Skocz do zawartości
irek1972

Odpieniacz-jaki wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich dalsza częć moich zakupów baniak już mam prawie zamówiony teraz czas na odpieniacz i lampe.

Prosze o pomoc w wybraniu odpieniacza i lamy w miare dobry sprzeęt i w miare dobra cene do produktu ,obecnie posiadam DeltecAP600 i lampe ATI SunpowerT5 4x 39,chciałbym wymienić sprzęt na nowy akwarium wymiary 120cm x 55cm i 50h ,(co myślicie o tej lampieATI Sunpower Dimm - lampa ściemnialna,

Sump wymiary 108cm x 45 cm i 45h w tych wymiarch miejsce zagospodarowane na dolewke 20cm długości ,prosze o pomoc w wybraniu odpieniacza.Sump jestem w trakcie projektowania.Pozdrawiam irek i czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jechał na tym odpieniaczu co masz a wiecej wpakowal w dobre oswietlenie. chyba ze masz kase to bym wymienial to i to jesli chcesz, nie bede pisal jaki model, ja mam odpieniacz skimz SM121 w 530l baniaku i ladnie mi dziala, ale to zalezy od obsady jak wiesz ja nie mam za duzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić wszysko nowe ten sprzet posiadam ponad dwa lata z lampyi odpiniacza jestem zadowolony ale chciałbym spróbować na innym sprzęcie .Swietlówki wymieniam regularnie niecałe 6 miesięcy i nowe.Spzręt chce kupić nowy poprostu mam taką głupią zasadę

Edytowane przez irek1972 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, Odpieniacz apf600 powinien sobie śmiało dać radę w nowym szkiełko zwłaszcza jeśli jedzie na poppies ab2000/1

Pozdro

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cię rozumiem doskonale :) ale uważam że lepiej zainwestować w dobrą lampę np led trochę przewymiarowaną nawet a odpieniaczem zająć się w przyszłości tym bardziej że ten odpieniacz spokojnie pociągnie takie akwarium. odpieniacz koszt np 1500 oswietlenie 1500 razem 3k za to masz swietna lampe do swojego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poczekasz jakiś miesiąc będą nowe lamy ATI

ściemnialne T5 z ledami.Obecnie mam HQI lecz to nie to

jeśli chodzi o acropory.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i masz bardzo dobrą zasadę, spróbuj Royal Exclusive oryginał, jak spróbujesz to przypuszczam, że przy tej marce już pozostaniesz, oczywiście model z lekkim zapasem mocy tak na wszelki wypadek lub na przyszłość jakbyś zmieniał akwarium na większe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczeka na te nowe lampy a odpieniacz napewno tez wymienie ,lampa Ati na ledach może być ciekawa napewno mi zejdzie z 2 miechy zaczym odpale nowy baniak zaczym wszysko przesiedle na nowy napewno zajmie dużo czasu chce wszysko dograć aby uniknąć problemów jakie mnie spotkały dotychczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez patrzylem na ATI led bo moj Triton okazal sie za krotki ale ceny raczej zapowrowe

np 4x39w + 2x75LED za 1.190,00 euro

http://www.coral-gar..._23_43_150.html

ps. Irek priv

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa jest podobne: 120x75x47 ale lampe mam ATI Sunpower 8x54W. Chyba troche za cienko planujesz. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Troszeczkę nie w temat ale:

szkiełko mam podobnych wymiarów, wody na dolewkę 64l i teraz na tydzień ledwo co starcza. Jak było cieplej w wakacje to 5 dni i koniec :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie ATI Sunpaer 4x39 i napewno bede wymieniał na mocniejsza chciałbym aby długość wynosiła 120 z poprzedniej jestem zadowolony ale wiadoma sprawa że musze kupić mocniejszą najlepiej nową .W obecnej świtlówki wymianiam co niecałe 6 miesięcy i dbam o nią stan idealny wentylatot ładnie chłodzi .Odnośnie dolewki w sumpie myśle że około 30 l starczy na tydzień mam osobno baniak 30 l i starcza mi spokojnie na dobry tydzień .Głównie interesuje mnie jaki pieniek zastosować a na lampe żeczywiście poczekam aż wyjdą ATI Sunpawer na ledach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o pomoc w wybraniu odpieniacza

Schuran Jetskim 120, choć ten, co masz, na te 300l w zupełności wystarczy. Moim zdaniem nonsensem jest wywalanie pieniędzy na nowe, skoro stare jest OK. No, ale jeśli Cię stać, to nie moja sprawa :) na co wydajesz swoją kasę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zbiornik morski od stycznia i teraz wychodzi niewiedzy ciąg dalszy.Akwarium mam 1500 L+2 sumpy 500L razem 2000L i posiadam odpienacz BK 250 royal exclusiv i tak dzisiaj poczytałem ,że chyba za mały.Tak ogónie dobrze pracuje.Ale moje pytanie jak za mały to jakie konsekwencje są tego i jaki powinien być.Parametry wody no3,po4 zerowe.z góry dzięki za info,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.