Skocz do zawartości
anx

Amfiprion i Pterapogon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupilam 2 amfipriony ocellarisy i Pterapogona kauderni.

Amfipriony dziwnie zachowują się po zgaszeniu światła (niespokojnie pływają przy samej powierzchni).

Pterapogon w dzień siedzi za skałą a po zgaszeniu światła wypływa, ale nic nie je... Jak włączam obie pompy (tunze 6015 w 180l) to prąd wody dla ryb jest za silny.

Dzisiaj zdechła dopiero kupiona krewetka czyszcząca.

Czy zachowania ryb są noramalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry wody, odpieniacz-natlenianie?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mają się gdzie te błazenki chować na noc? (ukwiał, sarcophyton, euphylia lub inny bująjący polipami koral). W dodatku w hodowlanych czasami dłużej śpi instynkt symbiozy z ukwiałem. To normalne zachowanie, ponad to w nocy chcąc utrzymać się w jednej pozycji wachlują tak że wygląda jakby walczyły z prądem. 2x6015 to często spotykany zestaw pomp w reefmaxie, który jest mniejszy więc tym bardziej dla 180 L nie jest to na pewno za dużo.

2. Jeśli pterapogon nie zacznie jeść w ciągu kilku dni, a był z odłowu, to marnie go widzę. Jak zacznie to też nie ma pewności. Z tymi rybami to nigdy nie wiadomo.

3. A jest wylinka? U krewetek często jest tak, że zmiana wody stymuluje je do wylinki, jak trafiają do sklepu to zrzucają wylinkę, i jeśli sprzedawca nie przetrzyma ich w kwarantannie tylko pójdą do innego zbiornika, to bywa tak że zrzucają drugi raz i tego już nie przeżywają zazwyczaj.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem za bardzo się spieszysz - przeglądałem twoje posty twój baniak parę dni temu wyglądał tak:

post-11226-0-52646200-1356298441_thumb.jpg


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz Turboflotor blue 500

Mam ukwiał, ktory wciaz wedroje po akwarium.

Krewetka byla jeden dzien i siedziala w jednym miejscu, w koncu przestala sie ruszac.

Moze ktos poleci jakis pokarm dla pterapogona? Moze zlapac go do siatki i wlozyc mu jedzenie do srodka?

Moje akwarium ma 3 miesiace No3 mam bardzo niskie a glony rosną w kilku miejscach duzymi kepami...

pH ok 7.8

NO2 0

NO3 0,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pterapogony jedzą tylko pokarm mrozony suchego nie ruszają.Za to błazny uwielbiają Hikari Marine S.Z tym odłowieniem do siatki to nic nie da jeszcze bardziej go zestresujesz.U mnie kazdy pterapogon wpuszczony do akwa jadł jeszcze w dzien aklimatyzacji.Spróbuj podawac mu ten pokarm za skały w wolnym przepływie w bardzo małych porcjach i zróżnicowany.Może zasmakuje w czymś. Pokarm i musi być dobrany do wielkosci paszczy pterapogona.U mnie duzy samiec z olbrzymią paszczą drobnej mrozonki nie rusza wybiera tylko najwieksze kąski z każdej mrozonki.

Edytowane przez kosa46 (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję mrozonki solowca, są kawałki roznej wielkosci. Pterapogon siedzi w miejscu, jak przeplywa obok jedzenie to nic nie robi lub podplywa jakby chcial zlapac ale nigdy nie zjada tylko wypluwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Moze zlapac go do siatki i wlozyc mu jedzenie do srodka?

-_-

Warunki w akwarium się poprawią to i rybom się poprawi. Nie stresuj ich teraz, raz na jakiś czas sprawdź czy już przyjmują pokarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogon zachowuje się jakby spał, kiedy swiatlo jest zapalone. Kiedy gasze od razu plywa po calym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogon zachowuje się jakby spał, kiedy swiatlo jest zapalone. Kiedy gasze od razu plywa po calym akwarium.

Moje też są bardziej aktywne po zgaszeniu światła (widać trafiłaś nocne marki) a co do pokarmu to też są wybredne, przyjmują w zasadzie tylko artemie i żywy wodzień. Daj mu trochę czasu, spóbuj podawać różne pokarmy może coś mu posmakuje, ew. zapytaj w sklepie czym był karmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może rzadziej=mniej karm ...jak dziad zgłodnieje :coffee: to i może się na coś skusi... coś mu w końcu zasmakuje :ice:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pterapogony są z odłowu od zawsze szalały za ikrą homara :) Po wpuszczeniu do akwa jeden jadł od razu a drugi zaczął dwa dni później.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie napisałam wcześniej. Pterapogonowi po 4 dniach od zakupu ryb kupiłam żywy wodzień i od razu zaczął go zjadać. Po tygodniu przestawił się na mrożoną artemię którą przyjmowały błazenki. Pterapogon nadal jest bardziej aktywny nocą, ale w dzień też pływa po zbiorniku. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogony z natury są nocnymi zwierzakami. Z tego powodu mają takie duże oczy. W dzień lubią spokojne i zaciszne miejsce.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Błazny śpią przy powierzchni wody. To dla nich normalne, póki nie zadomowią się w ukwiale.

Nie mam Pterapogona, ale moje Garbiki zachowują się podobnie, też się chowają po zgaszeniu światła.

Co do krewetek, to delikatne zwierzątka.

Powodzenia.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak samo. Bazny pi przy powierzchni wody. To dla nich normalne nie sa, pnie zadomowi si꠷ ukwiale.

To moje perculki normalne,w nocy plywaja najczesciej glowami w dol wzdluz tylniej pionowej krawedzi akwarium,zreszta w dzien tez przebywaja raczej tylko w jednym kacie Reefmaxa.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.