Skocz do zawartości
Tester

Mecz Polska-Anglia - będzie się działo...

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z anglikami udało nam się ostatnio wygrać 39 lat temu ... co prawda na narodowym nie przegraliśmy jeszcze ani razu, ale też nie wgraliśmy :)

Mój typ: Polska - Anglia 1:1

Mogłem obstawić :blushing:


,,Omne ignotum pro magni fico."

Zestaw: AQUAEL Nano Reef 30l, Filtr zewnęrzny FZN-3 + Purigen +Phosguard, Oświetlenie 2x11W, Aquael Easy Heater 25W

Codzienność: Moja strona internetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i wiele innych w historii.

Tu nie jest hazard ze potzrebne jest szczescie grali bardzo dobrze, ale liczy sie oncowy wynik.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę, że możecie śmiało iść z podniesionymi głowami do pracy.


,,Omne ignotum pro magni fico."

Zestaw: AQUAEL Nano Reef 30l, Filtr zewnęrzny FZN-3 + Purigen +Phosguard, Oświetlenie 2x11W, Aquael Easy Heater 25W

Codzienność: Moja strona internetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak zaglądam w takie wątki to śmieje się z nas :) przed chwilą skończył się mecz, i od razu do komputera! :baby:

Dobrze jest 1:1 to nie tragedia, choć liczyłem na 6:0 dla angoli.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no,wstydu nie ma ;)

baszurek nadaje mobilnie


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłeś czy obstawiałeś bo jak to pierwsze,toś ty nie nasz :rtfm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem! bo jak by dostali takie baty to może w końcu poleciały by głowy w tym całym burdelu...


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady ,liczy się piłka i chłopaki którzy ją kopią,a ten" burdel" prędzej czy później sam się wykończy, i nie potrzebne nam baty

Edytowane przez tomer34 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał mecz zabrakło tylko kropki nad i :smiling:

Anglicy wyjątkowo w niedyspozycji.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Ben-sage - jeżeli moje słowa to były brednie to ty jeszcze słowa prawdy nie napisałeś. W latach 70 Polacy grali z Niemcami w podobnej kałuży i jakoś nikt nie narzekał, że mokro i że się nie da, ba nawet nikt nie mówił, że to wstyd. Wszyscy się zachwycali zapewne doskonałością niemieckiego stadionu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłka się zmienia, tyle ze nie zawsze w dobrym kierunku.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglicy wyjątkowo w niedyspozycji.

No wlasnie, ciekawe czy to my gralismy tak jak nam pozwolili czy tez moze oni grali tak jak my im pozwolilismy.

Czytalem komentarze kibicow angielskich na BBC to jada po swojej druzynie ze hej. Tyle ze malo kto nas chwali za gre. Ogolne komentarze sa takie ze to nie my dobrze gralismy tylko oni tak zle


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben-sage - jeżeli moje słowa to były brednie to ty jeszcze słowa prawdy nie napisałeś. W latach 70 Polacy grali z Niemcami w podobnej kałuży i jakoś nikt nie narzekał,

W latach 70 dokładnie to były inne czasy , wtedy też bym nie narzekał.Wtedy za przegrane były k...sy karne dziś są nagrody.

Nie chodzi o to że się nie da, tylko ten mecz byłby jeszcze większym pośmiewiskiem na całym świecie.

Wyobrażasz sobie pokazywać ten cały burdel na nowym stadionie narodowym za 2 miliardy?

Po wycieku fotek martwego prezydenta chyba kolejnych skandali nam nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zasłużyć na pochwałę to trzeba wygrać kilka meczów , u nas zbyt często jest "nic sie nie stało Polacy nic się nie stało "


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie grali, gratulacje im sie naleza.

Nanokaczor;

jakiejs rocznicy powstania nie masz, ze porownujesz stan plyty stadionu sprzed 40 lat z obecna najnowoczesniejsza technika ? Jestes beznadziejny. Ciesz sie chlopie z sukcesow i nie wyszukuj zlych stron roznych wydarzen. Co sie z Toba dzieje ?

Pa

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 70 dokładnie to były inne czasy , wtedy też bym nie narzekał.Wtedy za przegrane były k...sy karne dziś są nagrody.

Nie chodzi o to że się nie da, tylko ten mecz byłby jeszcze większym pośmiewiskiem na całym świecie.

Wyobrażasz sobie pokazywać ten cały burdel na nowym stadionie narodowym za 2 miliardy?

Po wycieku fotek martwego prezydenta chyba kolejnych skandali nam nie trzeba.

Oj, no rzeczywiście hańba niewiarygodna, nic, tylko harakiri, śmierć przed dyshonorem. Ale najpierw trzeba wytropić zdrajców. I zaprzańców. Potem dymisja rządu, i zamykamy granice na dziesięć lat, żeby się napawać wstydem.

Też mi k... sensacja, no dach się nie otworzył, i przełożono mecz. No łał. Ci się pośmiali, ci pożartowali, za dwa dni nikt nie będzie pamiętał. Ale niektórzy chyba nie mają nic innego do roboty, tylko nurzać się w upokorzeniach i rozpamiętywać porażki.Pułkownik Cathcart z Paragrafu 22. Klasyczny przypadek.

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he,

piekna ksiazka "! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy zwycięski remis na własnym stadionie. Spokój na następne 39lat...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem sens Twojej wypowiedzi. Chodzi Ci o to że Polska nie będzie otrzymywać Euro na inwestycje? Piszesz też o budżecie... wygląda to tak że tzw. "dotacje europejskie" ustalane są na pewny okres. I tak teraz kończy się programowanie 2007-2013 ale wejdzie programowanie na lata 2014-2020. Jest już określona kwota jaka będzie dla Polski i będzie ona podobna do tej jaką mieliśmy w programowaniu 2007-2013. Zmiana oczywiście że będzie bo tworzone są nowe programy i wytyczne. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego a szczególnie min. Bieńkowska opowiada się za tym aby dotacje dla przedsiębiorców polegały na pożyczkach a nie tak jak do tej pory było na bezzwrotnym wsparciu.

Należy jeszcze mieć na uwadze jedną bardzo ważną rzecz a mianowicie to że gospodarcza polityka unijna polega na wyrównywaniu szans regionów. Oznacza to że obszary, regiony biedniejsze będą wspierane w rozwoju gospodarczym aby dorównywały do terenów bogatszych.

Kapitalizacja choćby niemieckich firm jest znacznie wyższa jak polskich na dodatek wykazują one lepszą płynność finansową. Ma to znaczenie przy przetargach inwestycyjnych szzególnie gdy w grę wchodzi wadium od zleceniobiorcy. A mamy przecież swobodny przepływ kapitału i usług w obszarze UE.

Nawet teraz firmy niemieckie korzystają a jakże z pieniędzy unijnych na rozwój technologii. Z tą różnicą w stosunku do polskich, że odwrotnie jak w Polsce urzędy naprawdę dużo robią by firmy te pieniądze otrzymały.

O wyrównywaniu szans między państwami nigdy nie myślałem poważnie. Czyli co bogaci zrezygnują z bogactwa by dać biedniejszym? Taki Janosik? To się nie udało nawet w relacjach wschodnie-zachodnie Niemcy (podatek solidarnościowy). W polskich warunkach nomenkaltura postawi sobie ładniejsze wille i tyle.

Nawet dzisiaj łatwiej jest wyjechać z Polski, otworzyć firmę, dostać fundusze na rozwój zaawansowanej technologii choćby za zachodnią granica jak "kopać się z koniem na miejscu". W takich warunkach "słabo" widzę to wyrównywanie szans... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter,

tak to troche ze strony niemieckiej wyglada. Trzeba byc naprawde silnym moralnie narodem, zeby pomagac innym. Naturalnie, chodzi tez o to, zeby biedne narody mogly kupowac drogie produkty. Mimo to przyznaj, trudno jest sie doszukac analogii w polityce narodow, ktorym w tej chwili Niemcy pomagaja.

Nie jestem tak bardzo za Niemcami, choc swoja postawa mi imponuja. Bardzo oczekuje takiej samej reakcji na ich propozycje, jak chocby podlizywanie sie Amerykanom. Kiedys moze i Polacy zrozumieja, ze wojna byla 67 lat temu...i nadszedl czas na wspolprace z sasiadami (tez ze wschodu) a powstania sa pieknym (w mniemaniu Polakow) gestem w kierunku niepodleglosci. Tej niepodleglosci nikt na siecie nie smie kwestionowac, tylko te berety musza o tym wiecznie przypominac, bo im naped spod moheru odetna.

NRD pociagnelo Niemcy w dol, ale mimo to Niemcy czuja sie winni rozpetania wojny, probuja to naprawic i zyskac zaufanie sasiadow. Z Polska jest zupelnie inaczej niz z Francja. Tu dzieciaki wyssali z mlekiem matki nienawisc do nich i chyba trzeba bedzie odczekac jeszcze jedno pokolenie, az emocje opadna. Warszawa w tym przoduje. Jest pare miast, ktore powoli zaczynaja sie smiac z tego nastawienia. Rowniez hamburska Polonia. Takich betonow nie przekonasz i zreszta nie ma takiej potrzeby.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, no rzeczywiście hańba niewiarygodna, nic, tylko harakiri, śmierć przed dyshonorem. Ale najpierw trzeba wytropić zdrajców. I zaprzańców. Potem dymisja rządu, i zamykamy granice na dziesięć lat, żeby się napawać wstydem.

Też mi k... sensacja, no dach się nie otworzył, i przełożono mecz. No łał. Ci się pośmiali, ci pożartowali, za dwa dni nikt nie będzie pamiętał. Ale niektórzy chyba nie mają nic innego do roboty, tylko nurzać się w upokorzeniach i rozpamiętywać porażki.Pułkownik Cathcart z Paragrafu 22. Klasyczny przypadek.

Opinie wyrabia się latami a my obnażamy nasze słabości.Jeśli to dla ciebie norma i w porządku żyj sobie z tym dalej.Ostatnio w Polsce przechodzi pasmo porażek ciężko tego nie rozpamiętywać i żyć oślepiony tym faktem.

Nie jesteśmy państwem bez potencjału, nie można go tak bezsensownie marnować, podobnie z trasami wiecznie nie może jakaś budowa odbyć się bez problemu czy utopienia pieniędzy w zniszczone ulice zaraz po oddaniu do użytku ze wszystkim tak jest.Masz racje zapomnijmy o tym i się tym nie martwy nikt nie musi ponosić konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Pamiętam (z własnego doświadczenia, a nie z opowiadań, jak to za komuny było fajnie, i porządnie) jak wyglądała Polska, gdy byłem w wieku mojej córki, i widzę, jak wygląda teraz. Nie ma co porównywać. Wolę dostrzegać pozytywy, niż wiecznie marudzić, jak mi źle. Swoją drogą - Ty masz ze 23-25 lat, o ile mi wiadomo. To jak będziesz smęcił i narzekał mając 70+? Zostaw sobie coś na starość :).

Poza tym..."obnażyliśmy nasze słabości". Naprawdę sądzisz, że świat nie ma nic innego do roboty, niż pastwić się nad wodą na jakimś tam stadionie? Dla świata ma to mniej więcej wagę anegdoty, jak to na proszonym obiedzie u ambasadora ktoś tam wylał barszcz na obrus. Uśmiech, wzruszenie ramion, wracamy do ważniejszych spraw. Czas poszerzyć horyzonty, nie jesteśmy pępkiem świata, ani tez Chrystusem narodów.

Świat nie ma 13-tu lat, i przekonania że koniecznie musi pracować na uznanie rówieśników i non-stop sprawdzać, jak wygląda w ich oczach. A żeby sobie poprawić samoocenę, to wyszydzać na necie każde niepowodzenie innych. Szkoda czasu :).

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle się czuje ale precyzyjniej to 26 ale dziękuje , za 15 lat wyprowadzam się bankowo z metropolii jaką jest stolica więc nie będzie tak złe , lubię las i góry.

70 to grubo , ale nie wiem czy będę chciał tyle lat męczyć żonę.

Mniej wykształceni za komuny mieli faktycznie może nawet lepiej niż ci wykształceni , ale ci co mają kasę nie chcieli by raczej wrócić , próbowali wyrównać społeczeństwo, mnie raczej te czasy nie bardzo odpowiadają.Ja nie czuje się marudą ale mógłbym być katem za dobre sprawowanie. :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do spotkania...

Mysle ze reprezentacja tyle uslyszala gorzkich slow za wczesniejsze blamaze ze naleza sie im dzisiaj szczere slowa uznania.

Ciesze sie ze Fornalik postawil na mlodszych. WIdac w nich bylo wole walki o kazdy metr boiska.

Moge sie jutro pokazac w pracy bez wstydu :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.