Skocz do zawartości
aqua skalar

Nanorafa by AS

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik o wym. zew. 40x38x17cm ze szkła Float o gr. 4mm, z panelem wew. o szerokości 8 cm.

Setup:

1. Dyfuzor i kolanko Eheim,

2. Pompa obiegowa i cyrkulacja - Hydor Piko 400,

3. Grzałka - Eheim Jager 25W,

4. Filtracja - mech. (gąbka + włóknina) + chem. (Purigen + węgiel + być może Rowaphos),

5. Dolewka Tunze.

Wiem, że to dział DIY, a powyższe informacje podałem tylko z kronikarskiego obowiązku,

A tak to mnie więcej wyglądało:

1. Samo szkło,

5ce0f48645ba267dm.jpg

2. Panel podczas klejenia. Całość składa się z 2 szyb (2 i 4mm) sklejonych silikonem. Na jedną z nich została przyklejona folia samoprzylepna. W szkle wywierciłem również otwór na "powrót".

37bf5d2079901998m.jpg

3. A tak to wygląda na dzień dzisiejszy

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody masz rowny z krawedzia akwarium?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super efekt z woda po brzegi. Jak bym wysylikonowal gorne krawedzie i dal szybe nakrywkowa co by moc ogladac akwarium z gory :thumbup:

Chcialem crobic cos takiego u siebie ale wypalilem sie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie widać tego zbyt dokładnie na filmie, ale lustro wody jest faktycznie idealnie równo z krawędziami szyb. Na tym filmiku widać poziom wody podczas normalnej pracy i ten powiedzmy "serwisowy" po wyłączeniu pompy. Jedyny problem z tym rozwiązaniem to konieczność precyzyjnego wypoziomowania akwarium :). Ale i z tym można sobie poradzić.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i drugi problem to wyskakiwanie ryb ... no i może trzeci jak ci szyba trochę glonami zarośnie - może być wesoło :D

efekt zarąbisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt super, ale jeszcze czwarty problem, bo trzeba baaaaardzo powoli wkładać cokolwiek do wody, żeby się nie przelała :) może się okazać, że dolanie rozpuszczonej kostki mrożonki będzie powodowało wychlipnięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jak slimak wyjdzie na krawedz i woda poplynie na zewnatrz :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia szyb z glonów wyłączy obiegówkę..

Kurcze myślałem że ta listwa elektryczna w 0:37 pociągnie za sobą akwarium :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko co w powietrzu lata każdy paproch ci będzie do wody wlatywał,a jak latem zacznie sie grzać woda to po zamontowaniu wiatraczka może ci się wylewać no i jeszcze raz kurz, no i nie zapomnijmy o cyrkulacji...która pewnie spowoduję lekkie falowanie wody

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak reke wlozysz to sie woda na podloge wyleje.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość została przeze mnie policzona na sucho i sklejona bez testów, mogę więc mówić o sporym szczęściu ;). Tak właściwie jedyny problem, poza koniecznością poziomowania, to właśnie glony, które prędzej czy później mogą spowodować jakąś awarię. No cóż, jedyne rozwiązanie jakie nasuwa mi się na myśl, to systematyczność :). Pozostałymi problemami się nie przejmuję, ponieważ:

1. Zbiornik ma pojemność netto ok. 20 l, więc żadna ze słonowodnych jak również słodkowodnych ryb po prostu nie nadaje się do tego zbiornika.

2. Bez ryb karmienie zostanie mocno ograniczone lub całkowicie wyeliminowane, więc żadnych kostek rozpuszczał nie będę :).

3. Na filmie (ok 3:40) widać dokładnie poziom wody w stanie "serwisowym" dokładnie 2cm poniżej krawędzi szyb.

4. Wydajność mojej pompy obiegowej to jakieś 20 x objętość zbiornika, więc dodatkowej cyrkulacji nie przewiduję.

Ps. Tylna szyba akwarium jest o 1cm niżej od pozostałych ;)

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz tam w planie 3mać?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zamierzam wystartować na martwej skale i suchym piasku, a prowadzić na systematycznych podmianach z dużego zbiornika sps'owego. Całość generalnie przewidziana pod jeden gatunek korala świecącego w aktynice. Na razie mam dwa typy: clavularia albo Euphyllia. W chwili obecnej skupiam się jednak na oświetleniu. Z chęcią kupił bym coś gotowego w led, ze względu ma specyficzne zalety tego źródła światła, ale jak do tej pory jeszcze nic ciekawego nie znalazłem. Mówiąc szczerze mocno liczyłem, po hucznych zapowiedziach, na model galileo :(. Pozostałe lampy z oferty są niestety zbyt mocne.

Jedną lampę już kiedyś poskładałem, więc jeśli w najbliższym czasie niczego ciekawego nie znajdę, do lampa led będzie zapewne również DIY.

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.