję go


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://babol.pl/gid,...ml?ticaid=5f5b9

nternauci z całego świata śmieją się dzisiaj z organizatorów meczu Polska-Anglia. Fatalna murawa, brak systemu odprowadzania wody i nierozłożony dach skompromitował Polaków na całym świecie. Internauci nie pozostawiają na słynnym stadionie suchej nitki...

Zatopiony stadion króluje na portalach społecznościowych. Niektórzy przypominają również, że w marcu do Stadionu Narodowego swój rząd porównywał Donald Tusk. Jedno jest pewne - po dzisiejszym wieczorze nikt już chyba nie powie, że wybudowany za 2 miliardy złotych Stadion Narodowy do organizacyjny sukces.

Tyle było wody że nawet mikrofony im zamokły...ale się uśmiałem z żalem.

W średniowieczu zdrajców wieszano , dziś się nagradza.

Zaraz ktoś powie, że to wszystko przez Kaczyńskiego i pewnie to pan wiekouchy napisze w swojej gazecie.

A ja uważam, że to nie wina dachu, pogody ani działaczy tylko piłkarzy,

Co do Kaczyńskiego po podpisaniu traktatu lizbońskiego jest na czarnej liście zdrajców.

To drugie oczywiście brednie, widać że nie uważałeś.

Czyli to samo innymi słowami:

"wyjechałeś, więc się nie odzywaj i nie wtrącaj do spraw Polaków, bo już nim nie jesteś."

Bardziej szkodzą idioci którzy zostali.

Polakiem jest się całe życie nawet po zmianie miejsca zamieszkania jeśli wróci się na odsiecz gotować obiady lub walczyć.Nie wiesz dla czego nasz kolega się wyprowadził?może nie lubi ustroju lewicowego ale sercem jest dalej z ziemią Polską.

Generalnie takiego dna dawno nie słyszałem.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W brytyjskim radiu wlasnie wiadomosci byly i zj***li organizatorow meczu grubo. Cos mowili ze uefa bedzie glow zadac za ten cyrk :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.