Skocz do zawartości
kkriss

Reducing BioPellets - POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

W celu poprawienia jakości wody zakupiłem Reducing BioPellets. Po dwóch dniach w systemie nastąpiło znaczne zmącenie wody które utrzymuje się cały czas. Wczoraj zrobiłem dużą podmiane i wydawało się, że sytuacja sie poprawia. Jednak dzisiaj rano przy wyłączonym świetle wydaje mi się, że woda dalej mętna. Taki stan rzeczy nie przypadł do gustu koralom i bezkręgowcom (ukwiały). Odpieniacz pracuje cały czas. Co robić? Zmętnienie zniknie? Wywalić kulki?

Dziekuję z góry za pomoc

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to normalne zmętnienie utrzyma się przez kilka dni bo kuleczki tak mają. (przynajmniej u mnie też tak było)

Potem samo zniknie, pamiętaj tylko o tym żeby odpieniacz pracował nonstop.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Możesz zmniejszyć na jakiś czas ilość biopalet i potem jak się wyklaruje po trochu ich dosypywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli piszecie, że to całkiem normalna sprawa. Kulek mam ok 0,8 l na 800 l w systemie. Odpływ ustawiony do komory z odpieniaxzem. Czy to zmętnienie może zaszkodzić zwierzakom ?


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jakie masz "biokulki" i jak je zainstalowałeś ?

( te nowe które nie potrzebują ruchu czy stare które muszą się "kręcić" )


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kupiłem je z 10 dni temu więc pewnie nowa wersja. Zainstalowałem je w filtrze przepływowym, zasilanym pompą. Kulki oczywiście się kręcą.


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka pompa zasilasz fileterek? zmniejsz przeplyw coby praktycznie staly w miejscu (u mnie tak "chodza") ... odstaw bakterie i wegiel na poczatku (o ile masz i dozujesz) ... nie szalej z podmianami ....


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilam pompą główną, reguluję zaworem. Czyli tak skręcić żeby ledwo "chodziły"? Jak długo utrzyma się to zmętnienie?


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak zeby woda je tylko obmywala .... odpieniacz na mokro i juz jutro powinno byc lepiej ... nie dawaj bakterii


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Witam mi kupował Darek te nowe z Tropic Marin też z10dni temu zamontowałem i nie ma zmętnienia mam 0,9l na 700l wody. Chętnie bym sie wprosił do Ciebie zobaczyć akwarium , daleko nie mam.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko, że to zmętnienie trwa juz 4 dzień :veryangry:


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kupiłem je z 10 dni temu więc pewnie nowa wersja. Zainstalowałem je w filtrze przepływowym, zasilanym pompą. Kulki oczywiście się kręcą.

Jesli się u Ciebie kręcą w filterku to masz starą wersie bo nowe są wieksze i wymagają tylko przepływu a ruszać sie nie powinny.

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ... zrób co ustaliliśmy a potem piweczko i czekanko ... powodzenia


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz przeplywazeby woda je obmywala a nie ruszala nimi daj odpieniacz na mokro (wyplyw z pelletek mozesz dac pod pompe odpieniacza) i poczekaj chwilke


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że kupiłeś kilka dni temu nie świadczy o tym że to nowa formuła, w handlu są jeszcze i te i te.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te http://erybka.pl/pro...ts-1000-ml.html więc to raczej new formula. Kształt walca a nie kulek. Jeśli to nowe to nie powinny "chodzic"?

Najnowsze to te:

http://erybka.pl/product-pol-5674-Reef-Interests-N-P-Reducing-BioPellets-XL-1000-ml.html


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już zgłupiałem. Niech ktoś mi powie jakie w końcu mam i czy mają sie kulać czy tylko mają być obmywane


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troszkę temat:

Ten sam problem co wystąpił u autora tematu miał miejsce również u mnie, wersja kuleczek to Reef Interests New Formula - cieniutki makaronik. Woda nad ranem super mętna i parę koralików straciło tkankę. Czy z tą wersją jest coś nie teges?


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troszkę temat:

Ten sam problem co wystąpił u autora tematu miał miejsce również u mnie, wersja kuleczek to Reef Interests New Formula - cieniutki makaronik. Woda nad ranem super mętna i parę koralików straciło tkankę. Czy z tą wersją jest coś nie teges?

A nie dodawałeś w tym czasie jakiś bakterii?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.