Skocz do zawartości
aqua skalar

Zasadność zakupu wody RO, a koszty filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie; na tydzień(z bardzo dużym zapasem) potrzebuję jakieś 8 litrów wody i tak się zastanawiam jaki sposób pozyskiwania wody przy moim zapotrzebowaniu będzie najlepszy. Zakup filtra to nie problem, ale nie jestem pewien czy dla tych 8 litrów ma to sens. Mam też teoretycznie dostęp do wody RO ze sklepu z morszczyzną, ale niestety bez TDS. Sprzedawca poinformował mnie, że ocenia na oko i bazuje na własnym doświadczeniu :(. No i ostatnia opcja, czyli zakup wody destylowanej w markecie. Hmm...sam już nie wiem.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda destylowana moze zawierac miedz moze być zabójcze dla obsady...

ja jechalem na kupowanej wodzie dopoki mialem tylko 30 litrow... mialo to BARDZO POWAZNA WADE - za czesto bywalem w sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można brać ze sklepu, to nie duży koszt w Twoim przypadku, ale nie na "...oko...". Sprzedawca nie ma TDS?? Ja też mam ze sklepu ale woda ma 0,00 na TDSie. Jaki jest sens wydawać kasę na wodę, którą bedziesz musiał wylać w kanał, skoro nie znasz jej wartości? A jak nie to kup swojego TDS-a i płać za wodę która ma 0,00. Możesz też znależć morszczaka w swojej okolicy i kupować od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda w sklepie - ok. 1pln/litr , koszt filtra rodi - ok.250pln - sam sobie policz


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale licząc w ten sposób trzeba doliczyć koszt podróży do i ze sklepu i własny czas;) mi by było szkoda czasu na takie podróże.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem na początku, że jak mam wszystkiego 80-cio litrowy zbiornik, to łatwiej i prościej będzie kupować wodę w najbliższym sklepie z morszczyzną (oczywiście RO-DI - nie na "oko"). Przeszło mi po pierwszym miesiącu. Szkoda fatygi i pieniędzy. Mam własną mini stację -koszt już mi się prawie zwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym wiedziec, jaka wode wlewam. To jednorazowy koszt, nieadekwatny do kosztow jakie trzeba wydac na korale.

Poza tym, zawsze w razie NIemca trzymam 20 l wody, gotowej do zasolenia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał awarię, albo plagę lub coś ci wpadnie do baniaka, lub coś padnie w baniaku, lub przedawkujesz wódkę. to o 22.00 nie polecisz do sklepu. Nie dywaguj nad RODI, bez urazy nie na darmo się mówi, że chytry dwa razy traci. Chociaż o sknerstwo Ciebie nie posądzam (post #6), ale bardziej o lenistwo i wygodnictwo. Ale to przysłowie najlepiej pasuje do tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już pisałem, że to nie koszt zakupu filtra jest problemem tylko szeroko rozumiana wygoda/prostota. Ta woda na "oko" kosztuje jakieś 9 Centów za litr. Chyba kupię na próbę litr i przetestuję w domu.

Edit: Po czasie dojdzie jednak filtr, bo tak jak kilka osób słusznie zauważyło nie znamy dnia, ani godziny. A najpoważniejsze awarie zazwyczaj przydarzają się w trakcie długiego weekendu najpewniej o północy - niestety.

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już pisałem, że to nie koszt zakupu filtra jest problemem tylko szeroko rozumiana wygoda/prostota. Ta woda na "oko" kosztuje jakieś 9 Centów za litr. Chyba kupię na próbę litr i przetestuję w domu.

Jak wodę sam ukręcisz, to będziesz wiedział co masz, a poza tym zabierasz sobie część przyjemności z hobby - podmianka to cały rytuał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda do sklepu co tydzien nie nalezy do przyjemnosci tym bardziej jesli baniak niewielki i szybko bedzie pelna obsada a w sklepie fajne rarytasy. Czasem lepiej nie widziec;)

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając własny filtr stajesz się niezależny, masz wodę zawsze pod ręką bez wychodzenia z domu i tachania jej ze sklepu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku kupuję w markecie, w Auchan 5L kosztuje 2,89, pewnie że nie warto jeździc tylko po wode ale jak możesz połączyc to z cotygodniowymi zakupami to dlaczego nie. Ja mając 30-tke zużywam jakies 2,5L/tydzień (dolewki i podmiany) więc darowałem sobie RO, przy większym akwa pewnie bym sie zdecydował.

Jedyne co mnie męczy to te puste baniaki, które systematycznie wyrzucam do śmieci (segregowanych ale zawsze).

P.

Edit: Właśnie zauważyłem, że kupujesz jeszcze taniej niż ja.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Zgierzu Litr Demineralizowanej TDS 0,00 to koszt 0,30 Groszy za Litr :) ja od Wakacji tam kupuje i nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w sklepie ZOO czy może u producenta?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal, Twoje akwarium wcale nie jest "takie male". Oczywiscie, jestes mlody i traktujesz to jak sport, lub nawet nie.

Mam taka zasade, ze trzymam "w zapasie" przynajmniej wode na jedna podmianke - nigdy nic nie wiadomo.

Klopoty przewaznie zdarzaja sie w piatek wieczorem lub gdy wrocisz z urlopu.

Wszystko zalezy od ilosci potrzebnej wody. Przy zuzyciu 50 l/tydzien (u mnie) trudno sobie wyobrazic, ze noszenie 10-ciu litrow codziennie (w dni robocze) mogloby mi wyrownac "straty" finansowe, zreszta przy tej (malej w stosunku do innych) ilosci, nawet nie ma o czym mowic. Po roku, dwoch(?) moge za te wode kupic kilka RO i bede zawsze wiedzial co podaje.

Zgodnie z tytulem mysle, ze wszystko zalezy od "zuzycia" i gwarancji "powtarzalnosci" kupowanej wody.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michal, Twoje akwarium wcale nie jest "takie male". Oczywiscie, jestes mlody i traktujesz to jak sport, lub nawet nie.

Mam taka zasade, ze trzymam "w zapasie" przynajmniej wode na jedna podmianke - nigdy nic nie wiadomo.

Klopoty przewaznie zdarzaja sie w piatek wieczorem lub gdy wrocisz z urlopu.

To wpadnie po sąsiedzku do mnie (mam awaryjnie plus minus 60 litrów) :-)

Wysłane z ogryzka ... Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.