Skocz do zawartości
bryczek

Lampa led 120 W Chinczyk nowa obudowa 55 X3 W

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie o wprowadzeniu takich lamp do sprzedazy, bez wzgledu na to, ze moze byc przebicie ? Czy ktos z piszacych zrezygnuje z gwarancji ? To sie tylko tak mowi, ze bedzie wieksza sprzedaz. Obrot moze tak, ale same klopoty.

To tak jakby napisac do Royal Exklusiv, zeby puscili tani, rozsypujacy sie odpieniacz.

Chyba trzeba w koncu uznac, ze w Gdyni sa w tej chwili jedne z nowoczesniejszych lamp i renoma firmy jest tez wazna ?

Marine: dobre to porownanie PKB Niemiec do Chin. Pewnie nie pamietasz jak w Polsce tez bylo takie wysokie. Ja pamietam oprocentowanie rzedu 65% w skali roku. Gdy sie zaczyna od zera, to mozna szybko osiagnac 100% wzrost... Jak ludzie w Chinach beda na takim poziomie zyli, jak zyja mieszkancy Polski lub Niemiec, to taki wzrost juz nie bedzie osiagalny. :welcome: Tam jest oboz a nie ojczyzna.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ida bo alfabet sie jeszce nie skonczyl, ostatnia wersja to chyba J :hrhr:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ida bo alfabet sie jeszce nie skonczyl, ostatnia wersja to chyba J :hrhr:

Grzesiu, masz jakiś problem? :) Zawsze musisz odzywać się w kwestiach które Cię kompletnie nie dotyczą - a związane są z PS? To jakiś problem emocjonalny czy po prostu sobie nie radzisz? :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edek

"Znawcy" jw. twierdzą że nie :-)

Jeśli chcesz testować wersję beta - zapraszam(za ReefCentral):

Newest firmware BETA update!

All Hyperion product line owners!(Metis Hyperion and Pandora Hyperion R2)

Please contact with our service@pacific-sun.eu - within next week you will get BETA version of newest firmware and software update for all 8ch lamps.

Please send to us:

- your lamp MAC address(wireless module MAC address)

- lamp model

- name and surname

You will be registered in our beta testers database.

Be ready for an update!

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marine

Ja całkowicie to rozumiem - i zdaję sobie sprawę z wyborów przed którymi staje każdy akwarysta - zawsze jest to kompromis między możliwościami finansowymi - a "chęcią" zakupu konkretnego produktu.

Czy to chodzi o odpieniacz - czy lampę - czy cokolwiek.

Niestety - nie mamy szans(jako producent) w konkurencji z takimi produktami - koszt samej obudowy z kwasówki(materiał, robocizna -plazma/laser, malowanie itd) - to niemal cena takiej lampy .. :-)

Dlatego cały czas staramy się znaleźć możliwości dopasowania produktów do zasobności portfeli Klientów - choć nie zawsze jest to łatwe.

Zobacz proszę jak potaniały najbardziej popularne modele PS - jak np. 8 kanałowy Hyperion.

Lampa ta oferując w zasadzie topowe rozwiązania i moc niemal 300W - bez problemu konkuruje z produktami nawet z dalekiego wschodu - także cenowo( dla porównania - dwa Razory 160W mają pokrycie takie jak jeden Hyperion R2 850mm). Ceną,możliwościami i parametrami modułów LED Hyperion "radzi" sobie bez problemu z wspomnianym produktem. Jednak konkurencji z lampami jak ta - pod kątem ceny już niestety nie wytrzyma.

Taka kolej rzeczy :)

Dlatego sprzedają się i jedne i drugie - każdy produkt znajdzie swojego nabywcę - czy to ze względu na cenę - czy na oferowane możliwości..

Te lampy w cenie jw. to dobry wybór - i jak pisałem wcześniej - jak najbardziej spełnią one swoją funkcję :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, masz jakiś problem? :) Zawsze musisz odzywać się w kwestiach które Cię kompletnie nie dotyczą - a związane są z PS? To jakiś problem emocjonalny czy po prostu sobie nie radzisz? :)

Juz nie mam probemu

Poradzielm sobie doskonale, lampe sprzedalem skonczyly sie moje rozterki. A odezwalem sie pol zartem pol serio bo czepiasz sie Chinczykow sam robiac swietne lampy, ale grubo nie dopracowane.

Tez padaja zasilacze , wyswietlacze, rdzewieja obudowy, obsluga lampy wola o pomste do nieba.

Dalsze moje pisanie w tej kwesti mija sie z celem. Forum jest Twoje wiec "prawda" i racja lezy po Twojej stronie.

p.s. A mam prawo zabierac glos. Nie z pobudek osobistych i nie jako uzytkownik forum ktory przestyrzega regulaminu i dba o jego rozwoj, tylko jako osoba ktora kupila lape PS. Dla mnie nie ma znaczenia kto gdzie robi te lampy i kto jest wlasicielem firmy. Czy Polak, Anglik, Niemiec, czy Chinczyk - nie ma to dla mnie znaczenia.

Jakosc produktu, cena, obsluga klienta = opinia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

A ja dziękuję za opinie i rady. a kierunek rozmowy, jak zwykle to samo...

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu :)

Zazwyczaj staram się nie wdawać w tego typu przepychanki - gdyż to po prostu "mi nie służy" - ale nie mogę również przejść obojętnie wobec tego co piszesz.

Każdy produkt ma prawo się zepsuć - i wszystko potem zależy od tego, jak zachowa się producent/sprzedawca - czy "stanie za swoim produktem" - czy też zostawi Klienta na lodzie. Rozumiem że porównywanie lamp jest nie na miejscu - i chyba oczywistym jest że w lampie w której najbardziej skomplikowanym elementem są dwa potencjometry - jest potencjalnie mniej podzespołów które mogą ulec uszkodzeniu - niż w lampie która jest naszpikowana elektroniką. Chyba że dla Ciebie to jedno i to samo - i porównujesz po prostu "lampy". Jeśli tak - to w zasadzie nie mam nic do dodania.

Juz nie mam problemu.Poradzielm sobie doskonale, lampe sprzedalem skonczyly sie moje rozterki.

Faktycznie - już nie masz. Lampę która jak się okazało posiadała wyświetlacz z ukrytą wadą fabryczną - sprzedałeś z premedytacją innej osobie - "zapominając" ją o tym poinformować. Czy to jest w porządku czy nie - niech to oceni nowy nabywca. Faktycznie - nowego znaczenia nabierają w tej sytuacji Twoje słowa - że pozbyłeś się problemu(zapominając przy tym najzwyczajniej poinformować o fakcie stwierdzenia takiej usterki nasz serwis - co powinno być rzeczą naturalną). Tak mi się przynajmniej wydaje. Tym bardziej - że o usterce wiedziałeś przed sprzedażą lampy... Cóż.

A odezwalem sie pol zartem pol serio bo czepiasz sie Chinczykow sam robiac swietne lampy, ale grubo nie dopracowane.

Grzesiu! Ja również odezwałem się pół-żartem - pół-serio :) i zaskakujesz mnie pisząc, że czepiam się chińczyków? Wydawało mi się że nawet napisałem że to dobra cena jak za taką lampę - i że spełni ona swoje zadanie (wszystko pod nią będzie rosło i wyglądało jak trzeba)...

Dodałem jedynie(na prośbę jednego z użytkowników) obiektywną ocenę - i wskazałem dwa słabe punkty - na które(choćby ze względów bezpieczeństwa) użytkownik powinien zwrócić uwagę - gdyż grozi to porażeniem elektrycznym.

Ty twierdzisz że "czepiam" się chińczyków. No cóż - widocznie czytamy dwa różne fora..

Tez padaja zasilacze , wyswietlacze, rdzewieja obudowy, obsluga lampy wola o pomste do nieba.

Piszesz to z autopsji - czy tak tylko słyszałeś? Czy wiesz ile procentowo zasilaczy(które produkowane są dla nas przez firmę współpracującą z Microsoftem - i robiącą zasilacze do ich konsol) ulega uszkodzeniu? Oczywiście - "padają". Ale mniej niż 1% - które wymieniane są od ręki. Widziałeś zardzewiałą obudowę Hyperiona, Tritona czy Pandory? Jeśli nie(bo na pewno nie) - to po co takie "opowieści z lasu" piszesz? Obudowy wykonane są ze stali nierdzewnej - i przypadki rdzewienia obudów w przeszłości(pierwsze wersje BP) zostały wyeliminowane - a obudowy wymienione. Rozumiem - że zapomniałeś to dodać - lub po prostu nie wiedziałeś, bądź też powtórzyłeś coś - co uszłyszałeś od kogoś.

Co do obsługi lampy - tu jest sprawa subiektywna. Coś co dla Ciebie wydaje się być bardzo skomplikowane - dla kogoś innego będzie oczywiste. Słuchamy rynku i wprowadzamy poprawki - jednak tego typu "konstruktywna" krytyka jak Twoja do procesu "ulepszenia" nie wnosi nic. Jak już napisałem wcześniej - w każdym niemal temacie dotyczącym PS zabierałeś głos - w sposób zazwyczaj złośliwy - nawet po tym jak lampę sprzedałeś. Niestety - pomogło dopiero zabranie uprawnień do forum wsparcia... Szkoda - bo być może mógłbyś przyczynić się do udoskonalenia oprogramowania - jednak swoim zachowaniem zupełnie na to nie wskazywałeś - że Ci na tym zależy - wręcz przeciwnie.

Dalsze moje pisanie w tej kwesti mija sie z celem. Forum jest Twoje wiec "prawda" i racja lezy po Twojej stronie.

Napisz jeszcze - że "mogę Cię zbanować i Ci to ...." :) Tylko tego brakuje do utartej formułki - w której jestem zawsze przedstawiany - jako ten co kasuje niekorzystne dla siebie (i firmy) posty oraz banuje niepokornych... :p Jakimś cudem jednak te negatywne posty "zostają"..

p.s. A mam prawo zabierac glos. Nie z pobudek osobistych i nie jako uzytkownik forum ktory przestyrzega regulaminu i dba o jego rozwoj, tylko jako osoba ktora kupila lape PS. Dla mnie nie ma znaczenia kto gdzie robi te lampy i kto jest wlasicielem firmy. Czy Polak, Anglik, Niemiec, czy Chinczyk - nie ma to dla mnie znaczenia.

Oczywiście - ale rób to w sposób konstruktywny - a nie złośliwy. To że jest to forum dyskusyjne - to nie znaczy że każdy może "klepać" co mu ślina na język przyniesie prawda? :) Nikt tu nie ogranicza wolności wypowiedzi - jakimś tylko dziwnym trafem - Twoje wypowiedzi zawsze mało wnoszą do danego wątku(o PS) i podszyte są niezrozumiałą dla mnie(do tej pory) zajadliwością.

Dlatego też stwierdziłem - a Ty mnie w tym utwierdziłeś - że masz jednak jakiś problem z moją osobą - czy to jako współwłaścicielem PacificSun, czy też forum Nano-Reef - nie ważne - i sama sprzedaż lampy go jak widać nie rozwiązała :)

Jakosc produktu, cena, obsluga klienta = opinia

To najlepszy fragment. Piszesz o obsłudze Klienta. Czyżby była niewłaściwa wobec Twojej osoby? Czy zapomniałeś kiedy publicznie zarzucałeś że otrzymałeś niesprawną lampę, że wszystko działa do d..., że nic nie chodzi itd to ja osobiście dzwoniłem do Ciebie do UK - i wszystko po kolei wyjaśniłem Ci - informując co robiłeś źle(między innymi kwestia upgradu firmware i nieskonfigurowania lampy po tym).. I - jak okazało się w trakcie naszej rozmowy - że lampa jednak "działa" - i wszystko jest już ok? Rozumiem - że nie musiałeś o tym pisać na forum - że wszystkie Twoje zarzuty związane były z "customer error" - ale przywoływanie tego w sytuacji gdy doskonale wiem(gdyż zajmowałem się tym osobiście) jak obsługa Ciebie jako Klienta wyglądała - jest - jakby to powiedzieć - nie na miejscu?..

I faktycznie - ten temat możemy zakończyć - proszę Cię, nie zabieraj więcej głosu w tej formie jak do tej pory w wątkach które Cię bezpośrednio nie dotyczą(jak choćby PS) - chyba że za "niesamowicie" konstruktywny uważasz post w stylu:

Chyba nie ida bo alfabet sie jeszce nie skonczyl, ostatnia wersja to chyba J :hrhr:

Jeśli tak - to ponownie napiszę - skończyły mi się argumenty w rozmowie z Tobą.

I bez złośliwości - 3maj się! :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku tu niestety zgodzę się z Grześkiem - sam miałem lampę "jak się okazało posiadała wyświetlacz z ukrytą wadą fabryczną", poinformowałem o tym kupującego, załatwiliśmy serwis itd., niestety po serwisie (już drugim chyba) okazało się że wentylatory od samego początku były zepsute (u mnie lampa wisiała rok) - teraz działają ale bardzo hałasują (nie słyszałem, ale tak twierdzi kupujący). Na pierwszym serwisie wyszło, że jeszcze jeden obwód niebieskiego światła nie działał. Ta wada fabryczna wyświetlacza zdarzała się dość często niestety

W zasadzie jak wiesz miałem kupić Twoją lampę do nowego akwa, ale po tym co się z moją działo i co poczytałem na forum o błędach, problemach z softem zdecydowałem że jej nie kupię. Choć jak by patrzeć to i wpływ na to miała cena.

Nie wiem czy to tak źle ja by wasza lampa w dobrej jakości (obudowa, radiator, zasilacz ?) miała mniej elektroniki (te głupie potencjometry by starczyły) i nie byłoby problemów z niedopracowanym i skomplikowanym softem (którego np. ja używałem może 2-3 razy).

Tak reasumując - jeśli byłaby lampa zrobiona jak te Wasze (teraz już dopracowane, estetyczne itd.), bez elektroniki i w cenie o kilka tys mniejszej (mówię o tej co chciałem kupić do siebie czyli na tamte czasy największej Pandory 8 czy 9 kanałów - swoją drogą dalej jej nie ma w ofercie Reefshopu ??) to pewnie bym ją kupił - z tego co widzę pewnie kilku innych użytkowników też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miq

Nie chciałbym dodawać nic więcej co napisałem wyżej.

Jeśli to Metis CRP pierwszej generacji - to lampy te działały dużo głośniej(ponieważ miały jeszcze wentylatory 60mm). Jeśli aktualny właściciel uważa ze działają nieprawidłowo - nie widzę niestety innej możliwości jak przesłanie lampy do sprawdzenia. Naprawdę - zdiagnozowanie tego zdalne - jest niemożliwe... I jeśli coś jest nie tak - na pewno zostanie to wymienione/naprawione..

To że serwis wykrył nie działający jeden obwód - to wydaje mi się ze chyba świadczy dobrze o serwisie - który gruntownie sprawdza każdą lampę która do nas trafia..

Zdaję sobie sprawę z wielu niedoskonałości naszych lamp - i nikt tego nie ukrywa. Cały czas czas produkt jest poprawiany - i usterki są eliminowane. Nie ma na rynku żadnego produktu który nie psułby się - czy też nie wymagałby poprawek.

Proszę poczytać choćby na RC - opinie o innych tego typu produktach - wielu znanych producentów - oraz o problemach jakie mają użytkownicy. Nie piszę tego w celu "wybielenia" wad naszych lamp - ale również nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem - że wady na które wskazują nam użytkownicy lamp - nie są usuwane - czy też nie są wyciągane z tego wnioski.

NIGDY natomiast nie zostawiliśmy żadnego Klienta z problemem - nie starając się go rozwiązać. Gdybyśmy mogli wykrywać "wady ukryte" na etapie produkcji/testów - to zapewniam - że byśmy to robili..

Nikomu bowiem bardziej na tym nie zależy niż mnie - czy pracownikom naszej firmy. To jest chyba sprawa bezprzeczna - i możemy w zasadzie nad tym nie dyskutować.

Co do lamp w wersji econo - oczywiście że tym myślimy - i staramy sie takie stworzyć.

Na dniach(tygodniach w zasadzie - ponieważ mamy święta) pojawi się lampka Kore - prosta i tania - tak aby zaspokoić gusta tych użytkowników którym nie potrzebne są wszelkie fajerwerki. I oczywiscie - z racji "prostej" elektroniki - będzie posiadała dużo mniej "słabych punktów".

Jeśli lampa Hyperion R2 kosztuje powiedzmy 4.000zł - to nie da się niestety zrobić takiej lampy, przy użyciu takich samych podzespołów (jak obudowa, ledy, radiator, driver itd) w cenie o połowę mniejszej - tylko dlatego że nie będzie w niej komputera.

Proszę zwrócić uwagę - że w Polsce i tak staramy sie trzymać jak najniższe ceny. Firma nasza w zasadzie nie sprzedaje lamp w detalu(poza Polską) - i całość produkcji oferowana jest do dystrybutorów zagranicznych. Cena finalna produktu musi więc zawierać również koszta związane z transportem, reklamą itd.

To - co możemy zrobić w kwestii cen w Polsce bez narażania się partnerom zagranicznym(za bardzo) to robimy.

Gdybyśmy nasze lampy sprzedawali tylko i wyłącznie w Polsce w detalu - to cena na pewno byłaby niższa. Ale tak nie jest - i na 100 sprzedanych lamp - 1 kupowana jest przez Klienta z Polski)..

Tak niestety działą rynek - dlatego też wprowadzimy model Econo - który będzie dostępny tylko w Polsce - w cenie detalicznej(z naszego punktu widzenia) - a hurtowej z punktu widzenia Klienta.

pozdrawiam

Przemek

PS., Proszę - aby ewentualna dalsza rozmowa na ten temat toczyła się w innym wątku - tu proszę już tematu jak w powyższych postach nie kontynuować..W tej kwestii ten wątek uważam za zamknięty.

Dziękuję! :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku lepiej wklej tego posta spowrotem co napiaslem bo nikogo nie obrazielm, nie oczernilem, nie zadzialalem na szkode firmy PS

Napialem tylko ze lampe sprzedalem jawnie swojemu koledze i przy kolegach i gdyby wszystko wbylo wporzadku nie zachowywalbys sie tak teraz.

Ja lampe kupilem, od firmy nie od Ciebie. Ty caly czas sobie wkrecasz jakas zlosliwsc zaszczucie czy uprzedzenia. Zupelnie tego nie rozumiem do kad to zmierza. Mam troche kregoslupa i honoru.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ostatni post, w którym Ci odpowiadam - każdy następny będe ignorował/kasował.

Gdybym miał dokładnie opisać całą sytuację z lampą - to musiałbym przytoczyć prywatną korespondencję(priwa/sklep) - a tego nie będę robił.

Nie zamierzam przytaczać również Twoich tekstów z forum wsparcia - których zresztą sporo musiałem usunąć ze względu na jawne złośliwości - nic nie wnoszące do tematu. Te co pozostały - są widoczne dla piszących tam osób - i pozwalają wyrobić sobie opinię o Twoim kręgosłupie i honorze.

To nie ja zaczynam te prywatne wycieczki - i nie zgrywaj sobie proszę ze mnie durnia.Nie potrafisz rzeczowo ustosunkować się do tego co napisałem, po prostu odwracasz kota ogonem.

Nie zamierzam Ci już niczego więcej udowadniać - ani z Tobą dyskutować.

Temat ten z Tobą zakończyłem.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wprowadzeniu takich lamp do sprzedazy, bez wzgledu na to, ze moze byc przebicie ? Czy ktos z piszacych zrezygnuje z gwarancji ? To sie tylko tak mowi, ze bedzie wieksza sprzedaz. Obrot moze tak, ale same klopoty.

To tak jakby napisac do Royal Exklusiv, zeby puscili tani, rozsypujacy sie odpieniacz.

Chyba trzeba w koncu uznac, ze w Gdyni sa w tej chwili jedne z nowoczesniejszych lamp i renoma firmy jest tez wazna ?

Marine: dobre to porownanie PKB Niemiec do Chin. Pewnie nie pamietasz jak w Polsce tez bylo takie wysokie. Ja pamietam oprocentowanie rzedu 65% w skali roku. Gdy sie zaczyna od zera, to mozna szybko osiagnac 100% wzrost... Jak ludzie w Chinach beda na takim poziomie zyli, jak zyja mieszkancy Polski lub Niemiec, to taki wzrost juz nie bedzie osiagalny. :welcome: Tam jest oboz a nie ojczyzna.

witaj Stani

jestem producentem wiem ze uszczesliwic kazdego klienta jest bardzo ciezko

ale staram sie wyjsc wszystkim na przeciw kwestia polityki firmy

moje produkty sa krytykowane i zachwalane

PKB

Tak naprawde to nie mam na mysli kwesti moralnej tylko biznesowa

obozy pewnie sa tez w Europie .

wielcy tego swiata przeniesli produkcje lub przeniosa dlaczego ?

nasze super ledy cree tez juz tam sa od 2 lat

chinczycy naprawde staja sie potego gospodarzcza w ostatnich latach

podejscie ze tanie z chin jest wadliwe jest krzywdzace

co powiedziec ludzia zrezygnujcie z swojego hobby

koszt lampy chinskiej 110£ 6x24 t5 wymiana co pol roku 45£

ten sam koszt wiedz niema problemu

pozdrawiam

ludzie swiata ida niema co sie spierac komu co mikolaj przyniesie chinskie czy polskie

prezent jest prezent


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milczalem ostatnio w temacie lamp ale po tej goracej dyskusji jednak musze cos napisac, Przemek wybacz, ze na ogole ale skoro rozmowa toczy sie tu przy swiadkach to przy swiadkach to wyjsanie. Zaznaczam, ze nie mam nic do Ciebie ani do zadnej innej osoby, nie wiem rowniez jak do tego podejdziesz i czy rowniez nie zostane zablokowany. Co do mojej lampy, ktora wczesniej kupil w firmie PS Grzegorz w dniu promocji, wiedzialem dokladnie co kupuje, czytalem wczesniej temat Grzegorza o tym jak nie mogl tej lampy uruchomic, po kilku dniach po temacie slad zaginal, jakos zwykly uzytkownik nie wiedzialem wtedy o istnieniu dzialu lamp i tym, ze temat tj lampy tam wyladowal. Grzegorz napisal wtedy, ze ta lampa juz jego denerwuje i chyba sie jej pozbedzie i kupi inna, odezwalem sie wtedy do niego na priv i jako dobry znajomy zazartowalem, ze lampe odkupie, zwykly zart po jakims czasie przerodzil sie w konkretna decyzje dobiciia targu. Podczas mojej wizyty u Grzegorza w domu mialem okazje przeczytac cala rozmowe o tej lampie i dowiedzialem sie dokladnie ze szczegolami o przebojach z jej wlaczaniem, wymiana softu i Twoja Przemek telefoniczna pomoca w jej uruchomieniu i uslyszalem, ze dopiero po tym lampa ruszyla za co Grzegorz byl wyraznie Tobie wdzieczny i powiedzial, ze sie postarales. Przy ogladaniu lampy na Grzegorza akwarium uslyszalem rowniez problem wyswietlacza, ze czasem zanika itp, odpowiedzialem, ze mam czas, zapytalem jaka dluga gwarancja zostala i stwierdzialem, ze sobie to sam zalatwie. Wiec slowa, ze kupilem lampe z ukryta wada sa bezpodstawne.

Teraz sama lampa i dzialanie w kierunku naprawy, jak wiesz, podrzedles do sprawy bardzo fajnie i konkretnie, siedziales ze mna pol wieczoru i wysylales mi kolejne oprogramowania na cos nad czym nie musiales pracowac i to mi sie spodobalo w Twoim podejsciu do klienta. Zaoferowales rowniez wyslanie wyswietlacza co mnie bardzo ucieszylo i do chwili gdy wszystko zalatwiane jest z Toba Przemek to ja jestem mega zadowolony z serwisu lamp PS, natomiast w chwili, gdy kontakt przejmuje serwis, zaczyna mnie delikatnie mowiac denerwowac. Po tym jak przeczytalem od nich, ze nie maja dostepu do dzialu technicznego lamp (serwis bez dostepu???) i nie moga przeczytac konkretnego linka z wyjasnieniem problemu to mi rece opadly. Chcieli abym na nowo prowadzil z nimi dyskusje, jak przeprowadzilem z Toba a na koniec stwierdzili, ze mam wyslac lampe!

Podsumowujac, Przemek, jesli serwis w firmie PS konczyl by sie na Twojej osobie to bym byl mega zadowolony, natomiast nie wiem jak pracuje u Was komunikacja w firmie, czy kazdy robi co chce czy jak, nie interesuje mnie to, na chwile obecna po sprawdzeniu w firmach wysylkowych postanowilem, ze lampy nie bede wysylal, koszt samego wyslania calej lampy zapewne przewyzsza koszt wyswietlacza to raz, dochodzi do tego wiele rak i przerzutow lampy co moze doprowadzic do dalszych uszkodzen w transporcie, za duze jak dla mnie ryzyko. Po trzecie zostaje na minimum dwa tygodnie bez lampy, zycie, ktore zginie w tym czasie spoteguje straty. Nie wiem co jest miedzy Toba a Grzeskiem ale jesli to o ta lampe chodzi to ja swiadomie wiedzialem co kupuje i Grzegorz ani razu nie buntowal mnie w moich wypowiedziach, podchodzilem do wszystkiego sam jako zwykly klient probujacy zalatwic cos z zwyklej firmie jak kazda inna, bez zadnych wycieczek personalnych czy jakichkolwiek innych. Czy to PS czy kazda inna firma jak producen pralki itp to bym sprawe zalatwial tak samo.

Mam wiec nadzieje, ze temat tej lampy zostanie zamkniety, jesli masz jakies propozycje na temat wyswietlacza to chyba dokonczymy to przez wiadomosci na priv ale w takiej formie, jaka zobaczy to serwic bo nie bede im ponownie wszystkiego na nowo tlumaczyl, to nie moj problem. Lampy z powodu tej usterki wysylal nie bede ale nie uwazam rowneiz aby temat tej naprwy byl zamkniety.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Chińskiej lampy.

Od dwóch prawie lat świecę ledami jeszcze z tych pierwszych rozprowadzanych przez e-rybkę.

Model nie regulowany ledy 1W. Wisiały lampy 2x120 W

Owszem była awaria na wskutek jakiegoś dziwnego zjawiska (coś się stało z wentylacją) w pomieszczeniu gdzie stoi akwarium tak wzrosła wilgotność że posypała się część zasilaczy. Dzięki serwisowi E-rybki w ciągu kilkunastu godzin dotarły do mnie nowe zasilacze.

Nauczony doświadczeniem wywaliłem zasilacze z lamp i zamontowałem poza koroną. do dnia dzisiejszego żadnych problemów.

Powiem jeszcze że lampki kupiłem już używane historię ich lepiej ode mnie zna @skoczek.

Chińskie badziewie ? Weście pod uwagę że elektronika jest bardzo czuła na wilgoć + do tego sól jako świetny przewodnik i katastrofa gotowa bez względu czy to firmowa lampa czy tania lampa made in China.

Po około roku doszedłem do wniosku zresztą przy pomocy Testera i Kapuchego że czegoś brakuje w kolorach korali.

Dopaliłem aktynkę t5 i była poprawa.

Nowe lampy mają możliwość ręcznej regulacji i może się okazać że nie potrzeba T5. Ale na to trzeba czasu.

Jakieś 8 miesięcy temu pociąłem jednego chińczyka i zrobiłem lampę DYI w okładzie 120 W led + 2x 54W actynic + 2x 54 W super blue. Oczywiście cała elektronika poza koroną i szafką z sumpem.

Jak zbiornik wyglądał niedawno można zerknąć na you tube w tytule taczka gruzu w słonej wodzie.Jakoś sobie wszystko rośnie.

Niedługo będzie mała aktualizacja. :)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu kto i z jakiego powodu kasuje posty z tematu? Cenzura?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. jakies uzasadnienie? wczesniej banowano tych co po ps jezdzili nic wspolnego z nim nie majac. co bylo w jakis sposob uzasadnione. ale teraz co sie dzieje? niezadowolonych klientow tez? :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest dobrze dopóki sprawy załatwia się z serwisem ,a jak sprawa wychodzi na światło dzienne to się robi nerwowo


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba niektóre wypowiedzi troszkę odbiegły od tematu i tradycyjnie zaczęło się boksowanie. :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani PS ani chinczyka. Jak czytam ten temat to jest on o Chinczykach a zrobil sie jakis jeden wielki przepych o PS. Nikogo nie bronie i nie trzymam niczyjej strony ale to co sie w tym temacie narobilo to masakra jakas :).

Sledze watek bo interesuje mnie temat lamp made in china, ale z postu na post temat sie rozjechal :(

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani PS ani chinczyka. Jak czytam ten temat to jest on o Chinczykach a zrobil sie jakis jeden wielki przepych o PS. Nikogo nie bronie i nie trzymam niczyjej strony ale to co sie w tym temacie narobilo to masakra jakas :).

Sledze watek bo interesuje mnie temat lamp made in china, ale z postu na post temat sie rozjechal :(

Pozdrawiam

Witam

Ja uzywam dwa miesiace chinczyka

Jak narazie nie kopie ledy swieca jestem zadaowolony zobaczymy za rok

To tyle

Pozdrawiam


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Przemek wspominał o radiatorze a raczej o jego braku, role radiatora pełni płyta alu z nadmuchem wentylków.

Czy to prawda że te lampy są faktycznie takie głośne nawet jak się je skręci, przynajmniej kanał biały.

Wymiana wentyli pomaga czy trzeba modyfikować radiator?

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chińczyka 120 W prosto z chin zamówiłem i dostałem w 5 dni aż mnie zamurowało kurierem w ekspresie.

Kupiłem najtańszą jaka znalazłem 55 x 3W za 100 $ z wysyłką.

Świecę już 2 miesiące i jestem zadowolony.

Rozkręciłem ją i faktycznie jest płytka aluminiowa i jak pracują wentylatory to jest lekki szum ale nic się nie grzeje nie rdzewieje - jeszcze.

Myślę że warto.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak świecą na 50w to nic dziwnego że się nie grzeje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.