Skocz do zawartości
hubertk

Deltec AP 600 pytanko o średnicę....

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam taki odpieniacz i jestem w trakcie kompletowania hydrauliki, jaka jest średnica tej rurki, którą wchodzi woda ze spływu do odpieniacza? Muszę mieć nakrętkę, którą nakręcę na tę pogwintowaną cześć i nie wiem jaki mam kupić rozmiar.

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem, bo te od pompy są takie same 32 mm


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

sa mniejsze... kurcze nie mam jak zmierzyc, ale zaraz lukne jaki krociec kupowalem...

To bedzie to: http://midlandaquaticsandreptiles.com/marine-pipe,-fittings-&-adhesives-hosetails-femalehosetail34bsp20mm-p-1449.html?osCsid=d2f6dcc77fac947b0d1839fe45f91504

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale ja zmierzyłem miarką i są tam 32 mm no spójrzcie czyli co mam zamawiać? dwuzłączka jaka średnica?

http://imageshack.us/a/img571/7705/zdjciek.jpg

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz rurke która wchodzi do tej dwuzłączki a nie korpus


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale ja zmierzyłem miarką i są tam 32 mm no spójrzcie czyli co mam zamawiać? dwuzłączka jaka średnica?

http://imageshack.us...705/zdjciek.jpg

h.

Po co w takim razie pytałeś, jeżeli wiesz lepiej i po co pytasz jeszcze raz skoro już Ci odpowiedziałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany kolego, ejerzyk ale co mi odpowiedziałeś? Moje rurki hydrauliki to 25 mm, mierzę to co wychodzi z odpieniacza i ma 32 mm, a Ty mi piszesz 20 mm. Sorry, ale ja się dopiero uczę i nie widzę tu logiki. A gdybym miał 5 lat i miałbyś mi wytłumaczyć od początku to też być tak pisał? Ok zero jedynkowo jaką złączkę mam kupić żeby działało?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany kolego, ejerzyk ale co mi odpowiedziałeś? [...] Ok zero jedynkowo jaką złączkę mam kupić żeby działało?

:) kolego hubertk, wlot wody do Deltec AP600 w oryginalnej wersji ma średnicę 20 mm i jeżeli chcesz dokupić złączkę, która pasuje na gwint, bo śrubunku nie masz, to musisz dokupić złączkę 20 mm. 20 zero jedynkowo to 10100. Powinno pasować, o ile poprzedni właściciel nie wkleił tam większej złączki na redukcji.

Myślałem, że skoro jedynym pytaniem jakie zadałeś w pierwszym poście było:

jaka jest średnica tej rurki, którą wchodzi woda ze spływu do odpieniacza?

to domyślisz się, że w mojej odpowiedzi chodzi o średnicę tej rurki, którą wchodzi woda ze spływu do odpieniacza. :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki czyli proszę potwierdź, że mając tylko to co widzisz na zdjęciu czyli nagwintowane wyjście z odpieniacza mam dokupić złączkę: Dwozłączka z uszczelką oring BOD śr 20 mm i takie coś będę mógł nakręcić na to co widać na zdjęciu i dokleić dalej rurkę 25 mm

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie będziesz mógł dokleić dalej rurkę 25 mm, potrzebujesz jeszcze kawałek rurki 20 mm, redukcję 20x25 oraz mufę 25 mm, które wkleisz pomiędzy dwuzłączkę 20 mm i rurę 25 mm w takiej kolejności, jak napisałem.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee jak kupi redukcję 20/25 to wystarczy, przecież w redukcje sie wkleja rury, mufy nie są potrzebne.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy ta nakrętka będzie pasowała jak powiem w firmie z rurkami że ma się nakręcać na gwint który ma 32mm????

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w redukcję 20x25 rurę 20 da się wkleić, natomiast 25 w żaden sposób, chyba że masz jakiś inny rodzaj redukcji, niż ten, z którego ja korzystałem

ale czy ta nakrętka będzie pasowała jak powiem w firmie z rurkami że ma się nakręcać na gwint który ma 32mm????

h.

oj no już nie mogę... a skąd ten pomysł, żeby prosić w firmie z rurkami o nakrętkę na gwint 32 mm?

takie coś musisz kupić: http://erybka.pl/product-pol-894-Dwuzlaczka-z-uszczelka-20-mm.html

kosztuje 7 zł, majątek to nie jest, ale możesz wziąć ze sobą odpieniacz i poprzymierzać w sklepie :)

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo popatrzcie

http://www.sklep.aquamedic.pl/srubunek-z-gwintem-zenskim.html

Jak rozumiem to z prawej strony wykręcam i wyrzucam bo to z lewej wkręcić mam w swój gwint 32mm. Czyli po wykręceniu tej części z prawej strony ta co zostaje ma się wkręcić w 32 a w tą rurkę z lewej chcę dokleić 25 mm

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to co ty Masz :) bo znalazłem dystrybutora na Polskę jest obok mojego domu jak się okazało i ceny ma dużoo niższe :) OK czyli teraz już rozumiem kupuję to co pokazujesz 20 mm, a dlaczego nie moge od razu kupić 25 mm skoro takie mam rurki?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie moge od razu kupić 25 mm skoro takie mam rurki? oczywiscie ze mozesz kupic jestes dorosły i nie mozemy Ci zabronic kupowania :)


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerest, Po prostu chciałeś zaistnieć w dyskusji... no to udało Ci się....

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

sa mniejsze... kurcze nie mam jak zmierzyc, ale zaraz lukne jaki krociec kupowalem...

To bedzie to: http://midlandaquati...d1839fe45f91504

Widze ze znowu kogos zabolalo ego ze ktos inny podpowiedzial, a nie on sam... boshe co za ludzie, za cyferke dadza se jajca uciac... (f..g) Einstein...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
ale czy ta nakrętka będzie pasowała jak powiem w firmie z rurkami że ma się nakręcać na gwint który ma 32mm????

h.

Jesli odpieniacz nie byl przerabiany i ma oryginalne srubunki to nie dopasujesz nic ze sklepu z "rurkami"

bedzie pasowal tylko osprzet firmy VDL

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.