Skocz do zawartości
tomi1140

szyba opitiwhite

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do uzytkowników szyb opti. Z waszego doświadzenia warto dopłacac do szyby opti, czy nie uznac aż takiej różnicy i zamówic normalną szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to nie powinienem odpowiadać, bo ja nie mam opti, ale każdy kto do mnie wchodzi myśli, że mam akwarium z szyb opti-white :)

więc skoro większość nie potrafi poznać po szybie 10 mm, że jest to zwykły float, a nie opti, to chyba nie warto przepłacać

wg mnie podstawa to przezroczysty silikon i ładne i równe spoiny

większość ludzi poznaje opti po braku zielonkawego zabarwienia, gdy się patrzy wzdłuż krawędzi. Wystarczy włączyć niebieskie światło i zabarwienia we floacie nie widać. :)

EDIT: poza tym wystarczy leciutki (nawet pół-dniowy) osad z gloników i syfku, który osiada na szybach i już przejrzystość znacznie bardziej spada niż by to wynikało z różnicy float/opti. Tak więc jeżeli nie masz niewolnika, który będzie z dwa razy dziennie czyścił szyby, to tym bardziej nie warto. ;)

EDIT2: oczywiście to co napisałem tyczy się grubości szyby do 10 mm włącznie. Im większa grubość, tym opti staje się sensowniejsze oczywiście.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od grubosci szyby

przy 6mm nie warto

przy 8 mm warto

powyżej 10 mm to front bez mrugniecia okiem bym sobie zamowil

zwlaszcza, ze to kropla w morzu gotowki jaka wlozymy w postawienie baniaka :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeże to byłem u kolegi z forum i tylko na krawędzi było poznac że to opti świeci ledami

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma chyba inne oko :) ja przy 6mm i 8mm nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do zwykłego szkła klejonego bezbarwnym silikonem.

Przy 10mm już trochę widać i już warto, przy 12mm i 15mm widać już dużą różnicę, ale różnica w cenie wielka.

Jak wszedłem do Ejerzyka też myślałem,że baniak ma z OW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przednia szybe optiwhite 8mm i widze różnice miedzy bocznymi szybami. Pamietaj ze to jest rzecz na która bedziesz patrzył wiec lepiej dołożyć. Takie moje zdanie chociaż mówią ze stosowanie optiwhite ma sens przy odpowedniej grubości szyby.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki fajny sklep w krk z roślinami akwa i tam sobie nawet małe kosteczki możesz w opti obejrzeć przy grubości 4mm i nikt mi nie powie że to to samo co float. ale jak już ktoś napisał każdy ma inne oko.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jest takie zdanie,że żałuję wydanych pieniędzy na OW.Szyby mam 12mm a różnicy nie widzę poza krawędziami.Pytam gości czasem która jest OW i........nie widzą różnicy.Może dlatego,że zwykłe szyby AM ma też bardzo dobrej jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jest takie zdanie,że żałuję wydanych pieniędzy na OW.Szyby mam 12mm a różnicy nie widzę poza krawędziami.Pytam gości czasem która jest OW i........nie widzą różnicy.Może dlatego,że zwykłe szyby AM ma też bardzo dobrej jakości ?

Byłem widziałem. A ile musialeś Marek dopłacic do szyb opti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie pamiętam,ale około 1000zł na pewno.

Przód i bok zrobię opti żeby miec czyste sumienie. Poświęcisz Marku czas na zrobienie mi tego projektu?? Akwarium skleję chyba w e rybce.

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam przód i boki opti 12mm i naprawdę jest bardzo duża różnica pomiędzy opti a float z którego miałem poprzednie akwarium, gdybym robił ponownie to z pewnością z optiwhite, a co do zachodzenia szyb to nie zgodzę się ze trzeba czyścic 2 razy dziennie żeby były czyste od środka, u mnie dopiero na trzeci dzień po czyszczeniu zaczyna się pojawiać delikatny nalot i wieczorem znowu czyszczę i na trzy dni spokój, aczkolwiek jak się przesadzi z preparatami to faktycznie nalot pojawia sie o wiele wiele szybciej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię opiti żeby pózniej nie żałowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomi...,pytałeś kiedyś o odpieniacz, widziałem na targowisku jest nówka do sprzedania taki jak mój, abstrahujac od ceny naprawdę dobry sprzęt i godny polecenia,

za OT przepraszm jeśli kogoś uraziło,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek jak się przesadzi z preparatami to faktycznie nalot pojawia sie o wiele wiele szybciej,

albo gdy się świeci dużą ilością światła i nie przesadza z preparatami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium jakbym miał kupować to tylko z szybami full opti white. Widziałem akwaria w różnych grubościach szkła z Guardiana, z floata, mieszane czy full opti, nawet po zalaniu jak i kilka dni po. Różnice są proporcjonalnie kolosalne, względem grubości szyby.

Ale jeśli byś robił krewetkarium to tylko kosteczka z full opti, kolosalna róznica


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomi...,pytałeś kiedyś o odpieniacz, widziałem na targowisku jest nówka do sprzedania taki jak mój, abstrahujac od ceny naprawdę dobry sprzęt i godny polecenia,

za OT przepraszm jeśli kogoś uraziło,

Dzięki już tam zaglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to już taki temat, luuuudzie :-) zamykam, bo kolega już się zdecydował.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.