Skocz do zawartości
krzysiek26

Mikro pęknięcia w bocznej szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zauważyłem w mojej 650L mikro pęknięcia na bocznej lewej stronie,próbowałem zrobić zdjęcie tego ale nie widać tego,

są grubości żyłki,troszkę mnie to zaniepokoiło,akwa ma około 9 mieś,szyba 12 mm spróbuje narysować jak to mniej więcej wygląda,może ktoś miał coś podobnego,wygląda jak rysy od czyścika,kolega truskawa był dziś u mnie i powiedział ze mogę zacząć sie bać :wine:

akwapekn.png

Uploaded with ImageShack.us[/u

Edytowane przez krzysiek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze może ktoś miał coś podobnego,nie idzie zrobic zdjecia tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi narazie przychodzi na myśl tylko obserwacja, wymacanie od środka czy są pęknięcia na powierzchni czy w środku tafli szkła. Zmierzył bym w kilku miejscach dokładnie szerokość między przeciwległymi szybami, ubezpieczył dobrze mieszkanie.

Może nie pomoże ale może uda się przewidzieć ewentualne nieszczęście, czego Ci nie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zamówie szklarza niech to oceni:)najwyżej się wymieni cały bok,jeśli tak się da :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić fotę macro


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szybie własnie,dzis napisałem do tego sklepu tylko z tego co pamietam to mówili że gwarancja jest na szczelnośćs a nie na szkło,zobaczymy

Edytowane przez krzysiek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzdłużne mam na tylnej i przedniej,a to jest boczna wiec nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mm gruba 60x55cm to chyba bardziej wada wrodzona niz efekt napiec. Jestes pewien ze tego wczesniej nie bylo?

Widoczna ta szyba jest czy raczej od sciany?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ścianka przez którą oglądasz zbiornik, czy taka drugoplanowa?

Jak ta szybka jest wklejona? Pomiędzy szybki długie, czy nakłada się na nie ?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba nie jest widoczna nie chodzi o to ze to widac tylko ze moze szczelic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania zmierzają do tego że dla świętego spokoju możesz na nią nakleić szybkę np 6 mm, tylko to będzie mało estetyczne.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje jakiegoś szklarza znaleźć niech to zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tego nie było ,a teraz jest to nie ma inej opcji jak trzeba ich męczyc o wymiane w ramach gwarancj... ja osobiście nie widzę innej opcji (prosze daj fotkę bez niej to ani rusz..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej do szklarza po poradę...mi 2 tygodnie temu strzeliło moje akwarium bo też wydawało mi się ze to tylko rysy...lepiej działaj szybko bo pewnego dnia wrócisz do domu i zastaniesz pokój zalany po kostki wody ...nie wspomnę już o stratach w życiu... PRZESTRZEGAM bo znam ten ból . coś okropnego :crybaby: - widok zalanego mieszkania, widok padłego życia...a o sąsiadach :crazy: to już nie wspomnę...aż drżą na myśl :help: , że następne będzie większe... :guitar: ...pozdrawiam

Edytowane przez hawok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.