Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Cena soli a czestotliwosc podmian

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc nie wiem czy jest sens zakladc ankiete, ale chcialbym Was tak zapytac czy cena rynkowa soli ktorych uzywamy ma wplyw na czestotliwosc i wielkosc naszych podmian.

Czy jest ktos kto skonny jest rzec robilbym czesciej i wiecej podmian gdyby sol byla tansza. Albo zalozylbym wieksza banke ale cena soli troche zaporowa.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Grzes!

Nie wydaje mi sie, zeby cena soli grala az taka role. U mnie wielkosc podmian jest uzalezniona od wielkosci wiader po soli :blushing:

Wchodzi do wiadra ze 20 l i takie podmiany robie co tydzien. To daje ok 5% calosci. Troche malo, ale moge sie pochwalic, ze jedynie gdy mam urlop, podmian nie zaniedbalem.

Ale faktem jest, ze sol jest b. "drogocenna" i nic nie wskazuje na to, ze bedzie tansza. Raczej cos dopisza na naklejce i cena pojdzie w gore.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, moje akwarium wymaga podmian co tydzien 10% i takie otrzymuje.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również cena soli nie ma znaczenia. Jeśli trzeba podmianki robić to nie ma zlituj dla portfela :smiling:


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, piszcie więcej, że cena nie gra roli, to niedługo będziemy płacić po 40 zł/kg ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, lepiej nie zapeszaj :)


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile sol powinna kosztowac, tak szczerze wg Was, biorac pod uwage produkcje , dystrybucje, badania nad kontrola jakosci, marza hurtownia, sklep. Nie pytam o marke ktora ile jest warta i ile powinna kosztowac bo to juz znamy i jest srednio od 200 do 260zl

Czemu sol nie kosztuje np 150zl za 25 kg? UK 50 minimum funciakow trzeba dac za 25kg

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mamy ci ocenic ile ma kosztowac skoro ja nie wiem ilekosztuje prosukcja-marketing-badania. Ale patrzac po soli af i w polsce produkowana sol kosztuje prawie tyle co ta produkowana w krajach gdzie ludzie zarabiaja w euro :-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pa biorac od uwage ile kosztuje spozywcza ktora sporzywamy my ludzie mnozac ja razy 5 lub 7 no bo sa dodatki do morskiego ile to wychodzi? za 25kg?

Takie tam wolne mysli wolengo ludu. Cos jest grubo nie tak z ta nasz akawarytyka. I nie chodzi mi tutaj o bycie skapym co nad sensem wydawania pieniadza za cos co jest bardzo powrzechnie dostepne.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowe.

I polowe za to, ze to dla glupkow hobbystow, czyli pasuje. :thumbup:

Zartuje, mysle sobie o tym, ze nawet nowe, malo znane marki nie potrafia wyzwolic sie od podciagania swojej ceny do tych najslawniejszych i wala po 50-60 euro za 25 kg.

Bylaby niezla rewolucja, gdyby powstala (jak piszesz) kontrolowana, o zawsze powtarzalnej jakosci sol, ktora bylaby jednoczesnie o powiedzmy 40 % tansza od tych znanych. Zawaliliby rynek, nawet chinski. Po paru milionach kg, wlasciciel wykupilby te znane marki i podniosl cene...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedlem na red sea coral pro licząc ze podmiany będę mógł zmniejszyć, bo sol podobno bogata w mikro i sladowe pierwiastki.

Wiec cena u mnie nie gra roli bo od Kenta jest znacznie droższa


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci to jedno a docelowi sprzedawcy to drugie.

Nie mam pojęcia jaka jest cena zakupu hurtowego sklepu. Ale wiem co innego.

Narzuty stosowane przez sklepy sądzę że są takie że sól kosztuje tyle ile kosztuje.

Na Łódzkiej giełdzie zoologicznej kupuję pokarmy dla zwierząt akwariowych i psów.

Jak wygląda sytuacja.

Kupuję mrożonego solowca w opakowaniach po 10 tabliczek i płacę 2 zł/tabliczkę- w sklepie 4,0-4,50.

Kupuję makaron dla psów i płacę 14 zł/ 5kg w sklepie 25 zł.

To jest zdrowe?

A do tematu. Kupuję (moim zdaniem) dobrą markową sól i robię co tydzień podmianki 40-50 l.

I będę robił bo zwierzaki mają się (odstukać w niemalowane) dobrze.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

dla mnie zasadniczo cena soli nie ma znaczenia ;))

po prostu nie podmieniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zasadniczo cena soli nie ma znaczenia ;))

po prostu nie podmieniam ;)

No i wlsnie to jest jeszcze jeden akspekt ktory warto wziac pod uwage przy ustalaniu ceny soli.

Oczywiscie nie namawiam nikogo do zaprzestania podmian, ale skoro sa osoby ktore uwazaj ze nie jest to az tak bardzo konieczne i jak widac mozna sie bez niej obejsc cena soli spokojnie moglaby byc nizsza.

No chyba ze to juz doszlismy do takiego mometu ze polowa akwarystow nie robi podmianek wiec druga polowa placi podwoje by firmy utrzymaly poziom zyskow. NIc nie wiadomo :queen:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie cena soli ma niestety spore znaczenie - i chcąc utrzymać wielkość i częstotliwość podmian do jakich "przyzwyczaiłem" zwiewrzaki i cały system - w tej chwili jestem zmuszony właśnie przedewszystkim ze względu na cene szukać tańszych producentów . Kilka lat temu sypałem Preissa , potem Kenta - i obie te sole doskonale sie u mnie sprawdzały . Teraz od kilku miesięcy stosuje AF - bo kiedy wchodzili na rynek mieli bardzo dobrą cene , a w tej chwili to już żaden "deal" i prawde mówiąc sam nie wiem czy dalej się trzymać tej soli czy ponownie szukać czegoś nowego - tańszego


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie powstrzymal od uzywania nazw jakichkolwiek firm bo nie o to chodzi w calej tej dskusji.

Bo uwazam ze ogolnie ze wszystkie firmy sprzedalyby znacznie wiecej gdyby towar byl w cenie jak przystalo na sol.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie z cena soli, a 3/4 leje ballinga. Kupic najtansza i wyrownac ballingiem. Czy wyjdzie taniej? Nie wiem nie leje ballinga.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie powstrzymal od uzywania nazw jakichkolwiek firm bo nie o to chodzi w calej tej dskusji.

Bo uwazam ze ogolnie ze wszystkie firmy sprzedalyby znacznie wiecej gdyby towar byl w cenie jak przystalo na sol.

Grzesiu , a dlaczego mam sie powstrzymywac od podawania producentów soli któych produkt stosowałem , bądz stosuje - przecież tematem dyskusji ma być m.in. cena soli - a cena rynkowa którą płacimy w sklepie przecież jest ściśle powiązana właśnie z producentem.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o cene jak maja poszczolne firmy, ale cene skladnikow i koszty wyprodukownia soli lub bazowania na tej z Izraela.

Tam jest tego jak u nas lisci na jesien.

http://www.salt.co.il/intro_en.php

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cena ma znaczenie, bardzo duże, właśnie dlatego że podmieniam regularnie. Bau, idąc Twoim tokiem rozumowania nic tylko otwierać sklep, cholera, dlaczego jeszcze tego nie zrobiłem! Dlatego że nie do końca jest tak jak Ci się wydaje;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb.

Dlatego napisałem że nie wiem.

Oparłem się tylko na cenach zakupów, które robiłem na giełdzie. Ona dają mi do myślenia.

Nie znam cen hurtowych, kontenerowych itd.

To tylko gdybanie. :whistle:

A w temacie, taki mam sposób prowadzenia baniaka i z niego nie zrezygnuję bo to działa.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól jak i inne akcesoria nie stanieją, bo to jest nisza rynkowa. Obniżka ceny soli nie spowoduje że będzie jej się sprzedawać o tyle więcej żeby tą obniżkę nadrobić obrotem i wyrównać straty na zysku jednostkowym.

Będą tylko okazyjne promocje (10, 15 procent) organizowane przez dystrybutorów, sklepy, żeby to właśnie do siebie przyciągnąć klienta, lub do konkretnej marki. Na nic więcej nie liczcie.

Żeby to się udało to przynajmniej w co drugim domu w kraju musiał by stać baniak z morską wodą. A do tego nigdy nie dojdzie raczej.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wiekszosc robi podmianki ( lub nie ) z zapalu ( lub lenistwa), albo poprostu wymagaja tego parametry. Cena ma mniejsze znaczenie. Roznica ceny soli na podmianke, w ogolnych kosztach zabawy w to hobby to zwykle niewielki procent, choc dla akwarysty, ktory ma duzy, w pelni wyposażony i obsadzony zbiornik i procz pradu soli i pokarmu nie kupuje prawie nic, zmiana soli i czestotliwosci podmianek to i spora zmiana w portfelu.

A marza musi byc duzo wyzsza niz na sol kuchenna czy benzyne, bo kupcow mniej, z zycie kosztuje tyle samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak, że zakładając morskie akwarium trzeba liczyć się z kosztami związanymi z utrzymaniem, a producenci soli dobrze wiedzą że my jako hobbiści musimy kupić sól w sklepie (który kupuje ilości hurtowe) a to czy kosztuje ona 30zl czy 50zl jest zależne od nich samych i sklepów które do ceny hurtowej doliczają swoją marżę która momentami potrafi powalić swą wielkością.

Swoją drogą, czy mi się zdaje czy ceny niektórych soli poszły w górę?


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie podmieniam :harhar: i oszczedzam , a baniak tylko ładnieje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.